У Зоряного містечка з'явився побратим

  1. поділіться

Підмосковний Зоряне містечко, «кузня російських космонавтів» 13 грудня поріднився з італійським Барі - містом, де зберігаються мощі Миколи Чудотворця. І цей вибір не випадковий: російські космонавти кілька років тому заявили, що саме святителя Миколая вважають своїм небесним покровителем.

У Зоряного це перший «родич» за кордоном. Договір про побратимство підписали мер Зоряного містечка Микола Миколайович Рибкін і член міської ради Барі Джанлука Папареста, відповідальний за міжнародні відносини. Урочиста церемонія підписання угоди проходила в присутності членів італійської делегації і російських космонавтів, зокрема Олександра Волкова, Юрія Лончакова, Юрія Онуфрієнко. Після чого Микола Рибкін і командир загону космонавтів Юрій Лончаков провели для гостей екскурсію по місту.

«Місто Барі - єдиний в своєму роді в духовному відношенні, а Зоряне містечко - єдиний і неповторний щодо космічному, - сказав Микола Рибкін. - Хочу зазначити, що зближення наших міст відбулося саме на духовно-релігійному грунті. Але відтепер вони будуть сприяти зближенню Росії та Італії не тільки в духовному, але і в практичному плані. Договір про побратимство має на увазі розвиток різнобічних проектів за участю Барі і Зоряного як на адміністративному, так і на побутовому рівні ».

У свою чергу Джанлука Папареста заявив, що в 2013 р Барі збирається поборотися за звання культурної столиці світу, і побратимство з Зоряним надасть свій позитивний вплив на хід цього змагання.

Дружба між Зоряним і Барі зав'язалася кілька років тому. Під час третьої експедиції на Міжнародній космічній станції в 2009 р командир загону, Герой Росії Юрій Лончаков взяв з собою ікони Чудотворця, які перебували на борту МКС протягом польоту. Як відомо, цього християнського святого вважають покровителем усіх подорожуючих. А уявити людей, які подорожують більше, ніж космонавти, важко: за добу станція здійснює 16 обертів навколо Землі.

А уявити людей, які подорожують більше, ніж космонавти, важко: за добу станція здійснює 16 обертів навколо Землі

Повернувшись на Землю, Лончаков зробив паломницькі поїздки до Венеції і Барі і підніс ікони, побувавши на навколоземній орбіті, в дар храмам цих міст. У відповідь адміністрація Барі і монахи-домініканці - хранителі базиліки Святителя Миколая передали в подарунок храму Зоряного реліквії, пов'язані з пам'яттю святого: миро, а також частина ковчега, в якому мощі Миколи Угодника були доставлені в Барі 1087 р Цю святиню потім брав з собою в політ космонавт Федір Юрчихін. Пропонуємо вам відвідати космодром байконур на сайті mirvkartinkah.ru і подивитися фото відомих космонавтів абсолютно безкоштовно.

Як повідомляє агентство ІТАР-ТАСС, останнім часом російські космонавти досить часто розповідають про свої релігійні погляди. Так, відомо, що перед стартом вони отримують благословення настоятеля храму в Зоряному батька Іова. А на Байконурі традиція освячувати перед запуском ракети-носія «Союз» з пристикованим до неї однойменною кораблем існує вже кілька років. Вона виникла після того, як на космодромі побудували храм Святого великомученика Георгія Побідоносця. І навіть на борту МКС є невеличкий іконостас. Так, на кораблі «Союз ТМА-21» ( «Гагарін»), який стартував з Байконура на початку квітня, на МКС відправилася Казанська ікона Божої Матері, подарована патріархом Кирилом.

Фото: ДМИТРО ДУБІНСЬКИЙ

поділіться

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.