Тренди інтернет-маркетингу від «Ольшанський і партнери»

  1. Куди рухається ринок
  2. Що робити фахівцям

Як писав класик, щоб тільки залишатися на місці, потрібно бігти з усіх ніг, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше. Не менш важливо знати і напрямок, куди саме слід мчати щоб потрапити в пункт призначення.

Сьогодні ми вирішили розібратися з тим, куди слід рухатися фахівцям з онлайн-просування. Андрій Карякін, заступник директора «Ольшанський і партнери», спеціально для блогу Imena.UA повідав про ключові тренди інтернет-маркетингу в 2016 році. Наводимо тези, на які слід звернути пильну увагу, якщо ви робите бізнес в інтернеті.

Куди рухається ринок

Пошукові системи поступово перетворюються з технології пошуку інформації в інтернеті в стартову сторінку для користувача. Google вже давно вміє самостійно відповідати на прості питання користувача. Наприклад, при введенні запитів «курс гривні» або «погода в Києві» вгорі результатів пошуку відображається інформація від самого Google з даними курсу валют і погоди. Вам більше не обов'язково натискати на посилання у видачі.

Можемо припустити, що через деякий час система навчиться відповідати на більш складні питання і трафік сайтів, які розміщуються в мережі з заданими ключовими словами, суттєво знизиться. А в даний момент, навпаки, ми можемо спостерігати приклади, коли в результатах пошукової видачі Google перші 4 позиції належать сайтам, які розміщують контекстну рекламу. У цьому випадку ресурси, які не використовують контекстну рекламу і націлені на отримання тільки органічного безкоштовного трафіку втрачають своїх відвідувачів.

Надто велика увага до пошукових систем в інтернет-маркетингу обумовлено принципом «людина запитав пошукову систему - отримав відповідь на сторінці результатів пошукової видачі». При цьому інформації про самих користувачів, які зробили такий пошук, занадто мало.

Знаходять підвищену актуальність більш складні речі, такі як вивчення цільової аудиторії та її сегментація, побудова воронок продажів, аналітика поведінки користувача і т.д. Чим вища конкуренція між сайтами, чим складніше користувачу вибрати релевантні сайти в результатах пошуку, ніж більший вплив Google на формування цих результатів, - тим більше слід звертати увагу не утримання користувача на вашому сайті. Для цього потрібно розуміти його поведінку і вміти його захопити, наприклад, якісним, корисним і цікавим контентом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За останні 7 років українська аудиторія інтернету зросла в 2,2 рази (з 8 млн щомісяця до 20 млн), при цьому важливо знати, що:

  • список ТОП-20 відвідуваних ресурсів змінився не сильно,
  • призначене для користувача поведінку і споживчі особливості змінилися дуже сильно.

Новинна стрічка в соціальних мережах трансформувалася в основний джерело споживання інформації (соціум, економіка, політика, новини, розваги) в інтернеті. За ступенем важливості, новини в соціальних мережах змагаються з телебаченням. Однак, користувач сам формує свою «програму телепередач».

Ми стаємо свідками того, як Facebook вступає в конкуренцію з Google. Те, за що борються ці два гіганти - час користувача в своїй мережі. Facebook постійно змінює алгоритм відображення новин у стрічці, поліпшив рекламні можливості і для бізнесу, і для агентств, і для представництв. Частка бюджетів, що виділяються українськими компаніями на рекламу в Facebook, постійно зростає.

Що робити фахівцям

  • навчитися розуміти свою цільову аудиторію (що говорити, кому говорити і де говорити);
  • Чи не обмежуватися розумінням цільової аудиторії тільки лише пошуковим запитом «купити {щось}», і тільки пошуковими системами;
  • Вибудовувати довгострокову стратегію, яка задіює різний інструментарій інтернет-маркетингу на кожному з етапів.


фото: Facebook -сторінка «Ольшанський і партнери»