У Бурятії завершився III фестиваль камерної музики PIZZICATO

Фестиваль відбувся за підтримки Міністерства культури Бурятії, Міністерства культури Росії та програми «Всеросійські філармонійні сезони». Фестиваль, який тривав весь квітень, запам'ятається глядачам найрізноманітнішими концертами від рідко виконуваних творів світової класики до прем'єрного виконання творів сучасних композиторів.

Охоплення музичного матеріалу, який виконувався під час фестивалю, величезний: від XIV століття до наших днів. І музиканти, які виконували цю музику, абсолютно різні: камерний ансамбль «Солісти Москви» під керівництвом легендарного Юрія Башмета, віртуозні виконавці: віолончеліст Олег Бугаєв, піаністи Ельміра Джафарова та Юрій Фаворин; ансамбль Московська академія камерної музики і Московський ансамбль сучасної музики.

Відкрився III фестиваль PIZZICATO 4 квітня з виступу прославленого альтиста Юрія Башмета і камерного ансамблю «Солісти Москви». Концерт пройшов з аншлагом на сцені Російського драматичного театру, музиканти виконали твори А. Дворжака, М. Бруха і П. Чайковського, вразивши глядачів неперевершеним рівнем майстерності. Що важливо, Юрій Башмет встиг подивитися виступ Молодіжного камерного оркестру Бурятії, високо оцінив рівень музикантів, і особливо талант художнього керівника, диригента оркестру Володимира Ткаченко.
Відкрився III фестиваль PIZZICATO 4 квітня з виступу прославленого альтиста Юрія Башмета і камерного ансамблю «Солісти Москви»

- Мені особливо приємно, що керівник цього оркестру мій колега - альтист. І, причому, альтист дуже хороший. - зазначив Башмет. - Він показав свою високу майстерність і як музикант, і як диригент. Видно, яка велика і важка робота була їм виконана, оркестр залишає найприємніші враження. І я впевнений, що ми ще зустрінемося і, цілком можливо, на одній сцені!

8 квітня в Бурятською філармонії пройшов другий концерт фестивалю PIZZICATO. Твори Ф. Шуберта, Й. Баха, Л. Бетховена, Р. Шумана заграли новими фарбами у виконанні молодих талановитих музикантів Олега Бугаєва і Ельміри Джафарової. Яскрава, виразна манера гри Олега Бугаєва полонила публіку. Космічні звуки віолончелі наповнили весь простір залу. Пристрасть, експресія, динаміка в поєднанні з прекрасною технікою залишили незабутнє враження, підтвердивши висловлювання про Олега Бугаєва, як одному з найбільш неординарних і талановитих молодих музикантів Росії.
8 квітня в Бурятською філармонії пройшов другий концерт фестивалю PIZZICATO

Особливу ноту привнесла дивовижна гра Ельміри Джафарової. Молода, але вже відзначена безліччю нагород, піаністка продемонструвала багату барвисту палітру звуків і дивну гармонію інтелекту і емоційної виразності - то, чим славляться традиції російської фортепіанної школи. Концерт пройшов буквально на одному диханні, в залі відчувалося атмосфера особливої ​​камерності та душевності.

11 квітня на сцені Бурятською державної філармонії виступив струнний секстет - Московська академії камерної музики. Це музиканти найвищого рівня, які також грають в оркестрі Musica Aeterna під керівництвом знаменитого диригента Теодора Курентзіса. У своїй грі вони блискуче поєднують вітчизняні традиції та новітні тенденції європейського виконавства. Концерт, який вони дали в нашому місті, був святковим, темпераментним і по-справжньому естетським. Музиканти виконали складні і невимовні за красою твори: Концертну симфонію Мі бемоль мажор В. Моцарта, струнний секстет Сіль мажор Й. Брамса і Струнний секстет Ля мажор Н. Римського-Корсакова.
11 квітня на сцені Бурятською державної філармонії виступив струнний секстет - Московська академії камерної музики

14 квітня в Бурятською філармонії відбувся концерт молодого, талановитого піаніста Юрія Фаворіна. Музикант подарував бурятської публіці незабутній теплий музичний вечір. У першому відділенні музикант виконав Сонату Л. Бетховена (соната no. 11, op. 22) і «Танці давидсбюндлерів» Р. Шумана. У другому прозвучала Соната Й. Брамса (Соната no. 3, op. 5). Віртуозне виконання, дивовижна манера гри, багатогранність і яскравий талант піаніста не залишили байдужими глядачів.
14 квітня в Бурятською філармонії відбувся концерт молодого, талановитого піаніста Юрія Фаворіна

Завершився III фестиваль камерної музики PIZZICATO виступами самого незвичайного колективу - Московського ансамблю сучасної музики. Музиканти цього, єдиного в своєму роді в Росії колективу, виступили на сцені Бурятською державної філармонії 23 і 24 квітня, а 25 квітня провели концерт-бесіду для учнів Коледжу мистецтв ім. П.І Чайковського. Їх виступи в цілому можна назвати музичної живописом: вони виконують споглядальну, образну і дуже барвисту музику.

23 квітня МАСМА представив унікальну, спільну програму з учнями Музично-гуманітарного ліцею ім. Аюшеева - проект «Дитячий / Недитячий альбом». Діти зіграли 21 п'єсу одного з найпопулярніших збірок в навчанні юних піаністів з «Дитячого альбому» П. І. Чайковського, а музиканти, у відповідь їм, виконали п'єси сучасних композиторів як своєрідні творчі реакції, рефлексії на першоджерело. Це були варіації, іронічні пародії, ліричні роздуми авторів, а хтось із авторів і зовсім пішов від оригіналу. Цей проект, що вже пройшов у багатьох містах країни з великим успіхом, і в нашому місті викликав захват як виступали дітей, так і глядачів.
23 квітня МАСМА представив унікальну, спільну програму з учнями Музично-гуманітарного ліцею ім

- Участь в цьому концерті - унікальний і дуже цікавий досвід як для дітей, так і для педагогів. Наші учні з великим трепетом і хвилюванням готувалися до концерту, для них це задоволення і честь - виступити разом з московськими музикантами. - поділилися педагоги МГЛ ім. Д. Аюшеева. - І, звичайно, послухати сучасну музику в живому виконанні - це рідкісний шанс, який випадає далеко не всім. Ми всі в захваті від почутого.

Другий концерт МАСМА під інтригуючою назвою «Час вперед?» Музиканти представили у вигляді можливості розібратися, як час змінюється музика крізь час, і як змінюється наше сприйняття музики. У програмі прозвучали твори різних епох від музики епохи Відродження до Авангарду і новітніх опусів, старовинна музика органічно межувала з творами ХХ і XXI століть.
Другий концерт МАСМА під інтригуючою назвою «Час вперед

Виконання кожного твору являло собою своєрідний перфоманс, де глядачі із задоволенням спостерігали, вслухалися в манеру виконання і в кожен видаваний звук, деякі з яких були дуже незвичайні і навіть шокували слухачів в стан медитації. І хоч слухати подібну музику досить незвично і непросто, вона нікого не залишила байдужим. Багато глядачів відзначили, що музика, в своєму розвитку, рухається всупереч лінійному часу, живе за своїми незбагненними законами, або зовсім не має ніяких законів і правил.
Виконання кожного твору являло собою своєрідний перфоманс, де глядачі із задоволенням спостерігали, вслухалися в манеру виконання і в кожен видаваний звук, деякі з яких були дуже незвичайні і навіть шокували слухачів в стан медитації

Свій просвітницький, в повному розумінні цього слова, проект Московська академія сучасної музики завершила концертом-бесідою з учнями Коледжу мистецтв ім. П.І. Чайковського і МГЛ ім. Д. Аюшеева. Тема зустрічі: «Як слухати сучасну музику?». Музиканти МАСМА виконали: Три танцю з балету "Ромео і Джульєтта" Сергія Прокоф'єва, версія Дмитра Капирін для флейти, кларнета, фортепіано, скрипки і віолончелі; Ігоря Стравінського «Історія солдата», сюїта для скрипки, кларнета і фортепіано; Віктора Єкимовських «Baletto» для диригента і ансамблю, а також твір сучасного композитора Едісона Денисова.
Свій просвітницький, в повному розумінні цього слова, проект Московська академія сучасної музики завершила концертом-бесідою з учнями Коледжу мистецтв ім

Крім того, директор МАСМА, музикознавець Вікторія Коршунова розповіла дітям про те, як в наші дні розвивається сучасна музика, про історію та особливості кожного виконуваного твору і, звичайно, про те, як його потрібно сприймати і розуміти. Дана програма стала історичним екскурсом від більш відомої музики до сучасної. Юні слухачі зізналися музикантам, що сучасній музиці сьогодні приділяється мало уваги, і хоч слухати її досить незвично, але дуже цікаво.
Крім того, директор МАСМА, музикознавець Вікторія Коршунова розповіла дітям про те, як в наші дні розвивається сучасна музика, про історію та особливості кожного виконуваного твору і, звичайно, про те, як його потрібно сприймати і розуміти

- Зустрічі з професійною аудиторією і концерти для всіх любителів музики дуже важливі для просування сучасної академічної музики та сучасних композиторів, для того, щоб її більше дізнавалися, були в курсі того, які існують тенденції і напрямки, як змінюється музична мова, чому він змінюється. І, в кінцевому рахунку, щоб сучасна музика, як і інші види сучасного мистецтва, займала гідне місце в сучасному культурному житті нашого суспільства. - поділилася директор МАСМА Вікторія Коршунова.

Отже, III фестиваль камерної музики PIZZICATO порадував нас величезною музичної палітрою музикантів і виконаної ними музики. Музиканти здивували нас своєю майстерністю і експериментами. Бурятская державна філармонія дякує всім музикантів за подароване задоволення і натхнення і з нетерпінням чекає своїх глядачів на майбутніх концертах!

Тема зустрічі: «Як слухати сучасну музику?