velcom - МБГО "Діти. Аутизм. Батьки »і компанія velcom оголосили про розробку« Коммунікатора для дітей і дорослих з аутизмом »і представили фотопроект

1 жовтня міжнародна благодійна громадська організація «Діти. Аутизм. Батьки »і компанія velcom оголосили про початок співпраці. За підтримки velcom зараз розробляється оригінальний програмний продукт «Комунікатор для дітей і дорослих з аутизмом». Додаток буде доступно для скачування вже в грудні 2015 року.

Додаток буде доступно для скачування вже в грудні 2015 року

Діяльність мобільного оператора velcom передбачає постійне впровадження новітніх технологій, які надають абонентам нові можливості спілкування. Значення програмного продукту «Комунікатор для дітей і дорослих з аутизмом» неможливо переоцінити - для кожного користувача він стане справжнім вікном у світ комунікації. Аналогів такому проекту в даний момент не існує як в Білорусі, так і в країнах СНД.

1 жовтня в головному офісі компанії velcom в Мінську також відбулася презентація фотовиставки «Аутизм. Мене це стосується »- спільного фотопроекту МБГО" Діти. Аутизм. Батьки »і дитячого та сімейного фотографа Марії Шевченко. Фотопроект «Аутизм. Мене це стосується »- це одинадцять сімейних фотопортретів, героями яких стали не тільки діти і дорослі з аутизмом, а й їхні рідні брати і сестри.

Фото на благодійних засадах зробила дитячий і сімейний фотограф з Мінська Марія Шевченко. А учасники, тобто сім'ї, які, прийнявши аутизм дитини, не розучилися бути щасливими, знайшлися самі. Найближчим часом фотопроект буде виставлятися в Мінську та інших містах Білорусі.

Тетяна Яковлєва, директор МБГО "Діти. Аутизм. Батьки »:

- Презентація двох значних проектів МБГО "Діти. Аутизм. Батьки не випадково приурочена до Дня вчителя. Ми сьогодні відправляємо своїх дітей в масову школу, тому з надією дивимося на педагогів. Саме від них залежить, чи стануть наші діти повноправними учасниками товариства. Ми, в свою чергу робимо все можливе, щоб допомогти фахівцям успішно впоратися з цим завданням - ініціюємо різні види співпраці з системою освіти, проводимо семінари і інші освітні заходи для молодих фахівців, батьків.

Ми, в свою чергу робимо все можливе, щоб допомогти фахівцям успішно впоратися з цим завданням - ініціюємо різні види співпраці з системою освіти, проводимо семінари і інші освітні заходи для молодих фахівців, батьків

Проект «Комунікатор для людей з аутизмом», який ми реалізуємо спільно з компанією velcom, відкрив важливі перспективи - наприклад, створити ряд додатків для гаджетів, необхідних для роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру. У Мінську якраз проводиться серія навчальних семінарів для батьків і фахівців з використання системи альтернативної комунікації PECS. Це робиться для того, щоб наш комунікатор став реальним інструментом і можливістю відкрити дитині і дорослому з аутизмом світ своїх можливостей, і розповісти світові про себе.

Комунікатор - не єдиний освітній проект МБГО "Діти. Аутизм. Батьки ». З 1 вересня ми запустили нову версію інтернет-ресурсу Autismschool.by, створеного на підтримку інклюзивного навчання дітей з аутизмом.

Друзі, ми віримо, що спільними зусиллями досягнемо самої головної своєї мети - інклюзивного суспільства, в якому немає поділу на «таких» і «не таких», «правильних» і «неправильних», «потрібних» і «непотрібних».

Ірина Деркач, керівник проекту «Аутизм. Мене це стосується »:

- Братам і сестрам особливих дітей доводиться рано дорослішати, щоб взяти на себе частину батьківської відповідальності, тому що інакше батьки не впораються. Їм важче, ніж одноліткам, створити власну сім'ю. Але, ставши дорослими, вони несподівано для всіх зізнаються, що щасливі, і ні за що не проміняли б свою долю на варіант легше і спокійніше.

Але, ставши дорослими, вони несподівано для всіх зізнаються, що щасливі, і ні за що не проміняли б свою долю на варіант легше і спокійніше

Ми хочемо показати, що, не сприймаючи людей з аутизмом, суспільство виштовхує з активного життя всю сім'ю, тому що звичайні і незвичайні діти пов'язані найміцнішими узами - дружби і любові. Їх не можна розірвати без величезної болю, без втрати чогось дуже важливого для всіх. Мені б хотілося, щоб прийшли на виставку прочитали це в очах наших дітей.

Денис Толсташов, директор ТОВ «Ваймікс», керівник групи розробників програмного продукту «Комунікатор для дітей і дорослих з аутизмом»:

- Наш програмний продукт побудований на популярній у світі системі альтернативної комунікації PECS. Він багато в чому схожий на закордонні аналоги, але має деякі відмінності, а також надає користувачам набагато більше можливостей.

Він багато в чому схожий на закордонні аналоги, але має деякі відмінності, а також надає користувачам набагато більше можливостей

Мета нашої спільної роботи - створення якісного і зручного інструменту спілкування неговорящіх людей. Аналогічну зарубіжну програму батьки дитини з аутизмом можуть тільки купити і встановити, на цьому їх участь закінчується. А актив МБГО "Діти. Аутизм. Батьки »буде займатися постійною роботою по поліпшенню карток, збору статистичних даних, проведення навчальних семінарів, створюючи екосистему. Автори розробки отримають зворотний зв'язок від сотень батьків дітей з аутизмом і фахівців, які з ними працюють.

Думаю, розробка стане в нагоді не тільки дітям і дорослим з аутизмом. Проблеми з промовою можуть відчувати люди, які перенесли інсульт, що втратили голос в результаті хвороби або хірургічного втручання і багато інших. Навіть пацієнти стоматолога, яким під час дії анестезії необхідно, наприклад, зайти в аптеку.

Якщо ми прагнемо до інклюзивної суспільству і безбар'єрного середовища, то, по-хорошому, в кожному магазині, аптеці або поліклініці повинні бути пристрої, що полегшують комунікацію з неговорящімі людьми.

Більше фотографій з прес-конференції є по засланні .