У каламутній воді. Про успіхи в боротьбі з корупцією |

  1. фабула
  2. версії
  3. суб'єкти
  4. середа

Більшість читачів давно навчилися спокійно реагувати на різного роду інформаційні сенсації, тому як і самі їх джерела часто не можуть зрозуміло пояснити, а що це було

Більшість читачів давно навчилися спокійно реагувати на різного роду інформаційні сенсації, тому як і самі їх джерела часто не можуть зрозуміло пояснити, а що це було.

фабула

15 червня ц. м обласна прокуратура і СБУ, вельми солідні інстанції, доповіли київському керівництву, а потім і всій країні про затримання на гарячому адвоката за вимагання хабара в 25 тис. доларів у суддів Господарського суду Запорізької області. Так, в наш непевний час всілякі корупційні діяння в чиновницькому середовищі перетворилися в справжню творчість, але щоб адвокат вимагав хабар у служителів Феміди ... Таке трапляється нечасто, і судово-адвокатському середовищі всієї України відреагувала відразу, по-своєму, особливо в соціальних мережах: «що, більше ні в кого брати?», «Ви що там, в Запоріжжі, взагалі про ... ��ли?» і т. д.

Хоча мало-мальськи обізнані люди, дізнавшись трохи докладніше про це затримання і такому вимаганні хабара, засумнівалися в судових перспективах справи, та й в самому кримінальному провадженні, відкритому за ст. 368 КК ч. 4, по якому запорізький адвокат і бізнесмен Роман Севастьянов нібито через свого колегу Олексія Забродина незаконно вимагав 35 тис. Доларів у судді Господарського суду Запорізької області та її товаришів по службі «за неподання до Вищої ради правосуддя скарги про вчинені суддями, на його думку , дисциплінарні проступки, вирішення яких в господарській справі скасовані апеляційною інстанцією ». Погодьтеся, вже ця фабула, подана в інформаційний простір, звучить незрозуміло і майже абсурдно.

Проте, ланцюжок передачі грошей за такий аморально-кримінальне пропозицію адвоката спрацювала, і співробітники підрозділу «К» УСБУ в Запорізькій області провели затримання Романа Севастьянова при отриманні першого «траншу» в сумі 25 тис. Доларів (з яких справжніми були всього 600, а решта - бутафорськими). Після чого - доповідь до вищих інстанцій про черговий успіх у боротьбі з корупцією та інформація для всіх, підкріплена відео- та фотоматеріалами.

Начебто все просто і зрозуміло, тим більше що хабар - тяжкий посадовий злочин і підриває в нашому волелюбної і безперервно бореться з корупцією державі все, що тільки можна. Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження і оголосила підозру гр. Севастьянову у вимаганні хабара у відповідності зі ст. 368 ч.4 КК України з вимогою його арешту в судовому засіданні або виплати застави у сумі 1,5 млн. Грн.

Але чому навіть найчесніший і непідкупний (знаємо з власного досвіду) суддя Орджонікідзевського суду пан Воробйов не погодився з чекістами і прокурорами і на третій день після вищеописаного події, а точніше в неділю, 17 червня, замість утримання під вартою оголосив підозрюваному лише домашній арешт?

версії

Виявилося, що всі учасники цієї історії, в т. Ч. Адвокати Роман Севастьянов (підозрюваний), Олексій Забродін (посередник у хабарі або хто?), Олександр Войтанович, Оксана Ярешко - суддя Господарського суду (і за сумісництвом цивільна дружина Забродина), її колеги давно і добре знайомі один з одним. У адвокатів не тільки свій бізнес (вони успішно вирішували багато господарських питань, в т. Ч. В судах), а й навіть офіс, розташований навпроти колишньої будівлі УБОЗ на такий же колишній вулиці 40 років Радянської України, д. 56, який успішно і «випадково» загорівся (майже як «Вороняча слобідка» з відомого твору) в ніч на 19 червня, відразу після всіх цих подій. Уже сам фактор настільки близьких відносин часто викликає певні сумніви в перспективі кримінальної справи. А є й інші. Севастьянов - суб'єкт вимагання цієї хабара? Хто ще написав заяву про вимагання крім Забродина (наприклад, судді Господарського суду)? Хто потерпілий? Зрештою, чиї гроші? До того ж первинні свідчення свідків і підозрюваного вельми і вельми суперечливі. Поки що ні задокументований істинний мотив вимагання та передачі грошей, аудіоматеріали не дають чіткої відповіді на це питання, та й взагалі мало чого дають, крім підтвердження давніх відносин. Так що версія про те, що мова йде лише про небажання повернення адвокату його грошей, теж має право на життя.

У кримінально-процесуальній практиці трапляються різні варіанти внутрішніх розборок і поділів, коли одна зі сторін для більшої гарантії досягнення мети перетворює їх в кримінальні справи.

У травні «Правда» опублікувала статтю головного редактора «Самоліквідація. Про «Кремнійполімер» і не тільки » . У ній ми розмістили заяву начальника відділу Управління державною власністю Мінрегіонрозвитку на адресу прокурора Запорізької області про зловживання владою або службовим становищем колишнім арбітражним керуючим ДП «Кремнійполімер» Забродін А.М., т. Е. Адвокатом-посередником вищеназваного факти вимагання хабара. До заяви додані 18 документів, в т.ч. і підтверджують близький зв'язок пана Забродина з суддею Ярешко. Не будемо, та й не має права, судити про об'єктивність викладених в заяві зловживань - рішення за прокуратурою. Тоді чому затягують з відповіддю? Або оперативні служби взяли, як кажуть, «за кадик» фігурантів листи, зажадавши, щоб ті видали на-гора щось резонансне? А може так і сформувалася ситуація з вимаганням хабара? Чи не знаємо, але відпрацювати треба і таку версію. А також професійно, об'єктивно і всебічно розслідувати те, що сталося. Але хто це буде і зробить?

суб'єкти

По-перше, з професіоналізмом сьогодні в правоохоронних структурах проблема. Та й тривалі розробки з якісними розслідуваннями не в моді, головне - швидше доповісти, а там - хоч і трава не рости. Ось і звикли доповідати про врожай до врожаю.

В обласній прокуратурі сьогодні ситуація непроста. Незважаючи на проведену київську перевірку по лінії держтаємниці крики керівників чутні навіть в корпусі №2 цього відомства. Не допомогла і поїздка до Києва першої особи, і в колективі знову заговорили про швидке переїзді прийшлої команди, але тепер в Полтаву.

У підрозділі «К» УСБУ теж ситуація неоднозначна. І хоча 21 червня Верховна Рада так і не проголосувала за його скасування в рамках Закону про національну безпеку України, в середовищі співробітників - невизначеність.

Кожен новий начальник Запорізької поліції-міліції - це завжди нові завдання, орієнтири і цифри. Побажаємо першій особі напередодні чергового нового професійного свята почути і повірити, що про ці тенденції в достатній мірі вже обізнані ті, хто по ним буде працювати.

Напевно, і запорізька Колегія адвокатів повинна дати правову і етичну оцінку своїм кращим вихованцям - занадто негативні процеси відбуваються в середовищі правозахисників.

А нам, платникам податків, залишається лише сподіватися на світле майбутнє, коли всі вони будуть захищати наші інтереси, а не свої.

середа

І ще один, зовсім недавній епізод з цієї ж середовища і кола осіб. Деякі запорізькі ЗМІ повідомляли про несанкціонований викид в Дніпро через Червону річку шкідливих речовин, отриманих після приватної переплавки мідних відходів. Кажуть, навіть кримінальне провадження Олександрівська прокуратура відкрила. Але раптом там з'явився колишній керівник УМВС з небезкорисливі пропозиціями по справі. У цифрах не зійшлися, після чого колишній поїхав в обласну прокуратуру, і більше про це кримінальне провадження ніхто не чув. Може поки що? Ми хочемо перевірити інформацію про те, що на непрацюючому «Кремнійполімер», що знаходиться в стадії банкрутства, нелегально працюють печі з переплавки міді - звідти і скиди. Сподіваємося з'ясувати, яке відношення до цього має фірма «Хімпроммед» і ходоки в прокуратуру. Розраховуємо на допомогу керівництва ВАТ «Запоріжжяобленерго», з яким «Кремнійполімер» заборгував за електроенергію не один мільйон. Там, звичайно ж, про нелегальних включених електрики знають більше. І у них теж ходоки побували. А ще хотілося б дізнатися, що з цим кримінальним виробництвом. Сподіваємося і спробуємо ...

А колишньому керівнику міліції побажаємо берегти ім'я своє. Тим більше що до нього багато хто ставився з повагою, в т. Ч. І журналісти.

З усіх цих подій, що відбулися недавно на окремо взятій ділянці, можна було б скласти і більше цікаву розповідь з детективним ухилом, так би мовити, зв'язати всіх і все воєдино. Навіщо? Адже і так зрозуміло в черговий раз, що живемо в корупційній країні і в такий же середовищі існування на кшталт каламутній воді, де процвітає вседозволеність.

Таке трапляється нечасто, і судово-адвокатському середовищі всієї України відреагувала відразу, по-своєму, особливо в соціальних мережах: «що, більше ні в кого брати?
?ли?
Посередник у хабарі або хто?
Севастьянов - суб'єкт вимагання цієї хабара?
Хто ще написав заяву про вимагання крім Забродина (наприклад, судді Господарського суду)?
Хто потерпілий?
Зрештою, чиї гроші?
Тоді чому затягують з відповіддю?
Або оперативні служби взяли, як кажуть, «за кадик» фігурантів листи, зажадавши, щоб ті видали на-гора щось резонансне?