В Україні хочуть ввести можливість здобувати вищу освіту на роботі

Система передбачатиме також навчання в вузі. Система передбачатиме також навчання в вузі

Впровадження дуального освіти - це також величезний обсяг роботи для вузів / фото univ.kiev.ua

Протягом 2018 року Міністерство освіти і науки хоче розробити законодавчу базу про дуальном навчанні для здобуття вищої освіти.

Про це йдеться на офіційному сайті МОН.

"Суть дуального освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частина навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить, працюючи. Це повноцінне виконання обов'язків, отримання заробітної плати і паралельне отримання знань", - пояснив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Однією з найважчих проблем української вищої освіти є відірваність від ринку праці.

Читайте також У Міносвіти розповіли, як збираються підвищувати якість навчання у ВНЗ

"Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра - він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме двоїсте навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона вимагає дуже серйозної законодавчої роботи. Тому що все, що ми робимо зараз по впровадженню дуального навчання, це лише експеримент. Однак, думаю, що згідно з Концепцією підготовки фахівців з дуальної формі отримання освіти, віді схвалила колегія МОН, протягом 2018 роки ми виконаємо основну роботу по правовому забезпеченню процесу ", - сказав Ковтунець.

Зараз Міносвіти вивчає досвід семи країн, в яких успішно працює двоїсте навчання, і кожна з цих країн мала суттєво змінити своє законодавство.

Разом з тим, впровадження дуального освіти - це також величезний обсяг роботи для вузів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх - організовувати на робочому місці навчальний процес.

Нагадаємо, майже половина серед безробітних - українці з вищою освітою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter