ТОП-5 найбільших зарплат держслужбовців в Україні

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

2 грудня 2015, 08:14 Переглядів: 2 грудня 2015, 08:14 Переглядів:   Днями міністр внутрішніх справ Арсен Аваков озвучив пропоновану суму зарплати для   голови Національної поліції України Хатіі Деканоїдзе   - 97 тисяч гривень (зараз її оклад дорівнює 40 тисячам гривень)

Днями міністр внутрішніх справ Арсен Аваков озвучив пропоновану суму зарплати для голови Національної поліції України Хатіі Деканоїдзе - 97 тисяч гривень (зараз її оклад дорівнює 40 тисячам гривень).

З урахуванням того, що оклад патрульний поліцейський складе 2520 гривень, інформація про зарплату Глави Нацполіціі породила нову хвилю обговорень - якою має бути оплата праці співробітників бюджетного сектора України.

Зарплата українських чиновників довгі роки залишається предметом гострих дискусій. Ще рік тому екс-журналіст і нардеп від БПП Мустафа Найєм виводив питання про необхідність підвищення зарплати держслужбовцям в публічну площину, поскаржившись в Twitter, що прожити на депутатську зарплату в 6 тисяч гривень в Києві неможливо. Правда, тоді це заява вплинула хіба що на особистий рейтинг Мустафи, минаючи рівень депутатського окладу.

Дійсно, з одного боку, високі зарплати державних службовців - це величезна стаття витрат держбюджету, причина зростання нерівності доходів в державі і невдоволення суспільства. Але з іншого боку, коли робота гідно оплачується, це мотивує співробітників працювати більш якісно і в перспективі сприяє викоріненню корупції в держапараті.

Сьогодні зарплати держчиновників не надто відрізняються від середньої зарплати українця. Згідно з даними Держстату, влітку 2015 року середня зарплата українця становила 4390 грн, а мінімальна зарплата в Україні на сьогоднішній день складає тисячу триста сімдесят вісім грн. Середній оклад міністра зараз складає 6 тисяч грн. До речі, до євромайдан зарплати депутатів становили близько 17-18 тисяч гривень на місяць.

Для порівняння: за даними Eurostat, в Європі середня зарплата чиновника складає 2300 євро, в Норвегії - близько 7000 євро, в Угорщині - трохи більше 1000. А середня зарплата європейця - 1300 євро (це майже 33 тисячі грн). Можна стверджувати, що низькі, в порівнянні з європейськими, зарплати топ-чиновників в Україні - одна з ключових причин процвітання корупції в Україні.

Боротьба з корупцією в Україні цілеспрямовано ведеться вже більше року. Так, спеціально з цією метою було прийнято антикорупційне законодавство і створені нові "антикорупційні" відомства - Національне антикорупційне бюро, до компетенції якого відноситимуться розслідування саме корупційних злочинів, і Національне агентство з запобігання корупції, яке буде аналізувати відповідність рівня життя чиновників їх деклараціям про доходи . У ряді відомств співробітники проходять переатестацію і піддаються істотним скороченням - зокрема, це стосується Державної Фіскальної служби та Міністерства внутрішніх справ України.

За планом, в цьому році в Україні повинні були скоротити в цілому 50 тисяч чиновників. Зокрема, за рахунок скорочень держапарату в перспективі можна буде істотно підвищити зарплати українським чиновникам.

Але це довгостроковий прогноз. Поки що на хвилі економії ще в лютому Кабмін обмежив розмір зарплати членам уряду і керівникам центральних органів виконавчої влади до посадового окладу в 2015 році, щоб скоротити державні витрати на зарплати чиновників. До цього рішення надбавки держслужбовця в середньому дорівнювали посадового окладу, що дозволяло держслужбовцям спокійно жити "на зарплату".

Паралельно зі скороченнями в держструктурі стали з'являтися нові відомства - наприклад, Міністерство інформаційної політики та Національна поліція, а вакантні посади в діючих структурах стали активно заповнюватися новими працівниками. І, судячи з рівня зарплат для топ-чиновників, можна судити про перспективи роботи на держслужбі.

Ми зробили підбірку п'яти держслужбовців, чиї оклади дозволяють сподіватися на те, що співробітники державного сектора в перспективі зможуть дозволити собі жити на одну зарплату і не будуть піддаватися спокусі корупції.

1. Марк Роллінз

Зарплата глави ПАТ "Укрнафта" британця Марка Роллінза, згідно інформацією ЗМІ , Складе 500 тисяч доларів (майже 12 млн грн на рік або 1 млн грн в місяць). Крім цього, згідно з контрактом, Роллінз буде отримувати винагороду в розмірі 2% від прибутку "Укрнафти" за рік. Наприклад, в 2014-му Роллінз заробив би премію в розмірі понад 24 млн грн. Якби цей дохід був вище в чотири рази, йому б належало відповідно майже 100 млн грн.
При цьому Марк Роллінз відмовлявся включати в трудовий контракт пункти про виплату дивідендів і податків. За інформацією ЗМІ, вже на наступний день після призначення главою "Укрнафти" Роллінз не з'явився для обговорення умов свого контракту, хоча його там чекало все керівництво держкомпанії, і вважав за краще спілкування з юристами компанії.

Раніше Марк Роллінз очолював підрозділ британського нафтогазового гіганта в Казахстані - BG Kazakhstan. За даними ЗМІ, в казахстанської BG він отримував зарплату $ 72 тис. На місяць.

2. Артем Ситник

У свої 35 років на пост глави новоствореного Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, призначений президентом Петром Порошенко, отримує зарплату в розмірі 70 тисяч грн на місяць. Причому термін призначення - 7 років.

При цьому зарплата першого заступника керівника недавно створеної в структурі ГПУ Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складе 3 507 - 3 545 гривень. Про це йдеться в постанові уряду №763 від 30 вересня.

За словами Ситнікка, детективи Національного антикорупційного бюро отримуватимуть близько 30-35 тис. Грн в залежності від посади та вислуги. Директор НАБ впевнений, що в такому випадку мінімізується ризик корупції. раніше сам Ситник в інтерв'ю "Сегодня" розповів, як відмовився від хабара в 200 тисяч доларів.

Для порівняння: посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури встановлено в розмірі: з 1 липня 2015 року - 10 мінімальних заробітних плат (13 780 грн); з 1 січня 2016 року - 11 мінімальних зарплат (15 158 грн) і з 1 січня 2017 року - 12 (16: 536 грн). Плюс прокурорам доплачується щомісячна надбавка за вислугу років.

3. Хатія Деканоїдзе

Оклад голови Національної поліції України становить 40 тисяч гривень .

При у першого заступника оклад 20 тисяч, у звичайного заступника - 18 тисяч, начальника департаменту, Головного управління, робочого апарату Укрбюро Інтерполу - 8 тисяч.

Генерали поліції в залежності від рангу матимуть оклад від 2600 до 3000 гривень, полковники - 2400, сержанти - 800, рядові - 400 гривень. Виходить, оклад Деканоїдзе в 15 разів більше окладу генералів.

Патрульні поліцейські в Києві матимуть оклад в 2520 гривень, в інших містах - 2470 гривень.

Хатія Деканоїдзе - екс-ректор грузинської Поліцейської академії, активний учасник реформ 2004-2011 років. Свого часу Хатія ліквідувала багаторічна навчання в поліцейській академії, замінивши на тренінги по праву, тактиці та стрільбі. Її кар'єра в Україні також зосередилося навколо реформи правоохоронних органів: до того, як стати главою Нацполіціі, Хатія була радником глави МВС Арсена Авакова.

4. Андрій Коболєв

Посадовий оклад "Нафтогазу України" Андрія Коболєва становить 26 тисяч гривень.

Це вчетверо більше, ніж отримує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк (розмір посадового окладу голови Кабінету міністрів складає 6640 грн).

НАК "Нафтогаз України" - найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України.

5. Петро Порошенко

Президент України є одним з небагатьох чиновників, хто не має посадового окладу. Згідно з постановою 2005 року, його "зарплата" обчислюється розміром в 140% від "зарплати прем'єр-міністра".

Виходить, оклад президента України Петра Порошенка становить 9296 грн.

При цьому, згідно з рейтингом експертів "Слова і Дела", Петро Порошенко отримує одну з найменших заробітних плат серед своїх світових колег. Для порівняння: президент США Барак Обама замикає трійку лідерів з зарплатою в 400 тисяч доларів на рік. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заробляє щорічно 283 тисяч доларів (дев'ята сходинка рейтингу).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "ТОП-5 найбільших зарплат держслужбовців в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Пасютін

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ