Весільна румба і флешмоб для гостей: як учасник «Танців із зірками» заробляє на молодожонів

  1. Коли все робиш сам
  2. Як народжується весільний танець
  3. Моя команда
  4. Як нас знаходять
  5. Труднощі, що продиктували плани
Фото з сайту tisomnoy.ru

Весільний бізнес відрізняється яскраво вираженою сезонністю, але це не завадило Олександру відкрити спочатку одну студію весільного танцю в Москві, а потім ще чотири в інших містах. Його бізнес почався, коли професійна постановка весільного танцю тільки входила в моду. Пропозицій було не так багато, і це визначило вибір спеціалізації. Як проходять заняття з женихами і нареченими і як влаштований цей бізнес, розповідає засновник студії « Ти зі мною »Олександр Логінов.

- Не можу сказати, що мій проект виник випадково. Я професійний танцюрист, займаюся танцями з 10 років. З дитинства постійно брав участь в міжнародних турнірах з танців і ставав фіналістом. У 2013 брав участь в шоу «Танці з зірками» на телеканалі «Росія».

Олександр Логінов
Засновник студії весільного танцю « Ти зі мною »

До відкриття власної студії працював танцюристом, викладачем танців, актором театру і кіно. У 2009 паралельно з активними тренуваннями і виступом на змаганнях зі спортивних танців я став викладати уроки парам, в тому числі молодятам - весільний танець.

Фото з особистої сторінки Олександра Логінова в Вконтакте

З такими зверненнями стали приходити все частіше, просили поставити який-небудь вальс. Вивчивши ситуацію на ринку, я зрозумів, що подібних пропозицій не так вже й багато. За моєю оцінкою, в 2009 було близько 2-3 студій на всю Москву. Кількість замовлень все збільшувалася, і я подумав: чому б не відкрити школу весільного танцю?

Молодята танцюють весільний вальс

Коли все робиш сам

Студію весільного танцю я відкрив в Москві в 2009. Складнощів при запуску особливих не було. Всі етапи прості: створення сайту, його розкручування і просування, пошук педагогів і приміщення.

Але грошей на запуск не було. Брати в борг або кредити для відкриття бізнесу мені не хотілося, тому дуже багато процесів я виконував сам. Орендував танцювальний зал, сам створював сайт (верстка, дизайн, SEO-оптимізація) і його просував. Витрати на все інше я по максимуму обмежував. Запуск школи обійшовся в $ 1200.

З розвитком бізнесу я почав відкривати філії: в 2011 в Санкт-Петербурзі, де кількість замовлень практично не поступається московським показниками, а пізніше в Нижньому Новгороді, Казані і Тулі. Всі проекти підтримую і розвиваю самостійно, не залучаючи бізнес-партнерів.

Як народжується весільний танець

Моє рішення сфокусуватися саме на весільному танці обгрунтовано простотою в пошуку клієнтів. Щоб займатися танцями професійно, потрібно мати бажання, розвивати здібності і відрізнятися працездатністю. Молодята ж танцюють практично на кожному весіллі. Однак не всі з них звертаються в студію за професійним навчанням: хтось дивиться ролики на YouTube, деякі тренуються вдома самі. Молодята, які бажають витратити кілька годин на професійне навчання, приходять в студію.

Клієнтів на першому етапі шукав сам - через інтернет. Спочатку 90% звернень по постановці весільного танцю надходило від дівчат. Потім ситуація змінилася, і женихів було близько 70%. Зараз і наречених, і наречених приблизно порівну.

Рівень підготовки. У більшості випадків пари абсолютно не мають досвіду в танцях. Тому на першому ж занятті разом з викладачем пара просто вчиться рухатися під музику і розучує найпростіші рухи. Тут викладачеві важливо зрозуміти, як люди чують музику, відчувають ритм і контактують між собою. Так стає зрозуміло, чому потрібно приділяти увагу, і вже можна вибудовувати подальшу роботу.

Стиль. Найчастіше вибирають вальс. Але ми завжди вислуховуємо побажання і не обмежуємо у виборі напрямів. Наприклад, якщо весілля організована в російській сільському стилі, то ми підбираємо відповідний формат танцю. У студії можна розучити весільний танець практично у всіх різновидах - вальс, танго, румба, свінг, сальса і т.д.

Подивіться, як танцюють весільну румбу

Час на навчання. Як правило, для постановки та підготовки нескладного весільного танцю на 2-3 хвилини достатньо 5-7 танцювальних занять. Однак є молодята, які хочуть більш складну постановку і можуть відвідувати до 20 занять. І навпаки, старанність і бажання скоріше побачити результат дозволяє деяким повністю підготувати танець за 2-3 заняття.

Експрес-програма. Для молодят, у яких зовсім немає часу навіть на кілька танцювальних занять, ми розробили експрес-програму. Вона складається з одного заняття тривалістю 3 години, на якому ми вчимо кілька нескладних рухів.

Учасники. Іноді весільний танець не обмежується участю в ньому лише молодят. Буває, що наречена хоче підготувати танець з батьком. Або, наприклад, у молодят є бажання влаштувати сюрприз для запрошених гостей у вигляді танцювального флешмобу. Надходили також замовлення на танець до ювілею весілля.

Професійний супровід. Одна з послуг студії - танець у супроводі професійних танцюристів. Наприклад, на минулій в жовтні 2017 весіллі молодята танцювали разом з двома парами. У процесі навчання і на весіллі це також полегшує завдання для самих клієнтів: вони можуть дивитися на танцюристів і повторювати за ними руху.

Місце проведення. Іноді ми проводимо заняття не тільки в студії, але і у клієнтів вдома, на роботі або в приміщенні, де буде святкуватися весілля.

Ціна питання залежить від міста: ситуації на ринку і вартості оренди залу. У Москві, наприклад, вона становить $ 12 за годину - при більшій ціні проводити заняття нерентабельно. Танцювальний урок тривалістю 1 година коштує в Москві $ 30 (при покупці мінімум 5 уроків), в Санкт-Петербурзі - $ 25, в Казані і Нижньому Новгороді - $ 16, експрес-курс (одне 3-годинне заняття) - $ 60-105 в залежності від міста.

У весільній індустрії яскраво виражена сезонність бізнесу. Замовлення в основному надходять з квітня по вересень, а пік припадає на літні місяці, найгарячіший з яких - серпень. В цей час в студії Москви і Санкт-Петербурга надходить до 5 заявок в день, Нижнього Новгорода і Казані - 2-3 в тиждень. З них тільки 85% стають клієнтами.

Моя команда

Це викладачі танців, адміністратори, бухгалтер. Ще в штаті є ІТ-фахівець і копірайтер для ведення сайту та написання статей. У міру необхідності залучаю фрілансерів.

Після відкриття студії я спочатку був єдиним її педагогом. Пізніше до мене приєдналася знайома, а коли кількість заявок зросла втричі, число запрошених викладачів також збільшилася.

Зараз в московській студії викладають 10 педагогів. В несезон для них це часткова підробка, а в пік сезону стає їх основною роботою. Половина викладачів прийшли по особистим знайомствам і рекомендацій, інші - через вакансію на сайті проекту. Я запрошую тільки тих викладачів, в яких впевнений особисто. Мені не хочеться підводити клієнта, адже весілля - особлива подія в житті будь-якої пари.

Два адміністратора справляються зі всієї офісною роботою: обробляють надходять через сайт заявки і дзвінки з усіх міст, в яких працюють студії, відповідають на листи і зустрічають клієнтів в московській студії.

Як нас знаходять

В офлайн-просуванні весільного бізнесу величезну роль грають рекомендації знайомих. Це найефективніший засіб для залучення клієнтів. Через цей канал в студію приходить близько половини молодят. Траплялося, що весільні агентства самі дзвонили нам і розповідали, що направляють до нас клієнтів. Таким чином ми уклали партнерство з деякими агентствами в Москві і Санкт-Петербурзі. Участь у весільних виставках відразу після відкриття результату не дало, тому від цього каналу ми відмовилися. Більшість людей зараз все ж роблять вибір в інтернеті.

Фото з сайту tisomnoy.ru

Що стосується онлайн-просування, то ми використовуємо контекстну рекламу і соцмережі. Чимало клієнтів також приходять через сайт. Крім інформації про заняття і викладачів, там розміщені мої статті, де я розповідаю, навіщо потрібен весільний танець, як підібрати музику і стиль, на що звертати увагу при репетиціях і під час виступу. Такі статті створюються в міру надходження тематичних питань від клієнтів.

Труднощі, що продиктували плани

У моїй роботі зустрічаються звичайні труднощі при роботі з людьми. Вони завжди різні, але легко вирішуються: зістикувати розклад клієнта з викладачем, вирішити якісь питання з педагогами.

Те, над чим останнім часом була зосереджена основна робота, - це подолання сезонності. Тут я планую збільшення своєї завантаження за допомогою нового проекту - онлайн-навчання весільного танцю. Цей напрямок тільки запустився.

Для його підготовки я відзняв 5 відеокурсів і підготував сайт нового проекту. Він зроблений у вигляді платформи, на якій будь-який професійний хореограф може виставляти свої онлайн-курси. Вигода для викладачів полягає в авторські відрахування за авторство курсу і роботу з клієнтами. Користувачі платформи можуть оплатити доступ до уроків по тарифам: на тиждень, місяць або рік.

Можливо, реальні уроки можуть бути ефективніше. Однак після онлайн-навчання можна потім прийти всього на один урок, щоб відточити всі рухи з педагогом на практиці. До того ж, завдяки онлайн-платформі учень і педагог можуть бути з різних міст і навіть країн.

Фото з сайту weddance. online

Переваги для тих, хто хочеться навчитися танцювати - це економія витрат на навчання і часу на дорогу, вибір оптимального часу занять і наочне уявлення того, як буде виглядати танець в фіналі. До того, як приступити до заняття, у бажаючих навчатися є можливість вибрати той танець, який їм сподобається і захочеться реалізувати.

Для педагогів ж, крім зручності, це ще і можливість пасивного доходу. До того ж, у них є можливість додатково реалізувати себе - завантаживши свій унікальний курс на сайт.

Читайте також

Кількість замовлень все збільшувалася, і я подумав: чому б не відкрити школу весільного танцю?