Ювілей Висоцького буде відзначений концертами його пам'яті в різних містах

Фото: flickr.com/igorpalmin

Подальше 80-річчя Володимира Висоцького, яке відзначатимуть 25 січня, стане стартом проекту «Висоцький в нашому місті». Про нього розповіли артисти в РІА Новини" .

Син поета, директор Державного культурного центру-музею В.С. Висоцького, актор Микита Висоцький повідомив, що концертне турне почнеться в Нижньокамську - місті, мер якого всіляко сприяє акціям в пам'ять про Володимира Семеновича. Потім учасники проекту (серед них артисти Гоша Куценко, Дмитро Пєвцов, співачка Ольга Кормухіна, рок-музикант, композитор Олексій Бєлов) виступлять в Саратові, Краснодарі, Ростові-на-Дону. Микита Висоцький з сім'єю хоче побувати в Єкатеринбурзі, де місцевий підприємець, фанат творчості великого поета, співака і артиста побудував хмарочос, названий його ім'ям, в якому відкрив його невеликий, але дуже цікавий музей. «У перспективі хотілося б доїхати і до Сахаліну, Камчатки, Владивостока, Хабаровська», - сказав Микита Висоцький.

Проект завершиться в квітні в столичному залі «Росія». Паралельно з ним існує і проект Олександра Домогарова «Дороги Висоцького», також покликаний популяризувати твори Володимира Семеновича по всій країні.

«У столиці в найближчі дні буде кілька десятків заходів, присвячених пам'яті батька, - сказав Микита Висоцький. - Те, що ми робимо, - це не насадження Висоцького, це рух природне і вільне ».

Артисти поділилися своїм ставленням до одного з кумирів країни.

«Виконуючи його пісні, ти стаєш вхожий в справжній світ мистецтва, - сказав Гоша Куценко. - Співати Висоцького - випробування для всіх акторів, прекрасний іспит. А для країни 25 січня - іспит пам'яті. Висоцький повинен стати хорошим хрещеним татом для молодих людей, з якими ми зараз, на жаль, втрачаємо зв'язок і взаєморозуміння ».

Ще в 1996 році Олексій Бєлов з групою «Парк Горького» зробив аранжування на пісню «Біда». Потім було ще кілька «переспівувань» творів Висоцького. «У ньому до сих пір дуже багато невідкритого», - вважає музикант.

«Висоцький великий і неповторний, - каже Ольга Кормухіна. - Виконуючи його пісні, не можеш не змінюватися. Я пам'ятаю, як вони звучали з усіх вікон. Їх сила не тільки в прекрасній музиці і в потужній поезії, вона і в особистості автора ».

Дмитро Пєвцов висловив надію, що творчість Висоцького почнуть коли-небудь вивчати в школах: «Він вкладався в те, що робив, на сто відсотків, усім організмом, м'язами, зв'язками, кістками».

Учасники зустрічі думають, що, доживи поет до наших днів, він залишився б таким, яким був завжди. І зараз так само був би незручний, як в «застійні» роки.

Микита Висоцький повідомив, що центр-музей Висоцького на Таганці 1 лютого закривається на ремонт: «Ми отримали великі гроші на реконструкцію. Будуть розширені приміщення, оновлено експозицію - вона стане цікавіше і змістовніше. Я дотримуюся погляду, що такий музей має менше спільного з розважальним центром, ніж з науково-дослідним інститутом. Відкриємося ми знову до початку літа ».