Уральський депутат заявив, що не варто «плодити» інвалідів

Депутат міської думи Єкатеринбурга Микола Косарєв зробив ряд скандальних заяв щодо того, чи варто державі піклуватися про інвалідів. На думку народного обранця, серед цього самого народу держава «плодить людей, які не володіють потенціалом до здоров'я», і додав, що в допомоги таким людям потрібно знати міру. Таких тез не зрозуміли ні серед електорату, ні однопартійці з «Єдиної Росії».

Ряд заяв щодо здоров'я росіян депутат Єкатеринбурзькій міськдуми Микола Косарєв зробив 25 травня, спілкуючись з журналістами «Уралінформбюро» . Співробітники видання хотіли поговорити про стан охорони здоров'я в місті, і по ходу бесіди депутат зробив кілька заяв на прикладі недоношених немовлят і людей, які пережили інсульт.

Ми говоримо, що у нас високі технології, у нас всякі суперсучасні справи. Але часто ці суперсучасні справи ведуть до показниками не дуже хорошим. Ось ми створюємо перинатальні центри, наприклад, де виходжуємо немовлят вагою по 500 грамів. І потім, я вважаю, часто ми виводимо тих людей, які не володіють потенціалом до здоров'я. Вони інваліди, вони хворі. Дуже багато реклами йде «Давайте гроші зберемо, надамо допомогу».

На питання про те, чи варто припинити надавати допомогу таким немовлятам, депутат відповів, що «в усьому має бути міра».

Ще одна заява про охорону здоров'я Косарєв зробив на прикладі людей, які пережили інсульт.

Я недавно був в нашому клінічному інституті мозку. І почув, що там витягують у великій кількості інсультників і у нас область щорічно поповнюється на 10 тисяч інвалідів, які можуть роками перебувати на утриманні держави. Вони інваліди 1-ї, 2-ї групи, вони лежачі часто. Ось добре це чи погано? З точки зору зниження смертності, це дуже добре. З точки зору навантаження на державу, напевно, це не дуже добре.

На думку депутата, у громадян необхідно виховувати відповідальність за власне здоров'я. Косарєв розповів, що сам регулярно ходить в баню, харчується екологічно чистими продуктами і відпочиває на природі, щоб «не доставляти клопоту державі».

У бесіді з « Новою газетою » Косарев підтвердив, що робив такі заяви, пояснивши, що мова йшла про те, чи ходять депутати в лікарні.

Я відповів, що в лікарні не ходжу, бо правильно побудована система охорони здоров'я не чекає, коли у людини щось заболить. Людина повинна самостійно займатися профілактикою і піклуватися про своє здоров'я. І президент Російської Федерації говорив, що як-то багато ми на державу обов'язків накладаємо, а самі лінуємося зробити профогляд, поставити щеплення, подбати про своє здоров'я.

На думку депутата, страхова медицина повинна заохочувати людини, який веде здоровий спосіб життя: «Не тоді, коли він прийшов до лікарні і на нього перерозподілили 400 або 500 рублів».

Також Косарєв висловив думку про те, що коли в країні багато людей з відхиленнями - це погано для держави.

Тому що держава бере на себе дуже багато функцій не тільки з підтримки пенсіонерів, якихось соціальних категорій, а й велика кількість інвалідів, які приходять, - пояснює депутат. - У нас часто витягують людини з того світла, і потім ... це дуже високе навантаження і на сім'ю, і на людей, і на родичів. Я не кажу, що треба якось регулювати ці відносини, але створити атмосферу, обстановку таку, щоб цього було менше.

В кінці бесіди Косарєв сказав, що «держава хочеш не хочеш, має піклуватися про інвалідів», і він цей факт не заперечує.

А ось в бесіді з «МК Урал» Косарєв вже заявив, що його слова вирвали з контексту.

Я говорив про те, що обов'язок стежити за здоров'ям лежить на самій людині. Виходить, що людина доводить свій організм до інсульту, а потім потрапляє в бюджетні лікарні. Те ж саме і з вагітними жінками, які безвідповідально підходять до свого здоров'я та здоров'я дитини, а потім не можуть нормально народити. Тобто сенс моєї промови був в тому, що потрібно стежити за своїм здоров'ям, відповідально підходити до диспансеризації та профоглядів. Але все піднесли так, ніби я виступаю проти високотехнологічної допомоги.

Висловлювання депутата не могли не викликати люту реакцію у жителів міста і всієї країни.

Читайте на Medialeaks: Ключові сцени «Месників: Фінал» злили в соцмережі. Там мегаспойлери, і всім фанам пора віддалятися з інтернету

Пізніше проти позиції Косарєва виступила і партія «Єдина Росія», до якої входить депутат. як пише Znak.com , В «ЕР» заявили, що «категорично не поділяють особисту позицію співголови свердловського відділення ОНФ».

Діяльність партії як на законотворчому, так і на громадському рівні завжди була спрямована на підтримку курсу на збільшення народжуваності, збереження здоров'я громадян та скорочення смертності. З усією відповідальністю можемо заявити, що особиста думка Косарєва, що йде врозріз не тільки з партійними, а й з загальнолюдськими цінностями, ніяк не вплине на реалізацію державної підтримки при виходжуванні недоношених немовлят і лікуванні людей з інвалідністю.

Раніше депутат вже відрізнявся екстравагантними висловлюваннями. У 2015 році, обіймаючи посаду ректора Уральського гірського держуніверситету, Косарєв, за словами ЗМІ, радив жінкам-викладачам «знайти багатого мужика, щоб не думати про зарплати». Але тоді депутат теж пояснив, що його слова вирвали з контексту.

Я вважаю, що щастя будь-якої жінки - в сім'ї. Працювати їй потрібно не для грошей, а заради, як то кажуть, мистецтва. Щоб вона не думала про ці копійках (свою зарплату). А підтримувати їх повинні чоловіки, споконвічні добувачі. А то у нас жінка перетворюється в коня, який працює по сорок годин, а ще повинна любити, виховувати і займатися господарством. Я говорю щиро і відповідаю за свої слова.

У 2016 році з Косаревим був також пов'язаний інший медійний скандал. Тоді в Уральському геологічному музеї наукового співробітника НДУ ВШЕ запитали, невже вона вірить в еволюцію. Музей закріплений за Уральським державним гірничим університетом, колишній ректор якого Микола Косарєв виявився відомий своєю релігійністю ,

У 2016 році російська влада вже підозрювали в спробі заощадити на людях з обмеженими можливостями. Тоді в країні різко скоротилося офіційна кількість інвалідів, але експерти заявили, що їх, швидше за все, скоротили тільки на папері через кризу , Щоб перерозподілити гроші.

Ось добре це чи погано?