У ТОП-100 вузів Росії увійшли 15 закладів медичного профілю

  1. Обсяг бюджету НДДКР, млн рублів
  2. Обсяг фінансових коштів на 1 студента, тис. Рублів

Лідери «медичного списку» - Перший МГМУ імені І.М. Сеченова, Перший Санкт-Петербурзький державний медичний університет імені академіка І.П. Павлова, Російський національний дослідницький медичний університет імені М.І. Пирогова, що займають 21, 22 і 24 рядки рейтингу відповідно.

Медвузів з першої трійки вдалося трохи зміцнити свої позиції в порівнянні з минулим роком. Наступні за ними з помітним відривом Казанський і Сибірський державні медуніверситети, навпаки, пропустили вперед вузи, які спеціалізуються на підготовці фахівців з інших сфер. Так, КДМУ опустився з 32-го рядка в 2016 році на 37-ю, а СібГМУ - з 34-ї на 39-ю. А ось Північно-Західному державному медичному університету імені І.І. Мечникова вдалося піднятися на дві позиції і тепер він на 44-му місці. В першу половину списку вибився і Самарський державний медичний університет, пересунувшись з 51 місця на 50-е.

У ТОП-100 також увійшли Воронезький державний медичний університет імені М.М. Бурденко (53 місце), Уральський (67), Рязанський (72), Курський (74), Волгоградський (75), Омський (77), Саратовський (81) і Тюменський (93) державні медичні університети.

При підготовці рейтингу використовувалися статистичні показники, а також результати опитувань серед 30 тис. Респондентів: роботодавців, представників академічних та наукових кіл, студентів і випускників. Вузи оцінювалися за такими критеріями, як умови для отримання якісної освіти, затребуваність випускників роботодавцями і рівень науково-дослідницької діяльності.

Як відзначають укладачі рейтингу 2017 року, його результати свідчать, що найбільшого прогресу російські вузи досягли в області наукових публікацій, індексованих в зарубіжних наукометричних базах. Якщо за підсумками торішнього рейтингу на одного науково-педагогічного працівника ТОП-100 вузів Росії припадало в середньому 0,2 публікації в рік, то сьогодні вже 0,29. Ще більш стрімка динаміка спостерігається в області цитування наукових робіт: середньорічна кількість цитувань на одного НПР зросла з 0,32 до 0,53. На жаль, такого вибухового зростання, як за цитуванням, у ВНЗ з ТОП-100 рейтингу RAEX не спостерігається більш ні по одному вимірюванню.

У двадцятку кращих вузів за умовами для отримання якісної освіти вдалося потрапити лише Першому Санкт-Петербурзькому державному медуніверситету імені академіка І.П. Павлова (18-е місце). А Перший МГМУ імені І.М. Сеченова замкнув ТОП-20 вузів, випускники яких котируються роботодавцями. У двадцятку кращих вузів за рівнем науково-дослідницької діяльності жодне медичне освітня установа не потрапило, незважаючи на помітне зростання обсягу бюджету на ці цілі.

Обсяг бюджету НДДКР, млн рублів

Обсяг бюджету НДДКР, млн рублів

Обсяг фінансових коштів на 1 студента, тис. Рублів

Рублів

* - першої хвилі

Джерело: RAEX, дані вузів