Традиції виховання дітей

  1. Традиції виховання дітей в Росії
  2. Традиції виховання дітей в США
  3. Традиції виховання дітей в Індії
  4. Виховання дітей в Японії
  5. Виховання дітей у різних країнах мусульманського світу

У минулому народні традиції у вихованні дітей були визначальними. У минулому народні традиції у вихованні дітей були визначальними У сучасному світі кордону між культурами стираються і відмінності вже не так помітні. Однак і сьогодні виховання дітей в різних країнах може сильно відрізнятися.

Традиції виховання дітей в Росії

Вихованням дітей в Росії в основному займаються жінки. Це простежується і в родині, і в освітніх установах. До останнього часу мами із задоволенням перебували з дитиною вдома до 2-3 років після пологів. Зараз ситуація змінюється і все більше малюків доручають турботу бабусь і нянь.

Народні традиції у вихованні дітей у нас пов'язані з фольклором. Казки, приказки, пісні - є багатою культурною спадщиною. Ці твори не тільки розважають читача і слухача, але і завжди несуть виховний момент.

Герої казок борються зі злом, виявляють кмітливість, життєлюбність і оптимізм. У приказках представлена ​​вся накопичена народна мудрість. Народні пісні демонструють патріотизм, силу духу і душевне багатство російської людини. Для батьків важливо з дитинства долучати дітей до фольклору. Красу цих творів може оцінити вже 1,5-2 річний малюк.

Традиції виховання дітей в США

У США є кілька характерних особливостей виховання малюків. Так, наприклад, бабусі і дідусі практично ніколи не допомагають молодій сім'ї, а роль батька у вихованні набагато вище, ніж в Росії.

За традицією виховання дітей в США з раннього віку довіряють досвідченим няням. Мами виходять на роботу по закону через три місяці після пологів, покладаючи всі турботи про догляд за дитиною і її виховання на професійних нянь або бебісіттерів. Коли батьки вільні, то будь-які заходи прийнято відвідувати разом з дитиною. На вечірку юний американець може потрапити вперше ще в грудному віці. Всі кафе, бари, ресторани мають місця для дітей і дитяче меню.

Традиції виховання дітей в Індії

В Індії зазвичай великі сім'ї і у малюка завжди є кілька братів і сестер. До товариства вчать ставитися, як до своєї великої родини. За традицією, виховання дітей з раннього віку об'єднують з їх освітою. Підготовчі шкільні класи фактично відповідають нашому дитячому саду, і дитина може почати вчиться вже в 2-3 роки. Школи вибирають платні, якщо у сім'ї є хоча б невеликий матеріальний достаток. Індійці вважають, що рівень знань, одержуваних дітьми в муніципальних (безкоштовних) школах дуже невисокий, тому віддавати в них дітей на навчання - непрестижно.

Згідно з традицією, виховання дітей в Індії базується на основних положеннях індуїзму. Це основна релігія, исповедуемая більшістю населення країни, в світлі якої малюків вчать стримувати емоції, демонструвати силу духу і життєвий оптимізм, контролювати не тільки свої вчинки, а й думки. Багата культурна спадщина Індії впливає на художній розвиток підростаючого покоління. Музика, танці, пісні виховують в дітях сприйняття краси і гармонії навколишнього світу.

Виховання дітей в Японії

Виховання дітей в Японії в останні роки сильно змінилося. Раніше дівчата виходили заміж у ранньому віці і присвячували себе родині. Дуже високою була роль бабусь і дідусів у вихованні дітей.

Зараз японки більше уваги приділяють освіті та кар'єрі. Заміж виходять вже в зрілому віці і намагаються жити окремо від батьків. Японська сім'я рідко має більше 1-2 дітей.

Виховання дітей в Японії передбачає раніше знайомство з комп'ютером, побутовою електронікою, інтернетом. Дуже часто найближчі друзі японського школяра - віртуальні знайомі або іграшкові роботи. Дітей не прийнято відвозити на літо за місто. Тому навіть в спекотні дні хлопці багато сидять вдома за комп'ютером, і практично не буваю на природі. Безпосереднє спілкування з однолітками також не має для них великої цінності.

Японських дітей вчать процвітати і присвячувати себе роботі. З раннього дитинства дитина може визначитися (за допомогою батьків) з компанією, де він буде працювати все життя. Японських дітей вчать процвітати і присвячувати себе роботі Така відданість роботодавцю теж є народною традицією Японії.

Виховання дітей у різних країнах мусульманського світу

Виховання дітей у різних країнах мусульманського світу має багато спільного. До трьох років усіх малюків доручають матері і іншим жінкам. Після цього віку синів виховують батьки.

Жіноча освіта сильно поступається чоловічому. Дівчаток з раннього віку налаштовують на раннє заміжжя і покірність майбутньому чоловікові.

Звичайно, є країни, де ці тенденції не так очевидні. Наприклад, в світських державах ісламського світу дівчата мають можливість отримати вищу освіту і навіть працювати. Але головною цінністю для мусульманки все-таки завжди залишається сім'я.

У більшості країн в наш час виховання сучасне, що базується на результатах новітніх наукових розробок педагогів і психологів, витісняє традиційне виховання дітей. Ця тенденція має як позитивні, так і негативні сторони. Батькам важливо пам'ятати, який би шлях виховання вони не обрали, діти повинні рости в атмосфері любові і взаєморозуміння.