Юридичний факультет МГУ

  1. Види підготовки та форми навчання
  2. Відділення «Друга вища освіта»
  3. Магістратура
  4. Навчання іноземних громадян
  5. Підготовчі курси
  6. школа права
  7. Додаткова освіта

Декан - професор Голиченков Олександр Костянтинович

Декан - професор Голиченков Олександр Костянтинович

Юридичний факультет МГУ є визнаним центром підготовки висококваліфікованих правознавців. Це найстаріший в Московському університеті факультет, котрий бере свій початок з моменту заснування університету в 1755 р

Юридичний факультет МГУ - провідний заклад освіти та наукове юридичне заклад. На зміцнення лідерства факультету спрямовані зусилля кращого науково-педагогічного колективу, що включає як визнаних керівників провідних наукових юридичних шкіл, членів Науково-консультативної ради при Верховному суді РФ, аналогічних рад при інших органах державної влади Росії і її суб'єктів, так і молодих викладачів - випускників аспірантури факультету.

Вчені факультету здійснюють широку програму науково-дослідних робіт в різних областях юридичної науки, активно беруть участь в удосконаленні російського законодавства, науковому консультуванні державних органів і міжнародних організацій Вчені факультету здійснюють широку програму науково-дослідних робіт в різних областях юридичної науки, активно беруть участь в удосконаленні російського законодавства, науковому консультуванні державних органів і міжнародних організацій.

Юридичний факультет має Свідоцтво № 1 про проходження громадської акредитації в Асоціації юристів Росії.

Юридичний факультет незмінно займає вищі рядки в найбільш престижних загальнонаціональних рейтингах, які оцінюють якість освітніх послуг, обсяги наукової роботи, вплив на прийняті державно-владні рішення.

Факультет лідирує в Національному   рейтингу   університетів по категорії «Юриспруденція» Факультет лідирує в Національному рейтингу університетів по категорії «Юриспруденція». Також він займає перше місце в рейтингу за кількістю партнерів юридичних фірм, які закінчили факультет, а також в рейтингу вузів за кількістю випускників, найнятих юридичними фірмами.

Юридичний факультет - лідер по рівню заробітної плати випускників, які закінчили навчання в 2010-2015 рр .: випускники можуть в середньому розраховувати на 95 000 рублів на місяць в Москві.

У новому навчальному корпусі, де розташовується факультет, є сучасні навчальні аудиторії, комп'ютерні класи, лінгафонні кабінети, зал судових засідань, бібліотечно-інформаційний центр, музей, шаховий клуб, Криміналістичний центр. Навчальні аудиторії факультету оснащуються мультимедійним обладнанням, в тому числі комп'ютерами з доступом до мережі Інтернет, довідковим правовим ресурсів, унікальними методичними матеріалами викладачів факультету.

У складі факультету 16 кафедр:

  • адміністративного права (зав. кафедрою - заслужений юрист РФ професор А.П. Альохін),
  • цивільного права (зав. кафедрою - заслужений діяч науки РФ професор Е.А. Суханов),
  • цивільного процесу (зав. кафедрою - заслужений діяч науки РФ професор М.К. Треушніков),
  • іноземних мов (зав. кафедрою - доцент Т.І. Тарасова),
  • історії держави і права (зав. кафедрою - професор В.А. Томсинов),
  • комерційного права і основ правознавства (зав. кафедрою - професор Е.А. Абросимова),
  • конституційного та муніципального права (зав. кафедрою - заслужений діяч науки РФ професор С.А. Авакьян),
  • криміналістики (зав. кафедрою - професор І.В. Александров),
  • міжнародного права (зав. кафедрою - доцент А.C. велетнів),
  • підприємницького права (зав. кафедрою - заслужений юрист РФ професор Є.П. Губін),
  • теорії держави і права та політології (зав. кафедрою - професор М.Н. Марченко),
  • трудового права (зав. кафедрою - заслужений юрист РФ професор А.М. Курінний),
  • кримінального права та кримінології (в.о. зав. кафедрою - доцент В.Г. Степанов-Егіянц),
  • кримінального процесу, правосуддя і прокурорського нагляду (зав. кафедрою - професор Л.В. Головко),
  • фінансового права (зав. кафедрою - доцент М.Ф. Івлієв),
  • екологічного та земельного права (зав. кафедрою - заслужений діяч науки РФ професор А.К. Голиченков).

Також в складі факультету працює лабораторія по політології, лабораторія соціально-правових досліджень і порівняльного правознавства, лабораторія правової інформатики і кібернетики.

Види підготовки та форми навчання

Бакалаврат

Бакалаврат

Основним видом підготовки на юридичному факультеті є підготовка за програмою бакалаврату за напрямом «юриспруденція» як першого етапу підготовки за унікальним освітнім стандартом «інтегрованого магістра» МГУ. Форма навчання - очна. План прийому: 304 бюджетних та 130 договірних місць. Здаються ЄДІ з російської мови, суспільствознавства й історії, а також додаткове вступне випробування з суспільствознавства.

В процесі навчання студенти послідовно вивчають повний комплекс базових юридичних дисциплін: конституційне право, адміністративне право, муніципальне право, фінансове право, податкове право, цивільне право, цивільний процес, кримінальне право, кримінальний процес, криміналістику, екологічне право, земельне право, трудове право, право соціального забезпечення, міжнародне право, міжнародне приватне право, прокурорський нагляд, підприємницьке право, комерційне право, сімейне право та інші правові дисцип іни, а також іноземну мову, логіку, соціально-гуманітарні дисципліни.

Протягом навчання студенти проходять практику в суді, інших органах державної влади, в юридичних департаментах фірм і підприємств.

Підготовка в бакалавраті ведеться по одному з профілів: державно-правовому, цивільно-правовому, кримінально-правовому Підготовка в бакалавраті ведеться по одному з профілів: державно-правовому, цивільно-правовому, кримінально-правовому.

Відділення «Друга вища освіта»

Спеціальне відділення «Друга вища освіта» призначене для осіб, які мають вищу освіту і бажають отримати другу вищу освіту в галузі юриспруденції.

Підготовка здійснюється за програмою бакалаврату в очно-заочній (вечірньої) формі на договірній основі. План прийому - 170 місць. Здається суспільствознавство (письмово) в межах шкільної програми.

Навчання на відділенні передбачає вивчення юридичних дисциплін у повному обсязі. Підготовка в бакалавраті ведеться по одному з профілів: державно-правовому, цивільно-правовому, кримінально-правовому.

Нормативний термін навчання 4 роки. При успішному освоєнні навчального плану термін навчання може бути скорочений до 3 років (6 семестрів).

Випускники відділення мають можливість продовжити навчання в магістратурі.

Магістратура

На юридичному факультеті діють програми підготовки магістрів як самостійні, так і є другим етапом навчання за освітнім стандартом «інтегрованого магістра» МГУ На юридичному факультеті діють програми підготовки магістрів як самостійні, так і є другим етапом навчання за освітнім стандартом «інтегрованого магістра» МГУ.

План прийому за очною формою навчання: 228 бюджетних місць, 50 місць з оплатою навчання; по очно-заочній (вечірньої) формі - 50 місць з оплатою навчання. При надходженні здається письмовий іспит з правознавства. Нормативний термін навчання - 2 роки.

Юридичним факультетом пропонуються магістерські програми по найбільш затребуваним в даний час науково-практичним спеціалізаціями:

  • Актуальні проблеми адміністративного права та процесу
  • СОТ і регіональні інтеграційні об'єднання (ЄС і Євразійський Економічний Союз)
  • Цивільне та адміністративне судочинство
  • Інформаційні правовідносини в інноваційній економіці
  • Історія держави і права та порівняльне правознавство
  • Комерційне та договірне право
  • конкурентне право
  • Конституційно-правові проблеми організації державної і муніципальної влади в Російській Федерації
  • Корпоративне право
  • Криміналістика в правозастосуванні
  • Криміналістичне супровід і захист бізнесу
  • Магістр міжнародного приватного права
  • Магістр приватного права
  • Міжнародне економічне (комерційне) право
  • Податкове адміністрування, податкове консультування і захист прав платника податків
  • Право і держава: теорія і практика
  • Правова система Росії в контексті міжнародного права (для іноземних громадян)
  • Правове забезпечення підприємницької діяльності (Право і бізнес)
  • Правове регулювання використання земель і створення об'єктів нерухомості
  • Правове регулювання неспроможності (банкрутства)
  • Праця, держава, бізнес: правові аспекти взаємодії
  • Кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право
  • Кримінальний процес, судова влада, прокуратура і адвокатура
  • Юрист в органах публічної влади

Є можливість продовжити освіту в аспірантурі.

Навчання іноземних громадян

Поряд з російськими студентами на факультеті за очною формою на договірній основі навчаються громадяни з ближнього і далекого зарубіжжя.

Для іноземних громадян доступні всі види підготовки: бакалаврат і магістратура.

Підготовчі курси

На юридичному факультеті працюють підготовчі курси . Заняття на курсах проводять викладачі МДУ з наступних предметів: російської мови та літератури, суспільствознавства, права, історії Росії, іноземних мов (англійська, німецька, французька).

Навчальний курс розрахований на 8 місяців для учнів випускних класів, на 6 місяців - для учнів 10 класів, на 4 місяці - для учнів 9 класів. Заняття проводяться в аудиторіях факультету три-чотири рази на тиждень.

Навчання на підготовчих курсах здійснюється на договірній основі Навчання на підготовчих курсах здійснюється на договірній основі.

школа права

школа права при юридичному факультеті МГУ орієнтована на учнів 8-10 класів загальноосвітніх шкіл. Учням надається можливість вивчити основи громадянського, конституційного, кримінального, адміністративного та інших галузей права Росії, закріпити отримані знання за допомогою практичних занять.

Заняття в школі права проводять досвідчені викладачі, аспіранти та студенти старших курсів факультету.

Прийом в школу права здійснюється за результатами співбесіди.

Заняття в школі права проходять у вечірній час Заняття в школі права проходять у вечірній час. Навчання в школі права безкоштовне.

Додаткова освіта

На юридичному факультеті розроблені затребувані програми короткострокового підвищення кваліфікації .

Навчання слухачів проводиться у вечірній час на договірній основі під керівництвом провідних викладачів факультету, а також фахівців-практиків. Після закінчення навчання видається свідоцтво про підвищення кваліфікації.