Своя справа: дистанційні освітні курси

  1. Свій бізнес: курси навчання інтимних стосунків
  2. Свій бізнес: школа танців
  3. Свій бізнес: відкриваємо комп'ютерні курси
  4. Свій бізнес: відкриваємо курси акторської майстерності
  5. Корисний бізнес: як заробити на освіту
  6. Свій бізнес: як відкрити льотні курси
  7. Свій бізнес: як відкрити курси швидкочитання
  8. Свій бізнес: організуємо перукарні і манікюрні курси
  9. Як відкрити «школу аналітики»?
  10. Свій бізнес: курси сомельє
  11. Свій бізнес: відкриваємо центр додаткової освіти в області психології
  12. Свій бізнес: як відкрити школу дизайну

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

В даний час в Російській Федерації сфера освіти поступово отримує розвиток. Держава нарешті стало в деякій мірі підтримувати підприємців, які надають освітні послуги, і хоча про справжню свободу підприємництва говорити не доводиться, все-таки позитивні тенденції вже можна відзначити. Паралельно з цим розробляються нові технології, за якими проходить навчання, і сьогодні все більшого поширення набуває формат дистанційного навчання. Вважається, що це неефективно, проте статистика свідчить про протилежне, і тепер навіть вищі освітні установи нерідко пропонують своїм студентам можливість займатися навчанням віддалено з викладачем. Безумовно, не тільки вищу освіту можна отримати таким чином, багато курси професійної і не тільки підготовки дозволяють освоювати нові знання. У зв'язку з цим можна говорити про появу щодо нового, але вже отримав визнання виду підприємництва - дистанційних освітніх курсів. У разі правильної організації бізнесу такий напрямок має дуже хороші перспективи свого розвитку.

На ринку сьогодні легко знайти освітні програми по дуже великим напрямками. Сюди відносяться і зовсім вже не мають офіційного статусу будь-які курси, наприклад, кулінарії або тому подібних дисциплін, і серйозні курси, спрямовані на передачу знань професійної освіти. По суті, пропонувати можна все, що завгодно, головне - щоб на це був попит.

Підприємець змушений конкурувати з усіма гравцями на ринку, тому що вести навчання в такій формі можна абсолютно з будь-якої точки світу, охоплюючи клієнтів з різних країн. Звичайно, в більшості своїй робота ведеться всередині країни, проте якщо за підсумками курсів не передбачається видача якихось офіційних дипломів або сертифікатів, то пройти їх можуть і громадяни інших країн, в першу чергу - пострадянського простору. Якщо ж курси ведуться англійською мовою, то можливості сильно розширюються. Загалом, знайти свою нішу зараз ще відносно просто, але тільки ось на певні сфери освіти вже є стабільний попит, а на інші сфери цей попит доведеться формувати. Підприємець повинен відразу визначитися з переліком послуг, вибрати напрямок своєї діяльності, оцінити роботу конкурентів і після зайнятися бажано тільки одним або небагатьма сферами освіти. Найскладніше почати роботу з сфері вищої, додаткової професійної освіти і тому подібних напрямків.

Для початку роботи потрібно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Однак комерційна діяльність підходить тільки в разі, якщо компанія займається професійним навчанням, дошкільною освітою, додаткових загальноосвітніх навчанням і реалізовувати додаткові професійні освітні програми. Тобто відкрити свою, наприклад, школу на базі комерційного підприємства не можна - тільки НКО. А от проводити навчання будь-яким дисциплінам - цілком можна. Найкраще вибрати форму товариства з обмеженою відповідальністю. Індивідуальні підприємці мають право займатися комерційною освітньою діяльністю тільки в тому випадку, якщо безпосередньо самі займаються нею, не привертаючи інших викладачів. Іншими словами, оформитися як ІП за законом можна тільки, якщо сам підприємець захотів стати репетитором. Потрібно відзначити, що ще недавно навіть цих можливостей бізнесмени були позбавлені, вся освітня діяльність була можлива тільки на базі некомерційної організації.

Сама діяльність підпадає під визначення (ОКПД 2) 85.31 Послуги з професійного навчання або під одну з кодувань групи (ОКПД 2) 85 Послуги в галузі освіти. В цілому державою точно визначений перелік ліцензованих видів діяльності, і якщо підприємець займається інший освітньою діяльністю, то отримувати ніяких ліцензій йому не доведеться. Цей список:

1. Реалізація основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти.

2. Реалізація основної загальноосвітньої програми початкової загальної освіти.

3. Реалізація основної загальноосвітньої програми основної загальної освіти.

4. Реалізація основної загальноосвітньої програми середньої загальної освіти.

5. Реалізація основної професійної освітньої програми середньої професійної освіти - програми підготовки кваліфікованих робітників, службовців.

6. Реалізація основної професійної освітньої програми середньої професійної освіти - програми підготовки фахівців середньої ланки.

7. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми бакалаврату.

8. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми специалітети.

9. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми магістратури.

10. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми підготовки науково-педагогічних кадрів в аспірантурі (ад'юнктурі).

11. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми ординатури.

12. Реалізація основної професійної освітньої програми вищої освіти - програми асистентури-стажування.

13. Реалізація основної програми професійного навчання - програми професійної підготовки за робітничими професіями, посадам службовців.

14. Реалізація основної програми професійного навчання - програми перепідготовки робітників, службовців.

15. Реалізація основної програми професійного навчання - програми підвищення кваліфікації робітників, службовців.

16. Реалізація додаткових загальноосвітніх програм - додаткових загальнорозвиваючих програм.

17. Реалізація додаткових загальноосвітніх програм - додаткових предпрофессиональное програм.

18. Реалізація додаткових професійних програм підвищення кваліфікації.

19. Реалізація додаткових професійних програм професійної перепідготовки.

Саме орієнтуючись на цей список, можна визначити свої подальші дії. Якщо своя діяльність під визначення списку не потрапила, можна вже відразу переходити до етапу організації бізнесу. Якщо ж вона в цьому списку є, то потрібно отримати ліцензію. Для початку складається педагогічною радою план освітньої програми, який потрібно передати в Міністерство освіти. У плані має бути враховано абсолютно все - від безпосередньо вказівки викладаються знань до технічної сторони питання, то є як навчання буде проводитися.

Знову ж таки, завдяки прийнятому Постановою від 28 жовтня 2013 р № 966 тепер дистанційна освіта отримало легальний статус, адже раніше не було жодної формулювання, яка б дозволяла працювати з учнями дистанційно. Мито за отримання ліцензії становить 6 тисяч рублів, однак в разі невпевненості можна звернутися в спеціальні компанії, які займаються допомогою в отриманні ліцензій. Вони допоможуть правильно оформити і зібрати документи, але їхні послуги коштують в середньому не менше 50 тисяч рублів, а іноді можуть обійтися в 2-3 рази дорожче.

Коли ліцензія отримана, можна переходити до наступного етапу. Однак існує і таке поняття як акредитація, пройшовши яку можна видавати дипломи і сертифікати державного зразка. Актуально її проходження в першу чергу для ВНЗ та шкіл, якщо ж підприємець хоче просто відкрити курси, які спрямовані виключно на навчання, а не на видачу «корочок», то акредитація буде йому не потрібна. По суті, акредитація потрібна саме навчаються, тому що без неї займатися освітньою діяльністю підприємець може, але не може при цьому видавати документи державного зразка. Йому взагалі-то все одно, а ось пройшов навчання людині такий документ може знадобитися. У загальному і цілому акредитація потрібна тільки для ВНЗ, які пропонують дистанційне навчання в тому числі і для шкіл, причому отримати її вони можуть тільки тоді, коли відбудеться перший випуск учнів. Тобто перші групи учнів в будь-якому випадку закінчать неакредитований установа.

Коли всі формальності врегульовані, можна приступати до організації своєї справи. В даний час дистанційне навчання проходить в більшості випадків на базі системи дистанційного навчання, яка включає в себе величезну кількість чинників. В першу чергу це спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє за допомогою мережі інтернет проводити переговори учнів з учителем (іншими словами - організовувати вебінари). На це доведеться виділити чимало коштів і найняти цілий штат програмістів, тому що обійтися одним лише сайтом і установкою програми Skype не вийде. Вартість впровадження системи дистанційного навчання змінюється в залежності від великої кількості факторів, сюди відноситься не тільки підтримка переговорів, але і розміщення матеріалів, надання доступу до тестування, зберігання бази даних, каталогів та багато іншого. На ціну також впливає і кількість тих, хто навчається, чим їх більше - тим дорожче, але при цьому вигідніше при перерахунку на одну людину.

Мінімальна вартість користування системою дистанційного навчання становить близько двох з половиною мільйонів рублів на рік, можна знайти і більш вигідні пропозиції, але тоді можуть бути проблеми з якістю пропонованих послуг. Безумовно, не кожна компанія може дозволити собі оплату такої системи, деякі приймають рішення про розробку своєї власної, але в цьому випадку доведеться утримувати великий штат тільки програмістів, які і створюють систему, а потім забезпечують її підтримку. У довгостроковій перспективі це набагато вигідніше, тому що розроблена СДО може згодом бути виставлена ​​на ринок, що стане джерелом додаткового доходу, а щомісячне обслуговування буде обходитися в цілому дешевше.

Якщо ж грошей немає ні на своїх програмістів і розробку своєї СДО, ні на обслуговування в сторонньої організації, то можна поступити трохи простіше - як раз працювати через свій сайт і через Skype. Але чи варто тоді говорити, що ніхто всерйоз таку контору сприймати не буде, і вона залишиться на рівні недорогого репетиторства?

Також може знадобитися подбати про своє представництво, особливо це стосується навчальних закладів, які видають сертифікати, дипломи та інші грамоти. Все-таки клієнт повинен мати можливість відвідати особисто офіс компанії, в якій він навчається, незалежно від того, що саме йому викладають: вищу школу економіки або основи шиття овечок. Багато компаній і зовсім поєднують дистанційне навчання зі стандартним, проводячи лекції і семінари у себе в представництві, але працюючи при цьому і на відстані з людьми з інших міст.

Залежно від формату роботи і підбирається приміщення, це може бути і маленький офіс, так і цілу будівлю з багатьма блоками. Тільки не можна забувати про те, що в процесі отримання освітньої ліцензії потрібно передавати відомості про наявні потужності, і при цьому все це враховується і безпосередньо впливає на можливість отримання ліцензії. Для прикладу: якщо учні будуть відвідувати офіс заради навчання, то їм повинні бути надані всі умови для комфортного проведення часу. Тому часто найпростіше працювати саме як контора, яка якщо і контактує з клієнтами наживо, то тільки по адміністративним і організаторським питань.

Важливий момент - підбір своєї команди. Якщо курси будуть представляти із себе повноцінне навчання з видачею сертифікатів, то потрібно знайти людей, які мають відповідні знання та кваліфікації. Тобто це мають бути професора або люди, які займаються повноцінної наукової і педагогічною діяльністю. Для курсів по більш простим дисциплін досить знайти лише майстрів своєї справи, які вміють ділитися своїм досвідом і знанням з людьми. Не можна забувати і те, що формат навчання кілька нестандартний, тому не кожен навіть фахівець своєї справи зможе проводити навчальний процес і знаходити підхід до кожного учня дистанційно. Бажано знайти людей, які вже мають досвід подібної роботи. Сам підприємець, якщо сам є викладачем, може зайняти не тільки керівну посаду, але і взяти участь в процесі навчання. Також будуть потрібні люди на адміністраторські посади. Всі бізнес-процеси, які не належать до отримання прибутку організацією, можна передати на аутсорсинг.

Щоб знайти своїх клієнтів, доведеться витратити чимало сил, часу і грошей на проведення рекламної кампанії. Для роботи в будь-якому випадку доведеться створювати власний сайт, тому є сенс замовити не тільки його розробку, а й просування. Для цього доведеться виділити кілька десятків тисяч рублів (до сотні), але в підсумку сайт стане одним з перших при пошуку через пошукові машини, що позитивно позначиться на бізнесі. Далі інформацію про себе потрібно розміщувати на всіх тематичних порталах, в соціальних мережах, оплачувати просування і там, активно шукати і працювати з клієнтами самостійно, при необхідності звертатися в компанії, які займаються пошуком «теплих клієнтів» (так званий lead-менеджмент).

Не можна забувати і про правильну розробці концепції, сьогодні клієнт має хороший вибір, тому його варто залучати чимось особливим, тим, чого немає у конкурентів або розвинене слабо. Для вищої освіти - це та сама горезвісна акредитація, цікаві спеціальності, хороший викладацький склад, додаткові програми і бонуси; для простих курсів - це захоплюючий процес навчання, нестандартні прийоми та методики в роботі, можливість практичного застосування отриманих знань в житті. Щоб запропонувати людям щось абсолютно нове, потрібно попередньо провести маркетингове дослідження, щоб знати, наскільки актуальна пропозиція.

Взагалі ризики при інноваційному продукті на порядок вище, проте в разі успіху можна зайняти порожню нішу і бути першим на ринку, щоб, особливо в перший час роботи, забрати собі всіх можливих клієнтів. Сьогодні навчання можна проводити по абсолютно будь-якому напрямку, від вивчення мови фарсі до курсів з виготовлення виробів з пап'є-маше. На все можна знайти свого споживача, головне донести до нього можливість навчання.

Такий бізнес має досить перспектив, щоб займатися ним, проте напрямок дистанційного навчання постійно розвивається, і вже сьогодні доводиться вкладати чимало коштів у те, щоб пропонувати споживачам конкурентоспроможний продукт. У зв'язку з цим сума стартового капіталу зазвичай становить кілька мільйонів рублів, хоча невеликі курси, коли викладач дійсно через прості програми спілкується з учнями, можуть бути відкриті і за відносно невеликі гроші. Тільки ось клієнт стає все більш вибагливим. Такий вид підприємництва може бути і розвитком вже існуючого, заснованого на наданні освітніх послуг. При всьому при цьому така справа досить цікаво і захоплююче для самого бізнесмена.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу


05.06.2015

Свій бізнес: курси навчання інтимних стосунків

При великій кількості клієнтів таке починання відрізняється хорошою рентабельністю і відносно коротким терміном окупності - до року. Величина стартових інвестицій при цьому може становити суму в ...

Свій бізнес: школа танців

Основні витрати на відкриття школи танців складають від 650 тисяч рублів. При гарній відвідуваності за місяць школи може принести своїм власникам від 100-150 тисяч рублів.

Свій бізнес: відкриваємо комп'ютерні курси

Сума стартових інвестицій для такого бізнесу може бути різною, відкрити online-курси можна в межах 100 тисяч рублів з урахуванням реклами. Для великої школи доведеться виділити суму поряд ...

Свій бізнес: відкриваємо курси акторської майстерності

Організація власних курсів акторської майстерності може стати джерелом основного або додаткового доходу в залежності від того, скільки часу і коштів ви можете витратити на власне справ ...

Корисний бізнес: як заробити на освіту

Бізнес в сфері навчання може стати прибутковим. Однак, на відміну від ситуації кілька років тому, в наші дні конкуренція в освітньому сегменті вже досить велика. Тому сподіватися на успіх новий ...

Свій бізнес: як відкрити льотні курси

Рентабельність такого починання не дуже висока, але визначається вона точно в залежності від кількості учнів - чим їх більше, тим, звичайно, краще. Термін окупності такого проекту, безумовно, оч ...

Свій бізнес: як відкрити курси швидкочитання

Курси швидкочитання - рентабельний і швидко окупається бізнес, незважаючи на сезонність: влітку спостерігається значне зниження попиту на подібні послуги.

Свій бізнес: організуємо перукарні і манікюрні курси

Величина стартових інвестицій в такий бізнес оцінюється в суму, рідко перевищує 1 мільйон рублів. У разі організації школи на базі вже працюючого салони краси, можна відкрити невелике навчальний ...

Як відкрити «школу аналітики»?

Для відкриття «Школи аналітики» необхідно мати в наявності чіткої концепції розвитку школи, унікальні програми навчання і оборотний капітал не менше 300 тис. Руб.

Свій бізнес: курси сомельє

Навіть хорошу школу сомельє можна відкрити за суму в межах 500 тисяч рублів, однак на початку не можна розраховувати на прибутковий бізнес. Все пов'язано з тим, що перші місяці роботи будуть направл ...

Свій бізнес: відкриваємо центр додаткової освіти в області психології

Процес отримання освітньої ліцензії тривалий і трудомісткий. Причому складності виникають ще на етапі підбору приміщення та оснащення його необхідним обладнанням. Ще одна обов'язкова умова -...

Свій бізнес: як відкрити школу дизайну

Середня сума інвестицій для відкриття школи дизайну, на яку ви можете розраховувати при складанні бізнес-плану, оцінюється в 600-700 тисяч рублів. Найбільш реалістичним видається період вих ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

Але чи варто тоді говорити, що ніхто всерйоз таку контору сприймати не буде, і вона залишиться на рівні недорогого репетиторства?
Як відкрити «школу аналітики»?