Ювілейне виступ хору Турецького в Event-Hall - 16 декабря / Події та новини / Сіті-парк «ГРАД»

Унікальна арт-група Михайла Турецького, солісти якої представляють весь спектр чоловічих співочих голосів, в цьому році відзначає 25-річчя широким гастрольним туром

Унікальна арт-група Михайла Турецького, солісти якої представляють весь спектр чоловічих співочих голосів, в цьому році відзначає 25-річчя широким гастрольним туром. У нашому місті вокалісти представили святкову програму в концертному залі Event-Hall Сіті-парку "Град". Класика, радянські шлягери, джаз, уривки з бродвейських мюзиклів - за довгі роки «підопічні» Турецького оволоділи всіма жанрами і стилями музики, що і продемонстрували воронежцам.

Почути фірмове багатоголосся учасників хору прийшло понад 1500 осіб. Початок вийшло урочистим: свою появу артисти супроводили оперними партіями - арією Фігаро і фрагментом з "Севільського Цирульника". Михайло Турецький, як зазвичай, взяв на себе роль конферансьє вечора: між піснями він веселив публіку жартівливими висловами або цікавинками передісторію. Гімн "Комсомольці-добровольці" завершився несподіваним виходом Леніна в центр сцени - Костянтин Кабо, один з солістів, на кілька хвилин приміряв на себе образ вождя. У першому відділенні музиканти також виконали саму "антикризову", за їхніми словами, народну пісню "Чорний ворон", "Генералів піщаних кар'єрів", а перед антрактом порадували глядачів композицією "Вечерний звон" у версії а капела.

У першому відділенні музиканти також виконали саму антикризову, за їхніми словами, народну пісню Чорний ворон, Генералів піщаних кар'єрів, а перед антрактом порадували глядачів композицією Вечерний звон у версії а капела

Після повернення арт-групи на сцену в залі пролунав поп-сингл шведів ABBA "Mamma Mia". Далі - більше хітів: "Червона рута", "Дилайла" Тома Джонса, "Розмова із щастям", "Bohemian Rhapsody" групи Queen і навіть пісня німецьких індастріальщіков Rammstein. До концертної програми музиканти органічно вбудували і свій новий проект "Свято пісні", або народне караоке. Протягом усього вечора Михайло закликав зал співати разом з його колективом, а в фіналі виступу кілька глядачів приєдналися до артистів вже на сцені Event-Hall.

Протягом усього вечора Михайло закликав зал співати разом з його колективом, а в фіналі виступу кілька глядачів приєдналися до артистів вже на сцені Event-Hall

Перед концертом Михайло Турецький дав інтерв'ю представникам воронезьких ЗМІ.

- Зараз в країні дуже популярні вокальні проекти "Голос" і "Головна сцена". Чи дають вони щось молодим виконавцям, як Ви вважаєте?
Михайло: Перш за все ці проекти можуть дати досвід, а це вже важливо. Як то кажуть, головне - не одружуватися, а зберегти себе в шлюбі. І так само тут: головне - не здатися правильним боком на телебаченні, а придумати собі концепцію і бути служителем професії. А у нас як часто буває? Дитина заспівав одну пісню в караоке, батькам здалося, що він співає. А насправді він неписьменний, непрофесійний. У професії взагалі без освіти не можна довго існувати.
- Вашому колективу під силу будь-які напрямки музики. Не було бажання похуліганити і виконати що-небудь з "Ленінграда" або "Сектора газу"?
Михайло: У нас настільки об'ємний і широкий репертуар, що ми хуліганів в інших іпостасях. І потім, я не думаю, що в групі "Ленінград" є якесь хуліганство. Це їх спосіб життя. Вони так живуть. Я за Інстаграмом Сергія Шнурова, звичайно, не стежу, хоча знаю, що він, напевно, талановита людина. У нього своя аудиторія - значить, на нього є запит суспільства. Мене часто запитують: "Навіщо ви співаєте" Володимирський централ "Михайла Круга"? Я вважаю, це легендарна пісня великого шансоньє. Сноби зазвичай говорять: "Ну як так," Володимирський централ "- це ж андеграунд, низькопробна музика". Нічого собі "низькопробна"! Так це лідер всіх караоке за багато років! Запит суспільства існує, отже, щось у цій музиці є - енергетика якась. І потім, в нашій країні дуже багато людей постраждали за політику, за економічні злочини. Вони не зробили нічого такого страшного, нікого не вбили, але сиділи в місцях не таких віддалених. Є люди, які випадково туди потрапили, безвинно засуджені.
- У Вас ніколи не було такого, що хочете взяти до репертуару пісню, а виконавець не дозволяє? Так як свідомо знає, що ви заспіваєте краще ...
Михайло: Взагалі-то ми не будемо просити у того ж Костянтина Меладзе або його брата дати нам пісню з репертуару "ВІА Гри", бо ці виконавці і так добре справляються самі. Ми беремо таку музику, яка сьогодні ніким не може бути виконана. Або ми це можемо зробити краще. "Одруження Фігаро", "Севільський цирульник", арія Христа з рок-опери "Ісус Христос - супер-зірка", пісні радянського періоду - ми це робимо краще за всіх у світі, я впевнений. Тому що це впитано з молоком матері. При цьому у нас є ще й акторський талант. Ми співаємо джазові стандарти, фатальні світові хіти в перекладі на російську мову, "богемний рапсодію" Фредді Меркьюрі. Його немає в живих, а цю пісню ніхто не може заспівати, тому що це феноменальний вокал, потрібно багатоголосся.

- Скоро Новий рік. Що будете дочкам дарувати? Сучасних дітей мало чим здивуєш ...

Михайло: Я вам так скажу: хочеш відняти у дітей майбутнє - дай їм все. Відкуповуватися від дітей матеріальними цінностями не можна. Це величезна помилка дорослих - купувати любов. Дітям потрібна увага. Ось у мене дуже мало часу на спілкування з дітьми, але я намагаюся його знайти - сходити разом на каток, покататися на лижах, сісти і просто поговорити. Я вже перестав намагатися їх здивувати. Вважаю, що для моїх дітей кращий подарунок - це моє з ними проведення часу. В цьому році придумав для дочки Еммануель такий подарунок - ми з нею запишемо разом пісню і заспіваємо її в Кремлі. По-моєму, це відмінний подарунок для 10-річної дитини. Пісню я вибрав з мого улюбленого фільму "31 червня". З цієї ж композицією вона братиме участь ще в концерті "Карнавальна ніч" з моїм жіночим хором Soprano. До речі, донька вже в минулому році виступала в Кремлі з піснею "Я танцювати хочу" з оперети "Моя прекрасна леді". Спочатку глядачі її не сприймали: думали - прийшли на "Хор турецького", заплатили великі гроші, повний зал, а тут дитяча самодіяльність. Але вже через 40 секунд вона завоювала зал, а закінчився її номер овацією і букетами. Ще вона на 9 травня виступала з нами. Причому завжди відмовляється співати під фонограму. Я їй кажу: "Еммануель, ти не злякаєшся? Розумієш, що там людей стільки, що горизонту не видно?". А вона відповідає: "Ні, я буду співати тільки наживо. Ти ж ніколи не співаєш під фонограму. Ось і я не буду!".

Чи дають вони щось молодим виконавцям, як Ви вважаєте?
А у нас як часто буває?
Не було бажання похуліганити і виконати що-небудь з "Ленінграда" або "Сектора газу"?
Мене часто запитують: "Навіщо ви співаєте" Володимирський централ "Михайла Круга"?
У Вас ніколи не було такого, що хочете взяти до репертуару пісню, а виконавець не дозволяє?
Що будете дочкам дарувати?
Я їй кажу: "Еммануель, ти не злякаєшся?
Розумієш, що там людей стільки, що горизонту не видно?