У Міносвіти пояснили рішення скоротити держзамовлення на деякі спеціальності

Зменшено обсяги держзамовлення для бакалаврів декількох спеціальностей / фото univ.kiev.ua

У Міністерстві освіти і науки пояснили нинішнє скорочення державного замовлення на деякі спеціальності високими зарплатами в професіях, що виправдає контрактне навчання.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції заявив директор департаменту вищої освіти Міносвіти Олег Шаров.

Читайте також У Міносвіти пояснили, чим викликана більшість відмов у створенні електронних кабінетів надходять

За його словами, зменшено обсяги держзамовлення для бакалаврів на спеціальності "економіка", "право", "міжнародне право", "туризм" і "готельно-ресторанна справа".

"Я не хотів би сказати, що за цими спеціальностями в Україні немає роботи. Робота є. Ті люди, які мають відповідні таланти, її знаходили, і будуть знаходити в цих напрямках. Але ми вважаємо, що, з огляду на певну наповненість ринку праці за цими спеціальностями, нічого страшного в тому, що ті, хто будуть вчитися по ним, більший відсоток з тих, хто буде вчитися за цими спеціальностями, будуть надходити нема на державні кошти. Це цілком виправдано, оскільки саме на цих спеціальностях сьогодні найвищі зарплати, які дозволяють виправдовувати витрати на контрактне навчання ", - пояснив Шаров.

За його словами, в першу чергу, на переконання Міносвіти, зосереджуватися в державі необхідно на технічних, природних, аграрних спеціальностях, де сьогодні "не так просто виправдати витрати на контрактне навчання".

"Але саме від цих спеціальностей залежить науково-технічний прогрес і залежить рівень нашої економіки в наступні десятиліття", - сказав Шаров.

Читайте також Вступна кампанія в Україні: сайт для онлайн подачі документів завис через перевантаження (відео)

Як повідомляв УНІАН, в урядовому проекті рішення йдеться , Що в цілому обсяг державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у вищих навчальних закладах та наукових установах на 2017 рік планується в 212 тис. 373 місць, що на 17,5% менше, ніж в минулому році.

«У порівнянні з фактичним розподілом за минулий рік держзамовлення 2017 року зменшився на 17,5%. Основне скорочення зумовлене відсутністю в цьому році прийому на ОКУ (освітньо-кваліфікаційний рівень) «спеціаліст»: відповідно до закону «Про вищу освіту», останній набір на цей рік проводився в минулому році », - йдеться в документі.

У тому числі загальний обсяг державного замовлення у 2017 році - 82,146 тис. Бакалаврів, 57,175 тис. - молодших спеціалістів, 62,231 тис. - магістрів.

Також в цьому році кількість випускників 11-х класів зменшилася на 4,3%. Орієнтовно 54% ​​випускників шкіл зможуть вчитися у вузах за державний рахунок.

МОН забезпечило 7 тис. 405 місць державного замовлення для майбутніх вчителів-предметників. Збільшено обсяги держзамовлення для бакалаврів на природничі та технічні спеціальності: фізика і астрономія; прикладна фізика і наноматеріали; математика; мікро- і наносістемной техніка; біотехнології і біоінженерія; атомна енергетика.

При цьому зменшено обсяги держзамовлення для бакалаврів на спеціальності: економіка; право, туризм, готельно-ресторанна справа.

В аспірантурі, згідно з проектом рішення, безкоштовно зможуть навчатися 4 тис. 422 аспіранта (4 тис. 409 - у 2016 році), в докторантурі - 468 докторантів (493 - у 2016 році).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter