У Берлінському кафедральному соборі пролунав "Реквієм" Джузеппе Верді

Берлінський собор

У Берлінському кафедральному соборі пролунав «Реквієм» Джузеппе Верді в пам'ять про жертви Першої світової війни і 100-річчя її закінчення.

У концерті, одним з організаторів якого є Благодійний фонд імені святителя Григорія Богослова, взяли участь і російські музиканти.

З самого ранку в Берлінському кафедральному соборі дзвонять дзвони. Тут вшанували пам'ять загиблих у Першій світовій війні. В екуменічному богослужінні взяли участь представники всіх традиційних християнських конфесій.

За деякими підрахунками, загальні втрати у Першій світовій склали більше 20 мільйонів чоловік. День скорботи в Німеччині щорічно відзначають в середині листопада. Несуть квіти і свічки до пам'ятників «Великої війни».

Нойє-Ваху - головне творіння німецького класицизму - був побудований ще на початку XIX століття. Тут знаходився королівський караул Фрідріха Вільгельма III.

Після закінчення Першої світової і падіння монархії Нойє-Ваху став пам'ятником, полеглим у війні. Під час Другої світової будівля була зруйнована практично вщент. Його відновили в 1960-му році. І сьогодні це головний меморіал жертвам війни і насильства.

Одне з центральних подій до сторіччя закінчення Першої світової війни - благодійний концерт. Вперше з Берлінським симфонічним оркестром виступають «Майстри хорового співу». Прямо з аеропорту артисти їдуть на репетицію, повторюють ноти по дорозі. Щоб знайти спільну мову з німецьким оркестром - всього один день.

«За певних темпах і жестах диригента ти можеш дуже сильно втомитися, відбудеться дуже велике стомлення голосу. Або, навпаки, в такому стані, з літака, набряком зв'язок, ти можеш благополучно прожити репетицію »,

- розповідає співачка Світлана Касьян.

З німецькою точністю і російської емоційністю керує процесом Ліор Шамбадал. Один з кращих диригентів світу, він об'єднує відразу три країни: Ізраїль - за місцем народження, Німеччину - більше 20 років керує Берлінським симфонічним оркестром, Росію - у маестро російське коріння.

«Одна з особливостей німецьких музикантів, вони грають дуже глибоко, потужно, я б навіть сказав, трохи важко і похмуро. У Росії - по-іншому. Музика йде з серця, тому вона більш лірична. Виходить, дуже цікаве поєднання. Це буде потужний концерт »,

- каже головний диригент Берлінського симфонічного оркестру Ліор Шамбадал.

На концерті звучить «Реквієм» Верді. Одне з найскладніших творів, про яке Бернард Шоу говорив: «Музика, яка проникає в серце і приголомшлива душу». Виконати його - кожен раз як взяти чергову вершину.

У цей вечір в залі - представники монарших будинків Європи, політики, дипломати, діячі науки і культури. Які чули чимало овацій артисти ці запам'ятають надовго.

Алія Шарифуллина, Новини культури