Вартість дизайнерського ремонту знижується

  1. Кадри вирішують все
  2. Ціна договірна

Унікальний інтер'єр дизайнер повинен на 70-80% наповнити речами на замовлення і рідкісними дарами

artofdecor.ru

Зараз декоратори знижують розцінки - через кризу замовників стало менше. Навіть в «ситі» роки кількість клієнтів, які в змозі витратитися на унікальний ремонт, невелика. Те, що в Москві видають за ексклюзив, - це комбінація стандартних оздоблень: паркету, дверей, освітлювальних приладів та ін. За кордоном, якщо замовник хоче отримати унікальний інтер'єр, його дизайнер повинен це простір на 70-80% наповнити речами на замовлення і рідкісними дарами.

У Москві так працюють всі. Наприклад, декоратор Катерина Федорченко, яка свій перший будинок побудувала і оформила на початку 1990-х: з мансардним французької дахом і 25-метровим басейном, він був абсолютною новиною для Рубльовки. Філолог за першою освітою, Федорченко в 2002 р отримала ступінь MBA в РАНХиГС і відкрила власне декораторський бюро.

Філолог за першою освітою, Федорченко в 2002 р отримала ступінь MBA в РАНХиГС і відкрила власне декораторський бюро

В той момент в Москві якраз здавалося в експлуатацію перший сучасний житло класу люкс - з підземними гаражами та квартирами по 300-500 кв. м. Верхи шику в інтер'єрі вважалися гіпсокартонні стіни у вигляді хвилі, точкове освітлення, як в офісі, і стандартна шкіряна італійські меблі. IKEA відкрилася тільки в 2002 р «15 років тому у нас не було проблем з замовниками, - розповідає Федорченко. - Ми вели 17 проектів одночасно. Не вистачало матеріалів, меблів, тканин - все. У 2003 р я поїхала на будівельну виставку в Болонью і привезла 37 кг одних каталогів ».

Тотальний custom-made підхід сповідує і бюро Faber Group архітекторів Олени Франчян і Бориса Матвєєва. Вони випускники МАрхИ. Матвєєв встиг попрацювати в Німеччині у Сергія Чобана. У кращих своїх проектах вони створюють на замовлення все: сходи з незвичайними перилами, ліпні карнизи, кухонне начиння аж до кочерги і совочка для каміна.

«Важливий досвід ми отримали в США, в Майамі, - розповідає Франчян. - Наші московські клієнти купили будинок в районі South Beach і попросили допомогти з реконструкцією. Багаті будинку в Америці не обставляються меблями з каталогу. Коли ми прийшли в Design District (меблевий гіпермаркет), з'ясувалося, що не можна купити нічого готового - все треба замовляти. Довелося «малювати» весь будинок ».

У Франції, свідчить Катерина Федорченко, інтер'єри створюються повністю на замовлення: «Там чимало ремісничих майстерень з віковою історією, які готові втілити будь-яку декораторських ідею». Ремісничий підхід Федорченко намагалася реалізувати з опорою на внутрішні російські сили. У 2006 році сюди запросили оформити 2-поверховий пентхаус в Лаврушинському провулку. Навколо стара Москва, вікна дивляться на Третьяковську галерею - тому виникла ідея стилізувати простір під садибний будинок середини XIX в.

Тоді вперше Федорченко намалювала і замовила практично все: дерев'яні панелі в бібліотеку, меблі з маркетрі, бронзові люстри і ручки на всі двері. Ліпнину на стелі виготовила реставраційна компанія «Петергоф», стіни розписав художник Ігор Лозинський. У майстернях «Старовинні тканини» при Новоспаському монастирі в Москві вручну за зразками XVIII в. виткали тканини для штор, оббивку меблів і стін. «Тканини були приголомшливими, - згадує Федорченко. - Штори з них виглядали як скульптура. У мене до цих пір зберігається медальйон «Шереметьєвський сирень». Коштувала вся ця ручна робота на 20% дорожче, ніж просто обставити квартиру італійськими меблями ».

Наступний «рукотворний» об'єкт - квартира в 230 кв. м на Тверській. Там використання ремесла стало справою принципу. «Ми свідомо протистояли масового виробництва. Люстри, дзеркала, вітражі, скляні капітелі колон у вітальні - безліч речей були самодостатні, їх можна показувати в музеї як експонати », - каже дизайнер.

Після кризи 2008 р багато російські ремісничі майстерні закрилися. Зате в Росію прийшли французи: чотири роки поспіль торгова місія Ubifrance проводила в Москві виставки «Мистецтво жити по-французьки».

Custom-made підхід проникає в Росію і завдяки декораторам-іноземцям. У Москві успішно працює англійський дизайнер Габбана О'Кіфф: він оформляв квартири першому редактору Vogue Олені Долецької, співачці Валерії і продюсеру Йосипу Пригожину. Приватний будинок, побудований О'Кіфф в одному з селищ на Рубльовці, став єдиним російським будинком, статтю про який надрукував американський Architectural Digest.

«Робота з О'Кіфф, безсумнівно, є школою, - розповідає Андрій Горячев, глава генпідрядної компанії CB Engineering, яка проекти О'Кіфф втілює в життя. - Він придумує все: меблі, лампи, варіанти розписів і декорування стін. Всі ванні кімнати оброблені особливим чином, колір і фактура ніколи не повторюються. Для декораторів такого рівня зробити фасад кухні з антикварного горіха, купленого на аукціоні, - абсолютна норма. Не кажучи про килимах і тканинах, витканих по їх ескізами. З'єднати все це в одне ціле з інженерними системами на будівельному майданчику - складне завдання ».

Кадри вирішують все

Відсутність інфраструктури для виробництва унікальної обробки - російська проблема. Окремі майстри є, але їх мало і вони не мають достатньо досвіду. Наприклад, французька декораторських індустрія - це тисячі маленьких артистичних майстерень. Кращі об'єднані в асоціації Comite Bellecour, Entreprise du Patrimoine Vivant, Prestige et Tradition та ін. «Я пам'ятаю час, коли нічого цього не було, - розповідає Катерина Федорченко. - Перетворення французького ремесла в продукт на експорт відбулося за останні 7-8 років ». Французи вважають ремесла основою своєї національної ідентифікації. Звичайно, в розкішних багатих будинках живуть одиниці, але куди важливіше виховання тисяч фахівців, які ці будинки будують і оформляють.

Федорченко замовляє паркет в Ebony & Co, камінь - в Італії, але більшу частину обробки - у Франції. Паризьке ательє Бернара Пикте робить їй гравіроване скло, майстерня «Деліль» - люстри. Меблева майстерня Pouenat після 10 років співпраці з Федорченко запустила банкетку по її дизайну в серійне виробництво.

Для Олени Франчян і Бориса Матвєєва бронзові люстри роблять в підмосковному Пушкіні, а килими тчуть у В'єтнамі. Фурнітуру для дверей та меблів вони замовляють у Франції. Компанія Garnier демонструє ручки по дизайну Faber Group на міжнародних виставках як одне з останніх досягнень.

Андрій Горячев з CB Engineering бачив різних іноземних фахівців - і віртуозних, і сумнівних. Маючи певний досвід роботи, можна знайти майстрів і в Росії, вважає він, куди важливіше грамотне управління проектом. На його думку, якщо мова йде про складні авторських будинках і просторах, ключова функція лягає на генерального підрядника - компанію, яка управляє будівельним процесом, як диригент, збирає всіх окремих субпідрядників в злагоджений колектив.

Ціна договірна

Скільки коштує ексклюзивний, зроблений ремісниками інтер'єр? На питання про гонорари Катерина Федорченко розводить руками: «Подібну інформацію вивішують на сайтах найдешевші бюро з метою заманити клієнтів. Серйозні компанії ціну обговорюють тет-а-тет з замовником. Вона залежить від обсягу, складності та термінів ».

Алена Франчян і Борис Матвєєв розбивають свою роботу на безліч етапів: обміри, архітектурний ескіз, створення 3D-моделей, підбір декоративних матеріалів і т. Д. Ціна кожного кроку фіксована і залежить від об'єму приміщення: для маленьких квартир розцінки вищі, так як і невелика квартира, і великий будинок вимагають приблизно однакової кількості інтелектуальної праці.

Столичні декоратори дають наступну інформацію: дизайн-проект у професійного, з досвідом роботи фахівця коштує близько 150 євро за 1 кв. м. Західні декоратори оцінюють свою працю в рази дорожче. Там окремим рядком (15% бюджету) йде оплата меблювання, коли декоратор вибирає, замовляє і контролює постачання меблів. Катерина Федорченко вважає це правильним: контроль поставок займає 40% робочого часу її бюро.

На думку Андрія Горячева, до нинішньої кризи ціни на будівництво, обробку і меблі починалися з $ 10 000 за 1 кв. м. Пентхаус в 300 кв. м під ключ міг обійтися в $ 3 млн і дорожче, якщо, наприклад, запросити для розпису стін французьку компанію Meriguet Carrer, яка реставрувала Гранд-опера в Парижі і Білий дім у Вашингтоні. 100-метрова кімната під ключ з розписаними стелею і стінами в техніці trompe l'oeil (імітація рельєфу), різьбленими дверима, постареним паркетом, позолотою і іншими тонкощами від Merriguet Carrer легко може коштувати кілька сотень тисяч євро.

Зараз заможні люди економлять і вартість дизайнерського ремонту знизилася. «Раніше ми намагалися все робити на замовлення, тепер - тільки 40% меблювання, інше добираємо малотиражними дизайнерськими речами», - каже Катерина Федорченко.