Управлінців в сфері культури, освіти і науки готують в РАНХиГС

«Управління в сфері культури, освіти і науки» - унікальна в Росії комплексна програма РАНХиГС. Велике інтерв'ю про програму дала науковий керівник програми, заступник завідувача кафедри ЮНЕСКО Інституту державної служби та управління (ІГСУ) РАНХиГС, директор науково-освітнього центру «Громадянське суспільство і соціальні комунікації», член Ради з державної культурної політики при голові Ради Федерації ФС РФ, д .ф.н., професор Ольга Астаф'єва.

Для Російської держави в останні роки особливо актуалізувалася стратегічно важливе завдання по розвитку соціокультурного середовища і нарощування людського капіталу регіонів. І не стільки тому, що культура виявилася в центрі уваги всього суспільства в силу оголошеного Року культури (2014 г.). У суспільстві загострилися проблеми в області професійного управління і менеджменту в соціокультурній сфері. Ці проблеми не вирішуються в силу слабкої компетентності кадрів. Вони недостатнього володіють технологіями регулювання різних областей людської діяльності і соціальних відносин, культурного творчості, соціалізації і освіти, проектування і прогнозування, повідомила Ольга Астаф'єва.

- На кого орієнтована програма магістратури «Управління в сфері культури, освіти і науки». Хто може надходити до вас на навчання?

- Наша програма буде цікава всім, хто збирається пов'язати своє життя з державним і муніципальним управлінням, менеджментом у соціальній та культурній сфері. Вона для тих, хто має намір проявити себе як успішний професіонал в галузі управління програмами і проектами (міжнародними, національними, регіональними, локальними).

Як показує наш досвід, ми працюємо на різні категорії абітурієнтів. Перша категорія - дипломовані музиканти, диригенти, скульптори, вчителі, психологи, історики, соціологи, політологи. «Якщо ви талановиті, чи зможете ви допомагати розвиватися таланту інших?» - запитуємо ми у цій частині наших абітурієнтів. Адже вони повинні знати принципи правового регулювання або основи фінансування, володіти технологіями стратегічного планування розвитку території або проектного мислення.

Друга категорія - ті, хто вже отримав базову правове, економічне, фінансове, технічне освіту і хотів би освоїти навички проектної комерційної (і некомерційної) діяльності в галузях культури, освіти і науки. Ми цікавимося, чи є у них власна творча ідея, яку вони хотіли б втілити в проекті, мріють вони мати свою проектну команду, навчитися структурувати завдання і керувати змінами.

Третя категорія - вже надійшли на службу в органи державної і муніципальної влади фахівці. Вони зізнаються, що не можуть самостійно освоїти весь величезний обсяг управлінських компетенцій. Ці абітурієнти розуміють, як багато нового їм ще належить дізнатися про обрану професію, щоб відчути себе в ній впевнено. Такі слухачі дуже відповідально ставляться до навчання і мотивовані на кар'єрне зростання. А це, в свою чергу, відповідає державним завданням підвищення конкурентоспроможності державної служби як інституту і сприяє його організаційного розвитку.

- Яка мета програми?

- На програму «Управління в сфері культури, освіти і науки» Президентської академії приходять не тільки для того, щоб оволодіти додатковими навичками. Для цього було б достатньо пройти систему підвищення кваліфікації - прослухати семінар або закінчити короткі курси. Навчання в магістратурі - це одержання системних комплексних знань і цілісної інформації для роботи з ефективної управлінської стратегією.

Виходячи з цього, мета нашої програми полягає у підготовці фахівців для системи державного і муніципального управління, некомерційного сектора і соціальної сфери, бізнес-структур, які здійснюють комерційну діяльність, пов'язану з соціокультурним розвитком територій, організацією науки і вдосконаленням системи освіти. Ми запрошуємо всіх, хто бачить своє кар'єрне зростання в одній з цих областей.

Зазначу, що базову освіту абітурієнтів (бакалаврат, специалитет, магістратура), яких ми запрошуємо до вступу на програму «Управління в сфері культури, освіти і науки», принципового значення не має. Перш за все, в силу її міждисциплінарної спрямованості і широких можливостей застосування базових знань в соціокультурній сфері, підкріплюються професійними управлінськими практиками і технологіями.

- Які компетенції отримають випускники програми?

- Сьогодні управлінські структури соціокультурної сфери - це центри розвитку, які потребують творчо мислячих, обдарованих менеджерах, що створюють соціально значущі і висококонкурентні продукти. Тому, крім отримання загальних управлінських компетенцій, правових і фінансових основ, адміністративної етики та навичок управління персоналом, організацією проектною діяльністю, випускники отримують наступні компетенції:

  • вміння експертно оцінювати міжнародний і національний досвід розвитку культури, освіти, науки і застосовувати його на практиці;
  • володіння технологіями ведення діалогу з представниками бізнесу та громадянського суспільства з метою створення і реалізації програм і проектів у сфері культури, освіти і науки;
  • вміння розробляти стратегії соціокультурної політики та концепції територіального розвитку, креативні інноваційні програми і проекти в сфері культури, освіти і науки; оцінювати їх соціальну і економічну ефективність;
  • вміння здійснювати експертизу проектів і програм в галузі культури, освіти і науки регіонального та місцевого рівня, що відповідають традиціям, потенціалу і потребам населення конкретних територій;
  • володіння навичками і технологіями моніторингу відомчого нормотворчості, адміністративної етики, ділових комунікацій і ділової культури управління і ін.

Вся сукупність компетенцій забезпечує повну відповідність кваліфікаційним вимогам до випускників, які претендують на посади в системі управління державних органів влади, громадських інститутів.

- Яка коротка історія програми, з чим пов'язана поява спеціалізації в рамках напрямку «Державне і муніципальне управління»?

- Ідея створення комплексної програми зародилася у мене дуже давно. У якій би регіон ви сьогодні не приїхали, в яку б область або сферу культурної діяльності ви не включалися, очевидним є наступне: соціокультурна сфера, як правило, регулюється «територіально» - з однієї структури (департаменту, відділу), тобто об'єднаного центру. І добре, якщо там напрямки розподілені між службовцями. Найчастіше управління всіма галузями функціонально закріплено за однією людиною, який займається і культурою, і молодіжною політикою, і мистецтвом, і міжнародною діяльністю, і спортом.

Як показує досвід взаємодії з подібними структурами, ефективність їх діяльності багато в чому залежить від рівня професійних компетенцій співробітників. При цьому без розуміння специфіки управлінської діяльності в кожній з «своїх підшефних» областей успіху не домогтися ні учасникам процесу соціокультурного розвитку, ні його організаторам. Ми врахували і фактор самоорганізації, який грає особливу роль в сфері культурного творчості.

- Програм, подібних «Управління в сфері культури, освіти і науки», більше немає в Росії?

- Так, остаточно в правильності обраного напрямку освітньої програми ми переконалися після аналізу освітнього ринку і потреб галузей соціальної сфери в кваліфікованих фахівцях. Виявилося, що такої комплексної програми немає в жодному іншому вузі країни. Комплексність програми багато в чому зобов'язана ідеям ЮНЕСКО, насамперед широкого розуміння культури, прийнятому в ЮНЕСКО - установі Організації Об'єднаних Націй, що займається питаннями освіти, науки, культури, комунікації. Навчання за такою програмою створює додаткові можливості координації різних соціокультурних областей діяльності.

У такому підході закладений величезний сенс - все етапи становлення професійної зрілості і особистісного зростання управлінця в соціальній сфері взаємопов'язані. Важливо розуміти велике значення культурної політики як процесуально реалізованої стратегії. Адже якщо чиновник не може здійснювати міжвідомчу взаємозв'язок, стан в соціокультурній сфері ускладнюється. В такому випадку завдання перекладаються з одного відомства на інше. Виникають складні ситуації, що руйнують цілісність і єдність всіх соціальних сфер і стримуючі реалізацію соціально-економічного розвитку Росії.

Нарешті, ми б навряд чи відкрили програму, якби пішли шляхом штучного підсумовування напрямків. Уникнути цього ризику нам допоміг багаторічний досвід проведення курсів підвищення кваліфікації за програмами управління в сфері культури, культурної політики держави і соціокультурного розвитку. У курсах брали участь керівники федеральних органів виконавчої і федеральної влади, керівники регіональних і галузевих структур. Поряд з міністрами і заступниками міністрів в одній аудиторії становили молоді фахівці, багато з яких сьогодні працюють в суб'єктах Російської Федерації. В остаточному підсумку всі ці ідеї виявилися значущими для підготовки документів на акредитацію програми.

- Які інші особливості програми, що підтверджують її унікальність?

- Програма затребувана з боку суспільства і влади. Вона своєчасна для підготовки кадрів, здатних включитися у виконання стратегічних завдань, позначених в Указі Президента Російської Федерації «Основи державної культурної політики», підписаному 24 грудня 2014 р Одна з таких завдань пов'язується з підготовкою управлінських кадрів, тобто вона безпосередньо стосується нашої програми.

Протягом ряду років ми системно і послідовно вирішуємо питання оцінки стану і підготовки кадрового складу і апарату управління для сфери культури і мистецтва. 19 березня 2015 р Інституті державної служби та управління (ІГСУ) РАНХиГС ми провели експертний круглий стіл - спеціальне засідання науково-методологічного семінару «Культура і культурна політика» (працює на постійній основі в Академії з 2003 р) на тему «Питання кадрового забезпечення в федеральних і регіональних структурах управління сферою культури ». До участі в ньому ми запросили всіх зацікавлених в реалізації кадрової політики боку - представників Адміністрації Президента РФ, Ради Федерації ФС РФ, Міністерства культури РФ, керівників сфери культури суб'єктів Російської Федерації і підвідомчих науково-освітніх установ МК РФ, некомерційного сектора і засобів масової інформації.

У коло обговорюваних питань ми включили ті, які, на наш погляд, повинні допомогти комплексного вирішення підготовки професійних управлінців:

  • Як працює система підготовки кадрів державного і муніципального управління для сфери культури? Чи отримують випускники необхідні компетенції для прийняття і реалізації рішень, які відповідають вимогам законності, ефективності, інноваційності та соціальної спрямованості Російської держави?
  • Чому навчати фахівців, що працюють в комерційних структурах соціокультурної сфери і некомерційному секторі економіки, які здійснюють взаємодію з органами державного і муніципального управління і планують свою майбутню кар'єру?
  • Чи забезпечується професійна підготовка і перепідготовка кадрів для системи державного і муніципального управління в соціокультурній сфері на федеральному і регіональному рівнях?
  • Які критерії ефективності освіти та підготовки управлінських кадрів, що орієнтуються на професійну діяльність в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, а також в політичних і громадських організаціях, взаємодіючих з ними в рамках громадянського суспільства?
  • Чи здатна існуюча модель освіти забезпечити єдність теоретичної і практичної підготовки магістрантів управлінського профілю, здійснювати адміністрування в сфері культури на сучасному рівні?

Між РАНХиГС і Міністерством культури вибудовуються успішні партнерські взаємини, зокрема, 15 травня було підписано угоду про співпрацю. Ми сподіваємося, що наша освітня програма «Управління в сфері культури, освіти і науки» стане частиною великої спільної роботи і разом нам вдасться вирішити складне завдання, що стоїть сьогодні перед галуззю (в рівній мірі, і перед іншими галузями соціальної сфери): оптимізувати склад державних і муніципальних службовців, спрямувавши зусилля на розвиток їх професійно-особистісних здібностей, духовно-моральних якостей, в цілому - на зміцнення людського капіталу в різних управлінських сферах.

- Найбільш цікаві курси для слухачів даної магістерської програми? Які знання і навички вони отримають?

- Програма складається з чотирьох тематичних модулів, які об'єднують 38 навчальних і практичних курсів, кожен з яких формує певні компетенції. Загально цикл (базова і общенаучная частина) включає такі дисципліни, як «Економіка громадського сектора», «Теорія і сучасні механізми сучасного державного і муніципального управління», «Теорія організації та організаційна поведінка», «Професійний іноземна мова», «Соціокультурна політика держави» , «Маркетинговий аналіз» та інші.

До найбільш цікавим курсам можна віднести навчальні дисципліни, включені в професійний цикл і стосуються фінансування науково-освітньої і культурної діяльності з бюджетних і позабюджетних джерел, стану громадянського суспільства та соціальних комунікацій, впровадження інноваційних моделей управління та проектування в сфері культури, науки, освіти.

Підвищена увага студенти виявляють до вивчення проблем кадрової політики і кадрового аудиту організації, технологій експертизи культурних, освітніх та науково-дослідних програм і проектів. Вони з цікавістю вивчають культурні цінності, поширення нових практик управління. В цьому плані корисними є дисципліни, що «Творчі індустрії», «Управління проектною діяльністю ЮНЕСКО в сфері художньої творчості та комунікацій», «Управління в сфері міжнародної проектної діяльності в галузі освіти і науки».

У процесі вивчення дисциплін професійного циклу кожен студент розробляє власну творчу ідею і створює реальний проект по одному з пропонованих напрямків. Серед таких напрямків - проектування культурних ландшафтів соціокультурного середовища (регіональної, міської, муніципальної та ін.), Інституційний розвиток (в тому числі - бізнес-структур), підтримка людського капіталу, організація наукових і науково-практичних конференцій і культурно-просвітницьких подій, проведення експертизи об'єктів і процесів і т.д. Залежно від індивідуальних інтересів студентів здійснюється щорічне коригування напрямків та проблематики проектів.

Дисципліни викладають доктори та доценти, відомі вчені та творчі діячі, які мають величезний досвід роботи в системі підготовки кадрів управління в сфері культури, освіти і науки. Як керівники магістерських проектів запрошуються також фахівці-практики, які мають досвід роботи в системі законодавчої та виконавчої влади, організації та управління проектами.

- Цього року в рамках вашої програми відкрито новий профіль «Управління освітою в регіоні». Будь ласка, розкажіть про нього.

Будь ласка, розкажіть про нього

- Сильна сторона нашої програми - поєднання загальної управлінської підготовки і універсальної базової частини за особливостями соціокультурної сфери, що розглядається в різних аспектах - федеральному, регіональному, місцевому та міжнародному. Однак в цілому, враховуючи федеративний устрій нашої держави, програма орієнтована на регіональну середу.

У цьому році в рамках нашої програми ми запускаємо додатковий профіль - «Управління освітою в регіоні». Оголошено набір на заочну форму навчання. Назву чотири аргументи на користь такого структурного ускладнення магістерської програми.

По-перше, будь-який освітній продукт повинен буті Гнучкий и враховуваті об'єктивні Зміни, что відбуваються в стране и в мире в цілому. Сфера освіти переживає в даний час серйозні трансформації: йде пошук нових інтеграційних моделей, що відповідають глобальним тенденціям. Перед будь-якою країною стоять задачі модернізації системи освіти, необхідна орієнтація на відкритість, гнучкість, адаптивність до нових культурно-цивілізаційним викликам, геополітичним і соціальним змінам.

По-друге, не можна не враховувати потреби суб'єктів РФ в кваліфікованих управлінців, здатних на регіональному рівні сміливо впроваджувати сучасні технології і створювати інтеграційні комплекси, словом, оновлювати освітнє середовище.

І, по-третє, важливий фактор - ініціатива з боку наукового керівника цього профілю - заступника міністра освіти і науки Російської Федерації Веніаміна Каганова, професійного і досвідченого організатора, взявся за здійснення цієї частини програми. Алгоритм рішення і логіка гранично зрозумілі: два семестри йде спільне навчання всього набору студентів, і тільки на «старших» семестрах починається профільна спеціалізація.

Ми думали і ще один аргумент - формування управлінських лідерів регіонального соціокультурного розвитку.

- Що можна сказати про міжнародному взаємодії в рамках програми?

- Програма реалізується Науково-освітнім центром «Громадянське суспільство і соціальні комунікації» та кафедрою ЮНЕСКО, і їй всього лише третій рік. Коли ми акредитували цю програму (при активному експертному аналізі комісії професіоналів), то відразу ж виникло питання про конкуренцію і партнерство. Тут нас підтримали Міністерство культури РФ, Міністерство культури Московської області, Російська академія освіти, Національна комісія ЮНЕСКО в Російській Федерації, Російський інститут культурології та ін. Їх експертні висновки допомогли нам зорієнтуватися і уточнити потреби суспільства і держави у фахівцях соціокультурного профілю.

В даний час коло наших партнерів розширився, перш за все, за рахунок ресурсу Міністерства освіти і науки РФ, а також регіональних міністерств і департаментів культури, де працюють багато наших студентів. Ми готуємося до участі в міжнародних акредитаціях. Це амбітне завдання для всіх програм нашої Академії, орієнтованої на підвищення авторитету РАНХиГС в вітчизняних та світових рейтингах.

Багато викладачів, які читають лекції в рамках програми «Управління в сфері культури, освіти і науки», працюють на факультеті «Міжнародне регіонознавство і регіональне управління» Інституту державної служби та управління (ІГСУ) РАНХиГС. А у інституту вже налагоджений системний студентський обмін з університетами Іспанії та Франції. Крім цього, щорічно студенти влітку виїжджають на стажування в різні вузи і установи багатьох країн. В Академії працює «принцип відкритих дверей», який дозволяє студентам будь-якої програми відвідувати майстер-класи та лекції вітчизняних і зарубіжних фахівців вищого професійного рівня, що проходять в Академії практично щодня.

- Розкажіть про можливості проходження практики та стажувань. І як це допоможе майбутньому працевлаштуванню?

- Для студентів організовується два види практики - науково-дослідна і виробнича. У нас склалися партнерські взаємини з різними організаціями. Факторів, що впливають на вибір місця проведення, дуже багато, і ми приділяємо цьому питанню велику увагу. Головне, щоб наші можливості, як організаторів, збіглися з побажаннями студентів, що бажають отримати навички, які стануть їм у пригоді при подальшому працевлаштуванні. Це важлива умова для нас, оскільки проектний і міждисциплінарний профіль програми дозволяє студентам вибирати безліч тематичних напрямків.

Перш за все, ми виходимо з напряму програми - це «Державне і муніципальне управління», тому пропонуємо пройти практику в органах законодавчої та виконавчої влади Російської Федерації і суб'єктів РФ (Комітет Державної Думи ФС РФ з культури, Міністерство культури Москви, Московської області, Республіки Крим і ін.), в муніципальних органах влади різних міст країни, а також в творчих організаціях і освітніх установах. Був досвід організації для студентів відвідування штаб-квартири ЮНЕСКО (розташована в Парижі) і Міжпарламентської асамблеї країн-учасниць СНД (в Санкт-Петербурзі), комерційних структур, фондів, громадських організацій.

У які навчаються за програмою «Управління в сфері культури, освіти і науки» такі ж можливості отримати практичний досвід і пройти стажування за кордоном, як і у інших студентів Академії, які володіють іноземними мовами. Однак те, що програма створена Науково-освітнім центром «Громадянське суспільство і соціальні комунікації» спільно з кафедрою ЮНЕСКО, допомагає нам зміцнювати зв'язки з країнами СНД, організувати спільні наукові семінари та дискусії. Одне з останніх заходів - міжнародний круглий стіл на тему «Гуманітарні та соціально-економічні аспекти євразійського співробітництва», проведений професорсько-викладацьким колективом, експертами, аспірантами та студентами спільно з вченими та громадськими діячами Казахстану та за участю посольства Республіки Казахстан. Кілька наших магістрантів вже прийняті на роботу в системи регіональної влади і муніципальних об'єднань Московської області саме після проходження практики.

- Яка вартість навчання за програмою, тривалість і форми навчання? Який документ після закінчення програми отримає випускник?

- Вартість навчання - 70 тисяч рублів за семестр незалежно від форми навчання. Існує і система знижок. Вона загальна для всіх абітурієнтів, які вступають в ІГСУ РАНХиГС. Про це можна докладніше дізнатися в приймальній комісії. Заохочується колективне оформлення на навчання (від 3 осіб і більше). Період навчання складе 2,5 року.

На наш погляд, найбільш затребуваний в системі управління - магістр за спеціальністю «Державне та муніципальне управління». Випускник отримає державний диплом, в додатку до диплому вказана спеціалізація. Ні для кого не секрет, що в даний час в країні йде серйозна робота по оновленню кваліфікаційних і атестаційних вимог до вступників на державну службу. Експерти нашого центру брали участь в обговоренні проекту даного документа, який розроблений Міністерством праці і соціального захисту РФ спільно з Міністерством культури РФ, і передали свої пропозиції. Частина з них була прийнята. Для керівників галузі управлінська підготовка стає обов'язковою. На наш погляд, навчання чиновників - найважливіший засіб досягнення стратегічних цілей держави.

- Чи є відомі випускники за програмою?

- Наші випускники гідні бути зазначеними, оскільки вже досягли значних результатів у своїй галузі. Серед тих, хто отримав дипломи з відзнакою, керівники соціокультурної сфери - начальник управління культури Ямало-Ненецького автономного округу Євген Колтунов, керівник сфери культури м Подольська Московської області Римма Карпова; переможець конкурсу проектів в м Москва Олександр Антипин, учасник міжнародних проектів і керівник фірми з виробництва фото- та відеопродукції (так званий сектор «творчих індустрій») Андрій Штефуца; талановиті представники некомерційного сектора - інститутів громадянського суспільства Олександр і Сергій Іванови.

Наші випускники - депутат парламенту Республіки Північна Осетія - Аланія, генеральний директор і виконавчий директор Міжнародного холдингу «Арт-панорама» - організатор цікавих заходів, які отримали визнання (свято слов'янської писемності, фестиваль з навчаються семінаром «Зв'язок часів»), керівник сфери культури Рузского району Московської області, а також перспективні молоді управлінці, імена яких ви неодмінно почуєте найближчим часом.

На сьогодні за програмою проходять навчання керівники і фахівці сфери культури і освіти Уральського федерального округу, республік Саха (Якутія), Дагестан, Крим, міст Москва, Єкатеринбург, Сургут, представники різних районів Московської області. Крім того, студентами програми є громадяни Придністров'я та Республіки Казахстан.

- Які додаткові можливості є у студентів вашої програми?

- Перш за все, це можливість глибокого занурення в освітнє середовище: відвідувати відкриті лекції та майстер-класи може як очник, так і заочник, причому в будь-який час, незалежно від того, чи йде в даний час навчальний модуль. Студенти можуть брати участь у всіх міжфакультетських заходах, наукових семінарах і конференціях, творчих і науково-дослідних конкурсах і проектах, студентських професійних клубах. Це дуже важливо, тому що у нас на програмі навчання як вже сформовані фахівці, орієнтовані на отримання додаткових (управлінських, загальнокультурних і спеціальних) компетенцій, так і випускники вузів, які не мають досвіду роботи.

Тому, як тільки стають відомі результати вступних випробувань, ми пропонуємо абітурієнтам відразу ж включатися в нашу академічну життя, ще до початку навчального року. Я називаю цей проміжок часу «адаптаційним періодом». За ці два-три місяці ми встигаємо познайомитися зі старшокурсниками, надати їм можливість взяти участь в наукових конференціях і вибрати напрямок проектної діяльності. В результаті діє «випереджаюче ефект».

Наведу приклади минулого року: наші першокурсники тільки почали вчитися, а їх статті вже були опубліковані в науковому виданні. До цього часу вони встигли взяти участь в цікавому студентському проекті «Культурна революція», побувати на зустрічі з олімпійським чемпіоном Олександром Зубковим, прослухати майстер-класи зарубіжних фахівців з Іспанії, США, Канади. Цього року наші майбутні студенти потрапили на перший фестиваль ІГСУ РАНХиГС, взяли участь в роботі секції «Потенціал культурної політики діалогу: проектування та моделювання міжкультурних комунікацій», яку ми організували в рамках міжнародної науково-практичної конференції.

- Що ще є для студентів?

- У наших випускників є можливість продовження навчання і підвищення професійної кваліфікації. Академія забезпечує для бажаючих безперервний процес навчання все життя. Сьогодні навчання в магістратурі сприймають як шлях до навчання в аспірантурі. Підготовка аспірантів та докторантів поставлена ​​в Академії на якісному професійному рівні. І вже на другому і третьому курсах студенти здають іспити кандидатського мінімуму, активно включаються в науково-дослідницьку діяльність. Без перебільшення, як мінімум, чверть випускників вже не мислить своєї професійної кар'єри без захисту кандидатської дисертації на одному з дисертаційних рад, які працюють в нашому інституті. Магістри нашої програми найчастіше в якості наукових спеціальностей вибирають теорію і історію культури, соціальну філософію, філософію культури, соціологію управління, економіку та ін. Цікавими є й міждисциплінарні дослідження, які захищаються в наших дисертаційних радах.

У нашому інституті випускаються журнали, включені в список рекомендованих видань ВАК, - «Державна служба» та «Держава, релігія, церква в Росії і за кордоном». Публікації в цих журналах - обов'язкова вимога до здобувачів наукових ступенів, тому видання журналів на факультеті значно полегшує шлях молодим дослідникам в науку. У свою чергу, наукова діяльність сьогодні стає частиною оновленої освітньої моделі сучасного університету.

- Які предмети необхідно буде здавати абітурієнтам при вступі?

- Загальне правило для наших абітурієнтів, які вступають до магістратури «Управління в сфері культури, освіти і науки», в тому, що їм належить скласти вступне випробування у формі тестування. Тести включають широке коло питань і широкий діапазон дисциплін, але за своїм профілем точно відповідають обраної спеціальності. Зазвичай тест легко здають абітурієнти, які мають базову управлінську освіту. Решті доведеться почитати літературу з тих дисциплін, які вони не проходили в вузі.

Ми даємо консультації для абітурієнтів, в тому числі по електронній зв'язку. Практика показує, що багато хто здатен підготуватися і успішно скласти вступні випробування. А в оціночних критеріях враховано, що коли абітурієнти перейдуть в статус студентів, то обсяг їх знань значно розшириться і в повній мірі буде відповідати професійної кваліфікації.

- Куди і в які терміни може звернутися абітурієнт?

- Приймальна комісія працює практично цілий рік. Заяви на програму можна заповнити як на сайті ІГСУ РАНХиГС, так і безпосередньо після нашої зустрічі - або в приймальні комісії, або на Днях відкритих дверей або після консультацій, які організовуються для всіх бажаючих (ми попередньо домовляємося про дату і час зустрічі по телефону або по електронній пошті).

Вимоги до документів і терміни їх прийому єдині для абітурієнтів усіх факультетів. Слід пам'ятати, що прийом на очне і очно-заочне навчання в магістратурі завершиться в середині серпня (будьте уважні і стежте за інформацією на сайті); приймальна комісія на заочному відділенні працює до 1 листопада 2015 р

- Де можна отримати додаткову інформацію про надходження на програму. Коли проходять дні відкритих дверей?

- З питання вступу на програму «Управління в сфері культури, освіти і науки» ви можете звертатися за адресою в Москві: пр-т Вернадського, 84, корпус 8, аудиторії 408 і 405. Тел .: +7 499 956-94-28 ; +7 499 956-97-38; +7 916 849-76-08; +7 903 148-32-21. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен буті включень JavaScript для перегляду.

Загальну інформацію з питання вступу на програму ви можете отримати в приймальної комісії ІГСУ : Г. Москва, пр-т Вернадського, 84, корпус 6, аудиторії 2 081 і 1177. Графік роботи: з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 17.00; в суботу з 10.00 до 15.00. Про прийом документів за напрямами підготовки магістратури можна дізнатись за телефонами: +7 499 956-04-12; +7 499 956-97-37; +7 926 474-83-62; +7 499 956-06-19.

Інформація про Днях відкритих дверей надається завчасно на сайті за посиланням http://migsu.ranepa.ru/about/events/dod . Звертайтеся до нас в будь-який час. Ми віримо в ваш талант і чекаємо вас на заняттях, що проводяться професорсько-викладацьким складом Академії і практиками, які здійснюють управлінську діяльність протягом багатьох років!

Ми віримо в ваш талант і чекаємо вас на заняттях, що проводяться професорсько-викладацьким складом Академії і практиками, які здійснюють управлінську діяльність протягом багатьох років

Хто може надходити до вас на навчання?
«Якщо ви талановиті, чи зможете ви допомагати розвиватися таланту інших?
Яка мета програми?
Які компетенції отримають випускники програми?
Яка коротка історія програми, з чим пов'язана поява спеціалізації в рамках напрямку «Державне і муніципальне управління»?
Програм, подібних «Управління в сфері культури, освіти і науки», більше немає в Росії?
Які інші особливості програми, що підтверджують її унікальність?
Чи отримують випускники необхідні компетенції для прийняття і реалізації рішень, які відповідають вимогам законності, ефективності, інноваційності та соціальної спрямованості Російської держави?
Чи забезпечується професійна підготовка і перепідготовка кадрів для системи державного і муніципального управління в соціокультурній сфері на федеральному і регіональному рівнях?