Театр Санкт-Петербург Опера


У XIX столітті Петербург був центром розвитку російської музичної культури. Музика звучала не тільки в театрах і концертних залах, а й в світських музично-літературних салонах.

Одним з музичних центрів столиці був особняк барона фон Дервіза. Про багату музично-театральної історії палацу, про пов'язані з цим будинком таємниці і легендах слухачі концерту зможуть дізнатися на екскурсії, прогулявшись по розкішним гостинним, відвідавши мавританський, кленовий і Червону вітальні, а також зимовий сад, створений у вигляді грота (екскурсія у вартість квитка на концерт не входить).

Програма концерту різноманітна. Втім, якою була в XIX столітті і музичне життя столиці. Центром музичного життя в першій половині століття був Великий Кам'яний театр. Публіка прагнула потрапити на оперні новинки, тут же йшли вистави і італійської оперної трупи, а тому нові зарубіжні опери досить скоро з'являлися на петербурзької сцені. У концерті прозвучать арії та сцени з опер Моцарта, Россіні, Гуно, Верді, Бізе. Згадаймо, що прем'єра опери Верді «Сила долі» відбулася саме в Петербурзі на сцені Великого Кам'яного театру. Тут же, через три роки після скандальної прем'єри в Парижі, вперше в Росії була виконана «Кармен» Бізе. Та ж історія спіткала раніше і «Травіату» Верді: повний провал у Венеції, а потім тріумфальний успіх на центральних сценах Європи, включаючи Санкт-Петербург.

У 1860 році петербурзьким Оперним будинком стає Маріїнський театр. На його сцені з'являються опери Даргомижського, Римського-Корсакова, Чайковського, Мусоргського, Бородіна. Шедеври російської оперної класики також прозвучать в нашому концерті у виконанні молодих, але вже зазначених міжнародними преміями та нагородами, солістів Камерного театру, які не поступаються в майстерності артистам гранд-театрів.

Гідне місце в концерті займе романсова лірика, яка в XIX столітті звучала ні з концертної естради, а в світських музично-літературних салонах. Це натхненні, повні почуття романси Глінки, Даргомижського, Чайковського і багатьох інших видатних російських композиторів.