Театральні прем'єри лютого: "Вишневий сад", "Ревізор" і "Пікова дама"

  1. Вистава "Вишневий сад" в Театрі імені Пушкіна
  2. Вистава "Ревізор" в Театрі імені Єрмолової
  3. Вистава "Три штуки мовчання" в Центрі імені Мейєрхольда
  4. Вистава "Адам і Єва / Шейпінг" в театрі імені Єрмолової
  5. Опера "Пікова дама" у Великому театрі

Серед топ-прем'єр в цьому місяці панує класика. Театр імені Пушкіна представить новий "Вишневий сад" - після петербуржця Льва Додіна до великої п'єсі звернувся Володимир Мірзоєв. А на сцені Театру імені Єрмолової покажуть гоголівського "Ревізора" - без слів. Подробиці - в путівнику мережевого видання M24.ru і KudaGo .

Вистава "Вишневий сад" в Театрі імені Пушкіна

Прем'єра режисера Володимира Мірзоєва за п'єсою Антона Чехова .

Три покоління людей залучені в долю вишневого саду. Старше покоління ставить існування саду під загрозу. Середнє знаходить в ситуації, що склалася вигоду. Молоде покоління ще не цілком усвідомлює, що відбувається.

Ключові події п'єси Чехова будуються навколо двох головних героїв. Поміщиця Любов Раневська звикла смітити грошима, що призвело до руйнування. Її маєток разом з вишневим садом незабаром відберуть за борги. Син її колишнього кріпосного Лопахін, який розбагатів завдяки діловій хватці, радить Раневської спиляти сад, поділити землю на ділянки і здати в оренду. Поміщиця не сприймає цих рад, оскільки вони чужі її сентиментальному характеру. Її власні спроби врятувати сад занадто невміло і марні. Незабаром у маєтку з'являється новий підприємливий господар. Звук рубає дерево сокири говорить про початок змін.

Посилання по темі

У Володимира Мірзоєва багатий досвід роботи з класикою. Російські глядачі знають режисера по численних постановок минулих років. "Сірано де Бержерак", "Мільйонерка", "Приборкання норовливої", "Тартюф" - близько 20 вистав за творами класиків поставив Мірзоєв на сценах історичних московських театрів. Ще близько 20 його робіт йшли на канадській сцені, в тому числі і "Пропозиція", створене за водевілів Чехова. Кожен спектакль режисера - це нове трактування класичного сюжету. Він знаходить раніше не помічені дослідниками проблеми в текстах Мольєра, Шекспіра, Гоголя та інших авторів.

До п'єси Чехова "Вишневий сад" російські режисери звертаються досить часто. Остання постановка, яка, на думку багатьох критиків, стала яскравою подією в театральному світі, належить петербуржці Льву Додіну і його Театру Європи.

Дата: 15 і 20 лютого

Час: 19.00 - 22.00

Місце: Московський драматичний театр імені Пушкіна

Адреса: Тверський бульвар, 23

Метро: "Тверська", "Пушкінська", "Чеховська"

Вартість: 800-2000 рублів

Фото: kudago.com

Вистава "Ревізор" в Театрі імені Єрмолової

Прем'єра комедії без слів.

За слова Сергія Землянського, він постарався передати гоголівський гумор за допомогою пластики, що є складним творчим процесом. Глядач повинен розуміти, що відбувається, тому кошти потрібно підбирати адекватні для сприйняття. Але це не сміх заради сміху: у виставі потрібно відобразити конкретні характери, емоції, атмосферу.

Твір, всім знайоме зі школи, не втрачає своєї актуальності. Легко впізнаються поведінку персонажів, ситуації, міркування. Основою всього, що відбувається стають лукавість і страх, у якого, без сумніву, очі великі. Страх змушує людей робити самі немислимі вчинки.

Хлестакова режисер порівнює з хамелеоном. Здатність адаптуватися в будь-якому середовищі, сховатися за будь-маскою дають йому можливість завжди виходити сухим з ​​води. При відсутності слів засобом вираження його нещирість стає хореографія.

Музика Павла Акімкіна, сценографія Максима Обрезкова, сценарій Володимира Моташнева.

Ролі виконують Олександр Кудін, Ярослав Рось, Олег Филипчик, Христина Асмус, Сергій Власенко та інші артисти.

Дата: 14 і 15 лютого

Час: 19.00 - 20.30

Місце: Московський драматичний Театр імені Єрмолової

Адреса: вулиця Тверська, 5/6

Метро: "Охотний ряд"

Вартість: 500-2000 рублів

Фото: kudago.com

Вистава "Три штуки мовчання" в Центрі імені Мейєрхольда

Монологи скульптур. Прем'єра Федора Павлова-Андрійовича.

Три різних жіночих голоси оживуть усередині скульптур. Кожен розповість свою історію.

Першим заговорить і заспіває голос якутської артистки Степаниди Борисової. Основою її монологу стала повість Данила Хармса "Старуха". Головний герой твору зустрічає на вулиці саму звичайну стару. Він запитує її, котра година. Вона простягає сухий руку, зап'ястя якої обвив ремінець годин, але на білому циферблаті немає стрілок. Вдруге герой історії зустрічає цю стару на порозі своєї кімнати в комунальній квартирі. Вона заходить, сідає в його улюблене крісло і нахабно, без попиту, вмирає.

Друга скульптура голосом солістки групи DschDsch Жені Борзих розповість про пригоди маленької дівчинки. Монолог побудований за сюжетом оповідання Людмили Петрушевської "Ніна Комарова". Героїня цієї історії йшла до мами, але заблукала в лісі, села під деревом і почала плакати. Тут її знайшли грибники, які приїхали на тихе полювання з далекого міста. Пара вирішила, що дівчинку забули інші грибники. Вони відвезли найди і відвели в міську міліцію. Дівчинка виявилася німий, тому її визначили в дитячий будинок. Мине багато років, і смутні спогади змусять дівчинку знайти грибників і попросити їх відвезти її назад в ліс.

Остання скульптура оживе завдяки голосу Рози Хайруллін, причому відразу в двох жанрах: опери та перформансу. Основою цієї історії стала розповідь Петрушевської "Казка про годинник". Школярка знаходить в шафі коробочку з годинником, надягає їх на руку і носить потайки від мами. Дівчинка не знає, що грає з небезпечної штучкою, яка забрала життя багатьох людей.

Режисер Федір Павлов-Андрійович.

Дата: 27 і 28 лютого

Час: 20.00 - 22.00

Місце: Театрально-культурний центр імені Мейєрхольда

Адреса: вулиця Смоленська, 23

Метро: "Менделеевская"

Вартість: 1000 рублів

Фото: kudago.com

Вистава "Адам і Єва / Шейпінг" в театрі імені Єрмолової

Прем'єрний спектакль за п'єсою Ніла ЛаБьюта про кохання, дружбу і людську свободу представляє московський режисер Олеся Невмержицька.

Дія спектаклю розгортається в невеликому студентському містечку з усталеною і майже завмерла життям. Сюди і приїжджає Єва. Її спеціальність - мистецтвознавство, вона обожнює сучасне мистецтво, епатажні акції та перформанси. Прийшовши до місцевого художній музей, дівчина зустрічає молодого чоловіка на ім'я Адам - ​​теж студента, який працює охоронцем в галереї.

Адам сповнений комплексів, сором'язливий, трохи наївний і не впевнений в собі. Єва починає міняти його життя, смаки і переваги. Завдяки їй він знаходить внутрішню свободу і впевненість, здатність здійснити багато, в тому числі зрада. Справжні любов і дружба виявилися фальшивими.

Режисер розмірковує про те, як таке могло статися і де межа між правдою і брехнею. А також про свободу, здатності бути справжніми, набутті самих себе, пошуку правди не тільки в мистецтві, але і в житті.

Сценографія Дмитра Разумова, хореографія Олександра Андріяшкін. Головні ролі виконують Дарина Мельникова і Єгор Харламов.

Дата: 24 февраля

Час: 20.00 - 21.30

Місце: Московський драматичний театр імені Єрмолової

Адреса: вулиця Тверська, 5/6

Метро: "Охотний ряд"

Вартість: 1000-1500 рублів

Фото: kudago.com

Опера "Пікова дама" у Великому театрі

Прем'єра вистави у постановці Льва Додіна.

На сцені Великого - оперний шедевр Петра Ілліча Чайковського у постановці петербурзького метра режисури, художнього керівника Малого драматичного театру Льва Додіна. Вистава присвячується 175-річного ювілею композитора.

Вперше "Пікову даму" Лев Додін поставив в 1998 році на сцені Нідерландської опери в Амстердамі. Додін не часто звертається до музичного театру, і все його оперні спектаклі ставилися виключно за кордоном. Останньою музичної постановкою Додіна стала опера Мусоргського «Хованщина», прем'єра якої відбулася у Віденській опері в 2014 році. І ось тепер в Москві, на сцені Великого театру можна вперше побачити оперу Чайковського в постановці знаменитого режисера.

Оперу "Пікова дама" на основі повісті Пушкіна Чайковський написав у Флоренції в 1890 році на замовлення директора Маріїнського театру Всеволожського. У своєму творі Чайковський по-своєму трактує характери і мотиви вчинків героїв. Його Ліза - натура пристрасна і сильна, також змінено її положення в суспільстві: у Пушкіна вона - бідна родичка графині, в опері - заможна спадкоємиця. Крім того, композитор додає цілу картину, присвячену Лізиної долі. Герман ж стає заручником своєї тязі до гри. На відміну від пушкінського, Герман Чайковського згорає від любові до Лізи, але його пристрасть до гри обертається загибеллю і для нього самого, і для нещасної дівчини.

Диригент-постановник вистави - Михайло Юровський, сценографія Давида Боровського.

Дата: 27, лютого

Час: 19.00

Місце: Великий театр

Адреса: Театральна площа, 1

Метро: "Охотний ряд", "Театральна"

Фото: kudago.com

сюжет: Театральний сезон 2015 го: спектаклі і перформанси