У Тихому океані виявлено плаваючий острів сміття

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко повідомила, що плаваючий сміттєвий острів, в основному складається з пластикових виробів, був виявлений в Тихому океані, передає УНН. Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко повідомила, що плаваючий сміттєвий острів, в основному складається з пластикових виробів, був виявлений в Тихому океані, передає УНН

Американські дослідники заявили, що пластик викликає мозкові порушення і порушення обміну речовин. При спалюванні пластикових пляшок в атмосферу виділяються токсичні органічні сполуки - діоксини, які негативно впливають на репродуктивну функцію людини.

В кінці 90-х в Тихому океані виявили плавучий сміттєвий острів, що складається, в основному, з пластикових виробів. Фахівці-океанологи стверджують, що площа плаваючого сміття в два рази перевищує континентальну площу США.

«Пластикові відходи в Тихому океані є причиною загибелі більше мільйона морських птахів на рік, а також більше 100 000 особин морських ссавців. У шлунках мертвих морських птахів знаходять шприци, запальнички і зубні щітки - всі ці предмети птаха заковтують, приймаючи їх за їжу », - розповіла Тимочко.

В Україні пластикові відходи складають приблизно 40% від загальної маси.

«В Україні щорічно використовується близько 13 млн тонн побутових відходів, які вивозяться на сміттєзвалища під відкритим небом. Близько 40% відходів - пластикові пляшки, пакети, упаковка. Однак, про системний переробку пластикових відходів на державному рівні поки не йде з тієї причини, що населення необхідно навчити самостійно сортувати відходи, а вже потім підключати бізнес структури, які будуть збирати і переробляти цей сегмент відходів »- розповіла голова.

Також вона додала, що в Німеччині є спеціальна система штрафів і заохочень. Якщо людина якісно сортує своє сміття, його квартплата значно менше. В Японії перероблені відходи служать матеріалом для розширення території острова. Мало хто знає, але 5% території Токіо розташовується на місці, де зовсім недавно було море.

«В Україні немає штрафів і заохочень для людей, які б змусили сортувати сміття», - резюмувала Тимочко.

У Німеччині серед громадян користуються попитом автомати для збору пластикової і скляної тари, розташовані в торгових точках. На одному з відео, опублікованих в мережі Інтернет, користувачі розповідають, як діє ця система і скільки коштів можна отримати, здавши тару таким чином.

ДЖЕРЕЛО MIGnews

Підтримайте незалежну журналістику