Свіжовичавлені соки в раціоні дітей: користь і шкода

  1. Шкода фрешів для дітей
  2. Користь свіжовичавленого соку
  3. деякі нюанси
  4. Резюме для батьків

Про користь свіжих соків для дітей чув кожен батько. Вважається, що фреш не може завдати шкоди дитині, так як він власноруч приготований в домашніх умовах без додавання цукру , Ароматизаторів і барвників. Однак це не зовсім так. Щоб свіжовичавлені соки були корисними для дитини, потрібно дотримуватися певних правил їх приготування і вживання.

Шкода фрешів для дітей

Про користь свіжих соків для дітей чув кожен батько

Високий вміст в свіжих соках фруктових кислот і фруктози може серйозно порушити травлення дитини.

Багато батьків вважають, що натуральні свіжовичавлені соки - джерело вітамінів і корисних речовин для дитячого організму, що росте. Однак лікарі досі сперечаються про реальну користь фрешів для дітей.

Сік можна вважати просто десертом або питвом для втамування спраги. Сік - це лікувально-профілактичний напій. У народній медицині свіжі соки з яблук , Капусти, томатів та ін. використовують в якості лікарських засобів для лікування шкірних, кишкових, ендокринних захворювань.

Доведені факти про свіжоприготовлених фруктових соках:

  1. У склянці фрешу міститься велика кількість фруктових кислот. Чим вище концентрація напою, тим більше в ньому кислот. Вони провокують появу у дитини кишкових кольок , Дратують слизову оболонку шлунка і стравоходу, підсилюють перистальтику, викликають здуття живота.
  2. Для приготування склянки натурального соку потрібно півкілограма фруктів. Хоча шкірка, кісточки, серцевина будуть викинуті, велика частина фруктози в плодах збережеться. Випиваючи склянку нешкідливого на перший погляд соку, дитина сильно навантажує підшлункову залозу, орган може не впоратися з такою кількістю цукру, що потрапляють в організм. Чим молодша дитина і чим солодший фрукти, тим більше ризик придбати порушення толерантності до глюкози в ранньому віці.
  3. Випиваючи свіжовичавлені соки у великій кількості, дитина наражає на небезпеку ніжну емаль молочних зубів. Руйнування емалі стає причиною карієсу в ранньому віці.
  4. Регулярний прийом фрешу знижує апетит у дітей.
  5. У натуральних соках зберігаються всі речовини, здатні викликати алергію . Через збільшення їх концентрації у дітей часто розвивається псевдоаллергия.
  6. Використання свіжих соків для втамування спраги підвищує ризик передозування фруктових цукрів, пігментів і кислот.

Педіатри рекомендують розбавляти для дітей свіжовичавлений сік водою 1: 1, як це і роблять багато батьків.

Користь свіжовичавленого соку

Щоб приготований в домашніх умовах фреш був максимально корисним для дитини, потрібно слідувати правилам приготування і вживання:

  • не давати фреші дітям до року;
  • використовувати для приготування соків фрукти і овочі, які ростуть в місці проживання дитини;
  • вибирати не дуже солодкі сорти фруктів, не додавати в напій цукор;
  • перед приготуванням фрукти і овочі потрібно ретельно вимити і обдати окропом;
  • щоб в соку збереглося якомога більше вітамінів і клітковини , Фрукти і овочі натирають на пластмасовій тертці разом з шкіркою;
  • при змішуванні різних соків дотримуються принципу «зелене із зеленим», «жовте з жовтим», «червоне з червоним»;
  • змішані соки не слід давати дітям віком до 3 років;
  • не потрібно проціджувати фреші, в соках з м'якоттю довше зберігаються вітаміни;
  • солодкі фруктові соки потрібно чергувати з овочевими, що містять меншу кількість цукру;
  • змішувати овочеві і фруктові соки не можна: для їх перетравлення потрібні різні ферменти;
  • випити натуральний сік дитина повинна протягом 15 хвилин після приготування.

При світлі і окисленні киснем фреш швидко втрачає свої корисні властивості. Через півгодини після приготування в напої не залишиться ніяких вітамінів, починаються процеси бродіння, зародження хвороботворних бактерій і т. П.

Щоб користь від соку була отримана в повній мірі, необхідно враховувати такі правила:

  • після прорізування зубів дітям краще пити сік через трубочку;
  • фреш дають дитині не раніше, ніж через годину після прийому їжі;
  • добова норма свіжовіджатого соку для дитини до 3 років - 30 мл, від 3 до 10 років - 60 мл (при цьому її ділять на два прийоми).

деякі нюанси

Свіжовичавлений сік слід вживати не раніше, ніж через годину після їжі і не пізніше, ніж через 15 хвилин після приготування.

Не рекомендується віджимати для дітей соки з граната і грейпфрута.

Яблучний фреш навіть старшій дитині можна давати лише в малій кількості, оскільки він містить багато фруктових кислот і може підвищити кислотність шлункового вмісту. Набагато корисніше для дитини запечене яблуко.

Щоб засвоївся каротин, що міститься в морквяному фреші, до напою потрібно додати ложечку вершків або дати його дитині разом з шматочком хліба з маслом.

Резюме для батьків

Перш ніж пропонувати свіжовичавлені соки дітям, особливо при наявності у них проблем з шлунково-кишкового тракту або схильності до алергії, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Щоб дитина отримала максимальну користь від фруктів і овочів, їх потрібно з'їдати повністю, а не вичавлювати з них сік.