Топ-8 творчих спеціальностей білоруських вузів з найвищими прохідними балами

Абітурієнти вузів Білорусі, як правило, діляться на два типи: «звичайні» і «творчі». Звичайний абітурієнт здає три ЦТ і подає документи в сподобався вуз. У другого типу надходять не все так просто. Крім того, що їм потрібно здати два ЦТ в червні, після подачі документів вони здають творчі іспити в липні.

Отже, максимальний бал, який може набрати «звичайний» студент дорівнює 400, а сума балів на творчі спеціальності може досягати позначки в 500.


критерії


Складаючи топ, ми враховували найвищий прохідний бал однієї спеціальності певного вузу.
Ми простудіювали статистику за минулий рік і з'ясували, на які з творчих спеціальностей був найвищий прохідний бал. Цей рейтинг ми підготували спеціально для тих, хто не спить ночами до кінця липня, готуючись до творчих іспитів.
Складаючи топ, ми враховували найвищий прохідний бал однієї спеціальності певного вузу

Просто фантастичний бал - як мінімум 481 - потрібно було набрати в 2013 році абітурієнтам Білоруського державного університету культури і мистецтв (БГУКІ). Таку неймовірну цифру склав прохідний бал факультету музичного мистецтва за спеціальністю «Мистецтво естради» (напрямок - спів) цього вузу. До слова, конкурс тоді склав 5,2 людини на місце.

Другу позицію займає спеціальність «Комунікативний дизайн» ВГТУ - Вітебського державного технологічного університету. Щоб вступити сюди на художньо-технологічний факультет (саме на ньому знаходиться дана спеціальність), необхідно набрати мінімум 438 балів з 500.

У трійці лідерів - «Архітектура житлових і громадських будівель. Архітектура внутрішнього простору ». Ця спеціальність знаходиться на будівельному факультеті Брестського державного технічного університету (БрГТУ). 396 - хоча б таку кількість балів потрібно набрати, щоб вчитися на архітектора в Бресті.
У трійці лідерів - «Архітектура житлових і громадських будівель Столичний БГУ - Білоруський державний університет - всього лише на четвертій позиції по «творчості». На спеціальність «Комунікативний дизайн» потрібно було набрати навіть менше балів, ніж на аналогічну в ВГТУ - 395. Дизайнерів в БГУ готують на гуманітарному факультеті.

Вступити на архітектора в Полоцьк простіше, ніж в Брест. Мінімальний прохідний бал на спеціальність «Архітектура» в Полоцький державний університет (ПГУ) склав 385 балів.

364 бали - мінімальний поріг на спеціальність «Інформація та комунікація» Гродненського державного університету (ГрГУ) ім. Янки Купали. Щоб вчитися на піарника, потрібно подавати документи на факультет історії, комунікації та туризму цього вузу. До слова, в мінському БГУ на аналогічну спеціальність в минулому році потрібно було набрати трохи більше - 377 балів.

З прохідним балом в 339 сьому позицію займає спеціальність «Академічний спів (жіночі голоси)» вокально-хорового факультету БГАМ - Білоруської державної академії музики.

Замикає вісімку згадуваний вище дизайн. На спеціальність під такою назвою в Білоруську державну академію мистецтв (БГАІ) потрібно йти хоча б з 322 балами. Напрямок спеціальності - дизайн предметно-просторового середовища, дизайн інтер'єрів.

Чи складно поступити на елітні спеціальності? Чому абітурієнти так прагнуть стати дизайнерами, артистами та архітекторами? Своєю думкою з нами поділилася студентка 4 курсу БГУКІ вищеназваної спеціальності Ангеліна Фролова:

Згадуючи своє надходження, можу сказати, що було нелегко: складні вступні іспити і величезна конкуренція здорово тиснули на психіку навіть самих впевнених в собі абітурієнтів.
Думаю, немає нічого дивного в тому, що «Естрадний мистецтво» стало такою популярною спеціальністю. Багато хто мріє стати відомими акторами або музикантами, потрапити до лав знаменитостей. Наша спеціальність дає нам можливість, перш за все завдяки талановитим педагогам, отримати хорошу професію, а при вдалому збігу обставин навіть потрапити в шоу-бізнес.
Університет дав мені багато потрібної і важливої інформації. Великим досвідом це ще не назвеш, але, думаю, все ще попереду. Навіть незважаючи на те, що я не найкраща студентка, я все одно отримала можливість повністю розкрити свій талант і, завдяки набутим знанням, навчилася розвивати його і далі.

ДО РЕЧІ
На сайті БГУКІ є розділ, присвячений відомим випускникам цього університету. Свого часу Університет культури закінчили:
Володимир Карачевський, директор Республіканського театру білоруської драматургії (зовсім недавно - перший заступник міністра культури Білорусі)
Олександр Гарбар, генеральний директор Белгосфілармоніі
Роман Мотульський, директор Національної бібліотеки Білорусі
Леся Кодуш і Слава Нагорний, дует білоруської естради.

Звичайно, не всім вдається стати відомими. Нижче наводиться таблиця розподілу спеціальності «Мистецтво естради» БГУКІ за минулий рік.

Нижче наводиться таблиця розподілу спеціальності «Мистецтво естради» БГУКІ за минулий рік

При підготовці матеріалу використовувалися дані «Довідника абітурієнта 2014. Вищі навчальні заклади», а також сайтів білоруських вузів.

Фото сайту БГУКІ, сайту vk.com, інфографіка авторська

Чи складно поступити на елітні спеціальності?
Чому абітурієнти так прагнуть стати дизайнерами, артистами та архітекторами?