Кіров

  1. Як дістатися
  2. Пошук авіаквитків в Кіров
  3. Клімат і погода в Кірові
  4. Прогноз погоди
  5. Погода в Кірові по місяцях
  6. транспорт
  7. райони
  8. Що подивитися в Кірові
  9. Куди сходити в Кірові
  10. Цікаві місця в Кірові
  11. Приватні гіди в Кірові
  12. покупки
  13. їжа та напої
  14. Де зупинитися в Кірові

Ротонда в Олександрівському саду

©

У девятістах кілометрах на північний схід від столиці Росії розташований один з великих адміністративних центрів, найстаріший російський місто Кіров. На сьогоднішній день чисельність його населення складає трохи більше 501 тисячі осіб. Кіров, колись що носить назви Хлинов і Вятка, є науковим, культурним і промисловим центром Приуралля.

Люди на цій території жили більше двох з половиною тисяч років тому. Великі племена селилися по берегах місцевих річок. Саме місто було закладено 1181 році. Зробили це російські переселенці. У літописах городище згадується з 1374 року. Спочатку Кіров носив одне ім'я з річкою В'яткою. Кілька століть іменувався Хлиновим і перебував під владою Московської держави. Потім в 1780 році при імператриці Катерині II йому повернули колишнє ім'я, тоді ж і з'явилася в Російській державі Вятская губернія. Нинішню назву було присвоєно Кірову в 1934 році на честь відомого радянського політичного діяча.

Якщо до революції економічну основу Вятки становила продукція, що випускається селянами, а також безліччю невеликих купецьких підприємств, то після 1917 року Кіров стає великим промисловим центром. В середині минулого століття тут були відкриті підприємства оборонного значення і військово-біологічний інститут, тому іноземцям в'їзд в Кіров був заборонений.

Заводи і підприємства, сьогодні знаходяться на території муніципального утворення «місто Кіров», знають не тільки в Росії, але і за кордоном. Тут розвинене будова літаків, важке машинобудування і верстатобудування, деревообробна промисловість. Відомий місто і своїми народними промислами. Недарма Кіров з 2012 року носить почесне звання «Міста трудової слави».

Але славиться Кіров і своїми пам'ятками , Великою кількістю музеїв , В яких ретельно збирають матеріали про історію міста. У місті збереглося багато старовинних вулиць, та й сам центр носить відбиток старовини. За свою багатовікову історію Кіров удостоєний звання одного з історичних російських міст. Що й не дивно: тут безліч пам'ятників архітектури, що збереглися до наших днів. А під Котельнича розташоване найбільше місцезнаходження парейазавров .

Щорічно в червні відбувається в Кірові Великорецкий хресний хід. У ньому бере участь безліч паломників з Росії та Близького Зарубіжжя. Традиції цієї вже більше шести сотень років.

Поточний час в Кірові:

4:48

(UTC +4)

Як дістатися

Дістатися до Кірова можна на літаку. У місті діє аеропорт « Победілово », Але він приймає тільки російські рейси. З Москви долетіти в Вятський край можна за півтори години.

Пошук авіаквитків в Кіров

Зручно дістатися до Кірова і залізницею. станція Кіров є частиною Транссибірської магістралі. Потяги з'єднують місто і з сусідніми країнами.

Пов'язує Кіров з іншими містами і автобусне сполучення.

Для тих, хто захоче дістатися з Москви в Кіров на своєму автомобілі, доведеться витратити на дорогу 12-15 годин.

Пошук авіаквитків
в Кіров

Пошук попутників
на BlaBlaCar

Трансфери
в Кіров

Пошук ЖД
квитків

Пошук автобусних
квитків

Клімат і погода в Кірові

клімат Кірова пов'язаний з його географічним положенням. Місто знаходиться в північно-східній частині європейської Росії . На погодні умови впливає, близькості Північно-Льодовитого океану, природна зона тайги, річка Вятка і безліч інших чинників. Помірно-континентальний клімат виражається в тому, що зима тут варто з жовтня по березень. Часто бувають сильні морози, а навесні і восени стоять заморозки. Раптове похолодання впливає на температуру влітку. Близькість Атлантики приносить рясні опади і відлиги. Так як в місті розвинена промисловість і проживає велика кількість людей, то температура над центральними і заводськими частинами Кірова вище на 1-3 градуси, ніж на околицях.

Прогноз погоди

п'ятниця
26.07

+ 26 ° C

+17 ... + 26 ° C

+ 26 ° C

23%

23%

с, 3 м / с

субота
27.07

+ 18 ° C

+10 ... + 18 ° C

100%

100%

св, 3 м / с

неділя
28.07

+ 15 ° C

+9 ... + 15 ° C

99%

99%

сз, 4 м / с

понеділок
29.07

+ 7 ° C

+7 ... + 7 ° C

100%

100%

з, 7 м / с

вівторок
30.07

+ 7 ° C

+4 ... + 7 ° C

100%

100%

з, 5 м / с

середа
31.07

+ 12 ° C

+4 ... + 12 ° C

85%

85%

с, 1 м / с

Погода в Кірові на 10 і 14 днів

на «Погода.Турістер.Ру»

Погода в Кірові по місяцях

транспорт

Пішохідна Спаська вулиця в Кірові

©

Міська транспортна система Кірова включає автобуси і тролейбуси. З лютого 2017 роки за одну поїздку на будь-якому виді транспорту доводиться платити 22 рубля. В обігу також і спеціальні карти на пільговий проїзд.

Першим громадським транспортом в місті стали омнібуси - багатомісні карети, возівшіе пасажирів з 1909 по 1910 рік. У 1928 році свій пробний рейс здійснив перший автобус, створений на основі вантажівки АМО. А регулярний автобусний транспорт з'явився в 1934 році. Перша тролейбусна лінія була побудована в 1943 році.

На сьогоднішній день протяжність мережі всіх маршрутів в місті становить понад 800 км. Автопарк громадського транспорту на 2017 рік складається з 440 автобусів і понад сто тролейбусів. У місті відбувається планомірна заміна транспортних засобів з невеликою місткістю на більш сучасні та просторі автобуси.

У місті діють і 44 приміських маршрути, які пов'язують Кіров з районними центрами і селищами. Міжміське сполучення здійснюється з кіровського автовокзалу, який здійснює безліч рейсів в різні міста, і залізничного вокзалу.

У Кіровській області діє і внутрішній водний транспорт. Велике значення він має в основному для районів області. Побудовано два вантажних порту, один з яких розташований в Кірові в районі філейку на лівому березі Вятки. Водний транспорт здійснює вантажні перевезення. Пасажирське сполучення припинено з початку 2000 років. Раніше чинний річковий вокзал сьогодні перетворений в ресторан. Але всі бажаючі можуть зробити річкові екскурсії та прогулянки на невеликих теплоходах.

Поради про транспорт

райони

Місто Кіров розділений на чотири адміністративних райони. До муніципального утворення «Місто Кіров» відносяться також 134 селища.

Жовтневий район займає північну частину. У найбільшому за площею районі розташовано безліч великих заводів і підприємств, є тут Вятський університет і великий театр.

Ленінський район відрізняється більшою чисельністю населення. Тут зосереджені важливі об'єкти соціальної інфраструктури Кірова, п'ять кінотеатрів і різні спортивні споруди, ботанічний сад.

Район Первомайський знаходиться в східній частині міста. Це стара історична територія. Тут понад 160 вулиць, 3 тисячі будинків. Район був виділений в 1972 році з двох сусідніх.

Нововятский район розташований в південній частині міста. Спочатку на його місці знаходився робітниче селище Нововятск, який з 1989 року увійшов до складу міста як окремий адміністративний район.

Що подивитися в Кірові

Собор Серафима Саровського

©

З 1970 року Кіров заслужено носить звання історичного міста. Що й не дивно. Історія міста налічує вже не одну сотню років. У ньому збереглося безліч старовинних будівель і вулиць. Тут є 22 пам'ятки архітектури, 3 пам'ятника мистецтва, 11 пам'яток історії. Понад 50 пам'ятників культури носять статус регіональних. Знаходяться в вятском краї і майже два десятка охоронюваних природних територій, що мають регіональне значення.

Місто зберіг свою історичну планування, пов'язану з природним ландшафтом. Тут розташовано багато старовинних особняків. Цікаво виглядає і є самим справжньою окрасою Кірова особняк купця Буличова . Він являє собою гарний будинок, що нагадує казковий замок з ажурною огорожею з чавуну. З фасаду будівлі на перехожих суворо дивляться двоголові орли. Будівля вражає і внутрішнім інтер'єром. Є багато цікавих будівель радянського часу, наприклад, будівлю музейного центру Діорама виглядає як розгорнуте на вітрі прапор. Можна помилуватися і місцевими скульптурами. Дуже цікаво виглядають скульптурні композиції «Лелека приносить дитину», «Дерево бажань», «Підкова щастя», оточена плитами з висіченими написами від молодят.

У Кірові можна відвідати кілька музеїв. Обласний краєзнавчий музей розповість про історію та побут Вятського краю, дозволить побачити провінційний побут XVIII-XIX століть, повідає про розвиток області за радянських часів. Вятський палеонтологічний музей створений на основі розкопок, здійснених в Котельнічском місцезнаходження доісторичних ящерів, парейазавров. Тут зібрана унікальна колекція останків динозаврів. Крім того, музей обладнаний по самому останньому слову техніки. Для дітей і дорослих буде цікавий музей димковской іграшки , Який розповість про 400-річної історії розвитку димковской промислу. Тут можна ознайомитися з життям і творчістю знаменитих на весь світ майстринь, простежити, як змінювалася іграшка з плином часу, і навіть відвідати майстер-клас. Є в Кірові і приватний музей на вулиці Спаській . Тут також знаходиться невелика виставка димковской іграшки, колекція чудових фотографій кіровського фотографа Сергія Лобовікова і зал старовинних поштових листівок, які можна надписати і відправити поштою до заданої адресату.

Вятський край - місце, в якому було побудовано безліч церков, храмів, монастирів. Православ'я прийшло на цю землю в кінці XII століття. На жаль, багато церков були зруйновані після революції. Але ті, що збереглися до наших днів, сьогодні відновлюються або повертаються під покров вятской єпархії. Однією з головних православних святинь є Свято-Успенський Трифонівська монастир . Це цілий комплекс будівель, головним з яких є Успенський собор. Ще одним центром Вятського православ'я є Свято-Серафимовский собор . Дивна ця церква тим, що навіть в роки Радянської влади тут не припинялися служби. Церква має яскраву зовнішність і вибудувана в традиціях російського храму з переважанням стилю модерн.

Хоча Кіров постійно зазнає впливу Північно-Льодовитого океану, але в місті багато зелені. Тут є кілька чудових парків, наприклад, Олександрівський сад , Парк у Діорами, парк Кірова, Зарічний та інші. Розташований в місті ботанічний сад , Що починався колись як приватне володіння. Сьогодні тут вирощують величезну кількість рослин не тільки місцевих, а й зростаючих в інших куточках землі. Можна відпочити і прогулятися всією сім'єю в дендропарку.

І сама Кіровська область може стати цікавою для любителів історичних пам'яток. Наприклад, тут є унікальне озеро Шайтан, в якому дрейфують острова є сусідами з ділянками вируючої води. Ця водойма оповита різними міфами і легендами, які тримають у страху навколишні селища.

Можна подивитися унікальний Великорецкий комплекс з декількох храмів. Він вважається святинею цього краю. Побудований він був після появи образу Святого Миколая в 1383 році. На півночі Кіровської області знаходиться ще один соборний комплекс, зведений в XVII столітті - Соборний. У селищі Зоніха знаходиться інтерактивний парк «Садиба Івана Царевича», який із задоволенням відвідують і дорослі, і діти.

У Кіровській області в Котельнічском районі знаходиться природний заповідник Нургуш, організований в 1994 році. Він складається з двох великих ділянок Нургуш і Тулашор, які відокремлені один від одного відстанню майже в 400 кілометрів. На ділянці Нургуш розташовано безліч озер і змішані ліси. У місцевих водах водяться бобри. Це ділянка є ядром заповідника, і потрапити сюди без дозволу практично неможливо. Друга ділянка Тулашор славиться своїми лісами, не порушеними господарською діяльністю людини. До революції ці ліси належали приватним власникам, і тут велася активна вирубка. З п'ятдесятих років минулого століття ця територія стала охоронятися державою.

Куди сходити в Кірові

Одним з незвичайних будівель міста Кіров є Музей-діорама, який на сьогоднішній день входить до складу ...

Одним з незвичайних будівель міста Кіров є Музей-діорама, який на сьогоднішній день входить до складу

2 турістa були тут

Якщо запитати жителів Кірова, чому так називається Раздеріхінскій яр, що знаходиться в Олександрівському саду, то ...

1 турист був тут

Димковская іграшка - один з народних промислів Вятського краю, що володіє яскравою індивідуальністю і ...

1 турист був тут

У Кіровській області знаходиться багато храмів, багато з них були зруйновані в роки Радянської влади або частково ...

1 турист був тут

Багато експонатів цього музею одиничні і не демонструються в подібних установах. Незвичайність експозиції ...

Музей історії морозива «Артіко» - цікава експозиційний майданчик в Кірові, розташована ...

Всі пам'ятки Кірова

Цікаві місця в Кірові

пам'ятки

Музеї та галереї

Де поїсти і випити

Парки та зони відпочинку

Приватні гіди в Кірові

Більш детально з Кировом вам допоможуть ознайомитися російські приватні гіди.
На проекті Експерти.Турістер.Ру зареєстрований 1 російська гід в Кірові .

покупки

Що можна привезти з Кірова собі і друзям на пам'ять? Відповідь проста. На Вятської землі виникли і отримали свій розвиток відомі промисли. Звичайно, це димковская глиняна іграшка. Яскраво розписані фігурки баринь, дітлахів, добрих молодців, коней не залишать нікого байдужими. Для жінок можна підібрати Кукарская мереживо, кручені елементи яких зображують рослинні візерунки. Серед стародавніх промислів популярна і місцева вишивка. Її прикрашають домашній одяг і текстиль. Користуються попитом речі з капа, деревного наросту. Після обробки він стає схожий на камінь малахіт. А для поціновувачів корисних напоїв справжнім подарунком стануть солодкі настойки Уржумского спиртзаводу.

їжа та напої

Вятская кухня має свої давні традиції. Рецепти безлічі відомих страв передавалися в сім'ях від матерів до дочок. В Кірові варто відвідати ресторан або кафе, де можна спробувати місцеві страви. Вятскиє кулінари знають багато рецептів з виростають в краї трав. Це і різні супи, другі страви, вироби з тіста. Відображається це навіть в назвах, наприклад, пестовніца - запечене блюдо з хвоща. Багато смачних рецептів в своєму складі мають картопля. Улюблена гостями міста губніца - місцеві шаньги з картоплею. Часто використовується в вятской кухні кишки. Так, на Різдво було прийнято запікати фарширований шлунок, осердніцу (печінка з картоплею) та інші смаколики. Славиться Кіров і своєю випічкою, а також знаменитим вятским квасом.

Де зупинитися в Кірові

компанія Booking.com пропонує до бронювання більше 130 готелів Кірова . Ви зможете підібрати готель, використовуючи різноманітні фільтри: зірковість готелю, тип готелю (готель, апартаменти, вілла, хостел і т.д.), вартість, розташування готелю, оцінки людей, які відвідали готель, наявність Wi-Fi і багато іншого. Перейти в сервіс підбору та бронювання готелю в Кірові .