ВЧИТИСЯ В США: покрокова інструкція

Незважаючи на те, що це стаття, яку я розглядаю з професійної точки зору, я б хотів почати з особистої ремарки. За останні 30 років я брав участь в процесі прийняття студентів в американські університети. Я допоміг сотням моїх власних випускників школи вступити до університетів. Протягом багатьох років я був членом приймальної комісії у великому державному університеті. А також, я допоміг моїм власним дітям і їхнім друзям вступити до університетів і інші вищі навчальні заклади.

Те, про що б я хотів розповісти нижче, це мій власний професійний досвід в сфері того, як працює система з прийому та надання фінансової допомоги на навчання в США, і як в цьому випадку ви могли б підготувати себе до вступу в американський університет і отримати фінансову допомогу на навчання і витрати по проживанню. Так як більшість читачів цієї статті так чи інакше стикаються з утворенням, я зосереджуся на можливостях післядипломної освіти в Америці: дипломи Masters, ступеня доктора наук і професійні дипломи з менеджменту, праву і медицині.

Але варто взяти до уваги, що всі американські університети різні і постійно змінюються. І їх правила прийняття на навчання і фінансової допомоги також постійно змінюються. Для того, щоб забезпечити собі успіх, вам необхідно самостійно провести дослідження з пошуку актуальної інформації на офіційних урядових і університетських сайтах.

Якби я був українським студентів вузу, який хоче вступити в американський університет, я б зробив наступні кроки в такому порядку.

По-перше, будьте оптимістично налаштовані і вірте в успіх вашого надходження в американський вуз.

Америка з радістю приймає іноземних студентів. На сьогодні в США навчаються 265 000 іноземних студентів. Більшість з них - випускники вузів, які продовжую свою освіту в сфері науки та інженерії, але Америка приймає також студентів на всіх рівнях навчання і по всіх спеціальностях. Україна має відмінну, визнану на міжнародному рівні систему шкільного і університетської освіти. Ваша система вищої освіти тут в Україні добре готує вас, щоб ви могли успішно продовжити освіту в інших країнах, включаючи і Америку.

По-друге, сконцентруйтеся на успішній здачі іспиту на знання англійської мови TOEFL.

Ключовим фактором надходження в американський університет є доведена здатність розуміти, говорити, читати і писати по-англійськи. Всі американські освітні програми вимагають значно розширених знань англійської мови в плані читання. Чи не весь навчальний матеріал дається на парах, багато чого потрібно вивчати самостійно, але весь матеріал потрібно знати для успішної здачі іспиту. Більшість освітніх програм враховують вашу активну участь в дискусіях, а така участь вимагає швидкого англійської.

Кожен американський університет попросить вас пройти іспит на знання англійської мови TOEFL. Ваша здатність говорити по-англійськи не завжди гарантує вам хороший бал по TOEFL. Сучасний Інтернет-іспит зажадає продемонструвати ваші вміння з аудіювання, читання, говоріння та письма. Зміст іспиту розроблено з урахуванням необхідних умінь, які сприяють успішному отриманню освіти. Вам необхідно буде довести, що ви в змозі зрозуміти академічну лекцію, можете прочитати і зрозуміти підручник, можете відповісти на запитання викладача і можете написати твір.

Новий Інтернет-іспит оцінює ваші знання від 0 до 120 балів. Немає певної кількості балів для його проходження, кожен університет встановлює свій прохідний бал. Зазвичай, прохідний бал починається з 75 і вище. Для того, щоб розраховувати на отримання фінансової допомоги ваш бал повинен бути 90 і вище.

У Харкові існує безліч підготовчих курсів до TOEFL. Вам необхідно пройти курс TOEFL Practice Test і з'ясувати ті слабкі місця, які у вас є з подальшим їх виправленням. Крім цього, вам необхідно добре вивчити підручники з підготовки до TOEFL - TOEFL preparation books. Краще купуйте підручники 2009-2010 років. Іспит постійно змінюється і більш ранні підручники можуть не містити потрібних змін.

Знайдіть більше інформації про тест TOEFL і перегляньте навчальні матеріали по ETS TOEFL, використовуючи пошукову систему Google.

Якщо є можливість запишіться на програми «work and travel» (працюй і подорожуй) в США або Канаді на час літніх канікул. Будь-яка з цих програм допоможе вам значно поліпшити ваші знання англійської мови. Також, намагайтеся слухати Національне громадське радіо Америки. Ви можете його знайти в Інтернеті за адресою www.npr.org. Воно вам допоможе попрактикуватися в розумінні офіційного розмовної англійської, який використовується для начитки лекцій.

По-третє, переконайтеся, що прослухані вами курси підходять для обраної вами певної програми. Багато хто з найбільш популярних спеціальностей в Америці таких, як право, медицина, бізнес і освіту, не вимагають спеціальних дипломів, але вони вимагають в обов'язковому порядку прослухані вами відповідні предмети.

Якщо ви знаєте, які предмети вам необхідно вивчити, ви можете це зробити перед тим, як подавати заявку в американський вуз. Американські школи бізнесу приймають студентів практично всіх спеціальностей, однак вони вимагають, щоб аплікант закінчив курси з обліку і статистиці, які дають необхідну базу знань для вивчення бізнесу. Такі курси існують у багатьох університетах Харкова. Якщо ви пройдете курси зараз ваша заявка буде більш цікава. Якщо ви їх не пройдете американські університети можливо візьмуть вас як виняток, але ви не зможете отримати фінансову допомогу на навчання.

По-четверте, підготуйтеся до здачі національного американського іспиту з вашої спеціальності. Існує 4 національних іспиту для студентів, які вступають до вузів в Америці: випускний і вступний тест з менеджменту [GMAT], вступний тест по праву [LSAT], вступний тест з медицини [MCAT], загальний випускний іспит [GRE]. Загальний випускний іспит (GRE) використовується для всіх спеціальностей, крім менеджменту, права і медицини.

Зміст цих тестів різне, але вони складаються з секцій multiple-choice (вибір правильної відповіді з декількох запропонованих варіантів) на вербальне і математичне розуміння, а також вимагають написання одного або більше творів. Всі тести проходять в Інтернеті.

Так як американські вузи дуже відрізняються один від іншого, дуже важко відбирати студентів тільки по їх атестатами. Тому університети вимагають від іноземних студентів здачі національного іспиту і серйозно беруть до уваги його результати. Проте, вони розуміють, що іноземні студенти, які здають іспит на своєму другому, а то і третю мову, не можуть здавати його на одному рівні з американськими студентами, тому вони самі приймають рішення про оцінки.

Для успішної здачі національного іспиту кандидат повинен не тільки мати знання, але і володіти навичками здачі такого роду іспиту. Це іспит на час, проходить він в Інтернеті і складається з питань типу multiple-choice. Зазвичай мало хто студенти досить досвідчені в його проходженні. Американські студенти ходять на спеціальні підготовчі курси, які проходять ввечері протягом 10 тижнів. Такі курси включаю в себе діагностику слабких сторін студента, практичні вправи для їх усунення та щотижневий тренувальний іспит.

Для підготовки до такого іспиту я б порекомендував знайти копію підручника з підготовки, виданого Princeton Review для всіх видів іспитів. Вам необхідно готуватися, принаймні, протягом 1 семестру, щоб пройти цей тест. Ви також можете звернутися до Інтернету і попрактикуватися в режимі online і ознайомиться з навчальними матеріалами Princeton за адресою: www.princetonreview.com.

По-п'яте, виберіть університет, в який ви будете посилати заявку. Америка пропонує вам величезний вибір вузів, і вони будуть різними за рівнем якості освіти, освітнім підходам і можливості отримання фінансової допомоги на навчання. Зазвичай американські випускники звертаються в 6 вузів, чекаючи, що їх кудись візьмуть, а куди ні. Перед тим, як подавати заявку вам необхідно враховувати наступне:

• положення університету і специфічна програма підготовки, на яку ви хочете піти. Всі американські університети мають публічний рейтинг. Найбільш часто використовується рейтинг вузів, який публікують журнали Best Graduate Schools і US News and World Report, які доступні на сайті http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools.

Зазвичай, університети з найвищим рейтингом дають найкращу освіту, найкращу фінансову допомогу і найкращі можливості в знаходженні роботи. Однак, в деяких областях індивідуальні програми підготовки стоять по рейтингу вищий за рейтинг самого вузу.

• Розмір вузу, загальні освітні підходи, середній прохідний бал, кількість іноземних студентів, рейтинг вузу в подальшому працевлаштуванні та умови проживання. Найкращим джерелом такої інформації є 10-е видання Guide to American Graduate Schools Харольда Дауті (Harold R. Doughty). Ви можете скористатися цим виданням, щоб дізнатися, більше теоретична або більш практична ваша програма підготовки, чи достатній ваш бал по TOEFL та Першому національному іспиту для вступу, чи надає університет житло для студентів і багато іншого. Ми радимо американським студентам звертатися, по крайней мере, в два «залізних вузу», куди вони точно можуть надійти, до двох вузів, вимоги яких трохи вище рівня знань студента, і в два вузи, в які вони були б раді зробити й у них є на це хороші шанси.

Зазвичай вузи починають прийом заявок в жовтні і встановлюють «дедлайн» (крайній термін подачі) на початку січня для кандидатів, які звертаються за фінансовою допомогою. Зазвичай, процес подачі заявки студенти починають у вересні.

В шосте, підготуйте і відішліть ваш пакет заявки. Хоча кожен університет має свої вимоги, зазвичай пакет заявки складається з наступних пунктів:

1. Бал TOEFL, який вам необхідно надіслати прямо їм через організацію, яка проводить TOEFL. В ідеалі, ваш бал повинен бути 90 і вище, що дуже підвищує ваші шанси на отримання фінансової допомоги.

2. Бали за іспитами GRE, GMAT, LSAT or MCAT, які вам необхідно надіслати до університету через організацію, які проводять ці тести.

3. Атестат університету з печаткою університету, що відсилається прямо в університет. У деяких випадках, вам знадобиться переклад атестата.

4. Рекомендаційні листи (зазвичай 3: 2 від членів вашого факультету і 1 від вашого роботодавця).

5. Одне або кілька творів, які ви пишете у відповідь на питання, які вам задав факультет, на який ви робите.

6. Заповнена заявка (аплікаційна форма), яку надає вуз і яка містить ваші персональні дані.

7. Заявка на отримання фінансової допомоги.

8. Певна форма для іноземних студентів, необхідна для отримання візи.

Перші п'ять пунктів визначають ваше вступ до університету і отримання фінансової допомоги. На той час, коли ви подаєте заявку, у вас вже є результат TOEFL та відповідного національного іспиту і ви знаєте, чи достатньо високі бали для вступу до вузу, який ви вибрали.

Також у вас є атестат, досить хороший для того, щоб вас прийняли в обраний вами вуз. Якщо ваш атестат недостатньо хороший, ви можете написати чому в творі. Вам не потрібно мати 5 балів з усіх предметів. Більшість загальноосвітніх програм в Америці досить складні і відмінні атестати вельми рідкісні. У минулому році в моєму рідному університеті, який займає 22 місце серед 1000 вузів, тільки 6 чоловік з 1500 випускників отримали червоні дипломи (тобто А (еквівалент оцінки 5) з усіх предметів). Зазвичай приймають атестати з 4 і навіть з 3 по деяких предметах.

Рекомендаційні листи - дуже важлива складова. Дуже ретельно вибирайте поручителів. Найкращими поручителями будуть викладачі, які вели у вас кілька курсів протягом кожного учня і які можуть розповісти про ваші специфічних сильних сторонах, про ваших унікальних здібностях в тій чи іншій справі. Не вибирайте в поручителі «великих людей» тільки тому, що вони «великі», так як вони часто не знають вас добре.

Багато американських університетів використовують систему рекомендацій онлайн. Ви надаєте електронні адреси ваших поручителів. Система зв'язується з ними і просить їх заповнити форму в онлайн режимі. У формі у поручителя запитують:

- як довго він вас знає і за яких обставин ви познайомилися;

- як би вони вас оцінили по 10 бальною шкалою (в основному, оцінюється ваша підготовка, почуття відповідальності, здатність брати участь в класною дискусії, усні та письмові навички, знання предмета і деякі інші питання). Зазвичай, вони просять оцінити кожну якість від 1 (погано) до 5 (дуже добре);

- опис ваших найбільш сильних академічних сторін (в межах 50-100 слів);

- опис ваших найменш сильних академічних сторін (в межах 50-100 слів);

- оцінка вашого потенціалу в навчанні (в межах 100-200 слів).

До рекомендацій підходять критично. Але ваш аплікаційний пакет вивчатимуть 3-5 членів приймальної комісії, і вони будуть звертати особливу увагу на те, що говорять про вас ваші поручителі.

Останнім ключовим елементів вашого досьє є твори. Вас швидше за все попросять написати твір на наступні теми: чому ви цікавитеся цим предметом (банківська справа, інженірінг і ін.), Чому ви хочете вчитися в цій школі і що ви плануєте робити після закінчення навчання.

Складаючи твір, пам'ятайте, що члени приймальної комісії шукають цікавих, добре поінформованих студентів. Ви можете написати, наприклад, що ви цікавитеся бухгалтерією, тому що інтеграція в ЄС буде ставити певні завдання і опишіть такі завдання. Але не пишіть, що ви хочете стати бухгалтером, тому що це забезпечить вам надійну роботу.

І нарешті, вам необхідно переконатися, що ви можете отримати фінансову допомогу на навчання. Навчальні і дослідницькі програми допомоги зазвичай доступні за такими спеціальностями, як інженірінг, наука і математика. Часто вони доступні і для соціальних наук (психологія, економіка, політологія, міжнародні відносини та ін.), Особливо якщо у вас є відповідні навички. Іноді вони доступні і для таких спеціальностей, як література, історія, філософія.

Приймаючи рішення, яке навчання вибрати: магістр або кандидат наук, знайте, що університет першим надає фінансову допомогу студентам, які хочуть отримати ступінь кандидата наук Ph.D.

Студенти, які вивчають право або менеджмент можуть подати заявку на стипендію Едмунда Маскі. Ця програма діє спеціально для студентів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану. Більш детальну інформацію ви можете запросити за адресою [email protected].

Українські студенти також мають можливість отримати стипендію Фулбрайта для навчання в Америці. Також, як і Маски, вона покриває витрати на навчання, книги, на проживання до кінця закінчення навчання.

Українські студенти, які мають сильну систему освіти, добре підготовлені і мають переваги для отримання освіти в Америці та інших зарубіжних країнах. І ретельно підготувавшись протягом навчання у вузі в Україні, успіх надходження в закордонний університет практично гарантований.

Пітер Макгваір Волонтер Корпусу миру США, фото Andres Rodriguez

Весь випуск «Освіта за кордоном»

Незважаючи на те, що це стаття, яку я розглядаю з професійної точки зору, я б хотів почати з особистої ремарки

Вчитися в США: покрокова інструкція

Вчитися в США: покрокова інструкція

Вчитися в США: покрокова інструкція

Вчитися в США: покрокова інструкція

Вчитися в США: покрокова інструкція