«Ваші діти»: Пісні дівчинки Олени про Батьківщину

  1. Натхненна творчістю Трохима, Чітінка Лена Костроміна почала писати пісні в 11 років, через рік початку...

Натхненна творчістю Трохима, Чітінка Лена Костроміна почала писати пісні в 11 років, через рік початку занять по грі на гітарі. До цього писала вірші - «напевно, так всі діти роблять», а потім змогла покласти їх на музику. Тоді ж п'ятикласниця вперше виступила на сцені «Дзвінка струн» з піснею про батьківщину, в залі сиділи родичі, які до сих пір підтримують її, «іноді навіть надмірно», і пишаються так, що буває ніяково. Нещодавно Олена виграла конкурс «Дзвінкі струни», в якому бере участь вже 6 років, в номінації «Авторська пісня».

Ми майже перестали писати про читинський старшокласників і дарма, бо вони як і раніше дивують нас і радують. У школі №3 вчиться Лена Костроміна - член Ради молоді при голові міста, автор пісень і композитор, і вже фактично почесна вожата всієї Русі. Вона мріє стати педагогом і щиро вірить, що кожна людина здатна змінити життя міста, краю і цілої країни, якщо захоче. Сама 17-річна Олена робить це вже сьогодні і не збирається зупинятися.

Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита

Я співаю скрізь, де є можливість виступити і показати себе. Сьогодні я виступаю на конкурсах, різних заходах, в молодіжному центрі «Іскра». Було б непогано займатися музикою, але я розумію, що на неї як на засіб заробітку сподіватися марно. А ось проводити свій час в компанії хороших людей, музикантів і виступати десь - це було б здорово.

Я почала вчитися грі на гітарі в 4-му класі, мені було 10 років. Мене тоді приваблювало, що під гітару можна виконати будь-яку пісню, а співати я дуже любила. Багато в чому вплинуло на бажання грати на гітарі то, що я люблю творчість Сергія Трофімова. Тематика моїх пісень тісно стикається з його - це пісні про Росію, про історію країни.

Свою першу пісню я написала під враженням від першого кохання і весни, від легких і приємних почуттів. Тоді батьки схвалили, дуже здивувалися, але сама я не дуже була вражена. Мені не здавалося це складним. Але завдяки підтримці своєї сім'ї я продовжила. Наступна пісня про війну була написана напередодні 9 Травня - саме вона стала знаковою для мене. Сьогодні родичі мене так само підтримують, іноді, може бути, надмірно. Я дуже вдячна їм за це.

Років до 14 я писала практично рази чотири на рік, але в період дорослішання стало складніше. Мене завжди надихала природа. В селі у бабусі, гуляючи в лісі, буваючи на природі, я бачила, як красива наша країна. Ще натхнення приходить напередодні свят, коли хвилююча настрій - День матері, Новий рік, 9 Травня.

Будь-конкурс - це іспит, який ще й мотивує тебе бути краще за інших. Кожен учасник бачить себе в ролі переможця. Робить він для цього щось чи ні - інше питання. Твої амбіції зростають, і це добре. У Читі сьогодні багато робиться для розвитку творчої молоді.

Остання моя пісня - найсерйозніша, і в смисловому, і в музичному, і в художньому плані. Вона навіяна черговим шкільним уроком. Іноді, згадуючи важкі періоди, історичні події, замислююся, скільки всього пережив наш народ. Перший рядок прийшла після таких роздумів.

Я слухаю свої старі пісні і розумію, вони не ідеальні. Виправдовую це тим, що я була дитиною, і не була компетентна. Так я і зараз не можу сказати, що стала компетентної, у мене навіть музичної освіти немає.

Я не можу уявити, що перестану писати пісні. Я знаю, що багато хто, виростаючи кидають писати вірші. Сподіваюся, що у мене вийде цього уникнути.

Коли пишу пісні, керуюся почуттями і натхненням. Я думаю, що музикант - це провідник того, хто хоче щось донести людям. Думаю, у мене це виходить.

Вища освіта в творчості і в житті ні на що не впливає. Головну роль грає самосвідомість, самоосвіта і самовдосконалення. Поетом можеш ти не бути, але громадянином бути зобов'язаний. Ти можеш не знати основи вищої математики або мов, потрібно просто бути хорошою людиною.

Я займалася танцювальною аеробікою, але кинула. Сьогодні приділяю вільний час гірських лиж. Років чотири тому почала займатися. Приємно бачити, як розвиваються «Гора світла» і Високогір'я. Ми їздимо туди всією сім'єю. На лижах катаються троє - першим почав тато, потім ми з сестрою. Мама - наш фанат, приносить чай, млинчики, підтримує нас.

Мета мого життя - бути різнобічно розвиненою особистістю.

Сьогодні я кидаюсь від однієї спеціальності до іншої, поки що головне - скласти іспити. Я хочу вивчати мови - англійська і, напевно, китайський. Розглядаю варіант і в нашому місті; я не обробити позиції, що наші університети не котируються. Дуже хочу стати вчителем, сіяти розумне, добре, вічне.

Заради підготовки до ЄДІ я не відклала ні громадське життя, ні музику - блюзнірство витрачати цілий рік на одну тільки підготовку до іспиту. Натаскування на іспити не розвиває тебе всебічно. Вони - лише незначна частина життя.

Напевно, в школах як і раніше тиснуть на дітей перед ЄДІ, залякуючи їх. Потрібно дітей мотивувати, щоб вони визначалися з професією. Це дуже важливо . Ти будеш проводити по 8 годин на день на роботі, і зовсім небагато будинку. Те, чим ти будеш займатися, буде визначати твоє настрій і самопочуття. Не можу сказати, що конкретно на мене хтось в школі тисне з приводу здачі іспитів. Зараз я спокійна, але хто знає, може бути, в травні все зміниться.

Мене не приваблює монотонна робота. Напевно, хотілося б спілкуватися з людьми. Людина - це глибокий, невичерпний запас енергії і думок. І, загалом, тому я хочу стати педагогом. У моєму колі спілкування і в раді молоді є люди, у яких варто вчитися. Багато хто говорить, як б не була складна робота вчителя, запас енергії, який ти черпаєш від дітей, дає тобі сил кожен день приходити на роботу. Працюючи в школі, монотонності і нудьги ти точно не знайдеш.

Громадянськість і патріотизм - основні якості будь-якої особистості. Участь в житті міста, а потім, може, краю і країни - це важливо. Погане завжди бачиться краще, ніж хороше. Я буваю в таборах лідерського активу, всеукраїнських дитячих центрах, я бачу молодь, яка хоче щось міняти. Вона не гірше, ніж 10 або 100 років тому. Я вірю, все буде добре.

Захопити молодь сьогодні легко. У нас при комітеті освіти був свій актив студентів і школярів, які регулярно брали участь в заходах міського рівня. Спочатку ми були волонтерами, а потім стали організаторами першого молодіжного форуму. Я переконуюся в тому, що можу вплинути на життя міста. Як би наївно це не звучало, я вірю в це. Ще рік тому я не припускала, що зможу кардинально щось змінювати. Але зараз я сиджу в Раді молоді, є безпосереднім організатором заходів міського рівня, і знаю, що моя ідея може знайти відгук у влади.

Бачачи, що відбувається зараз зі сферою освіти, що вчителі не отримують зарплату, я все одно хочу викладати. Якщо цього не зроблю, я можу загнати себе в кут. Я дійсно цього хочу - шукати підхід до дитини, щоб він став краще, робив те, що корисно для нього. У мене є передчуття що ось-ось освіта стане потужним, фінансування знайдеться, і все буде добре.

Багато, дізнаючись, що планую стати викладачем, закочують очі. Але так я хочу. Чи не все вирішують гроші. Я думаю, що, може бути, чоловік буде мені допомагати.

Я практикувала англійський відпочинку в Єгипті, Туреччині. І тоді закохалася в те відчуття, коли ти можеш розмовляти з людьми, дізнаватися про їхній країні, культурі, їхнє ставлення до Росії. Я планую побувати в інших країнах, але розраховую на те, що побуваю там зі своєю сім'єю. Мене лякає, що потрібно буде їхати далеко, щоб стажуватися. Я не хочу їхати далеко від дому та коханої людини, планую бути завжди разом. А жити по півроку далеко - складно.

Я ніколи не намагалася писати пісні англійською мовою.

Цього літа я спробувала себе як вожата, була помічником. Дуже цікаво влаштовувати дозвілля дітей, визначати їхнє ставлення до тієї чи іншої теми, зацікавлювати в чомусь.

Я виїжджала з «Іскрою» в Петровськ-Забайкальський район, Новопавлівку - там діти були молодші. Було дуже цікаво працювати, хоча я переживала, що ми не знайдемо спільних позицій. На щастя, я не втратила віру в людей і дітей. Вони чудові . Як би все не говорили, що в районах в Забайкалля все погано, це не так.

Привабливе в роботі вожатого то, що ти ховаєш свій вік і відкриваєшся тільки в кінці зміни на останньому вогнику. У Новопавлівці були діти, які були молодше мене буквально на рік-два, але вони були впевнені, що мені років 20-23.

У сільській місцевості велика ймовірність того, що дитина, яку ти ведеш на загоні, виявляється з неблагополучної сім'ї. Але це не означає, що він піде по стопах своїх батьків. Діти, які палять, хамящіе і не дотримуються якихось норм, можуть виявитися начитаними і розумними. Просто в середовищі, в якій вони перебувають, складно розвиватися. Тому багато виділяються такими примітивними методами - придушення, погані звички. Працювати з усім треба однаково. Головне - це бажання.

Потрібно бути дорослим і зрілим, брати на себе відповідальність, бути впевненим, що твої ідеї у вихованні дітей в таборі не суперечать визнаним моральним і етичним нормам. Настає точка, коли ти повинен переступити свої бажання і залишитися чистим для кого-то.

Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита

Я зустрічаю дорослих людей, які розповідають мені про проступки молодості. І розумію, що нічого не змінилося. Я спокійно ставлюся до неправильного способу життя інших людей, і вважаю, що це не привід ставити хрест на них. Сама я негативно ставлюся до крайніх проявів нездорового способу життя - паління, наркотиків. А режим сну і правильне харчування доводиться порушувати, складно дотримуватися режиму в наш час.

Я орієнтуюся на тих, хто навколо мене - моя сім'я, члени Ради молоді, хлопці з центру «Іскра». Таких людей багато.

У мене є сестра . Вона дуже пишається мною і постійно розповідає однокласникам, що я співаю пісні. Вона дуже талановита, співає і малює. Займалася танцями, але кинула. Завжди хоче співати зі мною на концертах. Думаю, у неї велике майбутнє.

Мої однокласники не інформовані про всі мої успіхи. Я не прагну, щоб всі знали, що я роблю.

Питання про героїчних особистостях моєї сім'ї сплив 9 Травня. Ми вирішили пройти в Безсмертному полку, і, гарненько пошукавши в інтернеті, дізналися, що з фронту повернувся тільки один дідусь. Інший практично дійшов до Берліна і загинув десь в Австрії. Хтось із рідних загинув при форсуванні Дніпра. Коли я побачила прізвища на екрані - це було вражаюче. Спочатку здавалося, що це далеко, про все були якісь туманні уявлення. А тут ти бачиш довідку і розумієш, наскільки це реально.

Наш край НЕ обділений хорошими людьми і красотами. Я б хотіла побувати на Удокане, Чарських пісках, там потрібно побувати. Люблю ходити на тітовської сопку, пішки, там дуже гарний вигляд.

Я пишаюся, що живу і народилася в Читі. У мене завжди на підсвідомому рівні було щеплено почуття любові до батьківщини і гордості за неї. Я зіткнулася з образливим ставленням зовсім недавно - коли була в «Артеку». Вожаті перепитували, де Забайкальський край, плутали з Хабаровському. Але це ні про що не говорить, тільки про їх неосвіченості і незацікавленості в географії країни.

Все в наших руках і ми можемо змінити все, що захочемо. Думка про те, що за нас все вже кимось вирішено мене не влаштовує. Я хочу робити своє життя сама, тут і зараз. Головне в моєму житті - сім'я. Це моя мрія і мета - міцна сім'я і великий будинок.

Іноді я втомлююся, але знаходжу сили. Слухаю мантри, дихаю пахощами. Знайомство з мантрами почалося з групи «Блакитно-золотий берег позамежного» - в травні я побувала на їхньому концерті і відкрила для себе цей світ. Як сказав мій друг, музика «Берега позамежного» - ліки для душі. Я планую ґрунтовно зайнятися йогою, не просто заради тіла, але і заради свідомості.

Поки що я твердо впевнена, любов - це головне в житті. Це фундаментальне почуття. Любов до себе, сім'ї, природи, людини, різна. Вона повинна бути.

Кіра Деревцова 21:54 28 січня 2016