ТвГУ направить на дослідження і розробку технології виробництва біоразлагающейся полімерів понад 35 млн рублів


Тверський державний університет розмістив на сайті держзакупівель замовлення на поставку і монтаж технологічного обладнання для виробництва біоразлагающейся полімерів в рамках реалізації проекту «Інжиніринговий центр« Зелена хімія ».
Проект «Промислова біотехнологія та зелена хімія», засновник якого АТ «РТ-Хімкомпозіт» (Держкорпорація Ростех), стартував в 2014 році, ТвГУ є одним з його ключових учасників.
Інжиніринговий центр створений для ліквідації розриву між лабораторією та виробництвом, він є розробником нових технологій і широкої номенклатури стратегічно значимих продуктів в галузі біотехнології та зеленої хімії, а також займається реалізацією інноваційних проектів - аж до проектування і будівництва виробничих потужностей.
Товариський держуніверситет закупить перші частини технологічного ланцюжка «Установка отримання PLA і PLGA», «Установка для стерилізації хірургічних ниток і 3D-моделей», «Установка по отриманню 3D-моделей», «Екструзійна лінія для 3D жилки», «Установка отримання молочної кислоти» (з монтажем). Швидкість поставки товару - до 1 лютого 2016 року. На ці цілі вуз готовий витратити до 26 700 000 рублей, контракт буде фінансуватися за рахунок субсидії на виконання госзаданія в частині організації проведення суспільно-значущих заходів в сфері науки і освіти (Інжиніринговий центр «Зелена хімія»).
Крім того, ТвГУ розмістив замовлення на «Виконання науково-дослідних, досвідчених, конструкторських і технологічних робіт по темі« Проведення робіт зі створення комплексу наукової, технічної та технологічної документації для виробництва біоразлагающейся полімерів в рамках реалізації проекту «Інжиніринговий центр Зелена хімія» ». Початкова ціна - 8 307 850 рублів, джерело фінансування - та ж субсидія.
Перший етап повинен бути виконаний до 9 листопада 2015 року, другий - до 13 листопада, третій - до 25 грудня.
У числі цілей роботи створення комплексу наукової, технічної та технологічної документації для проведення досліджень і розробки технології виробництва біоразлагающейся полімерів в рамках реалізації проекту «Інжиніринговий центр« Зелена хімія »; створення достатньої кількості компетенцій у замовника для супроводу всього технологічного циклу: від предобработки біологічної сировини до ферментативної конверсії в технічні цукру і мікробіологічного отримання карбонових кислот, як напівпродуктів для хімічного синтезу біополімерів; реалізація проекту зі створення наукової і експериментальної бази інжинірингового центру «Зелена хімія», в повній мірі відповідає вимогам по організації єдиного технологічного ланцюжка від вихідної рослинної біомаси, як першого (харчова), так і другого (нехарчова) покоління, через продукти спеціальної хімії (карбонові кислоти, молочна кислота, бурштинова кислота, адипінова кислота, спирти, пропіленгліколь) до широкої номенклатури стратегічно значимих матеріалів, перш за все біодеградіруемих полімерів різного призначення , Композитних матеріалів і теплоносіїв.
Біополімери (повна назва - біорозкладні полімери) відрізняються від інших пластиків тим, що розкладаються в навколишньому середовищі під дією фізичних факторів і мікроорганізмів - бактерій або грибків. Полімер, як правило, вважається біорозкладаним, якщо вся його маса розкладається в ґрунті або воді за період в шість місяців, що дозволяє вирішувати проблему відходів. У багатьох випадках продукти розпаду біополімерів - вуглекислий газ і вода.

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.