Юсуповський палац: режим роботи і вартість квитків - літо 2019, як дістатися і офіційний сайт

  1. Режим роботи Юсуповського палацу - літо 2019
  2. Як дістатися до Юсуповського палацу
  3. Вартість квитків в Юсуповський палац - літо 2019
  4. Історія створення Юсуповського палацу на Мойці в Санкт-Петербурзі
  5. Юсуповський палац на Мойці з 30-х років 18 століття
  6. Офіційний сайт Юсуповського палацу

Фото Юсуповського палацу

Юсуповський палац на Мойці в Санкт-Петербурзі є пам'ятником історії і культури. Його часто називають енциклопедією петербурзького аристократичного інтер'єру. Над створенням ансамблю Юсуповського палацу на Мойці працювали відомі російські та зарубіжні архітектори Ж.-Б. Валлєн деламот і А.М. Михайлов-другий, Б. Симон та інші. З 1830 по 1917 рр. власниками садиби були п'ять поколінь знатного дворянського роду князів Юсупових.

Можна сказати, що весь палацовий ансамбль створювався протягом двох століть. Його біографія починається в період зародження північній столиці і розділити її можна на «доюсуповскій» період, що тривав понад століття, і «Юсуповський» - після придбання будинку Н.Б. Юсуповим.


Режим роботи Юсуповського палацу - літо 2019

Відвідування Юсуповського палацу можливо тільки в супроводі екскурсовода або з аудіогідом:

  • Екскурсії по парадним залам російською мовою проводяться щодня з 11:00 до 17:00, на початку кожної години.
  • Самостійний огляд парадних залів і житлових покоїв з аудіогідом щодня з 11:00 до 17:00 (аудіогід російською, англійською, французькою, німецькою, італійською, фінською та іспанською мовами). Ми рекомендуємо оглядати палац з аудіогідом, хоч це і коштує дорожче. З аудиогидом Ви зможете вільно гуляти по палацу скільки забажаєте, оглядати інтер'єри скільки хочете, а не бігати за групою; в разі необхідності - прослухати частину екскурсії заново. Крім того, не потрібно буде чекати початок екскурсії. Екскурсія з аудіогідом можлива в двох варіантах:
    • Отримати пристрій в палаці, при цьому буде потрібно заставу 1000 рублів.
    • При наявності смартфона завантажити додаток «Юсуповський палац» в App Store або Google Play.
  • Розклад екскурсії «Покої Фелікса і Ірини Юсупових» з відвідуванням експозиції «Вбивство Григорія Распутіна» можна уточнити на офіційному сайті або за телефонами.
  • Каса відкривається о 10:30.

Як дістатися до Юсуповського палацу

Найближчі станції метро - «Сінна площа», «Садова» і «Спаська».

Для індивідуальний відвідувачів вхід з вулиці Декабристів будинок 21.


Вартість квитків в Юсуповський палац - літо 2019

  • Парадні зали - оглядова екскурсія, тільки російською мовою
    • для дорослих 450 рублів
    • для дітей до 18 років і студентів 300 рублів
    • для пенсіонерів 300 рублів
    • для дітей до 7 років - безкоштовно
  • Парадні зали - самостійний огляд з аудіогідом, доступна російською та іноземними мовами
    • для дорослих 700 рублів;
    • для школярів і студентів 500 рублів.
  • Приватні покої князів Юсупових - екскурсія російською мовою
    • для дорослих 550 рублів;
    • для школярів і студентів 400 рублів.
  • Парадні зали II поверху і експозиція «Вбивство Григорія Распутіна»
    • для дорослих 600 рублів;
    • для школярів і студентів 450 рублів.
  • У музеї проводяться і інші тематичні екскурсії, розклад і вартість можна уточнити на офіційному сайті або за телефоном

Телефон (довідкова) Юсуповського палацу

+7 (812) 314-98-83, +7 (812) 314-38-59


Історія створення Юсуповського палацу на Мойці в Санкт-Петербурзі

Ще на початку XVIII століття на березі Мийки знаходилася садиба племінниці Петра I Парасковії Іоаннівни. У 1726 році вона дарує садибу лейб-гвардії Семенівського полку. Пізніше ця територія перейшла графу Петру Шувалову.

У своєму особняку, побудованому в стилі бароко, граф Шувалов влаштовував пишні свята і брав важливих гостей. У 1754 році в Шуваловском будинку було відсвятковано народження цесаревича Павла Петровича - майбутнього імператора Росії.

Син Петра Шувалова, молодий граф Андрій Петрович в 1770-і рр., Побудував собі будинок вище за течією Мойки. Проект виконав архітектор Ж.-Б.Валлен Деламот.

Будівля була побудована в глибині ділянки у вигляді витягнутої букви "П". У центральній частині було три поверхи, в бічних ризалитах - по два. В'їзна арка знаходилася з боку мийки і вела в парадний двір. З боку вулиці Декабристів перебували тріумфальні ворота-арка, що збереглися до теперішнього часу. Парадний вхід в особняк знаходився з боку внутрішнього двору. До наших днів збереглася висока семиметрова огорожа зі стрункою класичною колонадою.

В кінці 18 століття будинок перейшов у власність племінниці князя Г.А. Потьомкіна. А в 1830 році він був куплений Миколою Борисовичем Юсуповим.

Юсуповський палац на Мойці з 30-х років 18 століття

Рід Юсупових в Росії відомий з 1563 року, коли в Москву прибули сини султана Ногайської орди Юсуфа. Правнук Юсуфа Абдул-Мурза прийняв християнство і змінив своє ім'я на Дмитра. Його син - генерал Григорій Юсупов був сподвижником Петра I, а онук Микола Борисович Юсупов мав всі російські ордена (в тому числі орден Андрія Первозванного від Павла I), а також спеціально придуману для нього нагороду - перловий еполетів. Н.Б. Юсупов був одним з найбагатших людей Росії того часу. У Росії сім'я Юсупових мала понад п'ятдесят палаців, в тому числі чотири палацу - в Петербурзі.

Особняк для Н.Б. Юсупова перебудовувався з 1830 по 1838 роки за проектом Андрія Олексійовича Михайлова (Михайлов 2-й). Бічні ризаліти були добудовані до трьох поверхів. Зі східного боку був прибудований новий триповерховий корпус, де розмістився найбільший білоколонний (Банкетний) зал, оформлений 24 колонами. В об'єднаних флігелях були розташовані картинні галереї і домашній театр, розрахований на 180 осіб. Він був оформлений в стилі бароко позолоченій ліпленням. Тут вперше було виконано першу дію знаменитої опери М.І. Глінки «Життя за царя» ( «Іван Сусанін»). Також були побудовані оранжереї і садовий павільйон, розбитий сад.

За проектом Михайлова замість в'їзної арки з боку мийки була побудована Парадні сходи, що ведуть до парадні зали палацу. Крім того, в особняку з'явилися Танцювальний зал, Зелена, Імператорська і Синя вітальні. Інтер'єри Юсуповського палацу створювалися італійськими майстрами А. Віги, Б. Медічі і іншими, а також російськими майстрами.

Великий внесок в облаштування особняка вніс архітектор Олександр Степанов. На початку 1890-х за його проектом проводяться електрику, каналізація та водопровід, а також водяне опалення. Під його керівництвом перебудований домашній театр і створена Мавританська вітальня. У 1914 році групою архітекторів створюються Велика вітальня і Великий зал, Їдальня і інші приміщення.

До 1917 року особняк належав представникам сім'ї Юсупових.

У ніч на 17 грудня 1916 року на житловий половині молодого князя Фелікса Юсупова був убитий Григорій Распутін - сибірський селянин, який став духовним наставником і другом сім'ї імператора Миколи II.

З 1919 по 1925 рр. в будівлі був розташований музей. Потім в ньому знаходився Будинок працівників освіти (Будинок вчителя), який став центром професійного і творчого спілкування педагогів. Завдяки цьому будівля не постраждала так, як інші пам'ятники історії. Його зали і парадні збереглися до наших днів. Тут розміщується Палац культури працівників освіти. По суті він являє собою історико-культурний центр, що займається музейною, театрально-концертній і культурно-просвітницькою діяльністю.

Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. в будівлі був госпіталь. Особняк сильно постраждав від обстрілів і прямих влучень авіабомб. У перший же рік після закінчення війни почалася реставрація будівлі. У 1959-1978 рр. особняк відновлювався після пожежі 1958 року. З 1987 року тут відкрито Камерний музичний театр. Працюють експозиції з історії палацу, такі як «Вбивство Григорія Распутіна» і «Історія роду Юсупових. Століття Х - століття ХХI ».

В даний час в музеї виконується театрально-видовищна робота. Тут проводяться щорічний Новорічний бал Маестро Ю.Темірканова, святкування Різдва, Масляної, Великодня, а також Бали і Маскаради.

Юсуповський палац на Мойці в Санкт-Петербурзі - один з небагатьох особняків міста, де збереглися парадні апартаменти і картинна галерея, домашній театр і розкішні житлові покої сім'ї Юсупових. Завдяки праці і таланту петербурзьких реставраторів прекрасні інтер'єри відкриті для російських і зарубіжних любителів історії, мистецтва, музики і театру.


Офіційний сайт Юсуповського палацу

www.yusupov-palace.ru