/ Статті / Timeseller

  1. / Статті / Timeseller На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві...
  2. / Статті / Timeseller
  3. / Статті / Timeseller
  4. / Статті / Timeseller
  5. / Статті / Timeseller
  6. / Статті / Timeseller
  7. / Статті / Timeseller
  8. / Статті / Timeseller

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

/ Статті / Timeseller

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

На годинному і ювелірному ринку все частіше можна зустріти екстремально дешеві вироби з діамантами, іноді навіть мають сертифікати на камені. Хіба не брехня це?

Більшість споживачів звикли до того, що король дорогоцінних каменів - діамант - це щось рідкісне і тому дороге, недоступне середній людині. Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець? Тим часом, таких виробів на ринку стає все більше. Тому ми вирішили розповісти, звідки береться доступна розкіш.

Скільки вішати в грамах?

Вартість діаманта залежить від горезвісних 4С: Carat weight (вага в каратах), Сolor (колір), Сlarity (чистота), Сut (ограновування). При цьому чіткої формули ціни не існує. Більш того, при різних комбінаціях значень роль кожного з параметрів в ціноутворенні змінюється. Наша розповідь почнемо з найпростішої і зрозумілою характеристики - з ваги.

Вага каменів вимірюється не в грамах, а в каратах (1 карат = 0,2 г), зазвичай вказується до двох знаків після коми. Виділяються три вагові групи каменів: дрібні (масою до 0,29 карат), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі - 1 карат і вище. Залежність між вагою і ціною нелінійна, тобто ціна зростає набагато швидше ваги. Наприклад, кільце з білого золота з каменем в 0,15 карата (приблизно 3,4 мм в діаметрі) буде коштувати в районі 20 000 рублів. Таке ж кільце з діамантом вагою 0,70 карат (5,7 мм в діаметрі) обійдеться покупцеві вже в 170 000 рублей. І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів.

І це при близьких параметрах кольору і чистоти обох каменів

Cхематіческое зображення кількості і взаємного розташування граней у круглих діамантів класичної та спрощеної огранки.

Причини такої залежності криються не просто в рідкості великих алмазів. Ідеально чистих каменів в природі не буває - будь-який природний кристал має найдрібніші вкраплення, тріщинки, відхилення кольору. Частина тріщин і вкраплень можна обійти при різанні алмазу, частина з них в маленькому діамант виявляється просто не видно. Мистецтво огранщика полягає в тому, щоб визначити, яку саме частину вихідного каменю пустити в справу, щоб отримати діамант максимальної чистоти і кращого кольору. Як правило, з вихідного каменю виходить один більш-менш великий діамант і цілий розсип дрібних. Тому цінність великих каменів вкрай висока, а дрібні виявляються дуже доступними. Тут варто нагадати, що наждачний папір теж складається з шматочків алмаза - настільки дрібних, що говорити про їхню ціну нікому не приходить в голову.

неозброєним оком

Крім ваги сильний вплив на вартість як діаманта, так і вироби, в якому він знаходиться, надають колір і чистота. На відміну від ваги, оцінити цей параметр неозброєним оком майже неможливо, особливо якщо камінь вже встановлений в виріб. Діаманти класифікують за різними методиками, але суть їх приблизно однакова, різниця тільки в позначенні: в США використовують буквену кодування, в Росії - цифрову. Ми будемо дотримуватися російської класифікації, прийнятої до використання в 2002 році і актуальною на даний момент. Чим менше в камені включень, тріщин і чим ближче його колір до безбарвному - тим вище ціна.

По групах кольору камені класифікують від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків. Кількість груп кольору залежить від ваги. Дрібні діаманти спрощеної огранки класифікують за 4 групами, дрібні класичної огранки мають 7 груп кольору, середні і великі класифікують вже по 9 групам. У всіх випадках класифікація починається з ідеального показника - 1, і в міру зниження якості каменю доходить до найнижчої позначки 4,7 або 9 в залежності від зазначених вище характеристик.

Причина поділу за кількістю груп в тому, що розглянути будь-якої недолік в дрібному діаманті дуже складно, до того ж найважливіше вплив на ціну в даному випадку все одно має вагу. Тому виробники і продавці часто опускають «непотрібні» покупцеві характеристики, вказуючи лише розмір. Особливо часто це стосується каменів зі слабкими параметрами.

Хочеться зауважити, що діамантів масою 1 карат і вище з характеристиками 1/1 в продажу практично немає. Камені з такими характеристиками дорожче діамантів з характеристиками 4/4 в кілька разів і можуть виявитися не по кишені навіть дуже заможним людям. У той же час більшість людей не здатні відрізнити діаманти 1/1 і 4/4 один від одного, особливо коли ті вставлені у виріб.

багатогранна натура

Якщо камінь від природи має Якийсь недолік або особливість, в руках майстра він зможе знайти оптимальну форму, яка приховає проблеми і підкреслить переваги. Саме огранювання дозволить «вичавити» з каменю максимум і в самій значній мірі вплине на його підсумкову вартість. Причому, кажучи про огранювання, розуміють як її тип (кількість граней), так і якість (дотримання правильних кутів між площинами).

Відштовхуючись від оптичних властивостей алмазу (коефіцієнта заломлення), при певному числі і кутах розташування граней можна домогтися того, що промені світла, що потрапляють крізь різні грані шляхом багаторазового відбиття, будуть виходити назовні переважно через одну з них і камінь буде як би світитися, горіти, а при зміні положення виникне «гра» світла. Ювелірами і фізиками розраховані кілька оптимальних варіантів огранки, найчастіше використовувані в промисловості.

Якщо огранщик має середній або великий камінь і хоче підвищити ціну виробу, він буде обробляти його як мінімум класичним методом в 57 граней. Для ще більших зразків використовуються методи high-light cut (огранювання особливої ​​гри) в 74 фацета (41 в короні і 33 в павільйоні), «королівська» в 86 фацетів (49 вгорі, 37 внизу) і «велична» (магма) з 102 фацетом (61 вгорі, 41 внизу). Вироби, прикрашені подібними диковинками, найчастіше продаються в салонах вищого рівня і коштують не один десяток мільйонів рублів. Крім кількості граней для «гри» важливо точне дотримання кутів між фасками, яке залежить від майстерності огранщика. Якщо какаялібо грань відхилилася від оптимального положення, «гра» стане не такою яскравою.

Підсумкова оцінка діаманта записується у вигляді кр-57 0,35 3 / 4А. Вона розшифровується як діамант круглого ограновування з 57 гранями, масою 0,35 карата, який має 3-ї групи кольору 4-ї групи чистоти, групу огранювання А. Подібну характеристику можна побачити для виробів з діамантами щодо високої якості. Для дешевих каменів найчастіше будуть вказані лише вага і кількість граней.

"ЧЕСНА ГРА

Оскільки ціна маленького каменю спочатку невелика, то немає економічного сенсу вкладати в нього серйозні витрати праці для досягнення якісної огранки. Тому виробники рухаються в протилежну сторону: скорочують витрати на обробку шляхом зменшення кількості граней. Це дозволяє максимально знизити вартість за рахунок зменшення трудовитрат і використання менш кваліфікованої робочої сили. Дрібний камінь зі спрощеної огранюванням успішно приховує і деякі недоліки, такі як вкраплення і тріщини. Методом проб і помилок майстра зійшлися в тому, що в оптимальній «економ-версії» каменю досить мати всього 17 граней, з яких 8 знаходяться в нижній частині, і 9 - у верхній. Спрощена огранювання дозволяє знизити вартість виробу в середньому в 7-12 разів, при цьому камінь залишається все ж досить привабливим. Справедливості заради варто відзначити, що цей метод передував появі інших, більш складних і дорогих способів огранки.

Більшості покупців будь-діамант представляється річчю цінною, тому виробники та продавці користуються бажанням людини мати справжній діамант і не афішують якість дешевих каменів. На жодному ярлику ви не зустрінете згадування про те, що в оздобленні використовуються камені спрощеної огранки. Тільки на бирці дрібним шрифтом буде скромний напис БР кр-17. В англійській мові такі вироби звуться single cut (одна грань). Індустрія моди породила цілу галузь, яка виробляє прикраси з дешевими екземплярами кр-17. Ніякого обману, порушення правил торгівлі або закону в цьому немає.

Варто зазначити, що в США назву «діамант» означає строго круглу 57-гранную форму, згідно ж до російського законодавства, діамант - це огранований алмаз будь-якої форми. Подібним чином можуть оброблятися і інші прозорі дорогоцінні камені: топаз, рубін, сапфір, аметист, хризоліт, родолит, аквамарин і інші.

Кругла діамантове ограновування кр-17 найчастіше застосовується для того, щоб здійснювати обробку дрібних, набагато рідше - середніх алмазів. Для великих каменів використання методу кр-17 економічно безглуздо.

найчастіше дрібні камені застосовуються для прикраси ювелірних виробів з дорогоцінних і не дуже металів, саме з них формуються розсипи на кільцях, сережках, циферблатах годинників. Дешеві камені мають на увазі і дешеве кріплення: зазвичай вони просто приклеюються до основи, немов скляні стрази.

Динаміка вартості діаманта в залежності від зміни його ваги в умовах близьких показників світла і чистоти.
На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

На підставі даних компанії «ЕПЛ Даймонд»

* Вартість каменю Кр-17 була взята з експертного висновку гемологічного центру по годинах популярного бренду, інкрустованих діамантом.

І хоча говорити про характеристики таких каменів безглуздо, а ціна кожного з них становить усього кілька десятків рублів, вони вирішують головне завдання: дозволяють покупцеві мати привабливе виріб по ще більш привабливою ціною. Причому по-чесному, без будь-якого обману.

Автор: Ольга Анісімова
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: діаманти

Хіба не брехня це?
Хіба не брехня це?
Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець?
Скільки вішати в грамах?
Хіба не брехня це?
Хіба не брехня це?
Зустрівши в магазині недороге прикраса або годинник, прикрашений діамантами, вони одночасно і радіють, і насторожуються: чи справді тут встановлені справжні камені, чи не обманює їх продавець?
Скільки вішати в грамах?
Хіба не брехня це?
Хіба не брехня це?