Технологічний університет Молдови

  1. Учасники проекту

Технічний Університет Молдови   - є єдиним вищим технічним навчальним закладом Республіки Молдова, акредитованим державою Технічний Університет Молдови - є єдиним вищим технічним навчальним закладом Республіки Молдова, акредитованим державою. З початку свого заснування в 1964 році і до теперішнього часу університет підготував понад 78387 інженерів і економістів.

ТУМ складається з 9 факультетів: «Енергетика та Електроінженерінг», «Інженерна Механіка, Промисловість і Транспорт», «Обчислювальна техніка, Інформатика і Мікроелектроніка», «Інженерія і Менеджмент в Електроніку і телекомунікації», «Технології та Менеджмент в Харчовий Промисловості», « легка Промисловість »,« Кадастр, Геодезія та Будівництво »,« Містобудування та Архітектура »,« Економічна Інженерія і Бізнес ».

На факультеті «Інженерна Механіка, Промисловість і Транспорт» знаходиться Технічний коледж.

Навчання близько 9520 студентів на денному та заочному відділенні забезпечується професорсько-викладацьким складом чисельністю близько 733 осіб, 2/3 з яких мають наукові звання «академік», «університетський професор», «конференціар», «доктор хабілітат», «доктор наук».

ТУМ пропонує навчання за 64 спеціальностями і спеціалізаціями на першому циклі, 62 спеціальностями в мастерате і 63 спеціальностями в докторантурі, забезпечуючи потребу національної економіки в інженерних кадрах.

У ТУМ навчальний процес організований на підставі Європейської системи перекладних академічних кредитів (ЕСПАК). ЕСПАК полегшує вступ студентів і молодих фахівців в європейський простір, а також забезпечує можливість визнання дипломів про вищу освіту за кордоном.

У зв'язку з вимогами ринкової економіки ТУМ удосконалив концепцію підготовки інженерів за допомогою оновлення і доповнення списку дисциплін, що мають відношення, як до інженерної спеціальності, так і до ряду дисциплін економіко-менеджерського характеру. У зв'язку з цим вивчається і ряд іноземних мов міжнародного спілкування (англійська, французька, німецька). Дисципліни економіко-менеджерського характеру допоможуть інженеру в майбутньому зайнятися своїм бізнесом. З більш, ніж 60 тисяч бізнесменів, які працюють в Кишиневі, близько 75% - це випускники ТУМ.

У ТУМ функціонують відділення, які включають спеціальні групи з викладанням усіх дисциплін на одному з іноземних мов. На факультеті обчислювальної техніки, інформатики та Мікроелектроніки знаходяться Франкомовне відділення «Інформатика» і Англомовне відділення «Обчислювальна техніка та електроніка». На факультеті інженерії та менеджменту в Харчовий Промисловості знаходиться Франкомовне відділення «Харчові технології». Студенти цих відділень проходять лінгвістичну практику і практику за спеціальністю в США, Франції, Канаді, Німеччині та ін. Багато з них захищають дипломи ліценціата, а більш підготовлені закінчують мастерат або докторантуру в перерахованих країнах.

Студенти ТУМ проходять стажування на підприємствах країни (приватних і державних), з якими університет уклав контракти на взаємовигідній основі. Щорічно сотні студентів ТУМ проходять практику і в інших країнах, з якими ТУМ підтримує навчально-наукові зв'язки, а саме, в Румунії, Росії, Україні, Франції, Італії, Німеччини, США, Канаді, Англії, Чехії, Туреччини, Бельгії, Словаччини та ін.

Наукові дослідження в ТУМ - важлива частина навчального процесу, якій приділяється постійна і особливу увагу. У процесі досліджень активно беруть участь і студенти, що підвищує їх рівень професійної підготовки.

ТУМ, як правило, займає призові місця на виставках "Infoinvent», щорічно організовуються в Республіці Молдова, і на міжнародних винахідницьких виставках. В останні роки ТУМ отримав більше 30 золотих медалей, а також був нагороджений срібними та бронзовими медалями, похвальними грамотами.

Університет співпрацює з більш, ніж 75 університетами та науковими центрами різних країн світу. У ТУМ регулярно проводяться наукові міжнародні конференції.

ТУМ є членом Мережі університетів Чорноморського басейну, яка складається з 11 країн Економічної Кооперації. Таким чином, ТУМ входить в єдине університетський простір, яке в подальшому буде включено в Європейське університетське простір.

Університетське життя ТУМ доповнена, природно, і іншими аспектами: спортом, художньою діяльністю і ін. Спорт грає важливу роль в житті університету. Фактори, необхідні для розвитку спорту, поліпшуються з року в рік: будуються сучасні стадіони, тренажерні зали; спортсмени навчаються найкращими фахівцями в цій галузі. ТУМ бере участь у всіх 18 спортивних змаганнях республіканських універсіад, на яких займає призові місця.

У ТУМ працюють музичні колективи і ансамбль народного танцю. Духовий оркестр університету займає друге місце після Президентського духового оркестру РМ.

У висновку можна сказати, що протягом 4-5 навчальних років в ТУМ, студентська молодь формується як в професійному, так і в цивільному якості на рівні, що відповідає найвищим вимогам.

Випускники ТУМ з успіхом працюють в різних галузях національної економіки, що сприяє формуванню нової інтелігенції Республіки Молдова, а також поповненню керівних структур нашої молодої держави.

Учасники проекту

іон Іонец іон Іонец

к.т.н., завідувач Програми «Водопостачання та каналізація», Департамент «Тепловодогазоснабженіе і Охорона Навколишнього Середовища»

Сфера наукових інтересів: обробка природної води; очищення стічних вод з високим вмістом органічних речовин; анаеробне зброджування з Біоконверсія в біогаз.

Асоціації: Член Технічного комітету CT-C А09 «Будівельні норми і правила, методико - організаційні стандарти» Міністерство Регіонального Розвитку та Будівництва; член Науково-Технічного Рада Агентства «АпелеМолдовей (Води Молдва)»; експерт UNIDO - Національна програма «Чисте виробництво» в Молдові; експерт при Агентстві зі співробітництва Німеччини та Молдови «Національна програма щодо вдосконалення Операторів в галузі водопостачання та каналізації»; співробітник науково-дослідних проектів з розробки сучасних технологій з очищення стічних вод агропромислового комплексу при Академії Наук Молдови; місцевий експерт в області спеціалізованих будівельних робіт.

Іон Іонец є автором понад 110 наукових публікацій, в тому числі, 10 навчальних курсів та навчально-методичних вказівок; 8 винаходів; 2 нормативів в будівництві.

Чобану Наталія Чобану Наталія

Заступник декана Факультету Містобудування та Архітектури.
Старший викладач Департаменту Теплопостачання, водопостачання, газифікації та Охорони Навколишнього Середовища.

Область науковий роботи: моделювання, нові технології для очищення стічних вод, оптимізації виробництва і споживання енергії.

Читання теоретичних і практичних курсів: Системи водопостачання та каналізації, Сталого розвитку систем водопостачання і каналізації. Очищення природної води. Санітарно-технічні пристрій будівель.


УнгурянуДумітру
УнгурянуДумітру

професор Департаменту Теплопостачання, Bодоснабженія, газифікації та Охорони Навколишнього Середовища, Факультет Містобудування та Архітектури

Область науковий роботи: Водопостачання, очистка стічних вод, обробка осадів стічних вод, менеджмент навколишнього середовища.

Попутна діяльність:

  • Член Асоціації Води Румунії;
  • Член Асоціації інженерів-сантехніків Румунії;
  • Член редколегій журналів «Навколишнє середовище» (Молдова) і «Вода: Технологія і Екологія» (Санкт-Петербург);
  • Голова і член технічного комітету нормативів в будівництві - ТКС-Г-09;
  • Член науково-технічного комітету Водного Агентства Молдови;
  • Власник сертифікатів проектанта і експерта систем водопостачання і каналізації;
  • Науковий керівник кандидатські дисертації під його керівництвом уже захистили 5 аспірантів, в т.ч. 3 в Молдові і 2 у Франції, один з дисертантів Йорданського проісхожденія.В даний час керівник 2-х аспірантів;
  • Дійсний член Національної Акадаміі Екологічних Наук Молдови (академік);
  • Учасник Міжнародних Салонів винахідництва де отримав золоті медалі (Архімед, Москва, EURECAFБрюсель, Інвентіка. Польща. Румунія ін .;
  • Науковий керівник більше 30 тем НДР (держбюджетних і економічних), має понад 200 публікації та виступів, має понад 40 авторських свідоцтва;
  • Брав участь в міжнародних і дослідницьких программахTEMPUS, CRDF, STCUі ін .;
  • Був ініціатором спеціальності «Інженерія Навколишнього Середовища» і створення кафедри ЮНЕСКО / Кусто.

Калос Сержіу Калос Сержіу

Директор інституту Підвищення Кваліфікації в області Водопостачання і Каналізації.

Опубліковані роботи: 3 підручники, 2 монографії, 26 методичних вказівки, отримав 6 авторських свідоцтв, видав 118 наукових статей, розробив і впровадив понад 80 завершених економічних контрактів і технічних експертиз, розробив понад 30 проектів з водопостачання та каналізації

Попутна діяльність:

  • Академік Національної Академії Екологічних Наук Р.Молдова;
  • Член адміністративного і технічного Рад Асоціації "Moldova Apă-Canal";
  • Консультант, член Адміністративної ради. "Apă-Canal Chişinău";
  • Член Державної комісії з сертифікації фахівців в області спеціалізованих робіт при Міністерстві регіонального розвитку Будівництва Р. Молдова;
  • Член наукової Ради журналу "RomAgua"

Ісак Олена Ісак Олена

Асистент Департаменту Теплопостачання, водопостачання, газифікації та Охорони Навколишнього Середовища, Технічний Університет Молдови.