Театр імені Вахтангова відкрив нову сцену-трансформер

Першим в нове приміщення театру за традицією пустили кота. Фото: m24.ru/ Володимир Яроцький

95-й сезон ознаменувався для колективу Рімаса Тумінаса закінченням історії, що йде корінням в той час, коли художнє керівництво здійснював народний артист СРСР Михайло Ульянов. Їм було укладено контракт з інвестором: отримавши під будівництво землю на Арбаті, компанія замість зобов'язалася подбати про те, щоб у театру з'явилися нові площі. Розв'язка наступила через багато років, коли змінилися всі учасники процесу - починаючи з керівництва театру і закінчуючи інвестором. П'ять років тому будівельні роботи активізувалися, і в результаті в нинішній сезон вахтанговці прийшли з розкішною новим майданчиком (дизайн простору розробив Максим Обрізків), обладнаної за останнім словом техніки. Директор театру, Кирило Крок влітку вшанував m24.ru і провів кореспондентів видання по новій сцені і адміністративних приміщень.

В результаті ремонтних робіт площа театру збільшилася майже на 60%. Підземний поверх зайняли комори, підсобні приміщення, гардероб, фойє для глядачів, ресторан і навіть фітнес-зона для співробітників. Перший поверх - вестибюль, слюсарно-виробничі цехи. Зал зі сценою-трансформером на 250 місць розташувався на другому. Тут же фойє, кармани сцени, грімуборной, бутафорський і кравецькі цехи. На третьому поверсі - репетиційний зал, адміністративні приміщення, на четвертому - технічні. "Зал трансформується. Замість трибуни можуть встановлюватися верстати, і геометрія простору здатна варіюватися, виходять з будь-яких режисерських задумів, - сказав Крок. - Триває установка софітів. До речі, монтувальники перестануть вантажити декорації вручну, так як будівля обладнана підйомним майданчиком. Як тільки ми відкриємо сезон, пропоную вам не боятися вивчати це приміщення ", - звернувся директор до трупи.

Василь Лановий. Фото: m24.ru/ Володимир Яроцький

Крок також підкреслив, що без зацікавленості і активної підтримки Міністерства культури проект не отримав би логічного завершення. "Те, що побудував інвестор, треба було ще й відповідним чином оснастити", - пояснив директор.

Після урочистого відкриття та освітлення нової сцени своїми емоціями з m24.ru поділилася актриса Юлія Рутберг, яка відсвяткувала цього літа ювілей: "Нова сцена - продовження того намоленного, прекрасного будинку, який стільки років стоїть, тримає кругову оборону. Він завжди був особливий, плив, як божественний корабель, і не припиняв свого шляху, навіть коли в ньому заводилися щури. А зараз це справжній лайнер! Тепер у нас є ще одне приміщення - і подивіться яке! Скільки тут всього! Яка краса! Зверніть увагу - у нас немає пауз між з битіямі. Про те, що буде в новому сезоні, говорили десять хвилин, а про те, що вже зроблено - дві години. Я відчуваю почуття гордості від того, що відбувається в театрі в останні роки. Я дійсно закохана в Рімаса Тумінаса, в цього загостреного, готичного людини - він як собор, внутрішньо наповнений, мовчазний. Скільки всього він встигає! Скільки він примножив! і я хочу, щоб ангели простягли свої крила до цієї людини, щоб він був здоровий і у нього були сили, щоб ми радували його . Завдяки йому у театру такий почерк, такі можливості. За рік ми об'їздили півсвіту. Ми працюємо в найкращому драмтеатрі, і не тільки Москви. Сама собі заздрю ​​від усвідомлення цього факту ".

Фотогалерея

Військові Індії під час ракетного випробування знищили космічний супутник, який знаходився на низькій навколоземній орбіті, оголосив в зверненні до нації прем'єр-міністр країни Нарендра Моді. 1 з 33


Рімас Тумінас назвав новий творчий рік "сезоном прем'єр". Майданчик, де ще чітко відчутний запах фарби, почне нарощувати свій репертуар з 3 жовтня, коли художній керівник випустить спектакль з Володимиром Симоновим в головній ролі - "Мінетті" за п'єсою Томаса Бернгарда. Разом з Рімасом Володимировичем над постановкою працюють режисер Анатолій Дзіваев, сценограф Адомас Яцовскіс, художник по костюмах Котріна Дауетайте, постійний співавтор Тумінаса - композитор Фаустас Латенаса. За хореографічну складову відповідає Анжеліка Холіну, яка практично одночасно представить свій власний спектакль "Чоловіки і жінки" (7 жовтня). Третя прем'єра - бенефіс Юлії Борисової - "Візьміть парасольку, мадам Готьє!" Володимира Іванова. На сцену також вийдуть Андрій Ільїн (з цього сезону актор увійшов в трупу вахтанговцев), Олександр Рищенко, Кирило Рубцов та інші.

Антон Яковлєв репетирує "Підлітка" за Достоєвським з Олексієм Гуськовим, Лідією Велєжевій, Оленою Сотниковій, Василем Симоновим, Ольгою Лерман. Прем'єра повинна вийти 13 листопада. Остання постановка в календарному році буде адресована юної аудиторії - щукінци і режисер Олександр Коручеков представлять казку про літаючого хлопчика Пітера Пена.

Посилання по темі

Для роботи на основній сцені запрошений литовець Альгірдас Латенаса, під керівництвом якого вийде спектакль "Дівич-вечір над вічним спокоєм" за п'єсою сценариста Айвон Менчелла (в Театрі імені Пушкіна за його твором поставлений "Дівич-вечір club"). Головні ролі зіграють Юлія Рутберг, Ольга Чіповська, Марина Єсипенко, Олена Сотникова і Юрій Красков.

Сам Тумінас теж планує не віддалятися від великої форми, правда, зізнався, що поки не може визначитися з літературною основою: "Я балансую, вдивляюся, думаю ... Варіантів багато - від Горького до Гете. Дозвольте мені сказати назву трохи пізніше".

Виконавець ролі Ленського в спектаклі "Євгеній Онєгін" актор Василь Симонов. Фото: m24.ru/ Володимир Яроцький

З нового сезону театр налаштований на більш щільне співробітництво з закордонними колегами. З 14 грудня для вахтанговських студійців відкриється лабораторія сучасної французької драматургії, яку проведе Франсуа Рансійак, і ця практика продовжиться і в наступному році. Пізньої осені керівництво театру чекає представників продюсерської компанії з Австралії, зацікавлених в тому, щоб запросити в Сідней "Дядю Ваню" і "Євгенія Онєгіна". 58-й фестиваль в Сполето теж чекає московську трупу з "Онєгіним". Крім того, ведуться переговори з Театро Пікколо ді Мілано. Не виключено, що вахтанговці поїдуть на Шекспірівський форум з виставою "Міра за міру".

сюжет: Театри Москви: репетиції, інтерв'ю, прем'єри