В'ячеслав Бутусов: «Моя сім'я - мій оберіг»

  1. Вона у"
  2. Про особисте
  3. Про кіно
  4. Про книгах

Ця людина, що став живою легендою, рідко спілкується з журналістами, практично не дає інтерв'ю, однак для «Амурка» екс-лідер «Наутілуса Помпіліуса» після свого ювілейного концерту «НауБум» зробив виняток

Ця людина, що став живою легендою, рідко спілкується з журналістами, практично не дає інтерв'ю, однак для «Амурка» екс-лідер «Наутілуса Помпіліуса» після свого ювілейного концерту «НауБум» зробив виняток.

Вона у"

- Добрий день, В'ячеслав Геннадійович, сьогодні Благовіщення, і ви перебуваєте в місті благої вісті вперше в житті. Що відчуваєте в цей момент?

- Це дивовижний збіг, тому я зараз відчуваю дуже дивні відчуття. Дуже здорово, що ми опинилися тут в такий день, напевно, це знак згори. Я до будь-яких збігів ставлюся дуже уважно. А які благі вести приносить ваше місто?

- Хоча б те, що вчора на вашому концерті яблуку ніде було впасти. Безумовно, звістка хороша. Та й глядачі ревли від захвату і довго аплодували, викликаючи вас на біс. Сьогодні під час кризи мало хто з виконавців збирає повні зали.

- Мене порадувало, що практично половина присутніх - молодь. Значить, те, що ми робили і робимо, - актуально. Взагалі у вас в місті особлива атмосфера умиротворення і благополуччя.

- Групі «Наутілус Помпіліус» 25 років, чверть століття досить великий термін, що змінилося за цей час?

- Групи вже немає, вона розпалася давно. Цей ювілейний гастрольний тур просто фікція, ми взяли круглу дату і віддали данину поваги, випустивши «трібьютного» альбом. Попередньо я поколупався в довіднику і відшукав там переклад слова «триб'ют», воно і означає-віддати данину поваги. Знаєте, мені часто ставлять одне і те ж питання: чому група розвалилася на піку своєї слави? Та тому, що в цьому утворенні люди були присутні! За 25 років в нашому житті змінилося дуже багато чого: світ, люди, і я теж не виняток ... Зараз мої думки впорядкувати і постійно вимагають просвітління, тому і пісні спрямовані вгору.

- Під час концерту деякі до болю знайомі хіти звучали в новому, незвичному для амурських слухачів виконанні. Чи є ваш «триб'ют» комерційним проектом, суть якого заробити гроші на колишню славу, або це можливість зробити старі пісні «Нау» краще, ніж вони були колись записані?

- Я думаю, що і те і інше.

- Коли було складніше висловлювати свої почуття, думки і погляди: в роки перебудови і цензури або зараз, в епоху вседозволеності?

- Зараз. тоді, по молодості, я абсолютно ні про що не замислювався, ми просто співали про те, що навколо себе бачили, а не несли конкретну місію. Хоча в ті роки я припускав, що повинна бути відповідальність за все, що робиш, про що говориш, але всіляко відтинав від себе ці думки. Мені було наплювати, що буде завтра, післязавтра і так далі. А ось зараз я став замислюватися, що ж все-таки буде з батьківщиною і нами і як жити далі, і несу відповідальність за все, що сказав і зробив.

- В кінці 80-х «Нау» реально впливав на градус суспільства, ваші пісні стимулювали маси думати по-іншому ...

- Спочатку це була, так би мовити, студентська самодіяльність, просто віддушина. Ми були молоді, і в нас кипіла енергія. Причина самовираження полягала в тому, що нас дуже не влаштовувала навколишнє нас сірість, буденність і одноманітність. Це як комплексний обід в робітничій їдальні. Тому ми для себе шукали розваг і були в захваті від того, що робимо. Ми не вибирали кар'єру трибунів і політиків, були поза цим, просто розважалися таким чином. Зараз, коли «Наутілус» розпався, сірість і смуток так і залишилися, просто трохи видозмінилися. І це лякає.

- А сьогодні група молодих виконавців-студентів може викликати такий же бум в суспільстві?

- Зараз бумів не буває, настала інша шкала вимірювання.

Про особисте

- У вас три дочки і син, який ви батько?

- Мені б хотілося, звичайно, бути хорошим батьком, але для цього треба ще дуже багато чому навчитися.

- Тобто ви хочете сказати, що, виховуючи чотирьох дітей, у вас недостатньо досвіду?

- Досвіду, може, і досить, але він тільки теоретичний. А щоб бути практиком, треба кожен день спілкуватися з дітьми, бути поруч з ними і бути їм корисним. А це не завжди вдається.

- Що для вас означає сім'я?

- Це оберіг. Взагалі багатодітна сім'я - це як міні-колектив: чим більше там народу, тим легше все тяготи і знегоди переносити. Тільки маючи велику і дружну сім'ю, людина може вижити в сучасному і агресивному суспільстві.

- Ви закрита людина, рідко даєте інтерв'ю, про вас ходять найрізноманітніші чутки, ніби ви цілком і повністю присвятили себе релігії, стали сатаністів, пішли в бізнес. Та й в сучасних шоу-проектах і на тусовках вас навряд чи побачиш ...

- Нехай ходять, це не на моїй совісті. А в проектах я беру участь, наприклад працюю в студії, записую пісні. У мене немає схильності до телебачення і взагалі до громадської діяльності. Спілкуватися більш ніж з однією людиною для мене мука. Але до всього звикнути можна, все-таки 25 років співаю, за цей час навіть козла можна навчити кланятися.

- Тому на своїх концертах ви повністю відсторонені від залу і співаєте, закривши очі, в той час як деякі перетворюють свій «сольник» у бенефіс або творчий вечір?

- Я просто не роблю того, що не вмію, тому у мене відпрацьована тактика: вийшов, заспівав, вклонився. Взагалі мені нічого запропонувати публіці, крім пісні.

- Ви архітектор, співак і останнім часом письменник, чого в вас більше?

- Більше в сенсі досягнень або відповідальності?

- І те і інше.

- Давно прийшов до висновку, що я перш за все повинен відчувати себе людиною. А все інше - спеціальність, захоплення, професія - це вже другорядне, спосіб добування хліба. В принципі архітектурну освіту дає широкий культурний кругозір і великий обсяг знань. Воно мені завжди допомагало і допомагає в музиці, віршуванні, написанні прози. Я не філолог і навіть не знаю нотної грамоти, тому можу лише проектувати те, що чую. Наприклад, розбираю слова по цеглинці і збираю їх назад. Так само і з музикою: якщо у мене не було можливості її наспівати, придумував для позначення різні знаки і символи.

- Зараз багато говорять про фінансову кризу. Вас він якось торкнувся?

- Він торкнувся всіх. Мені вже сорок сім років, і на моєму віку це вже третя криза. І всі вони однаково закінчуються - люди про них благополучно забувають.

- Як ви ставитеся до своєї популярності?

- Нормально. правда, мені іноді приписують крилаті фрази, чия поява на світ аж ніяк не моя заслуга.

Про кіно

- Як ви ставитеся до нового варіанту пісні «Скуті одним ланцюгом», втіленої в кінофільмі «Стиляги»? На мій погляд, суд комсомольців найсильніший ідеологічний момент мюзиклу?

- Позитивно. Як тільки я почув, що ця затія належить Валерію Тодоровському, відразу дав згоду, навіть не читаючи сценарію. З обережністю ставлюся до таких людей і вважаю, що у нас в Росії їх одиниці, і якщо вони щось роблять, то я щиро готовий їм допомагати.

- Ви працюєте з Балабановим, не раз писали пісні до його фільмів. Є ще режисери, яким ви довіряєте?

- Балабанов - це виняток, у нас з ним стосунки в більшій мірі товариські. Ми знайомі зі студентської лави, ще довше, ніж існує «Наутілус». Олексій першим переїхав до Петербурга, потім я там опинився. Він мене попросив знятися в епізоді, а я не міг йому відмовити.

- Ваш акторський дебют відбувся в кінофільмі «Брат», де ви зіграли самого себе, а є ще ролі, які б вам хотілося втілити в нашому кінематографі?

- Звичайно. я б з великим задоволенням зіграв не себе, а Барона Мюнхаузена. У нього цікава зовнішність, є капелюх, вуса, шпага. Цей герой близький мені по духу. Мюнхаузен гротесковий персонаж, а я схильний до гротеску.

Про книгах

- Нещодавно ви спробували себе на літературній ниві і випустили дві книги «Віргостан» і «Антидепресант», це данина моді чи спосіб самовираження?

- Це порив душі, дозрілий на одну третину. Віргостан - це країна, яка сталася з мене, і якби я її не бачив, я б не зміг про неї написати. У цій книзі немає спільної думки, вона не розрахована на певну аудиторію і ні до чого не закликає

-Зараз спогадами про час і про себе захопилися багато зірок. Чи плануєте ви створити свої мемуари?

-Ні, я вважаю, що це абсолютно не цікаво, у всякому разі, мені, як читачеві. Я в принципі не буду вивчати нічию біографію, а вже історії про якісь вигадані зірок вигаданих і самозванців і поготів? Що цікавого і пізнавального можна почерпнути в подібних монографіях? Для часу і історії - нічого. У тому, що я пишу, є речі, які живуть в мені з дитинства, їх грубо можна назвати автобіографічними фактами, але я їх все одно переробляю. Дитячі спогади самі барвисті. Дитина сприймає все велике і красиве. джерелом. Тобто років до п'ятнадцяти ми, як гриби і ягоди збираємо в собі найціннішу інформацію. Потім цим авансом людина користується все своє життя. Тому формуванням дитячого сприйняття треба серйозно працювати.

- Чи побачимо ми ваші нові книги?

- Зараз я якраз над цим працюю.

- І останнє запитання: пісні «Нау» будуть вічними або краще у вас попереду? Поділіться з читачами «АП» творчими планами.

- Зараз я перебуваю в роздумах. Такий план у мене, що планів немає ніяких. І взагалі я не люблю їх будувати, тому що це така невдячна річ! Наприклад, ви їх позначили, потім будете змушені все задумане виконувати. Для цього треба бути дуже завбачливим людиною. Таку відповідальність я на себе не беру. Я лише намагаюся розвивати чуйність, інтуїцію, щоб розуміти, що чекає мене в кращому випадку завтра. І мені цього цілком достатньо. Розумієте, в моєму житті дуже багато відбувалося випадково, тому скільки мені відведено понад, стільки і буду співати.


Що відчуваєте в цей момент?
А які благі вести приносить ваше місто?
Групі «Наутілус Помпіліус» 25 років, чверть століття досить великий термін, що змінилося за цей час?
Знаєте, мені часто ставлять одне і те ж питання: чому група розвалилася на піку своєї слави?
Чи є ваш «триб'ют» комерційним проектом, суть якого заробити гроші на колишню славу, або це можливість зробити старі пісні «Нау» краще, ніж вони були колись записані?
Коли було складніше висловлювати свої почуття, думки і погляди: в роки перебудови і цензури або зараз, в епоху вседозволеності?
А сьогодні група молодих виконавців-студентів може викликати такий же бум в суспільстві?
Тобто ви хочете сказати, що, виховуючи чотирьох дітей, у вас недостатньо досвіду?
Що для вас означає сім'я?
Тому на своїх концертах ви повністю відсторонені від залу і співаєте, закривши очі, в той час як деякі перетворюють свій «сольник» у бенефіс або творчий вечір?