Афіша

  1. Поп-арт по Островському Балетна трупа «Діалог Данс» грає сьогодні «Грозу». Це не переказ п'єси Островського...
  2. Жінка, натурально ...
  3. Хай живуть московські фізкультурники!
  4. Дивний і сакральний шум
  5. Музика поп під відкритим небом
  6. лавка радощів
  7. Погляд і погляди
  8. Людина з Брашова
  9. Як стати Діснеєм
  10. Смак до життя
  11. Культура загального співу
  12. Анти / порадник
  13. Дрібниця а приємно
  14. Крім того

Поп-арт по Островському

Балетна трупа «Діалог Данс» грає сьогодні «Грозу». Це не переказ п'єси Островського мовою тіла. Це репетиція емоції, яку неможливо витримати, якесь передчуття, страх перед усвідомлюваної загрозою, барвиста трансформація, яка може статися з кожним на шляху до свободи ... Якщо класичний сюжет трохи знайомий, ви зможете потрапити в новий штучний світ, створений хореографом Крісом Херінгу, композитором і артистами. Але взагалі кажучи, знати справжню історію необов'язково. Як Енді Уорхол не привносить історію Мерилін Монро в свій твір, розфарбовуючи її на одному зі своїх знаменитих полотен, так само і тут - фантазією і яскравими фарбами історія Катерини перетворена в поп-арт за мотивами в естетиці сучасного танцю і гіпнотичною звуковий какофонії опрацьованих голосів танцівників і російського фольклору.

Актовий зал Центру ЦЕХ, Переведеновскій пров., 18, прохідна №2. Початок о 20.00

свідки трагедії

У Виставковому залі федеральних архівів завершує свою роботу цікава історико-документальна виставка «Загибель сім'ї імператора Миколи II. Слідство довжиною в століття ». Експозиція присвячена історії смерті царської сім'ї, а також пошуків, ідентифікації і поховання останків загиблих, які тривали майже століття - з 1918 по 2011 рік. Вперше представлений весь комплекс документів з розслідування трагедії в Іпатіївському домі: матеріали слідчого Омського окружного суду Соколова 1919 року, фотозвіти «таємницею» археологічної експедиції Рябова і Авдонина 1978 року, слідча справа Генпрокуратури, ситуаційна експертиза розстрілу, матеріали криміналістичних і генетичних експертиз, фонозаписи оповідань тих , хто розстрілював, кадри кінохроніки. Крім того, ви побачите збиралися і довгі роки зберігалися Першоієрархом РПЦ за кордоном митрополитом Іларіоном особисті речі російської імператорської сім'ї - предмети побуту, одяг, ікони, документи і фотографії - свідки трагічного шляху. Вхід безкоштовний, але необхідно будь-яке посвідчення особи, оскільки Виставковий зал знаходиться на території архівної містечка.
29 липня - останній день. Б. Пироговська, 17

Жінка, натурально ...

Сьогодні о 20 Сьогодні о 20.30 в клубі «Спілка композиторів» грає група «Квартал», яка, крім різного іншого, подарувала країні прекрасну співачку Софі окра. Саме її впізнаваний голос, поряд з чарівним вокалом Тетяни Литвиненко, звучав на розкішних альбомах «Виключно українське» і «Мир рожевих ляльок». З 1999 року вона пішла у сольне плавання. Завтра вона прийме у «Кварталу» естафету і в тому ж місці, в той же час представить концертну програму під назвою Natural Woman. Програма складена з англомовних хітів джазу, соулу і фанку, включає кавери на Рея Чарльза, Jamiroquai, Арета Франклін і навіть Freak Power і являє собою півтори години живого драйву. Свято для поціновувачів справжньої музики. Харизма, енергетика, живі емоції - можна не сумніватися, що Софі окра - значуща величина на російській сцені.

Брюсов пров., 8/10, стор. 2

Хай живуть московські фізкультурники!

Ви знаєте, що таке воркаут? Це новий вид спорту з елементами силової гімнастики і власної уяви, фристайл на брусах і турніках. І ось на цей самий воркаут завтра, 28 липня, збираються робити основний акцент організатори фестивалю міського спорту та активного відпочинку Moscow City Games в спорткомплексі «Лужники». Там побудують найбільшу і, кажуть, найсучаснішу в країні майданчик для занять цією справою, проведуть перший чемпіонат Москви і показові виступи заокеанських майстрів. Взагалі, програма фестивалю розрахована на всіх, хто веде активний спосіб життя і зі спортом і фітнесом знаком не тільки з дивана. Але в рамках фестивалю пройдуть і великі змагання, в числі яких - міжнародний турнір з вуличного баскетболу, чемпіонат світу з маутінборд-фрістайлу (маунтінборд - гібрид сноуборду і скейтборду, цікава штуковина, а фристайл, значить, акробатичні стрибки на ній на трампліні); кубок Москви і Європи по роллерспорта в рампі (спортсмен рухається на роликових ковзанах в штучної ямі); фінальний російський відбір на чемпіонат світу з брейк-дансу (це зрозуміло), а заодно - чемпіонати країни з графіті і біт-боксу (імітації ритмічних малюнків і мелодій за допомогою виключно рота) і так ось далі. Насправді, дуже багато всього передбачено. Приходьте.

Вул. Лужники, 24, стр. 1

Дивний і сакральний шум

Одного разу американський композитор Джон Лютер Адамс, надихнувшись природною і безжальної міццю звукових явищ Аляски, вирішив позбавити свою музику від тягаря інформативного висловлювання. Ні більше ні менше. Звук став цікавити його сам по собі, як щось, за своєю природою здатне безпосередньо впливати на слухача. Логічно було зробити наступний крок в сторону шуму - звукового явища з невичерпним потоком варіативності. І Адамс його зробив, звівши в своїй музиці до мінімуму персональну експресію і несучи до неї принципи теорії хаосу і фрактальної геометрії. Так народився «Дивний і сакральний шум» - цикл творів для чотирьох перкусіоністів, який буде виконаний 31 липня на літньому майданчику Центру «Гараж» в парку Горького. Вхід вільний, але візьміть з собою парасольку.

Кримський Вал, 9. Початок о 21.00

Музика поп під відкритим небом

Широкі спортивні гуляння в Лужниках плавно перетечуть в свято завзятою попси від радіо «Європа Плюс». Позаефірних проект Europa Plus Live - це семигодинний open-air 28 липня з участю, як то кажуть, артистів російської та зарубіжної естради. Вже з 15.00 обіцяють гігантський танцпол, якісне світло, оригінальне оформлення сцени, екрани з картинкою з 12 камер і звук потужністю 200 кВт. Серед виступаючих будуть: Far East Movement, Сергій Лазарєв, Ялинка, Tinchy Stryder, Нюша, Michelle, Іван Дорн, Playmen, Тіматі, Єва Польна, «Градуси», Serebro, Elvira T, Іраклі і хтось ще. Вхід безкоштовний, але щоб потрапити в фан-зону, потрібно було щось там виграти в офіційних групах «Європи Плюс» в соціальних мережах.

Вул. Лужники, 24, стр. 1

лавка радощів

30 липня в самому центрі Москви, близько Красній площі, відбудеться відкриття першого російського аналога популярних в Європі charity shops, куди люди приходять за красивими і якісними речами, а всі зібрані кошти йдуть на благодійні проекти. Московський благодійний магазин «Лавка радощів» з'явився з ініціативи благодійного зібрання «Все разом», до якого входить понад 30 фондів. Ініціативу зборів підтримали багато російські дизайнери. Уже зараз в магазині можна знайти речі Даші Гаузер, Маші Цигаль, Тетяни Сударьянто, Марини Л. Макаронів, Олі Шихов і багатьох інших.

Галерея «Простір ляльок», Ветошний пров., 13, 4-й поверх. Початок о 18.00

Погляд і погляди

У майбутню середу відразу на п'яти московських майданчиках стартує VI Фестиваль колекцій сучасного мистецтва, такий собі колективний, «фасеточний» погляд на актуальні художні практики, кожен з «омматідій» якого - персональний погляд колекціонера, приватного, корпоративного або державного. Для звичайних людських очей глядачів - це рідкісна можливість побачити роботи відомих художників з колекцій і запасників, які не часто показують публіці.

Що відкриває стане виставка «Агуліс», присвячена мистецтву Гаяне Хачатурян († 2009): живописні та графічні роботи різних періодів художниці будуть доповнені її творчими взаєминами з Сергієм Параджановим, Федеріко Фелліні, Андрієм Тарковським в фотографіях Віктора Баженова. Особливе місце в експозиції займають візуально-акустична інсталяція «Агуліс», створена художником Володимиром Смоляром і композитором Володимиром Мартиновим. В основу експозиції лягла колекція Валерія Ханукаева, який понад десять років збирав твори, архівні матеріали і документи, пов'язані з життям художниці. Виставка розпочне роботу 1 серпня в студії STS, вул. Василівська, 4.

Іронія і святковість, ритуал і сміхова культура стали постійними атрибутами художніх творів генерацій художників починаючи з 1970-х років. Ідея актуальності народної культури в житті нашого суспільства і сучасному вітчизняному мистецтві буде представлена ​​на виставці «Традиції фольклору і наїву в сучасній культурі». Заснована на роботах із зібрання Державного центру сучасного мистецтва (ГЦСИ), галерей сучасного мистецтва і приватних колекцій, виставка працюватиме з 7 серпня в музеї-заповіднику «Царицино», вул. Дольськ, 1.

У Білорусії в останні роки з'явилося чимало «альтернативних» молодих авторів, чия творчість відрізняється як від західних адептів сучасного мистецтва, так і від художників-академістів. Саме їх індивідуальні художні висловлювання об'єднані в колективну мова в рамках виставки Belarus - Young Contemporary Art, організованою, між іншим, в квартирі аташе з питань культури посольства Австрії в Москві, директора Австрійського культурного форуму Симона Мраза за адресою: вул. Серафимовича, 2 ( «Будинок на набережній»), кв. 33, код 33. Відкриття - 9 серпня о 19.00.

Прикладом «проблемної презентації» колекції, коли на основі художнього матеріалу осмислюються політичні, соціальні та художні процеси, стане виставка «За залізною завісою. Офіційне і незалежне мистецтво Радянського Союзу і Польщі 1945-1989 », яка відкриється 22 серпня під Всеросійському музеї декоративно-прикладного мистецтва, вул. Делегатская, 3. На ній будуть представлені живопис, графіка і скульптура російських і польських художників з колекції творця Фонду польського сучасного мистецтва Петра Новицького.

Нарешті, завершиться Фестиваль показом робіт з колекції Наді Брикін, ядром якої є творчість шістдесятників - Марлена Шпіндлера, Ігоря Вулоха, Володимира Андреенкова, Олексія Каменського, Юрія Злотникова, Валерія Юрлова, Андрія Красулина, Володимира Соскіева, Бориса Отарова, Михайла Крунова, Ігоря Шелковского. Виставка в Галереї Наді Брикін по вул. М'ясницька, 24/2, відкриється аж 17 вересня. Але ми вам про це ще обов'язково нагадаємо.

Людина з Брашова

Угорець за походженням, Дьюго Халас взяв псевдонім в 1924 році, коли оселився в Парижі. Вперше він побував в цьому місті чотирьох років від роду і був зачарований ним на все життя, яку, подорослішавши, вирішив присвятити мистецтву. Почав він, правда, з журналістики. Але на щастя, головні редактори газет, з якими він співпрацював, просили його супроводжувати тексти фотографіями. Спочатку він звертався до своїх друзів-фотографам, але незабаром сам став готувати ілюстрації - і швидко зрозумів, що фотографія дозволяє створювати такі ефекти і викликати такі емоції, які живопису недоступні. Так світ знайшов великого Брассая. Всеосяжна ретроспектива легендарного фотографа XX століття, кавалера ордена Мистецтв і літератури, володаря ордена Почесного легіону і французької Великий національної премії по фотографії, який розкрив у своїх знімках найпотаємніші таємниці Парижа, почнеться в Мультимедіа Арт Музеї 1 серпня. Так, «Брассаї» означає «з Брашова», містечка в Трансільванії, звідки майстер родом.

Остоженка, 16

Як стати Діснеєм

Жанр повнометражного анімаційного фільму залишається досить ризикованим для продюсерів, незважаючи на те, що деякі російські мультфільми крім високої якості мали і комерційний успіх. Як виявити потенціал майбутнього мультхіта? На що продюсеру слід звертати увагу при виборі історії для фільму? Чим відрізняється виробництво анімації від створення ігрового кіно? Як мінімізувати ризики при виробництві мультиплікації? На ці та інші питання по ходу лекції «Правила створення анімаційного фільму» в Московській кіношколі 1 серпня відповість голова Асоціації продюсерів кіно і телебачення і глава кінокомпанії СТВ Сергій Сельянов, продюсер таких вітчизняних блокбастерів, як «Кукушка», «Брат», «Про виродків і людей »і всяких інших. Реєстрація на сайті Московської кіношколи обов'язкова, зате вхід - безкоштовний.

Н. Сиромятніческій, 10, стр. 3, ауд. 5.11. Початок о 19.00

Смак до життя

Якщо останнім часом вам не доводилося забрідати в Столешніков провулок, тепер є привід. Там прямо під відкритим небом вже тиждень іде «брендовий» виставка «Jaguar Summer Museum 2012. Епізод II: Тайлер Шилдс», що представляє фотороботи ексцентричного 29-річного автора концепції нового провокаційного і жорсткого глянцю, не ухвалене індустрією масової моди. Його називають улюбленим фотографом Голлівуду і чи не новим (черговим) Уорхолом, а записні кінозірки і мелодраматичні старлетки стоять в черзі, щоб отримати скандальну фотосесію в мінімалістичному і безкомпромісному стилі. Тут і бутафорія пристрасті, і справжній смак до життя, і ризиковані починання.

До 3 вересня

Культура загального співу

«Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися», «Ти у мене одна», «Мила моя, сонечко лісове», «Домбайскій вальс» - пісні, вже вибачте за штамп, який в даному випадку - факт, знають всі, навіть ті, хто авторську стилістику не любить. Взагалі, здається, саме вони, пісні Юрія Візбора, у відповіді за хемінгуеївські з поправкою на карельські реалії тип людини з акустичною гітарою - бородатий, в кусючі светрі і спортивній шапочці, з лижами в кутку, навіть якщо справа відбувається в осінньому лісі біля багаття. ІТП шістдесятих ... Сам він на цей образ був схожий мало, але став основоположником культури «загального» співу. А ще журналіст, актор і поет. 2 серпня в клубі «Гніздо глухаря» відбудеться вечір пісень Юрія Візбора, в якому візьмуть участь його донька Тетяна, його внучка Варвара і Юрій Візбор-молодший (онук).

Кольоровий бульвар, 30. Початок о 20.00

Анти / порадник

Віктор МЕЛАМЕД, художник

На цьому тижні хочеться виділити дві події, які і самі по собі гарні, і ще чудово протилежні одна одній, приблизно у всіх сенсах. Одне відбудеться в темряві і прохолоді, друге - в поле на спекотному сонці. Одне заздалегідь відомо граничної, вже увійшла в анекдот похмурістю (на жаль, пов'язаної тепер з подіями вкрай невеселими), а друге рівно навпаки. У першому багатьох буде дратувати як би майорить на тлі благородно обгорілий американський прапор; друге - уламок неіснуючої ідеальної російської культури, однаково спорідненої чарівній казці про хатинку на курячих ніжках і краще мистецтва ХХІ століття, де цілком природно відчувають себе приїжджі японці, французи, естонці та Андрій Бартенєв.

Коротше, мова, по-перше, про прем'єра завершального нолановскую трилогію про Бетмена «Чорного лицаря», що відбулася напередодні. Як не ставитися до Голлівуду, це краще guilty pleasure, якого можна від нього очікувати, зроблене його кращими силами, включаючи новий зразок чоловічої харизми, найпотужнішого актора Тома Харді (це для дівчаток). Він, правда, весь фільм ходить в респіраторі a la Х.-Р. Гігер, здається, вже зайняв почесне місце поряд з масками Джейсона Вурхиса і Майкла Майєрса. Так що насправді головні герої тут - з любов'ю і смаком придумані і спрацьовані гаджети і засоби пересування (а потім визрівання - це для хлопчиків).

По-друге, мова про відкриття «Архстоянія», неймовірному фестивалі експериментальної архітектури, в цей раз під назвою «Знаки руху». Це означає підвищену увагу до взаємних дій і пересувань об'єктів і публіки, що цікаво саме по собі. Але головне тут, напевно, просто привід виїхати на вихідні від Москви і, що важливіше, від власної дачі. До слова, їхати туди варто вже після всіх заходів - пропустіть перформанси, зате можна буде тихо посидіти, розмірковуючи про вічне, в «ротонді» Олександра Бродського, споглядаючи не натовп смаженої інтелігенції, а різнотрав'я в горизонт.

Дрібниця а приємно

Тривають спеціальні кінопокази вистави британського Королівського національного театру «Франкенштейн» режисера Денні Бойла. Головні ролі виконують Бенедикт Камбербетч, який став відомим як Шерлок Холмс в постмодерністської постановці BBC «Шерлок», і Джонні Лі Міллер, який відзначився в культових фільмах 1990-х «Хакери» і «На голці». За блискучу роботу в цьому спектаклі обидва актори отримали престижну премію Лоуренса Олів'є і театральну нагороду Evening Standard.

27-28 липня - в «Формулі Кіно на Рубльовці», Рубльовському шосе, 62. Початок 19.30.

29 липня - в Інституті медіа, архітектури і дизайну «Стрілка», Берсеневская наб., 14, стр. 5А. Початок о 22.30

Крім того

Завтра в клубі «16 тонн» виступає трепетний, драматичний, чоловічий і гранично відвертий справжній московський ансамбль «Мегаполіс» з неповторним Олегом Нестеровим на чолі.

Пресненський Вал, 6, стор. 1. Початок о 21.00

Ви знаєте, що таке воркаут?
Як виявити потенціал майбутнього мультхіта?
На що продюсеру слід звертати увагу при виборі історії для фільму?
Чим відрізняється виробництво анімації від створення ігрового кіно?
Як мінімізувати ризики при виробництві мультиплікації?