Тренування на гітарі. 10 практичних прикладів для тренування на гітарі і розвитку пальців рук.

  1. Зміст статті Ввідна інформація
  2. Тренування на гітарі
  3. перший прийом
  4. другий прийом
  5. Таби вправи
  6. граємо арпеджіо
  7. «Рух змії» для розвитку пальців на гітарі
  8. Вправа «Павук» на гітарі # 1
  9. Вправа «Павук» # 2
  10. Гра на акордах
  11. Тренування на гітарі в «Дві октави»
  12. Розминка для пальців на гітарі
  13. Координація рук і пальців на гітарі
  14. Тренування для пальців без гітари
  15. Поради початківцям

Зміст статті

Ввідна інформація

Це друга частина циклу статей про «тренування на гітарі». В першій частині ми говорили про не дуже складних завданнях для новачків, які розроблялися для розвитку навику, координації та розуміння того, як треба контролювати гриф. Приклади, що даються нижче, набагато конкретніші, і багато в чому спрямовані на відпрацювання різних прийомів гітарної гри. Однак всі вони будуть корисні як в приватних, так і загальних моментах.

Тренування для розвитку техніки гри треба виконувати в суворій відповідності з текстом завдання, а також під біт метронома. Це важливо для розвитку не тільки фізичної техніки, але також рівною гри і почуття ритму. Починайте, як зазвичай, з повільного темпу, і поступово збільшуйте його. Не забувайте виконувати вправи комплексно - тобто поспіль, особливо якщо вони схожі по технічним виконанням.

Тренування на гітарі

Pull-Off і Hammer-On

Почнемо ми з одного з основних технічних понять і способів гри, яким повинен опанувати буквально кожен гітарист. Прийом легато дозволить значно урізноманітнити вашу гру, а також дозволити сильно прискорити виконання соло-партій для гітари. Особливо це актуально для любителів електрогітари, оскільки безліч партій на ній виповнюється саме за допомогою прийому легато. Чи не освоївши його ви не зможете грати Свіп, а також виконувати різні «вертушки» і красиві сольні пасажі.

перший прийом

Отже, прийом легато виконується наступним чином: ви затискаєте струну пальцем на будь-якому ладу Отже, прийом легато виконується наступним чином: ви затискаєте струну пальцем на будь-якому ладу. Смикніть її за допомогою медіатора - і він зазвучить. Тепер іншим пальцем, не відпускаючи звучить лад, затисніть інший, але не бийте по струні плектром. Зверніть увагу, що тепер зазвучить та нота, яку ви затиснули навіть без удару. Цей прийом і називається Hammer-On. Основна заковика полягає в тому, щоб підібрати достатню силу удару пальцем по струні - вона повинна звучати так само рівно, немов по ній б'ють медіатором. Проте, це прийде з досвідом і практикою. Варто сказати, що здійснювати цей прийом можна відразу декількома пальцями - треба просто затискати лади поспіль.

другий прийом

Але це була тільки перша частина легато Але це була тільки перша частина легато. Друга виглядає так: Одним пальцем затисніть струну на будь-якому ладу. Другий поставте на ту ж струну, але на інший лад. Скажімо, вказівний поставте на п'ятий, а безіменний - на сьомий. Смикніть медіатором - зазвучить більш висока нота. Тепер безіменним зробите ковзне рух вниз, перпендикулярно струні, як би смикаючи її пальцем - так, щоб зазвучав лад, на якому знаходиться вказівний, при цьому звук був без використання медіатора. Це Pull-Off. Основна складність полягає в тому, щоб смикати тільки одну струну пальцем, не зачіпаючи інші.

Тепер з'єднайте обидва цих малюнка - і вийде той самий прийом легато, про який ми говоримо.

Таби вправи

Тепер про вправу. Воно схоже зі стандартною розминкою для пальців на гітарі з першої частини нашого циклу. Затисніть шосту струну на першому ладу. Вдарте по ній. Тепер за допомогою прийому Hammer-On змусьте звучати по черзі спочатку третій, потім четверті лади - і таким чином спускайтеся по струнах. Виглядає це так:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-1.mp3

Коли ви дійдете до першої струни, затисніть вказівним пальцем на ній другий лад, безіменним - четвертий, а мізинцем - п'ятий. Тепер прийомом Pull-Off змусьте звучати їх по черзі, і так просувайтеся вгору по всіх струнах.

Постарайтеся робити цю вправу в комплексі, і кілька разів поспіль.

граємо арпеджіо

Арпеджіо - це один із способів обігравання акордів на різних інструментах, коли всі звуки тризвуку йдуть один за одним у висхідній або низхідній послідовності. Прийом найчастіше використовується в різних видах переборовши , І це тренування на гітарі спрямована перш за все на розвиток саме цього способу гри. Складається воно в тому, щоб просто по черзі в рівному темпі послідовно грати відкриті струни на гітарі. Виглядає це так:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-2.1.mp3

Якщо хочете ускладнити собі завдання - спробуйте затискати окремі додаткові струни і акорди паралельно з грою:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-2.2.mp3

«Рух змії» для розвитку пальців на гітарі

Ще одна схема, спрямована на розвиток пальців на гітарі. Воно також може допомогти освоїти різні красиві перебори , І не важливо, як виконувати його - пальцями або медіатором. Завдання полягає в рівному послідовному переборі двох знаходяться поруч струн, затискаючи при цьому розташовані поруч лади. Воно нескладне і виглядає таким чином:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-3-Dvizhenie-zmei-vverh.mp3

Рух назад йде в дзеркальному порядку, як уже можна встигнути зрозуміти:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-3-Dvizhenie-zmei-vniz.mp3

Вправа «Павук» на гітарі # 1

Невелика модифікація «Рух змії». Основна відмінність полягає в тому, що якщо в першому випадку ми рухалися в рамках двох струн, то вправу павук робить проходку по всіх струнах по черзі, зі спуском вниз. Завдання полягає в тому, що ви також перебирає два поруч знаходяться лада - в даному випадку 1 - 2 - 3 - 4, затискаючи їх на різних струнах, починаючи з першого ладу на шостий і другого на п'ятій. При цьому після того, як малюнок буде зіграний, ви спускаєтеся на одну струну вниз. Це виглядає так:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-4-pauk-1-vniz.mp3

Як тільки ви доходите до першої, то починаєте рухатися назад, і граєте ноти в дзеркальному порядку, ось так:

Як тільки ви доходите до першої, то починаєте рухатися назад, і граєте ноти в дзеркальному порядку, ось так:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-4-pauk-1-vverh.mp3

Вправа «Павук» # 2

Також це тренування на гітарі називають «Танцем павука». Це ще більш ускладнений варіант попередніх двох завдань. Воно полягає в тому, щоб послідовно програвати на кожній струні дві ноти, що йдуть через одну, і поступово спускатися вниз по струнах. Тобто - на шостий затисніть перший лад і зіграйте його, потім - третій, і також вдарте медіатором. Далі на п'ятій затисніть другий - зіграйте, потім - четвертий, і зіграйте, і так далі. Виглядає це так:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-5-pauk-2.mp3

При русі назад ви починаєте грати з п'ятого ладу, в дзеркальному порядку по ладів.

Практичні тренування «Рух змії», «Рух павука» і «Танець павука» спрямовані на розвиток координації, а також є відмінним способом розминки рук перед грою. Якщо вам скоро треба виступати, то просто пару раз виконайте комплекс цих вправ - пальці відразу розігріються, і вам стане простіше грати.

Гра на акордах

Дане завдання є скоріше практикою імпровізації, а також здатності затискати акорди і ставити баре. Вправа полягає в наступному - ви вибираєте для себе кілька улюблених акордів, і починаєте їх грати. Намагайтеся робити це рівно, можна перебором, можна боєм - це не має значення. В процесі того, як ви награвали послідовність, модулює її - міняйте ноти в акорді, відпускайте деякі струни і стежте за тим, як змінюється звук. Транспонується їх і активно використовуйте баре - особливо добре, якщо після другого вправи пальці і гітара розігріті, тоді тренуватися стає набагато простіше.

Приклади акордів:

  • Em - C - G - D
  • Am - F - G - E
  • Am - G - F - E
  • Am - Dm - E - Am

Тренування на гітарі в «Дві октави»

Для того, щоб правильно виконати дану схему, потрібно спочатку зрозуміти, як грати медіатором . Завдання створеному саме для відпрацювання даної техніки гри, проте крім цього воно дає вам основи для полірітмікі і рассинхронизации пальців - для більш цікавої гри. Вправа полягає в тому, що ви одночасно граєте повторювану, одну і ту ж басову ноту, і мелодійну текстуру всередині двох октав одній тональності - саме від цього і пішла назва завдання! Виглядає це наступним чином:

https://pereborom.ru/wp-content/uploads/2017/02/Trenirovka-na-gitare-6-3-oktavy.mp3

Виглядає досить непросто, проте після деякого часу практики вправу стає дуже простим і цікавим.

Розминка для пальців на гітарі

Ці приклади розминок НЕ будуть задіяти гітару якимось чином, скоріше вони просто спрямовані на те, щоб розім'яти ваші пальці безпосередньо перед грою:

1 1. Стисніть і розтисніть пальці кілька разів у швидкому темпі. Це разомнет м'язи і суглоби, а також розжене кров.

2 2. Стисніть руки в замок і потім витягніть їх, не розтуляючи пальці, долонями вперед. Ви можете почути характерний хрускіт в суглобах - це нормально, і означає, що вони розминаються.

3 3. Покрутите в руці округлий предмет - наприклад тенісну кульку або волоський горіх. Це разомнет пальці і зробить їх більш гнучкими і слухняними.

Координація рук і пальців на гітарі

Цей комплекс також не задіяти гітару.

Під метроном почніть стукати по столу долонею лівої руки, потрапляючи в біт Під метроном почніть стукати по столу долонею лівої руки, потрапляючи в біт. Правою ж починайте креслити на столі кола. Після виконання поміняйте руки місцями.

Знову ж таки, під метроном обома руками одночасно починайте креслити на столі квадрат - спочатку синхронно, а потім - асинхронно Знову ж таки, під метроном обома руками одночасно починайте креслити на столі квадрат - спочатку синхронно, а потім - асинхронно.

Доторкніться кожним пальцем однієї руки до великого пальця Доторкніться кожним пальцем однієї руки до великого пальця. Інша рука в цей час робить те ж саме, проте кожен палець доторкається до великого відразу два рази.

Ускладните собі завдання - і на кожній руці торкайтеся різними пальцями для великого Ускладните собі завдання - і на кожній руці торкайтеся різними пальцями для великого. Наприклад, якщо на лівій до нього доторкнувся мізинець, то на правій - безіменний, і так далі.

Одночасно згинайте пальці в центральній кісточки так, щоб при цьому не гнулися всі інші Одночасно згинайте пальці в центральній кісточки так, щоб при цьому не гнулися всі інші.

Покладіть вказівний палець правої руки на великий лівої і навпаки Покладіть вказівний палець правої руки на великий лівої і навпаки. Повинна вийти отака «вісімка» з пальців, при цьому на правій руці пальці будуть перехрещені. Тепер плавно поміняйте позицію місцями - ліві пальці повинні бути перехрещені. Поступово прискорюйтеся.

Тренування для пальців без гітари

Поради початківцям

Намагайтеся займатися кожен день, і за один тренувальний візит хоча б по разу проганяти всі гітарні вправи. Робіть їх в комплексі, і бажано - під один і той же темп. Починайте з малого кількості ударів в хвилину і поступово нарощуйте їх. Не варто відразу намагатися грати швидко - краще сконцентруйтеся на чистоті вашої гри і звуковидобування.