🎤 Уїтні, Майкл та інші: 10 головних поп-пластинок 80-х 🎷. Обговорення на LiveInternet

  1. «Whitney Houston» (1985)
  2. «Thriller» (1982)
  3. «Purple Rain» (1984)
  4. «Can not Slow Down» (1983)
  5. «Hunting High And Low» (1985)
  6. «True Blue» (1986)
  7. «Invisible Touch» (1986)
  8. «She's So Unusual» (1983)
  9. «Rio» (1982)
  10. «Colour By Numbers» (1983)

9 серпня 1963 року в Ньюарку, штат Нью-Джерсі народилася Уїтні Х'юстон, перший альбом якої миттєво став мілліонселлером і перетворив мало кому відому співачку в ікону соул-музики. Soyuz.Ru згадує цю та деякі інші пластинки, без яких важко уявити собі обличчя поп-музики 80-х.

Ru згадує цю та деякі інші пластинки, без яких важко уявити собі обличчя поп-музики 80-х

«Whitney Houston» (1985)

Whitney Houston

У дитинстві повітря навколо Уїтні Х'юстон був буквально просочений музикою: її мама Сіссі Х'юстон зробила кар'єру як бек-вокалістка Елвіса Преслі, а двоюрідна сестра Дайонн Уорвік неодноразово піднімалася на вершини чартів з власними версіями пісень легендарного Берта Бакарак. Якщо додати до цього практично обов'язкову для темношкірих виконавців «практику» в церковному хорі, немає нічого дивного в тому, що співоча кар'єра Уїтні була вирішена. У 14 років вона разом з матір'ю взяла участь у записі хіт-синглу Чакі Хан «I'm Every Woman», а в 1983 році прийшов час сольного дебюту в грамзапису. запис платівки « Whitney Houston »зайняла два роки, зажадала допомоги відразу декількох продюсерів, одним з яких був старший брат Майкла Джексона Джермейн, зате з її виходом стало зрозуміло, що соул-музика впевнено зробила крок з 70-х в 80-е. А найпомітнішою серед пісень виявилася «Saving All My Love For You», яка зайняла перше місце в британських і американських чартах.

А найпомітнішою серед пісень виявилася «Saving All My Love For You», яка зайняла перше місце в британських і американських чартах

«Thriller» (1982)

Michael Jackson

Майкл Джексон потрапив у жорна шоу-бізнесу чи не з пелюшок і тоді ж був визнаний найяскравішим і харизматичним в сімейному ансамблі Jackson 5. Сольну кар'єру він почав ще в середині 70-х, проте дійсний зліт чекав його десятиліттям пізніше. Зібравши команду найяскравіших студійних інструменталістів під керівництвом вже став легендою продюсера Квінсі Джонса, Майкл Джексон присягнувся, що запише найпопулярніший альбом усіх часів - і з комерційної точки зору саме так і сталося. Якщо на попередньому альбомі «Off The Wall» ставка була зроблена на пісні сторонніх авторів (таких, як Пол Маккартні і Стіві Уандер), то кілька кращих пісень з «Thriller» - такі, як «Beat It» і «Billie Jean» - були написані ним самим і стали справжніми хітами, в тому числі завдяки знятим на їх основі відеокліпів. А титульний трек виявився повноцінним маленьким фільмом, який створив і до цієї пори недосяжний зразок відеокліпу епохи MTV.

А титульний трек виявився повноцінним маленьким фільмом, який створив і до цієї пори недосяжний зразок відеокліпу епохи MTV

«Purple Rain» (1984)

Prince

Не меншої розквіту в 80-е досяг і співак-мультиінструменталіст Роджер Принс Нелсон, або ж просто Прінс: випустивши майже одночасно з платівкою Джексона свій подвійний альбом «тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять», він перетворився в самого популярного музиканта планети після того ж Майкла. Тим дивніше, що наступний його альбом «Purple Rain» став одночасно і вищим досягненням, і провалом: частково автобіографічний фільм «Пурпурне дощ» з тріском провалився в прокаті, зате саундтрек до нього отримав дві премії «Греммі» і премію «Оскар», а в 2011 році потрапив до Національного Реєстру звукозапису при Бібліотеці Конгресу США. І правда, встояти перед магією титульного треку і таких пісень, як «When Doves Cry» і «Let's Go Crazy» майже неможливо.

«Can not Slow Down» (1983)

Lionel Richie

Колись співак і саксофоніст «чорної» групи The Commodores замислювався про те, щоб стати священиком - але, як і багато виконавців соул-музики, проміняв сутану на мікрофон, а в усі те ж 1982 році почав сольну кар'єру. Його другий за рахунком альбом «Can not Slow Down» потрапив на перше місце в чартах "Billboard" і провів в чартах більше року, благо був набитий хітами як патронташ: запальна «All Night Long», задумливі «Penny Lover» і «Stuck On You », міцно збита« Running With The Night »... Однак найвідомішою з усіх стала жаліслива ода під назвою« Hello », з тих пір десятки разів звучала не тільки в численних збірниках кращих пісень 80-х, але і в сучасному кіно і телесеріалах.

«Hunting High And Low» (1985)

A-Ha

Мабуть, не можна говорити про 80-х, не згадавши групу норвезьких неоромантиков A-Ha. Їх дебютний альбом «Hunting High And Low», що вийшов в 1985 році, потрапив на верхні рядки відразу декількох світових хіт-парадів і отримав на батьківщині премію «Spellemannsprisen» (місцевий аналог «Греммі»). Втім, цього могло б і не статися, якби не наполегливість норвезьких хлопців, їх мелодійний дар і новаторський мальований відеокліп на пісню «Take On Me», який і досі миготить на каналах типу VH1.

«True Blue» (1986)

Madonna

«Мені в голову не приходило, що можна піти на естраду і не домогтися великого успіху. Який сенс бути кращим в світі, якщо про це знає лише кілька людей? »- зізнавалася в інтерв'ю Луїза Вероніка Чікконе, більше відома як Мадонна. Багато хто не без підстав вважають, що Мадонна - швидше майстриня піару і скандалу, ніж талант, однак варто згадати, що успіх - це не тільки талант, а й уміння його правильно подати. До того ж якщо незліченною співачка і до, і після Мадонни товар для виконання поставляли плодовиті автори пісень, то Мадонна з самого початку робила ставку на власний матеріал: в найуспішніший, третій за рахунком альбом «True Blue» увійшли такі хіти, як «La Isla Bonita »і« Papa Do not Preach ». Остання з них, крім причепливої ​​мотиву, відрізнялася ще й «соціальним змістом»: її сюжет - історія дівчини, яка бажає робити аборт за порадою батька. Підсумок виявився вражаючим, і не тільки на батьківщині: альбом посів перше місце European Top 100 Albums і залишався там 34 тижні поспіль, а в Британії тримався на першому місці шість тижнів.


«Invisible Touch» (1986)

Genesis

Втративши в середині 70-х майже половину класичного складу, група, очолювана співаючим барабанщиком Філом Коллінзом, перейшла від незвичайного арт-року з сюрреалістичними текстами до поп-року і досягла ще більшого успіху, ніж в золоті роки. Хітами на альбомі «Invisible Touch» стали чи не всі пісні - не в останню чергу завдяки відеокліпів, в одному з яких - «Anything She Does» - блищить легендарний Бенні Хілл. Ще більшу популярність здобув кліп «Land Of Confusion», в якому висміюється все і вся - від колег по поп-і рок-сцені до Рональда Рейгана і ядерної параної. Блискучий контраст форми і змісту.


«She's So Unusual» (1983)

Cyndi Lauper

Шлях до успіху співачки Сінді Лопер був настільки ж тернистий, що і у Мадонни: втеча з дому, небезпечні подорожі автостопом, контракт в складі рок-групи, що закінчився судовим позовом ... Перший сольний альбом «She's So Unusual» співачка випустила, коли їй було вже 30 років (пізній старт з точки зору шоу-бізнесу), але перша проба стала класикою жанру. Незвичайні костюми-лахміття, настільки ж незвичайний тембр голосу, заводні пісні і імідж сусідської дівчата-растрепіте - на відміну від Мадонни, з якої її навперебій порівнювали критики, Сінді ніколи не боялася здаватися смішною і продемонструвала всі свої сильні сторони в молодецькі кліпі на пісню « Girls Just Wanna Have Fun ». Інша пісня з цієї платівки, яка також стала кліпом - «Time After Time» - була названа однією з кращих балад десятиліття, а згодом її виконували буквально все - від конкурсантів телешоу «The Voice» до запеклого ненависника «білої» поп-культури джазового трубача Майлса Девіса.


«Rio» (1982)

Duran Duran

І ще одна команда неоромантиков, без яких розповідь про 80-х був би явно не вичерпний. Змішавши в одному тиглі сінті-поп, арт-рок і фанк, група отримала на виході бездоганну танцювальну суміш і на якийсь час стала рольовою моделлю не тільки на Заході, а й в СРСР. «Хотілося тоді записати саме модний альбом. Всі хворіли тоді групою "ДЮРАН ДЮРАН", їздили дивитися до Сашка Липницький відео », - згадував тодішній бас-гітарист групи« Кіно »Олександр Титов про записи альбому« Ніч ». Які саме це були відео, достеменно невідомо, але не виключено, що музиканти «Кіно» бачили в тому числі і кліп на одну з найвідоміших пісень з альбому «Rio» 1982 року - мрійливу «Save A Prayer», яку група з тих пір виконує на кожному концерті.


«Colour By Numbers» (1983)

Culture Club

«Karma-karma-karma-chameleon ...» Здається, цю пісню з альбому «Colour By Numbers» знають всі, навіть ті, хто ніколи не чув ні про групу Culture Club, ні про їх незвичайному вокаліста на ім'я Бой Джордж, насмішку над яким дозволив собі Арнольд Шварценеггер перед початком бойових дій в знаменитому «Коммандо». Втім, популярність тоді приносив не тільки кітчевий імідж: модне звучання і мелодійна музика на основі соулу забезпечили Culture Club звання однієї з найвпливовіших і характерних груп 80-х. Нині мало кого здивуєш що провокаційним іміджем, що музикою в стилі соул, але пам'ятати тих, хто був в цій справі першим, все ж варто.

________________________________

Який сенс бути кращим в світі, якщо про це знає лише кілька людей?