Вчителі просили міністра освіти РК скасувати обов'язкові уроки водіння

В Алмати на традиційному серпневому нараді зібралися всі директори міських шкіл. У педагогів накопичилося чимало питань до міністра освіти. Перш за все, директорів цікавить: хто і на чому буде вчити школярів новому предмету - водінню. Однак Жансеіт Туймебаєв не знайшов, що відповісти своїм колегам.

З серпневого наради вже зробили свято. Як і годиться, тепер на нього ходять з подарунками. Від акімату Алмати всім міським інтернатам презентували автобуси. Та й самі збори з торішніх підмостків оперного театру перенесли в самий фешенебельний готель Алмати. Сценарій свята колишній: посвята вчителів-початківців, привітання ветеранів, вручення ключів від квартир п'яти викладачам.

Святковий настрій різко погіршився, коли перед новим навчальним роком згадали старі проблеми, які поки ніяк не вирішуються: майже половина вчителів передпенсійного віку.

Жансеіт Туймебаєв, міністр освіти і науки РК:

- Однією з причин низької якості освіти є дефіцит висококваліфікованих кадрів. Особливо не вистачає вчителів фізики, математики, інформатики та англійської мови. Зберігається стійка тенденція старіння вчительських кадрів. Питання тепер в більшою мірою стоїть не кого, чого і як будемо вчити, а хто буде навчати.

Ось тут міністр настав на хвору мозоль. З першого вересня у всіх школах з'являться нові предмети: релігієзнавство, фінансова грамотність і водіння. Якщо з першими двома директора хоч якось визначилися: терміново перекваліфікували істориків і математиків, то з водінням все набагато складніше. Педагоги досі ламають голову: хто і на яких машинах буде навчати дітей автосправи.

Нурзія Казбекова, директор СШ №85 м Алмати Нурзія Казбекова, директор СШ №85 м Алмати

- Ми наказ отримали буквально шостого серпня, і як же цей наказ впроваджувати, якщо немає матеріально-технічної бази, немає фінансів для штату одиниць, щоб утримувати компетентного викладача? На голе ура без фінансування робити все? Але наказ не підлягає обговоренню. Його треба виконувати. Як виконувати в таких умовах?

Про це Нурзія Казбекова і запитала міністра. Але Жансеіт Туймебаєв промовчав. Проігнорував він і інші питання директорів шкіл, мабуть, відповіді на них не були заздалегідь підготовлені до його публічні виступи.

Зате Жансеіт Туймебаєв з непідробною гордістю повідомив, що в цьому році вперше з республіканського бюджету на ремонт шкіл виділено величезна сума: 27 мільярдів тенге. Ще озвучив, що до кінця цього року завершиться будівництво 105 шкіл, з них лише в 46 навчальний рік, як і належить, почнеться в строк - першого вересня. Чому з іншими запізнюються, міністр знову ж таки не відповів.

Марія Імаєва


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

На голе ура без фінансування робити все?
Як виконувати в таких умовах?