Відгуки студентів 2016/17 навчального року

Всупереч брудним інсинуацій сьома за рахунком добірка відгуків студентів підготовчих курсів UJOP Подебради викладається в обіцяний термін. Опубліковані все 4 отриманих відкликання студентів і 1 відгук від батьків. В цьому році в Подєбрадах знову навчалося кількасот студентів, тому 4 відкликання - пов дуже мало. Закликаю все-таки виділити 10 хвилин і надіслати свій відгук мені у ВК або ФБ , Я негайно додам його до статті. Кожна думка дуже важливо, публікуються всі відгуки, не проводиться ніяка правка! Також рекомендую почитати відгуки студентів з Маріанські Лазні і однієї студентки з Гостіваржа . На жаль, з кристала і Ліберці не надійшло жодного відгуку.
Всупереч брудним інсинуацій сьома за рахунком добірка відгуків студентів підготовчих курсів UJOP Подебради викладається в   обіцяний   термін
Іванов Олександр (Москва, Росія) - магістратура факультету фінансів та бух. обліку ВШЕ

обліку ВШЕ

Привіт всім! Мене звуть Олександр, мені 32 роки, і мені вдалося вступити в ВШЕ на магістратуру факультету фінансів. З огляду на специфічності мого випадку мій відгук буде трохи ширше. Крім думки про самих курсах постараюся тут коротенько розповісти про специфіку процесу вступу на магістратуру в різні університети, а також життя в Подебрадах з точки зору не тільки студента, а й батька чотирирічну дитину. Ну, і дам кілька порад майбутнім студентам. Думаю, інформація в цьому відкликання буде важлива не тільки планують вступати до магістратури, але і бакалаврам.

Спочатку я готувався на англомовну магістерську програму Карлова Університету, відправив туди документи і навіть отримав запрошення на запис на цікаву для мене програму, але після консультації з Іллею Рудоміловим, вирішив приїхати на річні курси чеської мови і постаратися вступити туди ж, але вже на чеську програму з безкоштовним навчанням. Англійська програма коштує 6000 євро на рік. На жаль, в цьому році з якоїсь причини Карлов університет на мою програму (і на багато інших) почав вимагати мінімальний рівень володіння чеською мовою C1. Здати на С1 після річних курсів в UJOP теоретично можливо, але довелося б більш серйозно упиратися, щоб підтягнути мову до практично вільного володіння, тому було прийнято рішення не витрачати час на С1 (для Карлова універститету), а зосередитися на вступних іспитах в ВШЕ, який є найпрестижнішим економічним університетом в Чехії. Треба також зазначити, що Плеханівську академію я закінчив, страшно сказати, аж в 2008 році, тому забув навіть елементарні поняття в економіці, відповідно, мені довелося де-факто вчити бакалаврський курс заново на чеському, щоб вступити. Забігаючи вперед, скажу, що я отримав від курсів 100% того, що від них очікував, але знову ж таки, обмовлюся, йшов я на магістратуру, а тут є своя специфіка, про що нижче.

До приїзду на курси я не знав без перебільшення жодного слова по-чеськи, тобто взагалі жодного. Навіть «здрастуйте - до побачення» я дізнався, відкривши словник на другий день мого приїзду сюди, але це жодним чином не завадило мені вивчити мову на рівні між B2 і C1, хоча сертифікат у мене тільки В2. У ВШЕ його, до речі, ні на іспитах, ні під час запису в студенти не вимагали, тому на курси я їхав не за самим сертифікатом, а для того, щоб вивчити мову. Навчання ділиться на 3 частини: Перша частина - два тижні інтенсивного навчання мови, щоб ми могли хоча б якось орієнтуватися, друга частина - перший семестр, третя частина - другий семестр. Перші дві частини для всіх груп були однакові (у економістів - своя, у технарів - своя), але для переходу в магістерську групу необхідною умовою була успішна здача (понад 60%) тесту з математики. Чесно кажучи, для мене було одкровенням те, що велика кількість студентів не написано цей семестральний тест, який не був аж надто складним, враховуючи факт, що переважна частина студентів - вчорашній школярі, які повинні були математику написати з закритими очима. Вважаю, що перехід в магістральну групу є дуже важливим моментом для тих, хто планує вступати до магістратури університетів, тому що в другому семестрі у нас вже не було математики та географії, а залишилися тільки дві мови: чеська та англійська. Англійським фактично ніхто не займався (в моїй групі на ньому все за рідкісним винятком говорили вільно), тому основний акцент був зроблений на чеському, що дуже допомогло при підготовці.

Що стосується безпосередньо самих курсів: програма складена дуже якісно і досить щільно, викладачі дійсно професійні і чуйні (по крайней мере, ті, у яких навчався я). Всі питання, які у мене виникали, вирішувалися після звернення до класного вчителя, або до когось з референток UJOP, причому, відповідь не обмежувався просто наданням інформації, як питання вирішується. Наприклад, одного разу пані Томашева сама записала мене в поліцію у справах іноземців, щоб я не витрачав гроші на дзвінки в поліцію (чомусь постійно у мене дзвінок зривався). Хотілося б відзначити роботу пана Яна Беднарж, який викладав чеська у мене під час першого семестру в групі Е1. Він поставив нам базу по граматиці, а завдяки зусиллям пані Андреа Костелецкі я вийшов з UJOP з досить високим розмовною рівнем мови, що було особисто для мене найголовнішим. На лекціях ми багато розмовляли, обговорювали різні аспекти життя в своїх країнах і в самій Чехії. Наприклад, завдяки цьому я зараз вже більш-менш підготовлений до життя в країні, здатний піти до лікаря будь-якої спрямованості і без проблем можу знайти відповіді на всі питання (заздалегідь, зрозуміло, підготувавшись). За аудиторіями: всі без винятку аудиторії дуже добре технічно обладнані: як мінімум є ноутбук з інтернетом і музичними колонками, а також підключений до ноутбука проектор.

Майбутнім абітурієнтам магістратури потрібно чітко розуміти, що годин, проведених в стінах замку на лекціях, категорично не вистачає для повноцінної підготовки до вступних іспитів з однієї простої причини: тут навчають мови, а не чогось іншого, тому процес підготовки лежить виключно на вас. З бакалаврату ситуація дещо інша, тому що програма більш-менш уніфікована для економістів і технарів: англійська, математика, фізика та інші базові предмети. Вперше я відкрив підручник з економіки десь через 2 місяці після початку курсів, але тоді читання йшло ну дуже вже важко, тому що 40-50% слів були незнайомими, тому левова частка зусиль йшла на переклад і спроби впорядкувати сотні незнайомих слів у своїй голові. Повноцінно я почав читати підручники вже десь в кінці січня, коли рівень мови дозволяв більш-менш розуміти написане без двадцяти заглядань в словник на одній сторінці. Для того, щоб дійсно якісно підготуватися не тільки до вступних іспитів, але і самої навчанні в університеті (що далеко не рівнозначні речі), необхідно займатися щодня по 3-4 години профільними предметами (якщо ви плануєте вчитися в серйозному вузі, а не в ЧЗУ, наприклад), але і не забувати про навчання самої мови, тому що без знання граматики написати тест В2 на мінімальні 60% буде проблематично. Після отримання свідоцтва про володіння мовою B2 я до найголовнішого іспиту, який пройшов 3 липня, протягом півтора місяців сидів по 6-8 годин щодня. Для підготовки на фінанси мені треба було вивчити наступні підручники: мікроекономіка, макроекономіка, грошова економіка, банківська справа, державні фінанси і страхування. Обсяг дійсно величезний, але все абсолютно реально, головне - бажання і мотивація.

Гуртожиток. Я вже багато років живу без батьків в своїй квартирі, тому було трохи незвично жити з кимось в номері гуртожитку. Тут як повезе. Спочатку мені заселили хлопця, який мало не цілодобово грав в доту і на кого-то постійно матюкався в процесі гри, що якість життя тут не збільшувало. На навчання, зрозуміло, часу у нього не вистачало. Потім він зі своєю подругою і іншими друзями щось навирішувати, в результаті чого він від мене з'їхав, а заселився до мене абсолютно адекватний і тямущий хлопець. Після цього жити тут стало набагато легше. Жив я в новому гуртожитку, самі номери цілком собі просторі зі своїм душем і туалетом, але знову ж таки як пощастить. Наш номер впритул примикав до кухні. З одного боку - зручно, тому що поруч. З іншого боку, студенти починають готувати з 6 ранку, тому мене їх приготування часто будила. А якщо хтось починав відбивати м'ясо на бетонній стільниці, яка кріпилася прямо до стіни, було відчуття, що відбивають це м'ясо прямо по твоїй голові. Але до цього теж звикаєш з часом) В цілому, життя в гуртожитку була цілком комфортною. З'їхав я звідти, бо сім'ю в общагу НЕ перевезеш, в іншому випадку так і залишився б там жити. Дешево, близько, комфортно, за комуналку додатково платити не треба (до слова, в Чехії вартість комуналки істотно відрізняється в більшу сторону від того, що у мене було в Москві).

Що стосується самих університетів. Я подав пріглашкі на 6 програм в 3 різних університету. Розповім в хронологічному порядку проведення вступних іспитів:

Економіка підприємства і фінансовий менеджмент в Університеті Шкода Авто - без вступних іспитів, запис в студенти 22 червня
Шкода Авто один з небагатьох якісних приватних університетів в країні, а так як навчання спочатку направлено на підготовку студентів до роботи в машинобудівному секторі в таких компаніях, як Шкода, Фольксваген, Порше, то ймовірність отримання хорошого робочого місця в одній з цих компаній досить висока. Дана програма мені подобалася більше всіх, але була одна невелика проблема - навчання тут платне. В семестр плата становить 32000 крон, тобто за два роки я б заплатив більше 5000 євро, що мене не дуже влаштовувало. Я спробував податися на включення в мотиваційну програму, відповідно до якої навчання надавалося безкоштовно. Місць в цій програмі для магістратури всього 5 (те ж саме і на бакалавраті). У моєму випадку необхідно було мати в дипломі середній бал не вище 1,5 (по-нашому це десь не менше 4,5). У мене червоний диплом з Плеханівській академії, тому вирішив спробувати. На жаль, я зайняв 6 місце, тому стипендію не отримав.

Економіка і менеджмент в ВШЕ - 26 червень
Подав пріглашку на цю спеціальність в якості запасного варіанту, але сюди навіть не поїхав, тому що при будь-якому розкладі вирішив залишитися в Подебрадах (про причини мова піде пізніше), а тут навчання проходить в місті на півдні країни, тому переїзд був би неминучий. Наскільки я зрозумів, надходження сюди не є дуже складним завданням.

Факультет економіки в ЧЗУ - 27 червень
Для мене це був також запасний варіант. До вступних іспитів я не готувався, хоча вони тут опинилися, по суті, формальні, тому що мене взяли з урахуванням того, що з двох іспитів я набрав лише 57,5 ​​балів з 200. Є знайома дівчина, яка набрала 38,5 балів, і вона також була прийнята. Іншими словами, потрібно сильно постаратися, щоб вас не взяли в ЧЗУ. На мою суб'єктивну думку робити тут нічого, швидше за все я б прийняв рішення йти на платну програму в Шкоду Авто, ніж вчитися безкоштовно в ЧЗУ, але в цілому за відгуками - університет непоганий. Навчатися тут буде, безумовно, легше, ніж в ВШЕ.

Факультет економіки підприємства в ВШЕ - 03.07
Іспит складається з двох частин: економіка і профпредмет. В даному випадку це - менеджмент, маркетинг, логістика та пара інших. Економіка відносно не складна, особливо якщо врахувати, що при бажанні можна знайти варіанти вступних іспитів минулих років в групах в Facebook, які практично нічим не відрізнялися від іспитів в цьому році. До профпредмету я не готувався, тому його завалив - набрав лише 44% з 100. Економіку ж написав на 90%. Незважаючи на те, що мінімальний прохідний бал був 100 (а у мене 134), мене не взяли, тому що я не виконав одну з вимог: по кожному предмету повинно бути мінімально 50%. Якщо до цього іспиту трохи підготуватися, то він не здасться сильно складним (без підготовки я набрав 44!).

Банківська справа і страхування в ВШЕ і Фінанси в ВШЕ - 10.07
Після відмови про зарахування мене в мотиваційну програму в Шкоді Авто - ці два предмета (1 - банківська справа і страхування і 2 - фінанси) стали для мене ключовими. Саме до них я готувався. Причому, в одній пріглашке за одну ціну можна вибрати відразу два факультети, куди пройдете, там і будете вчитися, але доведеться писати 3 іспити замість двох. Тобто я спочатку написав економіку (60 хв), яка одна для обох факультетів, потім писав іспит на Фінанси (90 хв), а третій іспит був на Банківська справа і страхування (90 хв). У мережі можна знайти багато відгуків про те, що навчання на фінансах в ВШЕ найскладніша. Принаймні іспити виявилися дійсно на порядок складніше, ніж на будь-якому факультеті в ВШЕ. Я вважав, що до економіки я підготувався відмінно (грунтуючись на результати іспиту на економіці підприємства), що ж було чекати від іспиту з фінансів я не знав. У мережі тести з минулих років я також не знайшов, крім тих, що вже викладені на сторінці самого факультету, але їх дуже мало. Коли ж нам роздали самі тести, то я трохи запанікував, тому що складність навіть на економіці була набагато вище, ніж на факультетах економіки підприємства або міжнародних відносин. Фінансові професійні предмети же взагалі виявилися жахом, безліч питань взагалі не було в прочитаних мною книгах, де в основному висвітлювалася теорія. На іспиті ж було більше практики. У підсумку на мій подив економіку я написав на 85%, фінанси на 63% і банківська справа на 52%. Згодом з'ясувалося, що мінімальна межа для успішного зарахування була всього лише 70% з обох іспитів. Мені складно сказати, чому така низька межа в цьому і останньому році, але поточні студенти писали, що 3 роки тому межа була близько 120%. Можливо, це через невеликої кількості студентів в останні роки, а, може бути, через високу складності самого іспиту. Але необхідно враховувати, що набрати на цих іспитах навіть 70% без підготовки буде дуже непростим завданням.

Про життя в самих Подебрадах. На даний момент я переконаний, що Подебради - найкомфортніше місто, в якому я коли небудь жив, тому ми вирішили тут залишитися, навіть з урахуванням того, що вчитися доведеться їздити до Праги. Причин для цього було багато, але одна з найголовніших полягає в тому, що мою дитину досить швидко взяли в державний дитячий сад в 5 хвилинах ходьби від будинку. Тут є абсолютно все, що необхідно: магазини в пішої доступності, ЖД станція поруч, тут дуже чисте повітря, багато різної живності, досить велике озеро, вода в якому влітку прогрівається до 26 градусів, постійно проходять безкоштовні концерти, виставки та інші цікаві речі. Для дитини складно уявити місце, де було б рости більш комфортно. Їзда до університету ВШЕ становитиме близько 70 хвилин, що для московських мірок не дуже-то багато.

Ну і пару обіцяних рад:
1) обов'язково купите собі велосипед. У Подєбрадах без нього нікуди. Точніше можна, але дуже вже нудно. А так можна з'їздити в Німбурк покататися по Лабі, або зганяти в Теско за півтори години туди-назад. Та й в Колін теж можна зазирнути. Купити можна 4 способами:
- новий і дорогий;
- в магазині старих велосипедів біля гуртожитку, де ціни все ж для студентів зависокі. Я свій велосипед купив на наступний день після приїзду за 1500 крон, повністю підготовлений і непогано зберігся, про що в цілому не шкодую;
- купити з рук на sbazar.cz. Це така барахолка, типу Авито. Для велосипедів саме те. Пропозицій дуже багато;
- можливо, самий бюджетний варіант: аукціон aukro.cz. При бажанні, можна купити прекрасний велосипед в межах 1000 крон. Я своїй дружині тут знайшов трирічний жіночий велосипед за 700 крон, але мені швидше пощастило. 1000-1500 - більш реальна ціна для сучасного уживаного велосипеда в хорошому стані.

2) оформите собі річний абонемент у фітнес-зал в підвальному поверсі гуртожитку протягом перших кількох днів після приїзду. Перші 20 студентів отримують знижку, річний абонемент буде трохи більше 100 євро. Протягом першого семестру буде маса вільного часу, так чому б не зайняти його корисною справою) Під час другого семестру часу буде катастрофічно мало, особливо у магістрів;

3) настійно рекомендую з іншого-третього місяця навчання почату Дивитися передачі або фільми на чеський. Течение первого семестру я не пріділяв цьом достаточно уваги, что в результате позначілося на моїй здатності спрійматі Чеський мову. Течение іншого семестру я кожен день намагався Дивитися хоча б по 1 годіні фільми або мультфільми, что мені Неймовірно допомогло. Почінаті треба з простих мультфільмів з дитинства, де мова зрозуміла и Досить проста. Повірте, це буде вкрай корисно, коли почнеться навчання в університеті.

4) стільниковий зв'язок тут вкрай дорога, тому я вважаю за краще купувати найбільш дешевий тариф з інтернетом, а дзвонити куди б то не було вже з viber, у якого є можливість дзвонити на будь-які номери за гроші, але вартість буде в 3-5 разів дешевше тарифів стільникових операторів;

5) звертаюся до батьків: не давайте дітям на кишенькові витрати більше 7-8 тисяч крон на місяць (на цю суму сильно не розгуляєшся, але і економити на їжі не доведеться), інакше надлишки можуть піти на покупку різних сумішей і рідин, про яких ви знати не хочете. Тут при бажанні знайти щось нелегально не складно. Обмежений бюджет допоможе знизити ризики того, що дитина поверне в невірному напрямку. Ну, і плюс економія навчить фінансової грамотності, в школі цьому, на жаль, не вчать.

Користуючись нагодою, хотів подякувати Іллю Рудомілова і його команду за професіоналізм, допомогу, підтримку і консультації, які були надані мені і моєю родиною. Завдяки Вам, хлопці, і величезному пласту корисної інформації на podebrady.ru, переїзд сюди і навчання тут проходили з найменш можливим стресом і з найбільшою ефективністю. Мій успіх - в тому числі і Ваша заслуга. Величезне Вам людське спасибі від усієї моєї родини! )

Якщо будуть якісь додаткові питання, звертайтеся в facebook. Сподіваюся, для кого-то ця писанина була корисною)

Максим Деліцин (Москва, Росія) - бакалаврат транспортного факультету ЧВУТ

Максим Деліцин (Москва, Росія)   - бакалаврат   транспортного факультету ЧВУТ

На курсах працює простий життєвий закон: Якщо у тебе є мета і ти робиш все, щоб досягти її, то у тебе все вийде. Хто вчиться, той легко надходить в провідні ВНЗ Чехії, так що все залежить тільки від вас. Оскільки щороку все відгуки практично однакові, то замість того, щоб повторюватися, я краще дам вам кілька порад:

1.Путешествуйте. Користуйтеся шикарним розташуванням країни і насолоджуйтеся красою Європи. Восени ми майже кожні вихідні їздили в інші міста і дивилися Чехію. А на довгі вихідні, як наприклад 17 листопада або паска, ми з друзями відвідали Берлін і Будапешт.

2.Оформіте In-karta для квитків на потяги зі знижкою. Окупиться вона у вас дуже швидко, а потім протягом року будете їздити по ціні 75% від звичайного тарифу (в разі IN25). Плюс збираєте ČD body і, наприклад, катайтеся безкоштовно на велосипедах ČD.

3.Заведіте словничок і виписуйте туди все незнайомі слова, щоб потім вивчити. Мені це дуже допомогло набрати достатній словниковий запас для життя і навчання.

4.Смотріте фільми, читайте книги і статті в інтернеті. Це вам дуже сильно допоможе поліпшити свої знання мови. Багато кінця року ледве можуть розуміти чеська, а тим більше і розмовляти нею, а ви не будете губитися і вирішувати всі завдання і проблеми у всіх сферах.

5. Тепер про одну з проблем курсів: формування груп і викладачі. Так виходить, що в групах дика збірна солянка. Люди всі різні за рівнем знань. І, на жаль, це може і буде гальмувати ваше навчання. Тому необхідно займатися і самоосвітою теж. У 2-му семестрі до нас взагалі прийшли 9 осіб сирійців і в результаті здали B2 у нас менше половини групи. Не всі вчителі, на жаль, орієнтуються на провідних учнів.

6. Нострифікація. Мені попалися фізика, географія та англійська. Географія була у 99%, 2-й предмет: англійська або математика, 3-й: біологія в основному, фізика або хімія (у пари людина за все з потоку). Ще у кого-то був німецький :) Як тільки дізнаєтеся список предметів для здачі, починайте писати квитки. А за 2 тижні до самого іспиту починайте вчити. Тоді «одинички» вам забезпечені. Хоча різниці в оцінках немає ніякої, головне здати.

В принципі, все. Цей рік запам'ятається вам на все життя: переїзд в іншу країну, зовсім нові люди, нові друзі. Так що не втрачайте голову, вчіться в першу чергу, ну і відпочивайте з розумом :)

Данило Шаховського (Краснодар, Росія) - бакалаврат електротехнічного факультету ЧВУТ

Данило Шаховського (Краснодар, Росія)   - бакалаврат   електротехнічного факультету ЧВУТ

Це послання-відгук всім тим, хто збирається їхати в Подебради на курси. У відповіді на питання чи варто це того, буду краток і скажу відразу, що так, виразно так.

А тепер розгорнутий відгук з усіма плюсами, мінусами і тд.

Прилетів я до Чехії 1 вересня 2016 року. Відразу скажу, що до цього я не раз їздив на курси за кордон, але в Чехію я приїхав в перший раз і уявлення про те, що це за країна у мене не було ніякого.

Отже, трансфер. Нічого особливого, все чітко і просто. Зустріли, спокійно відвезли, подарували сімку Vodafone і побажали удачі. За сімку окреме спасибі Іллі, тому що при реєстрації знадобилося вписувати свій номер телефону, а так би у мене його не було і довелося б потім підходити і вписувати окремо. До приїзду в Чехію, я трохи підучують чеська з репетитором і це мені дуже допомогло при старті навчання і при заселенні і інших важливих дрібницях, з якими доведеться зустрітися всім, хто збирається вчитися тут.

Перше враження і обстановка. Мене поселили в гуртожиток (K2) з хлопцем, з яким ми сразуже здружилися і жили протягом цілого року в світі, дружбі і злагоді. Це велика удача, кому-то так не пощастило. Як на мене, гуртожиток - це мало важливе питання, яке варто обговорювати, оскільки в новій гуртожитку є всі, щоб успішно вчитися і насолоджуватися життям. Ліжко, відмінний письмовий стіл, душ, туалет, достатня кількість полиць. Чесно сказати, перше враження від усього у мене було не зовсім прям «ВАУ», я нічого не відчував на той момент, ні радості, ні смутку, нічого. І на той момент я ще не розумів, яка робота чекає попереду.

Курси і самопідготовка. Чому так багато людей вибирають курси в Подєбрадах? І навіщо їдуть саме сюди? За чеським, який ви тут отримаєте в такій кількості, що вам не снився. Це правда, основне навантаження йде на чеську мову, ми вивчали все. Як і офіційний чеський, так і розмовний і якщо ви не лінуйтеся і робите 80% домашніх робіт, то B2 в кінці року ви здасте. Так як я вчився в технічному класі, то у мене ще додатково була математика та інформатика. І після року навчання на курсах, я можу сказати, що в залежності від того, куди в який клас ви потрапите, такі і викладачі і будуть. У мене був чудовий чеський, але огидна математика і ніяка інформатика. Ну так склалося, я сам все вчив, доучував і знаходив. Не проблема.

Невелике напуття тим хлопцям, які приїдуть вчитися в Поди. Навіть не думайте, що тут є хоч крапля халяви. Орати, орати і ще раз орати.

Вам належить готуватися до здачі нострифікації чеською мовою, який ви тільки почали нормально розуміти, одночасно готуючись до предметів на курсах. Постарайтеся здати якомога раніше її, тому що після неї ви можете спокійно 2-3 місяці готуватися до вступу і до здачі B2 Чеський. Я вступив в ČVUT (SIT), я мріяв туди вступити і поступив тільки завдяки тому, що вчив кожен день і дуже старався. Звичайно, для кого-то це буде не новина, але головне-це не забути навіщо ти сюди приїхав, коли ти знаходишся так далеко від батьків і всі дороги відкриті.

Підсумок: Безумовно все в відгук я не можу написати, бо того, хто його буде читати, стане дуже нудно. Курси- диво, все на курсах хочуть тобі допомогти і ніколи ні в чому не відмовлять, Подебради- ідеальний містечко, щоб поступово звикнути до самостійного життя в чужій країні. Я дуже радий, що я вибрав саме Подебради і не шкодую про це.

Анастасія Романова (Рязань, Росія) - бакалаврат транспортного факультету ЧВУТ

Доброго дня !

Я б хотіла поділитися своїми враженнями про курсах в Подебрадах і дати свої поради. Хотілося б відзначити, що вчителі чеського люблять свою роботу і дійсно намагаються донести знання до учнів. З метою поліпшення курсів зазначу недоліки, з якими нам довелося зіткнутися.

По-перше, розподіл вчителів йде так: групі з більш поглибленими знаннями дістаються вчителя, які гарантовано навчать тому, що потрібно для вступу. Учням, чиї знання слабкіше, доводиться задовольнятися тим, що залишається (не дивуйтеся, якщо викладач заплутається в математичному прикладі і в підсумку не зможе його вирішити). Тому потрібно приїжджати зі своїми хорошими знаннями і протягом року САМОМУ займатися додатково.

По-друге, в нашому навчальному році лікар з Подебрад відмовився приймати студентів, з усіма проблемами доводилося їздити в сусіднє місто.

Найголовнішою проблемою для мене виявився переїзд з нового гуртожитку в старе прямо перед іспитами. Так, це було написано в договорі, але ніхто на це не звертав увагу (власне і розплатився за це) .Багато судорожно замість підготовки до іспитів шукали квартиру.
Протягом всього року інтернет працював досить повільно, а іноді взагалі відключався. Один раз ми не могли зайти в мережу 3 дня.

На жаль, деякі учні не змогли здати нострифікацію з першого разу і їм довелося довго чекати документів і в результаті перездавати в червні, а це досить пізно .Пріложіте всіх зусиль для вивчення матеріалу і окремо приділіть час на перевірку документів, тому що куратор не завжди контролює правильність .Потім може з'ясуватися, що чогось не вистачає.

Дякую за увагу . Сподіваюся, ця інформація буде корисною.

Олена Шаховська (Краснодар, Росія) - бакалаврат електротехнічного факультету ЧВУТ

Доброго часу доби! Мій відгук буде звернений насамперед до батьків.

Але перш за все хотіла сказати величезне спасибі Іллі і Оле Миронової за все поради, за оперативну допомогу з усіх питань, навіть не відносяться безпосередньо до теми блогу.

1. Займайтеся оформленням всіх документів завчасно, не тягніть. Хоча б тому, щоб не псувати потім собі нерви і у вас в запасі був час на випадок будь-яких непередбачених ситуацій. Наприклад, в нашому випадку, ми вже в кінці грудня полетіли в Москву в посольство. Позитивне рішення отримали на початку лютого, прилетіли на отримання візи, але посольство допустило помилку і в візі були вказані невірні терміни. Довелося ще раз прилітати до Москви для отримання вірної візи. А це не тільки додаткові витрати, але і додатковий час. І якби у нас його не було його в запасі, нервування була б забезпечена. Тому, щоб підстрахуватися хоча б зі свого боку, краще все робити заздалегідь. Від помилок ніхто не застрахований, навіть серйозні чеські державні органи. Ми, звичайно, отримали вибачення і нову візу в короткі терміни, але це все одно час

2. Ваша дитина, якщо він вчорашній школяр, повинен бути готовий до самостійного життя. Під цим пунктом я маю на увазі і побутову підготовленість - вміти приготувати собі їжу, купити правильні продукти, а не фастфуд, вміти випрати і попрасувати одяг і стежити за своєю гігієною. Я б не писала ці начебто елементарні речі, якби не побачила на власні очі, коли ми приїхали вже навесні до сина, в якому неохайному вигляді ходять деякі студенти. Навряд чи батьки про це навіть підозрюють.

3. Не потрібно думати, що занять з предметів вистачить тільки на уроках. Доведеться дуже багато займатися самостійно, дійсно багато займатися! Син за власною ініціативою з лютого по травень їздив до Праги на підготовчі курси з математики в ЧВУТ, тому що математика була слабенька в Подебрадах.

4. І найголовніше, мабуть, - це підготовленість до самостійного життя морально і дисциплінарно. Ми всі були в цьому юному віці і знаємо, як легко втратити пріоритети. А звідси - пропуски занять, взагалі деякі забувають навіщо вони, власне, приїхали до Чехії. І понеслася - безконтрольне вживання алкоголю, надмірне захоплення особистим життям, так би мовити. Та й просто неробство. Допоможіть своїй дитині приїхати мотивувати, щоб ніщо і ніхто не змогли його збити з шляху і не втратити мета. Мій син неодноразово їздив за кордон на тривалі терміни на навчання і вже був готовий до самостійного проживання. У мене на цей рахунок голова не боліла, як то кажуть. Але випадки я всякі побачила в Подебрадах, на жаль ((і, як батька, дивлячись на ці факти, мені було шкода саме батьків.

На курсах, крім навчання, багато уваги приділяється і ознайомлення з традиціями країни, вільному часу. І, при бажанні, життя навіть в такому маленькому містечку можна зробити цікавою. Син брав участь у багатьох заходах - конкурс костюмів і вирізання гарбуза на Хеллоуїн, був ряджених в день Святого Мікулаша і разом з такими ж рядженими викладачами ходив веселив всіх по класах, був капітаном команди в змаганнях з веслування. Ця активність була помічена і на випускному син отримав нагороду від керівництва курсів.

І взагалі, в цілому, курси дуже серйозні. Про свої витрати ви не пошкодуєте. Син, в результаті, всі іспити здав успішно. Вступив куди і мріяв, чого ми всі дуже раді)) І бажаємо того ж всім новим студентам!

Окремо хочу звернутися до жителів півдня)) Ілля пише в блозі, що в Чехії м'який клімат і досить тепло навіть взимку. Ця інформація не для південців)) В Чехії холодно взимку, вона настає раніше, ніж на півдні Росії, і весна приходить пізніше. Так що знадобляться дійсно теплі речі і навіть тепле білизна, будьте до цього готові))

Інші заміткі по темі

Чому так багато людей вибирають курси в Подєбрадах?
І навіщо їдуть саме сюди?