Верифікація і перевірка справжності діамантів

У багатьох споживачів прикрас з діамантами часто виникає питання щодо того, як переконатися, що діамант дійсно справжній. Можна відзначити, що інтернет рясніє безліччю способів визначення автентичності діаманта поза лабораторними умовами, проте, слід розуміти, що всі вони або нікуди не годяться, або не дають стовідсоткових гарантій точності тестів. Оскільки, сьогодні імітацій діаманта дуже багато, всерйоз говорити про проведення достовірних тестів можна тільки в лабораторних умовах. Найпоширенішим способом є проведення аналізів на приладі Duotester.

За допомогою цього приладу, проводячи вимірювання на ньому, з'являється можливість визначення у зразка відповідних показників теплопровідності і електропровідності ідентичним властивостями діаманта.

Визначити походження діаманта, тобто чи є він синтезованим або природним дозволяє прилад D-Screen, за допомогою якого можна отримати дані про походження алмазу, з якого був вигранен діамант.

Виявлялися які-небудь методи впливу на діамант, наприклад HTHP (high pressure, high temperature - високий тиск, висока температура), з метою штучного підвищення таких показників діаманта як колір і чистота , Дозволяє визначити акустооптичний спектрометр.

Кутові і лінійні параметри діамантів різного ограновування вимірюються за допомогою системи DIAPORT

Дані отримані при аналізі на цьому приладі, а саме висота корони, висота павільйону, висота рундиста, відхилення по формі від осі симетрії, величина калетти, зміщення калетти від осі діаманта, зміщення центру від осі симетрії діаманта, величини нерівномірності рундиста, непараллельности площині майданчики і площині рундиста, зміщення вузлів і ребер корони щодо вузлів і ребер павільйону, кути нахилів граней, різниці кутів нахилу граней, висоти граней і клинів, величини некруглої для діамантів круглої форми ограновування, в елічіни подовження для діамантів фантазійних видів ступінчастою і змішаних типів огранювання, діамантів нетрадиційних форм ограновування, розміру майданчика є також дуже важливими, оскільки вони показують наскільки максимально діамант буде розкривати свої оптичні властивості.

Природно, що в момент покупки, споживач не має можливості провести всі ці аналізи, та ще й в лабораторних умовах за допомогою фахівців і експертів. Тому, одним з основних критеріїв при ухваленні рішення про покупку прикрас з діамантами завжди буде ступінь довіри до продавця.

Щоб сформувати цю ступінь довіри і вибудувати прозорі відносини в процесі продажу з потенційним покупцем, багато діаманти відправляються на лабораторний аналіз з подальшою видачею сертифікату в геммологические лабораторії. Взагалі, лабораторій у світі дуже багато, але найбільш авторитетними в області експертизи діамантів є тільки три: GIA (Gemological Institute of America, Геммологічний інститут Америки, США), HRD (Hoge Raad voor Diamante, Вищий Алмазний Рада, Бельгія, Антверпен) і IGI (International Gemological Institute, Бельгія, Антверпен). Тобто ступінь довіри до результатів лабораторних аналізів і сертифікатам цих трьох перерахованих вище лабораторій настільки висока, що вони визнаються в галузі усіма, як дилерами каменів, так і виробниками і ритейлерами.

Будь-діамант, який пройшов лабораторний аналіз завжди дуже легко перевірити на відповідність додається сертифікату, а сам сертифікат легко верифікувати, тобто перевірити не підроблений він.

У кожному сертифікаті завжди обов'язково вказані такі параметри діаманта як форма огранки, вага, колір, чистота, пропорції, полірування, симетрія, ступінь флуорисценцией діаманта, його діаметри з точністю до сотих часток міліметра (два діаметра, оскільки діамант вимірюють горизонтально і вертикально), або довжину і ширину для фантазійних форм огранювання, висоту діаманта з точністю до сотих часток міліметра, наводяться дані про геометричні параметри елементів діаманта (рундист, таблиця, висота корони, глибина павільйону, каллетта)

На кожному сертифікаті вказано номер репорт. Разом з вагою діаманта цей номер працюють як логін і пароль на сайтах GIA, HRD, IGI. Їх можна ввести, зайти в закритий розділ сайту на профайл даного каменю і отримати підтвердження, що він дійсно існує і сертифікат на нього видавався. Неможливо докласти до сертифіката, який був виписаний на певний діамант, інший камінь, так як фіксація великої кількості параметрів діаманта в сертифікаті, робить нереальним підбір діаманта з точно такими ж показниками. Ймовірність збігу мізерно мала, так що можна сказати, що всі діаманти унікальні, як відбитки пальців людини. Точно також стає безглуздо підробляти і сам сертифікат, оскільки навіть подолавши і розібравшись з усіма ступенями захисту даного документ і сфальсифікувавши справжній сертифікат з дійсним номером, буде неможливо підібрати під нього діамант, відповідає зазначеним в сертифікаті параметрам.