Викинув чек - позбувся грошей?

Чи обов'язково зберігати чек, поповнивши свій мобільний рахунок через платіжний термінал? Напевно всі знають, що це робити рекомендується, тому що без пред'явлення чека претензії по оплаті не приймаються. Однак у багатьох випадках видаються апаратом квитанції все одно опиняються в що стоїть поруч урні. Гроші на рахунок надходять в основному моментально, і здається, чек вже не потрібен. Однак викидати його все одно не варто, тому що таким чином абонент може, сам того не бажаючи, подарувати свої гроші іншій людині. Чи обов'язково зберігати чек, поповнивши свій мобільний рахунок через платіжний термінал

Цю історію розповіла нам челябінка Тетяна, абонент оператора стільникового зв'язку «Білайн». У понеділок вранці вона поклала гроші на свій телефон через платіжний термінал. Чек вона не взяла, оскільки SMS-повідомлення про поповнення балансу прийшла моментально. І начебто ніяких неприємностей чекати не варто. Однак через два дні Тетяна отримала від свого оператора SMS з наступним текстом: «З вашого рахунку списано помилково зарахований платіж на суму 200 рублів». Саме стільки вона незадовго до цього поклала на свій рахунок через термінал.

«У подиві я дзвоню в офіс« Білайн »і з подивом дізнаюся, що хтось приїжджав з чеком, сказав, що помилково зарахував гроші на мій номер і написав заяву, на підставі якого з мене були списані гроші, - розповідає Тетяна. - Я запитала, чи можливо, що хтось після мене підібрав той самий чек і скористався ним. Виявляється, що можливо, уявляєте? Я відразу згадала ті коробки, повні чеків, у терміналів ».

Тетяні сказали, що без чека їй навряд чи тепер вдасться довести, що саме вона вчинила платіж. Їй запропонували з'їздити в головний офіс, однак припустили, що відповідь буде аналогічним.

Сайт 2074.ru зацікавився цим випадком. Чи справді стороння людина може дістати з урни чужий чек і отримати по ньому гроші, сказавши, що помилився номером? Виявилося, що може.

«Чек - це головний доказ того, що саме цей абонент здійснював платіж, - пояснює прес-секретар челябінського філії компанії« ВимпелКом »(« Білайн ») Євгена Кох. - Часто відбуваються ситуації, коли абоненти помиляються в одній цифрі і кладуть гроші на інший рахунок. Тому, надавши чек і написавши заяву, можна ці гроші повернути ».

Однак в «ВимпелКомі» повідомили, що повернути абоненту зняті з рахунку гроші в даному випадку цілком реально. «У оператора є можливість перевірити, чи дійсно даний абонент виробляв платіж», - зазначила Євгенія Кох. Наприклад, якщо клієнт платив, він повинен знати дату, приблизний час і місце оплати ». У компанії відзначили, що потрапила в неприємну ситуацію Тетяна може підійти в офіс оператора, де їй повернуть гроші.

Інші оператори також відзначають, що повернення грошових коштів, які інша людина зняв, скориставшись вашим чеком, в принципі можливий. «Повернути гроші можна, якщо при зарахуванні платежу була допущена помилка, наприклад, абонент переплутав номер, невірно вказав суму, - розповідає прес-секретар« МТС-Урал »Дар'я Вольхін. - Для того, щоб здійснити повернення, потрібно написати заяву в будь-якому салоні МТС. При собі потрібно мати паспорт та платіжний документ, в якому зазначено номер телефону та кошти платежу. Кожне прохання про повернення розглядається індивідуально, згідно з розробленими критеріями і регламентам, які дозволяють убезпечити наших абонентів. Наприклад, коли клієнт хоче повернути кошти, зараховані на чужий рахунок, його прохання задовольнять тільки в тому випадку, якщо його власний номер і той номер, на який він помилково зарахував платіж, дійсно трохи відрізняються один від одного. У разі позитивного рішення клієнт може отримати суму на банківську карту або особовий рахунок свого мобільного телефону ».

Дещо інший регламент повернення коштів діє в компанії «Ростелеком». «Клієнт пише заяву на повернення в салоні зв'язку і пред'являє паспорт для ідентифікації, - відзначають в прес-службі оператора. - Оператор салону перевіряє персональні дані, зазначені в заяві, звіряє їх з паспортом і з даними в автоматизованій системі розрахунків компанії. Перевіряється, чи дійсно з цим абонентом укладено договір на обслуговування мобільного номера, з рахунку якого клієнт збирається повернути кошти. Також перевіряється дебіторська заборгованість на інших особових рахунках за інші послуги зв'язку. Якщо в результаті прийнято рішення про повернення коштів, то при видачі грошей через касу знову перевіряється паспорт у одержувача ». Тобто абонент «Ростелекома» може зняти гроші тільки зі свого рахунку. Це виключає можливість шахрайства, однак разом з тим позбавляє можливості повернути гроші, зараховані на рахунок незнайомої людини.

У будь-якому випадку сайт 2074.ru разом з операторами рекомендує не викидати чеки після оплати. Вони не важкі, і місця займають небагато. В крайньому випадку, якщо вже зовсім не хочеться накопичувати такого роду «сміття», можна квитанцію гарненько порвати, щоб їй не зміг скористатися хтось інший.

Чи обов'язково зберігати чек, поповнивши свій мобільний рахунок через платіжний термінал?
Виявляється, що можливо, уявляєте?
Чи справді стороння людина може дістати з урни чужий чек і отримати по ньому гроші, сказавши, що помилився номером?