У Пітері свято Червоні вітрила святкуватиметься 23 червня

  1. Червоні вітрила 2018 Пітер: історія свята
  2. Червоні вітрила 2018 Пітер: етапи проведення свята
  3. Червоні вітрила 2018 Пітер: програма свята
  4. Червоні вітрила 2018 Пітер: як готувалися до свята

Вперше свято проведений 27 червня 1968, але в 1979 році традиція була перервана. Отримав своє друге народження в 2005 році з ініціативи акціонерного банку «Росія», Уряду Санкт-Петербурга і «П'ятого каналу».

Червоні вітрила 2018 Пітер: історія свята

Єдиний в Радянському Союзі свято для випускників шкіл «Червоні вітрила» з'явився в Ленінграді в 1968 році. Місцем його народження вважається Міський палац піонерів імені Жданова на Невському проспекті, нині відомий як Палац творчості юних. Саме там за розпорядженням міського відділу народної освіти Ленінграда було покладено початок масштабного і яскравого заходу.

Свято відкрилося в п'ятницю, 28 червня 1968, об одинадцятій годині вечора, коли стемніло. Його вступна театралізована частина проходила на воді. Сценою стала акваторія Неви між Кіровським і Палацовий міст - широкий ділянку річки проти Петропавлівської фортеці. Місця для глядачів - вся Палацова набережна, обидва величезних моста і стрілка Василівського острова - своєрідний амфітеатр протяжністю в три кілометри.

Місця для глядачів - вся Палацова набережна, обидва величезних моста і стрілка Василівського острова - своєрідний амфітеатр протяжністю в три кілометри

«Вам, хлопці і дівчата, молоді громадяни нашого міста, присвячується це свято. Сьогодні вам вручили атестат зрілості. Це незабутній день. Так нехай же і цей вечір запам'ятається назавжди. »- сказав диктор.

Гуляння тривали до раннього ранку, а уявлення відвідало понад 25 тисяч випускників. З цього дня святкування «Червоних вітрил» стало традиційним і зазначалося аж до 1979 року, поки глава ленінградського обкому КПРС Григорій Романов не закрив його, побоюючись великого скупчення молоді.

З тих пір свято перейшов в розряд неофіційних і відновився лише в 2005 році.

З тих пір свято перейшов в розряд неофіційних і відновився лише в 2005 році

Червоні вітрила 2018 Пітер: етапи проведення свята

Свято «Червоні вітрила» є всеросійським балом випускників середніх шкіл, що проводиться в місті Санкт-Петербурзі в суботній день, найбільш найближчий до найкоротшою білої ночі. Зазвичай це кінець червня: з 19 по 25.

«Червоні вітрила» свято випускників проводиться в два етапи. На першому етапі організовується великий концерт на стрілці Василівського острова і Двірцевій площі з використанням елементів театралізованої вистави. Другим етапом є проведення в акваторії Неви грандіозного мультимедійного светопіротехніческого шоу. Вхід всюди вільний.

Вхід всюди вільний

Нічне шоу являє собою унікальний спектакль на воді. А прохід корабля з червоними вітрилами вздовж набережних є головною подією шоу. Урочисте рух корабля по воді відбувається в супроводі водного перформансу, феєрверків і спеціального підготовленого світлової вистави. Також усю виставу повністю синхронізовано з музикою. В цілому близько 30 хвилин становить тривалість цього водного вистави.

Щороку в режимі реального спостерігають за поданням близько 3,5 млн. Чоловік. Також з роздачею сигналу на весь світ на федеральному п'ятому каналі ведеться пряма телевізійна трансляція. Свято проходить при особистій участі губернатора і всеросійської підтримки Уряду Санкт-Петербурга.

Червоні вітрила 2018 Пітер: програма свята

Виступи артистів, шоу на воді, піратські бої і човнові гонки ... Фестиваль кожен раз підносить сюрпризи, але дещо залишається незмінним.

Основні події завжди такі:

Введення - музичне театралізоване дійство з елементами театралізації на задану тему, яка є основою і лейтмотивом усього свята. Наприклад, мости, як в позаминулий раз, або погляд у майбутнє, як в 2017 році. Останні роки концерт починається годиною раніше - в десять, так як відкривають постановки стають все більшими. Чудово, що одночасно проходить ряд виступів на різних площах у місті. Вони складаються з виступів молодіжних кумирів.

У самий темний час світлої ночі, над річкою починають вибухати феєрверки (00.30 - 01.00). Музичний супровід світлового шоу також відповідає його головної теми. У поєднанні ритму світла і звуку, відбиваючись у воді, танцюють промені прожекторів.

У поєднанні ритму світла і звуку, відбиваючись у воді, танцюють промені прожекторів

Торжество закінчується виходом казкового парусника.

Шведське вітрильне судно «Tre Kronor of Stockholm» ( «Три корони Стокгольма») під Грінівська червоними вітрилами стало символом свята після перемоги в європейській регата великих вітрильників, коли майстерність команди і капітана звернуло на себе увагу організаторів. За півгодини вони повинні будуть викластися і показати все своє мистецтво - і це справжній вищий пілотаж.

Вузька акваторія, мінлива роза вітрів і вимоги до точності виконання всіх маневрів надзвичайно ускладнюють завдання.

По телебаченню покажуть найцікавіші події заходу Червоні вітрила в Санкт-Петербурзі в 2018 році. Вранці наступного дня святкування підійде до кінця. У минулому році метрополітен Санкт-Петербурга працював до п'яти годин.

Червоні вітрила 2018 Пітер: як готувалися до свята

Організацією та підготовкою до свята випускників займається адміністрація міста Санкт-Петербурга. Комісія під головуванням віце-губернатора визначає дату і формує список заходів, що проводяться в рамках свята.

Ця комісія і відповідальна за «наповнення» «Червоних вітрил»: концертну програму, театралізовані вистави, оформлення мостів і площ, салюту, світлове шоу та інше, інше, інше.

Одна з таких турбот організаторів - випуск запрошень, максимально захищених від підробок. Справа в тому, що на свято допускаються лише випускники, їхні батьки та вчителі.

Для всіх інших місця проведення програмних заходів закриваються.

Запрошення надійдуть до шкіл перед самим святом - буквально за пару днів до офіційної дати «Червоних вітрил» 2018.

Чимала частина квитків буде відправлена ​​в регіони - можливість відвідати наймасштабніший і барвистий випускний вечір країни буде у багатьох учнів нашої країни.

Кожному випускнику видається два квитки - з тим розрахунком, щоб вчорашні школярі могли запросити на свято супроводжуючих, найчастіше батьків, опікунів, близьких родичів.

03.06.2018 TheRussianTimes