У АлтГУ завершилася Міжнародна науково-практична конференція «Правова політика в суб'єктах Російської Федерації»

1-2 червня 2016 року в стінах Алтайського державного університету пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Правова політика в суб'єктах Російської Федерації», організована юридичним факультетом АлтГУ за участю Алтайського крайового законодавчих зборів, Виборчої комісії Алтайського краю, Уповноваженого з прав людини в Алтайському краї, Алтайського регіонального відділення Загальноросійської громадської організації «Асоціація правників України» 1-2 червня 2016 року в стінах Алтайського державного університету пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Правова політика в суб'єктах Російської Федерації», організована юридичним факультетом АлтГУ за участю Алтайського крайового законодавчих зборів, Виборчої комісії Алтайського краю, Уповноваженого з прав людини в Алтайському краї, Алтайського регіонального відділення Загальноросійської громадської організації «Асоціація правників України».

В роботі конференції взяли участь представники наукової громадськості, провідні фахівці в галузі правової політики Росії і ближнього зарубіжжя. Конференцію відвідали вчені-правознавці з Москви, Санкт-Петербурга, Саратова, Астрахані, Тюмені, Нижнього Новгорода, Красноярська і ряду інших міст. Крім вітчизняних вчених на конференції представлені доповіді представників ближнього зарубіжжя з Республіки Казахстан і Республіки Таджикистан.

Основною метою конференції стало забезпечення взаємодії представників наукової спільноти з органами законодавчої і виконавчої влади в сфері формування і реалізації правової політики в суб'єктах Російської Федерації, а також розробка пропозицій щодо вдосконалення законодавства.
Крім того, під час конференції пророблялися перспективи подальшого наукового взаємодії в рамках Науково-освітнього центру «Правова політика в суб'єктах Російської Федерації», створеного на базі юридичного факультету Алтайського державного університету спільно з Київським філіалом Інституту держави і права РАН.

Відкриття конференції відбулося 1 червня в залі засідань вченої ради АлтГУ. Вітальне слово виголосив завідувач кафедри конституційного та міжнародного права АлтГУ, к.ю.н, доцент К.А. Ішеков, актуалізувавши тему конференції і підкресливши її солідний міжнародний рівень. Право відкриття конференції було надано першому проректору з навчальної роботи АлтГУ, доктору юридичних наук Е.С. АНІЧКІН , Який окреслив основні проблеми, пов'язані з правовою політикою в суб'єктах РФ. Крім того, Євген Сергійович побажав учасникам конференції плідної роботи.

Далі від імені депутатів Алтайського крайового законодавчих зборів учасників конференції привітав заступник голови АКСЗ, голова комітету з правової політики А.Г. Осипов. Він зазначив, що велика заслуга у формуванні правової політики належить вченим-юристам. Наступною виступила голова Виборчої комісії Алтайського краю, к.ю.н., доцент кафедри конституційного та міжнародного права АлтГУ И.Л. Акімова . Ірина Леонідівна висловила бажання почути пропозиції та нові концепції, які повинні допомогти правоприменителю в прийнятті госуправленческіх рішень. Продовжив тему зв'язку теорії з практикою Уповноважений з прав людини в Алтайському краї, заступник голови АРО ТОВ «Асоціація правників Росії» Б.В. Ларін. У своїй напутній промові Борис Володимирович побажав почути на конференції «конкретні цікаві пропозиції і ініціативи, які допоможуть в роботі не тільки по формуванню концепцій правової політики, а й уповноваженим з прав людини».

Після привітальних слів президії і організаторів міжнародної науково-практичної конференції розпочалася основна частина заходу - виступи доповідачів. Право першого виступити з доповіддю, було надано директору Саратовського філії Інституту держави і права РАН, доктору юридичних наук, професору А.В. Малько. Олександр Васильович висловив думку про те, що проведена конференція - це перший крок до співпраці Саратовського філії Інституту держави і права РАН і Алтайського державного університету. Він висловив пропозицію про створення спільного словника-довідника з регіонального праву, а також запропонував створити спільний проект правової концепції, а в подальшому на основі створеного проекту і юридичного словника - опублікувати окрему книгу.

У розвиток основних доповідей іншими учасниками конференції було також внесено чимало суттєвих пропозицій щодо вирішення вузлових проблем правової політики в регіонах Росії. У їх числі, наприклад, прийняття Кодексу про регіональну правової політики, який би міг стати програмним документом для розвитку правотворчої діяльності в суб'єктах. Під час обговорення ключових питань було враховано не тільки російський, але і казахстанський досвід.

Під час обговорення ключових питань було враховано не тільки російський, але і казахстанський досвід

2 червня пройшла друга, молодіжна частина конференції в вигляді круглого столу магістрантів «Актуальні проблеми сучасної правової політики». Його модераторами виступили доцент кафедри конституційного та міжнародного права АлтГУ А.В. Іванов , Асистент кафедри конституційного та міжнародного права В.С. Зубкова, асистент кафедри трудового, екологічного права та цивільного процесу АлтГУ М.Н. Кутявина. Крім того, до участі було запрошено старший викладач кафедри конституційного та міжнародного права Барнаульского юридичного інституту МВС Росії А.Є. Баньковский.

Учасниками круглого столу були зроблені доповіді та повідомлення про деякі питання і проблеми сучасної правової політики. Так, Л. Беліс в своїй доповіді охарактеризувала наявні в юридичній і політичній науках підходи до визначення поняття правової політики, Е. Левкина і М. Реймер проаналізували окремі проблеми сучасної російської соціально-правової політики, С. Крохмаль представив повідомлення про сучасні тенденції в правовому регулюванні міжнаціональних і міжконфесійних відносин в Росії і світі. З повідомленнями також виступили Д. Голобородько, Е. Гришин, М. Кутявина. Кожен з прозвучали доповідей став предметом дискусії учасників і модераторів заходу, звучали питання, критичні зауваження, доповнення. При підведенні підсумків круглого столу загальною думкою учасників стало визнання актуальності обраної тематики і необхідності її подальшого обговорення.

Необхідно відзначити, що конференція пройшла успішно і стала значущою подією в науковому житті університету та Алтайського краю.

«Конференція пройшла на високому теоретичному рівні, об'єднавши зусилля з розробки науково обґрунтованих пропозицій провідних вчених Росії і зарубіжжя і практичних працівників - співробітників законодавчих і виконавчих органів влади, правозахисників, представників громадських організацій юридичної спрямованості. Вона була представницької не тільки в географічному відношенні, але і за рівнем беруть участь в ній вчених і практиків. Підсумки її роботи за одностайною думкою учасників конференції будуть опубліковані в оглядовій статті в журналі "Держава і право", а також в окремому збірнику, який згодом може стати щорічним періодичним виданням », - зазначив один з організаторів конференції К.А. Ішеков.

Будьмо впевнені, що ідеї та пропозиції, висловлені на науково-практичній конференції, послужать грунтом для нових наукових пошуків, а також сприятимуть зміцненню зв'язку юридичної науки з правотворчої і правозастосовної практики.

Олена Пєтухова, 351 гр.