«У весь голос»: найкращі національні пісні від учасників шоу

  1. команда Вірменії
  2. команда Таджикистану
  3. команда Білорусі
  4. команда Казахстану
  5. команда Росії
  6. команда Молдови
  7. команда Азербайджану
  8. команда Грузії

На телеканалі «МИР» стартував унікальний музичний конкурс шоу «У весь голос». Це нове дітище продюсера, володарки ТЕФІ, засновника продюсерського центру «LA Group» Ліни Аріфуліним, яка вже втілила в життя безліч успішних музичних проектів. Учасниками шоу стали талановиті й амбіційні підлітки з восьми країн - Росії, Казахстану, Білорусі, Молдови, Таджикистану, Вірменії, Грузії та Азербайджану. У найближчі тижні юним артистам доведеться поборотися за звання найталановитіших, артистичних і яскравих учасників проекту.

Минулого тижня хлопці і їх наставники вперше вийшли на велику сцену проекту. Для кожного з них - в тому числі і для вже досвідчених артистів - виступ став справжнім випробуванням на міцність. «Працювати як з дітьми, так і з аудиторією буває непросто, особливо коли глядачі знають пісню, а тому багато чого вимагають від її виконання. Але ми впораємося і будемо рухатися тільки вперед », - розповів наставник команди Білорусі Руслан Алехно після виступу своїх підопічних.

Цього разу, коли хлопці встигли освоїтися і проявити себе у командній роботі, їх чекає перше завдання від строгих журі - виконати національну своєї країни в сучасній обробці.

Але і це далеко не найскладніше, адже на час концерту молодим виконавцям доведеться залишитися один на один зі своїми навичками і боязню сцени. Наставники ж на час покинуть хлопців і втечуть в окрему кімнату журі, щоб виставити їм перші оцінки. Тут буде вирішуватися подальша доля молодих артистів у проекті «У весь голос».

Хвилюються за дітей не тільки наставники та батьки. У кожної з команд з першого виступу з'явилися свої шанувальники на батьківщині і в інших країнах Співдружності і Грузії. Переживають за виконавців і телеглядачі, адже вже сьогодні талановиті підлітки відправляться в «вільне плавання», щоб розповісти про культуру та традиції свого народу. Чи вдасться це молодим артистам?

команда Вірменії

Наставник Маргарита Позоян

Честь Вірменії на шоу «У весь голос» приїхала захищати чудова п'ятірка виконавців. Серед них двоє солістів - Карапет Карапетян і Сатенік Саакян, а також вже злагоджене вокальне тріо «Aprel Khaghagh». Якщо під час першого концерту хлопці виходили на сцену разом, тепер вся відповідальність покладена на останніх - виконавців Карена Оганяна, Абраама Торосян і Еліну Чолахян. Честь Вірменії на шоу «У весь голос» приїхала захищати чудова п'ятірка виконавців

Вибираючи пісню для другого концерту, наставник Маргарита Позоян зупинилася на самій патріотичної мелодії для всього вірменка народу - «Mer Hayrenik» , Що в перекладі на російську означає «Наша Батьківщина».

За основу цієї композиції було взято відомий вірш вірменського філософа і поета XIX століття Мікаела Налбандяна, музику для патріотичних рядків написав Барсегов Каначян.

З 1991 року улюблена народом композиція стала гімном Вірменії - її рядки знають у всіх куточках країни жителі від малого до великого. Тепер її належить заспівати звуки національного інструменту дудука і молодим учасникам музичного шоу «У весь голос».

команда Таджикистану

Наставник Зафар Абдуалімов

Не менш ліричну і патріотичну композицію для своїх підопічних вибрав наставник команди Таджикистану Зафар Абдуалімов. Його команда виконала старовинну таджицьку пісню про кохання і патріотизм під назвою «Махбубаі Джон» . Не менш ліричну і патріотичну композицію для своїх підопічних вибрав наставник команди Таджикистану Зафар Абдуалімов

Хоча більшість національних пісень Таджикистану, як правило, бувають одноголосно, наставник пішов на екперімент і поставив номер, де співають відразу два жіночих голоси. Головними на сцені виявилися учасниці дуету «Шахін» Ділноза Абдуалімова і Таміріс Ільназарова.

За словами журі, дівчатам вдалося передати автентичність мелодії, її красу і співучість. Сподобався виступ і глядачам, які вловили сенс пісні, навіть не дивлячись на те, що вона виконувалася на незнайомому для багатьох з них мовою. Оцінили вони і гарні національні вбрання дівчат, а також їх змінне виконання різних Патрій - як на дуже високих, так і на низьких октавах.

команда Білорусі

Наставник Руслан Алехно

Зовсім інакше до вибору національної композиції підійшла команда Білорусі: наставник Руслан Алехно разом з дуетом «Роси» (Поліна Петраш і Олена Добровольська) підготував до виконання молодецький хіт. Зовсім інакше до вибору національної композиції підійшла команда Білорусі: наставник Руслан Алехно разом з дуетом «Роси» (Поліна Петраш і Олена Добровольська) підготував до виконання молодецький хіт

Свій вибір вони зупинили на старовинної козацької пісні «Ой, за гаєм, за гаєм» . За сюжетом її виконує молода дівчина з маленького білоруського сільця.

Одного разу вона помічає, що їй підморгує молодий «козаченька», який грає на скрипці: «Чи мої воли і корови тобі цікаві, мій чи двір і моє багатство або мої чорні брови, та біле личко?» - жартома запитує козака дівчина. Але за жартівливим народним текстом стоїть глибока мудрість: любов народжується не по розрахунком, а по взаємній симпатії.

Завзяту народну пісню багато століть співають у всіх куточках країни, а тепер її належить виконати і молодим дівчатам білоруської команди. Передати всі відтінки старовинного тексту і його завзятість їм допомогла робота з наставником і підтримка телеглядачів, рідних, близьких, друзів.

Оцінити, наскільки дуету «роси» вдалося «запалити» своїх слухачів, можуть і глядачі. Впевнені, після виступу дівчат в національних нарядах кожному захочеться приєднатися до них і станцювати національний білоруський танець!

команда Казахстану

Наставник Мадіна Садвакасова

Пісні про кохання бувають різними - впевнена наставниця команди «На весь голос» з Казахстану Мадіна Садвакасова. Її підопічні - початківці зірки з квартету «Жулдиздар» здивують глядачів виконанням ліричною народної пісні степового народу «Торкнемося Корлан» . Пісні про кохання бувають різними - впевнена наставниця команди «На весь голос» з Казахстану Мадіна Садвакасова

В основі композиції лежить реальний сюжет - історія трагічної долі поета Естая Беркімбаева, що жив в середині XIX століття. Композиція виповнюється від його особи - він звертається в пісні до своєї коханої дівчини, красуні Корлан.

Закохані, за переказами, познайомилися в аулі під час народних традиційних гулянь, але молодим людям так і не судилося закріпити свої почуття союзом. Отримавши згоду від своєї нареченої, ЕСТА зважився її вкрасти, але батько Корлан, дізнавшись про задум, видав її заміж за вигідного для сім'ї нареченого ...

Як годиться слухняною дочки, Корлан не може йти проти волі батька і, за сюжетом пісні, упокорюється зі своєю долею, але ЕСТА зберігає до кінця днів трепетні почуття до східної красуні. Єдиною пам'яттю про Корлан для нього стало подароване кільце, яке він поклявся не знімати до самої смерті.

З того часу, як пісня про ЕСТА і Корлан пішла в народ, пройшло вже більше сотні років, а зараз композиція зазвучить по-новому у виконанні учасників проекту «У весь голос». Чи не підтримувати молоді таланти просто неможливо!

команда Росії

Наставник Марк Тішман

Перші звуки цієї мелодії знайомі кожному, хто любить російські народні пісні. Наставник команди з Росії Марк Тішман не дарма вибрав для своїх підопічних - квартрета «Кудрі» - знамениту « Веселу кадриль » . Перші звуки цієї мелодії знайомі кожному, хто любить російські народні пісні

З перших її рядків «Колись росіяни - Ванюши, Тані, Мані, танцюючи на гуляння, відкрили новий стиль ...» глядачі бувально самі пустилися в танок. Хоча спочатку кадриль як танець прийшла до нас з Франції та Іспанії, виконувати її на Русі почали ще в XVII столітті кріпаки слуги, які показували простому люду фігури танцю, так улюбленого у своїх панів.

В результаті танець вийшов зовсім не таким суворим, як це було в Європі, повним свободи і гумору: з'явилися фігури, запозичені з танцю і танок ( «Бариня», «Камаринская», «притопити і бавовна»), з традиційних народних ігор та забав ( «Знайомство», «Дівки нарозхват», «Струмочок», «Корзиночка») ...

Лише в радянські роки для кадрилі була, нарешті, написана і єдина мелодія - її автором став композитор, баяніст і куплетист Віктор Темнов, а слова про знамениту «кадри серцевої, старовинної, але вічної» належали поетові Олегу Левицькому. Тепер танцювальний хіт виконують і юні обдарування з квартету «Кудрі» - Софія Лопухова, Олександра Харламова, Ангеліна Грязева і Марія Жукова. Вони доведуть, що на шоу «У весь голос» можна не тільки співати, а й танцювати!

команда Молдови

наставник ARSENIUM

Команда з Молдови теж підійшла до завдання творчо. Колективом юних зірок (Уляна Ністеровская, Денис Мідоне, дует «SIS N BRO» з Медедіной Цуркан і Крістіаном Поркаро), які приїхали в Москву захищати честь країни на конкурсі, керує молодий співак ARSENIUM. Команда з Молдови теж підійшла до завдання творчо

Народну композицію він вирішив представити в рок-аранжуванні, і в результаті відомий в Молдові хіт «Constantine, Constantine» про кохання молодої дівчини Марії і юнаки Костянтина прозвучить зі сцени шоу «У весь голос» під електрогітару.

Але свого танцювального ритму і запальності ця пісня не втратить, обіцяють учасники. Юним учасникам шоу належить передати всі відтінки народного гумору і виконати цю улюблену народом Молдови композицію по-новому.

команда Азербайджану

Наставник Еміль Кадиров

Азербайджан на конкурсі представляють юні таланти з Баку - дует «BUTA» (Хуманн Емінзаде і Камран Мамедов). Підлітки працюють під керівництвом музиканта Еміля Кадирова, який пояснює їм все особливості виконання мелодійного хіта. Для цієї команди народної композицією стала пісня «Sari Gelin» . Азербайджан на конкурсі представляють юні таланти з Баку - дует «BUTA» (Хуманн Емінзаде і Камран Мамедов)

У перекладі на російську «Сари Гялін» означає «Наречена в жовтому» або «Златовласая наречена». Вперше її слова поклав на музику азербайджанський композитор і педагог Асеф Зейналлі в кінці 1920-х років.

Мелодія швидко стала популярною, під неї народилися рухи танцю «Сари Гялін», вона перекочувала до багатьох фільми про цю країну і любові, для якої немає кордонів.

Про те, який саме сюжет лежить в основі цієї пісні, до сих пір сперечаються етнографи, музикознавці і історики, однак точно відомо одне: її слова багато століть передаються з вуст в уста і від покоління до покоління у жителів Азербайджану.

команда Грузії

Наставник Аліса Данелія

Як і російська команда, хлопці з Грузії взяли за основу свого виступу мотиви, знайомі кожному слухачеві по танцювальним рухам. Якщо квартет «Кудрі» з Росії заспівав вірші на «Веселу кадриль», дует «Georgia Express» вибрав для себе знаменитий танцювальний хіт «Rachuli».

Спочатку Рачулі, або Рачулі Пехулі називали святковий танець жителів історичної області Грузії під назвою Рача. Рухи колективного танцю і слова, які супроводжують його, в тих чи інших районах країни могли відрізнятися, незмінно лише те, що виконання Рачулі - це завжди яскравий перформанс за участю юнаків та дівчат.

Команду з Грузії на пісенному шоу «У весь голос» представляють дві талановиті дівчата - дует «Georgia Express» - Анна Джанашия і Софі Мяукіна. Команду з Грузії на пісенному шоу «У весь голос» представляють дві талановиті дівчата - дует «Georgia Express» - Анна Джанашия і Софі Мяукіна

Дівчаток ще задовго до старту конкурсу об'єднала музика - вони виступають на великій сцені з дитинства і мріють стати професійними артистами. Впевнені, що їм це вдасться!

Проголосувати за вподобану команду можна ТУТ

Щоб підтримати своїх улюблених виконавців з Молдови, Росії, Білорусі, Казахстану, Азербайджану, Таджикистану, Вірменії або Грузії і дізнатися, як команди впоралися з першим завданням, включайте телеканал «МИР» по неділях о 10:15 і дивіться пряму трансляцію шоу на порталі mir24.ru.

Останні новини з-за лаштунків унікального музичного шоу «У весь голос» читайте на порталі mir24.tv і підписуйтесь на нас в Telegram.

Фото: LA GROUP

Чи вдасться це молодим артистам?
Одного разу вона помічає, що їй підморгує молодий «козаченька», який грає на скрипці: «Чи мої воли і корови тобі цікаві, мій чи двір і моє багатство або мої чорні брови, та біле личко?