«Відкрита школа права»: калейдоскоп подій

З кожним днем соціально-просвітницький проект «Відкрита школа права» стає все більш доступним інструментом у справі правової просвіти громадян.

За безпечний Інтернет!

У Москві відбувся Всеросійський зліт «Ліги безпечного Інтернету», організації, основною метою якого є викорінення небезпечного контенту шляхом самоорганізації професійної спільноти, учасників інтернет-ринку і рядових користувачів.

Тюменську область на зльоті представляв один з кураторів соціально-просвітницького проекту «Відкрита школа права», член Тюменського відділення Асоціації юристів Росії Олексій Країв.

З численними учасниками заходу Олексій поділився досвідом організації просвітницької діяльності з питань забезпечення безпеки дітей в мережі Інтернет в нашому регіоні. Як приклад представникам Ліги безпечного Інтернету і гостям зустрічі був показаний сюжет про «Відкритої школі права» і подарована відеоверсія уроку «Про чорних списках сайтів і безпеки в мережі Інтернет».

Вчителі в погонах

Виїзний урок «Відкритої школи права» пройшов в стінах гімназії № 21. На зустріч з четверокласниками на прохання команди «Відкритої школи права» приїхала працівник прокуратури тюменської області Анастасія Рямов, що відповідає за правове просвітництво жителів регіону.

Урок вийшов дуже насиченим і живим. Від вчителя в погонах школярі дізналися про складність професії юриста, про те, що таке право і закон, яке буває покарання за його недотримання і багато іншого. В кінці заняття кожен учень отримав в подарунок блокнот Школи права з календарем заходів на наступний рік.

В кінці заняття кожен учень отримав в подарунок блокнот Школи права з календарем заходів на наступний рік

Школа права на «Авторадіо»

Вчора в програмі «Відкрита школа права» на «Авторадіо» говорили про жорстоке поводження з тваринами. Тема була підказана самими радіослухачами, чому ефір вийшов зворушливим і відвертим.

Говорили тільки про це - про жорстоке поводження з тваринами, не про зворотну сторону, коли жорстокість проявляють самі тварини.

Постійні експерти програми Ольга Загвязинский і Ярослав Ільїн розповіли, що за жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 245 КК РФ, це діяння, що спричинило загибель або каліцтво тварини, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, або із застосуванням садистських методів, або в присутності малолітніх (тобто осіб у віці до 14 років), карається штрафом в розмірі до 80 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 1 року, або обмеженням волі на строк до 1 року, або арештом на строк до 6 ме6сяцев. Відзначимо, що суб'єктом злочину є особа, яка досягла 16 років.

Кодексом про адміністративну відповідальність Тюменської області встановлено також адміністративне покарання (в разі, якщо за вчинені дії не передбачена кримінальна відповідальність) - штраф у розмірі від 1 до 2 тисяч рублів з фізичних осіб та від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з юридичних.

Якщо ви пропустили ефір, прослухати його можна в групі Вконтакте - http://vk.com/kultura_prava , А також на порталі правової культури http://kultura-prava.ru/ .

експертна діяльність

Радник ректора Тюменського держуніверситету, перший заступник Тюменського міського відділення Асоціації юристів Росії Ольга Загвязинский взяла участь в Міжгалузевому експертній раді при уповноваженому із захисту прав підприємців Тюменської області, який пройшов 26 листопада в залі засідань Інституту держави і права ТюмГУ.

Ця рада об'єднав представників майже двох десятків некомерційних організацій і партнерств: як галузевих, так і професійних.

На засіданні було затверджено положення про Раду, підписані угоди про взаємодію з некомерційними партнерствами і організаціями. Також беруть участь у Раді било розглянуто і підписано відкритого листа Тюменської обласної думи в підтримку законопроекту «Про тимчасову заборону на збільшення податкового навантаження для малих підприємств в РФ». Він буде внесений на розгляд обласних депутатів 18 грудня.

До відома:

Соціально-просвітницький проект «Відкрита школа права» успішно реалізується в нашому місті вже майже два роки. Заняття в правовій школі проходять щомісяця і збирають на одному майданчику представників органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, науково-педагогічної спільноти, молодь і ветеранів.

Мета діяльності школи - навчити застосовувати правові норми на практиці, знати і розуміти свої права та обов'язки, вміти їх грамотно відстоювати, формувати серед населення правову культуру і шанобливе ставлення до закону.

На уроках обговорюється широкий спектр тем, пов'язаних з сучасними соціальними проблемами. За останній час в рамках Школи були розглянуті такі питання, як екологічна ситуація в Тюмені, боротьба з несанкціонованими звалищами в межах міста, діяльність громадських рад і багато іншого.

Крім аудиторних занять «Школа права» існує в аудіо і відео-форматах - на «Авторадіо» і телеканалі «Евразіон». Діє також «Мобільна школа права». Куратори проекту організовують і проводять правові уроки в школах, організаціях, установах для аудиторії будь-якої вікової категорії.

Проект реалізується Тюменським державним університетом та департаментом з питань спорту та молодіжної політики Адміністрації міста Тюмені спільно з Тюменським міським відділенням Асоціації юристів Росії за інформаційної підтримки порталу ТюмГУ і авторського порталу «Культура права РФ» .

джерело:

Управління інформаційної політики ТюмГУ