Тува напередодні Всеросійського перепису населення-2010 »Tuva.Asia

Напередодні почалася сьогодні Всеросійського перепису населення-2010, з 14 липня по 5 серпня 2010 р співробітниками ТІГІ було опитано населення Тоджинському, Кизильскій, Пій-Хемского, Барун-Хемчикського, Бай-Тайгінского, Тандінского, Чеді-Хольський, Улуг-Хемского, Ерзінского , Монгун-Тайгінского районів та м Кизила (обсяг вибірки - 1183 людини) Напередодні почалася сьогодні Всеросійського перепису населення-2010, з 14 липня по 5 серпня 2010 р співробітниками ТІГІ було опитано населення Тоджинському, Кизильскій, Пій-Хемского, Барун-Хемчикського, Бай-Тайгінского, Тандінского, Чеді-Хольський, Улуг-Хемского, Ерзінского , Монгун-Тайгінского районів та м Кизила (обсяг вибірки - 1183 людини).

Результати опитування свідчать про те, що перепис має для переважної частини жителів Туви велике значення. 86% респондентів готові були прийняти в ній участь. 8% опитаних не хотіли відповідати на питання перепису (це 9% опитаних тувинців і 6% росіян). 6% учасників опитування ще не вирішили брати участь чи ні, вони не змогли дати відповідь. Тих, хто сумнівається серед чоловіків, трохи більше (8%, жінки -5%). Опитування показало схожість позицій жителів міст і сіл.

Бажані і небажані питання

Самий бажаний питання про те, яку освіту має людина - на нього готові відповісти 95% жителів Туви. Далі йде питання про громадянство - 92,5%, потім про національну приналежність - 86,9%, про володіння мовами - 85,2%, про сімейний стан - 84,7%. Повна ідентичність позицій чоловіків і жінок виявлена ​​в питанні про освіту. Найскладнішим виявилося питання про джерела доходів: на нього готові були відповісти лише 74,7% респондентів (73% чоловіків, 76% жінок).

У таблиці представлені дані про питання, на які жителі Туви не згодні були відповідати.

Таблиця

Під час перепису на які питання Ви не згодні відповідати?

всі респонденти

число відповіли

частка,

в%

утворення

39

3,8%

громадянство

51

5,0%

національна приналежність

81

8,0%

Володіння мовами

119

11,7%

перебуваєте в шлюбі

130

12,8%

джерела доходів (про величину доходів не питають)

175

17,2%

З даних таблиці ми бачимо, що 17,2% опитаних не хотіли б розкривати дані про джерела своїх доходів. Серед які відповіли таким чином більше чоловіків - 20,4% (жінки - 14,6%). Чимало тих (12,8%), хто не хоче відповідати на питання про стан в шлюбі, а 11,7% опитаних не готове відповідати на питання про володіння мовами.

Чи хочуть громадяни, щоб враховувалася їхня національність і релігія?

Третє питання анкети був спрямований на вивчення ставлення населення до питання про національність. Майже 70% опитаних відповіли, що під час перепису повинна враховуватися національність громадян. За це висловилися 71,5% тувинців і 57,6% росіян. Проти обліку національності висловилися 22,3% опитаних, серед них було 20,4% тувинців і 32,3% росіян. 8,5% не змогли відповісти на це питання. Ці дані говорять про більшу суб'єктивної значущості етнічного чинника для тувинців.

Нарешті, четвертий питання стосувалося питання релігії, не віднесеного до бланку перепису 2010 р .: «В перепису немає питання про релігію. Хотіли б Ви, щоб враховувалася релігія громадян? »(Варіанти відповіді« так »,« ні »,« важко відповісти »).

Рис.

Хотіли б Ви, щоб враховувалася релігія громадян?

Ми бачимо, що думки опитаних розділилися. 46% респондентів висловилися «за» облік релігійних поглядів, тоді як «проти» - 43,2%. Більшість опитаних тувинців вважає, що релігію громадян враховувати треба, 41% - «проти», тоді як серед росіян за »- 31,3%, а« проти »- 53,5%. Кожен десятий опитаний не зміг відповісти на дане питання (10,8%).

Вибачте за тимчасові незручності жителям потрібна?

Ми з'ясували, що ставлення населення Республіки Тива до Всеросійської перепису населення 2010 року в цілому позитивне. Однак, не так уже й мало жителів (близько 14%) не готова до участі в ній. Опитування показало, що чимала частина населення має упередження щодо питань про джерела доходів, сімейний стан і володіння мовами. Хоча, мова йде саме про джерела (зарплата, соціальна допомога), а не їх конкретні розміри. Це говорить про те, що деякі жителі мають неповне (невірне) уявлення про цілі, принципи проведення перепису та її значення. Виходячи з ваших потреб, дорогі читачі, була підготовлена ​​наступна інформація. Сподіваюся, вона допоможе поліпшити ставлення до перепису і переписувачам, і, в підсумку, в ній візьме участь кожен житель Туви.

Ця інформація буде корисною також для підготовки тематичних класних годин і уроків на цю тему в школі. Це важливо для формування позитивного ставлення підростаючого покоління до перепису населення на довгострокову перспективу. Крім того, в містах і сільських поселеннях напередодні і в період перепису потрібно продовжувати проводити інформаційно-роз'яснювальні заходи з населенням.

Що таке перепис?

Перепис населення - це велика подія в житті країни, захід державного масштабу. Це свого роду загальний соціологічне опитування. Чому? Так як в ході її проведення за спеціальним бланку (анкеті) опитується кожен житель країни. Відповіді кожної людини обробляються і виходить його індивідуальний соціальний портрет. Після узагальнення інформації про всі опитаних виходить колективний соціальний портрет країни.

Навіщо потрібна перепис?

Саме перепис є постачальником оперативних і повних даних про чисельність і структуру населення, його розподілі по території, національному та мовному складі, освітньому рівні жителів. Відповіді на питання про зайнятість населення, необхідності працювати відразу на двох або декількох роботах, житлові умови, зміни в рівні освіти дозволять оцінити вплив світової економічної кризи на життя нашої країни.

Приємно те, що підсумки перепису мають довгострокову перспективу. Вони необхідні для оцінки перспектив розвитку країни, формування прогнозів і розробки довгострокової соціально-економічної політики Росії. Перепис покаже ті зміни, які відбулися в нашому суспільстві з переписом 2002 р

Говорячи простою мовою, виходячи з реальної чисельності населення тих чи інших регіонів буде вирішуватися скільки і куди потрібно направити бюджетних коштів, де і скільки треба будувати дитячих садків, шкіл, лікарень, житлових будинків і т.д. Адекватна оцінка реального рівня життя кожної людини може стати підставою для формування нових і корекції вже поставлених завдань державної соціально-економічної політики, спрямованої на підвищення рівня життя людей.

Щоб дані Всеросійського перепису 2010 були гранично точні, відбивали реальну ситуацію в країні в ній має взяти участь кожен житель Росії.

Культурно-історичне значення в тому, що завдяки перепису 2002 і 2010 рр. наші нащадки отримають воістину безцінну інформацію про те, як жили ми - росіяни початку XXI століття.

Основні принципи проведення перепису населення

Загальність - перепис охоплює всю територію і все населення Росії. Сувора централізація управління перепису: держава бере на себе відповідальність за проведення, контроль і фінансування перепису - організацією і проведенням перепису в РФ займається Росстат, в нашій республіці - Тивастат.

Одномоментність означає вибір дати і часу перепису (з 14 по 25 жовтня). Діти, що народилися після перепису, в ній не враховуються, померлі після перепису враховуються як живі.

Збір відомостей про одних і тих же ознаках, характеристиках, зазначених в переписний лист, у всіх переписував буде проводитися за єдиною програмою. Поімённость передбачає збір персональних відомостей про кожну окрему людину (адреса проживання, стать, вік, рівень освіти і т.д.).

Головним принципом перепису є самовизначення - все відомості збираються тільки зі слів опитуваних, заборонено вимагати їх документального підтвердження.

Інформація про джерела доходів людини буде використовуватися тільки в узагальненому вигляді, так як відповідно до принципу конфіденційності Росстат забороняє повідомляти будь-кому одержану в ході перепису персональну інформацію про опитуваних.

Відповідно до принципу регулярності проведення перепису в Росії законодавчо закріплено вимогу проводити її не рідше одного разу в 10 років.

У наступній нашій статті ми розповімо трохи про історію переписів, висвітлимо хід підготовки і особливості проведення перепису 2010 року в Туві і попередні підсумки дострокової перепису жителів важкодоступних і віддалених територій.

Чи хочуть громадяни, щоб враховувалася їхня національність і релігія?
Хотіли б Ви, щоб враховувалася релігія громадян?
Хотіли б Ви, щоб враховувалася релігія громадян?
Вибачте за тимчасові незручності жителям потрібна?
Що таке перепис?
Чому?
Навіщо потрібна перепис?