Теракт в аеропорту Домодєдово

За останніми даними під час вибуху загинуло 35 осіб, 180 поранених

В аеропорту Домодєдово прогримів сильний вибух. Він стався в зоні прильотів міжнародних рейсів о 16:37 мск 24 січня. Офіційно на даний момент повідомляється про 35 загиблих і 180 поранених, з яких понад 40 перебувають у важкому стані. Слідчий комітет завів справу за трьома статтями Кримінального кодексу: «Тероризм», «Вбивство» і «Незаконний оборот зброї».

(Теракт в Домодєдово: в розшук оголосили трьох чоловіків і жінку)

Причиною вибуху стала бомба, приведена в дію терористом-смертником. За словами очевидців, він прибув до зали прильоту міжнародних рейсів під виглядом зустрічаючого. У момент вибуху на місці події було багато зустрічаючих і таксистів, кажуть свідки трагедії.

Як розповіла Катерина, яка під час НП перебувала в зоні прильотів, в момент вибуху «будівля сильно грохотнуло». «Вибух був схожий на бенгальський вогонь, почалося сильне задимлення. Багато поранених, і особливо осколкових », - повідомила вона.

У свою чергу співробітниця аеропорту сказала РБК, що вибухів було два. Однак в Національному антитерористичному комітеті (НАК) і ФСБ РФ інформацію про другий вибух не підтвердили.

(Теракт в столичному аеропорту Домодєдово очима очевидців)

За останніми даними, потужність вибухового пристрою склала від 2 до 5 кг в тротиловому еквіваленті. Вибуховий пристрій був без оболочной і начинений вражаючими елементами у вигляді шматків дроту.

В даний час слідчі вивчають записи камер відеоспостереження, встановлені в зоні прильоту, а також в зоні видачі багажу. Одна з камер зафіксувала момент вибуху. Слідство звертається до всіх очевидців і свідків вибуху в аеропорту Домодєдово з проханням зателефонувати 8-499-265-97-90 та повідомити всю наявну у них інформацію.

Раніше повідомлялося, що російські спецслужби нібито знали про підготовлюваний теракт. Однак в ГУВС Москви цю інформацію спростували.

(Основні версії вибуху в Домодєдово)

Постраждалих госпіталізували в столичні лікарні, а також лікарні Домодедовского району та міста Чільне. Повідомляється, що в результаті теракту постраждали громадяни як мінімум шести іноземних держав, зокрема, серед загиблих числяться 2 громадянина Великобританії.

(Оновлений список постраждалих під час теракту в Домодєдово)

У зв'язку з терактом аеропорт відкрив гарячу лінію: 8 (495) 363-61-01; 8 (495) 662-82-47; 8 (495) 644-40-56. Також гаряча лінія медико-психологічної допомоги пасажирам і їх родичам працює в Державному науковому центрі Соціальної судової психіатрії ім.Сербського: 8 (495) 637-70-70. Родичі постраждалих в результаті теракту можуть отримати інформацію за телефонами МНС: (499) 251-14-86 та (495) 637-22-22. Свою гарячу лінію для родичів загиблих і постраждалих відкрили і влади Москви: 8 (499) 251-14-55.

Незважаючи на ПП, Домодєдово продовжує працювати на виліт пасажирів. За словами керівника прес-служби аеропорту Олени Галанової, аеропорт продовжує відправку пасажирів, що вилітають з Домодєдово, так як зони прильоту і вильоту "розведені". "Пасажири можуть приїжджати в аеропорт, ніяких особливих рекомендацій утриматися від вильоту ми не даємо", - сказала представник аеропорту.

( Аеропорт Домодєдово працює в штатному режимі)

Додамо, що інші аеропорти столичного авіавузла оголосили про посилення заходів безпеки. У прес-службі Внуково відзначили, що служби авіаційної безпеки приведені в повну готовність, повністю перевіряються багаж і ручна поклажа пасажирів. Оглядають все знаходяться на території аеропорту, в тому числі і приїжджають на "Авіаекспресс". Також посилено пропускний режим на всіх об'єктах, що будуються аеропорту. Крім того, додатково оглядають повітряні судна на виліт.

Аеропорт Шереметьєво працює за фактичною розкладом, затримок рейсів не відзначається.

Крім того, заходи безпеки посилені на залізничних і автостанціях Підмосков'я.

Варто також відзначити, що, на думку представника Національного антитерористичного комітету, заходи безпеки в "Домодєдово" були недостатніми. Слідство вилучило документи, що регламентують роботу служби безпеки аеропорту. В рамках кримінальної справи про теракт призначені судово-медичні, судово-генетичні, судова вибухотехнічна, а також ряд інших необхідних експертиз.

У Держдумі вважають, що за теракт має відповісти керівництво ФСБ, МВС і Мінтрансу. Як повідомив депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Олександр Хінштейн, за останні 10 років жоден з керівників силових відомств не поніс відповідальності за події теракти.

(Таксисти просять за поїздку з Домодєдово до 30 тис. Рублів)


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!