Вистава «Кришталевий Палац» - велика творча удача для всіх артистів!

  1. Іван Васильєв
  2. Марія Виноградова
  3. Марія Аллаш
  4. У виставі «Кришталевий Палац» - Оперна Дива
  5. Марія Голубкіна

21 липня 2017 року відзначено в культурному календарі Мальти особливо: в Середземноморському конференц-центрі (Валлетта) буде показаний спектакль-феєрія «Кришталевий Палац» . Вперше на сцені європейського острівної держави виступатимуть зірки Великого театру Москви.

Небувале за своїм розмахом подія приурочена до святкування 50-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Росією і Мальтою . Це спільний проект Європейського Фонду підтримки культури і Середземноморського конференц-центру за підтримки Посольства Російської Федерації в Республіці Мальта , Міністерства культури Мальти, Російського центру науки і культури , Мальтійська-російського фонду дружби і Мальтійського філармонічного оркестру.

Це спільний проект   Європейського Фонду підтримки культури   і Середземноморського конференц-центру за підтримки   Посольства Російської Федерації в Республіці Мальта   , Міністерства культури Мальти,   Російського центру науки і культури   ,   Мальтійська-російського фонду дружби   і Мальтійського філармонічного оркестру

Іван Васильєв, заслужений артист Росії
Початкове хореографічну освіту отримав в Дніпропетровській державній хореографічній школі (Україна). У 2002-2006 роках навчався в Білоруському державному хореографічному коледжі (педагог - А. Коляденко). Під час навчання стажувався в Національному академічному Великому театрі опери і балету Республіки Білорусь, де виконував партію Базиля в балеті «Дон Кіхот» і партію Алі в балеті «Корсар».
Після закінчення коледжу був прийнятий до балетної трупи Великого театру Білорусі, але вже в кінці 2006 року перейшов в трупу Большого театру Росії і в 2010 році став прем'єром трупи.
C грудня 2011 - в балетній трупі Михайлівського театру. У 2012-2013 роках - прем'єр Американського театру балету (АБТ). Є запрошеним солістом «Ла-Скала» і Баварського балету.
Виступає з трупами Великого театру, Маріїнського театру, Новосибірського театру опери та балету, балетною трупою Римської опери. На сцені Михайлівського театру виконує провідні партії в балетах «Дон Кіхот», «Баядерка», «Полум'я Парижа», «Лебедине озеро», «Корсар», «Спляча красуня», «Лауренс», «Жизель, або Віліс», «Привал кавалерії »,« Марна пересторога »,« Клас-концерт »,« Сильфіда ». У 2014 році брав участь в картині «Перший бал Наташі Ростової» на церемонії відкриття Олімпіади в Сочі.
У 2015 році дебютував як хореограф: на сцені Концертного залу «Барвиха Luxury Village» пройшла прем'єра «Балету № 1» в його постановці. У 2016 році випустив три одноактні балети «Морфій», «Сліпа зв'язок» і «Болеро», які увійшли до репертуару Михайлівського театру. У травні 2016 року балет «Любов є скрізь» в хореографії Івана Васильєва був показаний на сцені Великого театру.
Іван Васильєв - блискучий виконавець партій Конрада в «Корсар» і Філіпа в «Полум'я Парижа», який удостоївся призу Міжнародної асоціації діячів хореографії «Бенуа де ля данс». Володар престижної Британської національної танцювальної премії Круга критиків в номінації «Кращий танцівник» (2011); Гран-прі міжнародного фестивалю Dance Open (2011); Британської національної танцювальної премії Круга критиків в номінації «В світлі прожектора» (2008); «Зірка балету - 2000» (2007, Канни, премія критиків журналу «Балет» - 2000); Спеціальної премії Міжнародного конкурсу артистів балету в Варні (2006).
Фото: Микола Майоров

У виставі беруть участь блискучі класичні танцівники з найславетніших театрів Росії, а також знамениті співаки, музиканти і драматичні актори.

Читачам «Мальтійського Вісника» ми приготували подарунок - поговорили з російськими солістами і дізналися, яка небувала удача випала всім, хто буде 21 липня на Мальті, адже всіх нас чекає передпрем'єрний показ грандіозного і незвичайного спектаклю!

Іван Васильєв

У виставі «Кришталевий Палац» - Шут

Блискучий артист, один з п'яти кращих балетних танцюристів планети, Іван Васильєв ділиться своїми роздумами про майбутнє виставі.

«Моя творча біографія поширюється на всі балетне простір Росії, Європи і Америки, а бере початок в Білоруському хореографічному коледжі. З 2006 року я працював у Великому театрі Росії, де я досяг позиції прем'єра. У 2011 році я прийняв рішення стати «танцівником світу», щоб максимально творчо реалізуватися. Я прийняв безліч різних запрошень від найбільших хореографічних майданчиків світу, активно пробую себе в різних стильових іпостасях, різних танцювальних напрямках, класичних і сучасних. Я завжди дотримуюся за своєю творчою інтуїцією і відкритий цікавим танцювальним проектам, особливо якщо за цим стоять реальні історичні події.

Коли мені запропонували подумати про участь в російсько-мальтійському проект, я відразу зацікавився концепцією вистави і лібрето. Вистава «Кришталевий Палац», де сюжет розгортається в епоху правління російської імператриці Анни Іоанівни, безумовно, вимагав моєї участі! Я багато раз танцював героїв і принців. Танцювати блазнів мені теж доводилося, але цей трагічний образ я уявив собі відразу в технічній і виконавській манері, і, безумовно, він мені сподобався, так що я погодився на участь в проекті, незважаючи на складний робочий графік. Також для мене було вкрай важливо і цікаво, що в цьому проекті ми будемо грати закоханих разом з моєю улюбленою дружиною - солісткою Великого театру Росії, Марією Виноградової. Нам нечасто випадає удача працювати разом на сцені, тим більше в повноцінному виставі. Таку можливість не можна упускати. Ми одружилися зовсім недавно, досить часто доводиться розлучатися через роботу. Коли я побачив свою дружину в білосніжній фаті під час репетиції однієї з сцен спектаклю, я зрозумів, наскільки правильне рішення ми прийняли, коли дали згоду про спільне участь в постановці. Також дуже приємно було дізнатися про те, що режисер і хореограф балету придумували і створювали ці ролі під нас з Марією. Це велика честь для будь-якої творчої особистості. Кожній артистичної парі подружжя дуже важливо і трепетно ​​раз по раз «проживати» заново історії «Ромео і Джульєтти» в різних жанрових інтерпретаціях.

Іван Васильєв:
«У цьому проекті ми будемо грати закоханих разом з моєю улюбленою дружиною»

Я вже не раз відзначав в різних інтерв'ю, що танець, причому не тільки дієвий, - це моє життя. Зараз для мене важливо і цікаво творення танцю, хореографічної вистави, продумування складних образів. Це одна з причин, чому я приймаю запрошення брати участь в абсолютно нових балетних постановках. Я створюю образ сам і спостерігаю, як це робить хореограф з іншими артистами - моїми партнерами, вбираю процес. А втілення історичних подій сьогодні подвійно цікаво. Це тренує розум, інтелект і дарує мудрість.

Моя талановита і красива дружина Марія мене у всьому підтримує, за що я їй дуже вдячний, тому що тільки при тотальної підтримки такої божевільної творчої особистості, як я, все втілиться в найпрекрасніших варіантах ».

Народилася в Москві. У 2006 році закінчила Московську державну академію хореографії (педагог Наталія Ревич) і була прийнята в балетну трупу Большого театру. Репетирувала під керівництвом Тетяни Голікової.
Марія Виноградова - знаменита провідна солістка Великого театру в Москві. В даний час репетирує під керівництвом Ніни Семізорова.
В її репертуарі - такі ролі, як Фрігія ( «Спартак» А. Хачатуряна, хореографія Ю. Григоровича), Анастасія ( «Іван Грозний» а музику С. Прокоф'єва, хореографія Ю. Григоровича), Мірта ( «Жизель» в редакції В. асільева), Жизель ( «Жизель» в редакції Ю. Григоровича), Ольга ( «Онєгін» на музику П. Чайковського, хореографія Дж. Кренк), Ширін ( «Легенда про любов» А. Мелікова, хореографія Ю. Григоровича), Сильфіда ( «Сильфіда» Х. С. Левенскольда в редакції Й. Кобборга), Бела ( «Герой нашого часу» І. Демуцького, хореографія Ю. Посохова, режисер К. Серебренников), Маша ( «Лускунчик» в редакції Ю. Григоровича).
Фото: Микола Майоров

Марія Виноградова

У виставі «Кришталевий Палац» - Наречена Шута

Красуня-балерина - дружина прославленого Івана Васильєва, з яким буде танцювати любовний дует.

Участь відомої солістки балетної трупи Великого театру в творчому проекті «Кришталевий Палац» є знаковою подією для нового хореографічного спектаклю.

Марія дуже добре розуміє ексклюзивність творчого процесу, так як нечасто автори лібрето і хореографи в XIX столітті беруться за реалізацію історичних тем, за якими стоять реальні події.

Виконання партії придворної вертушки, коханої придворного Шута, які жили при дворі великої імператриці Анни Іоанівни - це велика творча удача, на думку Марії Виноградової. Крім складного технічного і виконавської наповнення партії, в образі передбачається справжня трагічна складова, воістину, всі нюанси людських переживань і страхів, які призводять до трагедії. Станцювати любов, радість, веселощі і «блазнювання», які є сусідами зі стражданнями, сум'яттям і тривогою - це дуже складний творчий процес, який Марія проживає з Іваном Васильєвим, видатним танцівником сучасності і її чоловіком.

Марія Аллаш, прима-балерина Великого театру, перша виконавиця провідних ролей найвідоміших вистав Великого театру - «Лебедине озеро», «Есмеральда» та багатьох інших. Має звання Заслуженої артистки Російської Федерації і Народної артистки Російської Федерації.
Участь в майбутню прем'єру хореографічного проекту «Кришталевий Палац» Марія Аллаш вважає величезною творчою удачею для всіх артистів, задіяних у постановці.
Треба зауважити, що Марія Аллаш завжди була дуже вибіркова в своєму репертуарі, який вона виконувала поза стінами рідного театру - Великого. Її любов до історичних і казковим лібрето відома всім її творчим колегам і друзям. Аллаш, воістину, Принцеса за своїм виглядом і відмінним фізичним даним. Найпрекрасніші образи балетного театру - Одетта, Аврора, Кітрі, Фея Сирени, повелителька Дріада -
багато років прикрашають не тільки особистий репертуар балерини, а й вистави, що йдуть на прославлених сценах Великого театру.
Фото: Микола Майоров

Марія Аллаш

У виставі «Кришталевий Палац» - Королева діамантів

Партія Королеви діамантів, від якої залежить доля головних героїв, її «крижана» сутність і сувора стати зрозуміла балерині як нікому іншому. У хореографа не було сумнівів і будь-яких інших варіантів, крім як запросити Марію Аллаш в проект на партію Королеви діамантів. Тільки вона здатна геометрично вибудувати своїх придворних, які камінь за каменем зводять Крижаний будинок, де і виявляться закохані. Трагічна краса, яку втілює Марія Аллаш в спектаклі, - це, воістину, твір мистецтва, яке приносить балерині справжнє творче задоволення.

Трагічна краса, яку втілює Марія Аллаш в спектаклі, - це, воістину, твір мистецтва, яке приносить балерині справжнє творче задоволення

Анна Аглатова, солістка Великого театру. Оперна співачка, солістка Великого театру в Москві. За час з моменту першого виходу на сцену була учасницею багатьох престижних міжнародних конкурсів, мала сольні
виступи по всій Європі. У 2005 році, виконавши партію Нанетт в опері «Фальстаф», дебютувала в Великому театрі, ставши його наймолодшої солісткою. З тих пір вона зайнята практично у всіх оперних постановках театру.

У виставі «Кришталевий Палац» - Оперна Дива

«Цей проект унікальний в першу чергу тому, що на сцені відбувається сплетіння одночасно двох самих богемних видів мистецтв, опери і балету. Задумка режисера настільки органічна, що, я впевнена, глядач буде зачарований появою оперної співачки на сцені поруч з витонченими балетними артистами.

Завжди цікаво робити щось першої. Головне моє завдання на сцені завжди - прекрасно співати і бути актрисою. У цій постановці я додам до своїх завдань ще і бути граціозною ».

Марія Голубкіна - відома російська актриса кіно і театру. Росла в родині прославлених артистів, Лариси Голубкіної, яка відома глядачеві по блискучому фільму «Гусарська балада», і Андрія Миронова, всіма улюбленого за ролями в легендарних фільмах «Діамантова рука», «Людина з бульвару Капуцинів» та багатьох інших.
Марія Голубкіна працювала в Московському театрі Сатири і в Московському драматичному театрі ім. Пушкіна, грала в таких фільмах, як «Француз», «Ребро Адама», в серіалах «Ленінград» і «Єсенін». Крім того, Марія - майстер спорту з кінного спорту і регулярно бере участь в перегонах, що важливо, адже Анна Іванівна, роль якої виконує Марія, з'явиться на сцені на коні.

Марія Голубкіна

У виставі «Кришталевий Палац» - Імператриця Анна Іоанівна

«Для мене велика честь опинитися в цьому проекті. Це новий для мене театральний досвід. Я ніколи раніше не брала участь у театральній балетної постановки такого масштабу.

Я пишаюся історією своєї країни, адже хто не пам'ятає свого минулого, той не має і майбутнього. Я хочу, щоб історію Росії дізналося якомога більше людей.

Період бароко - один з моїх найулюбленіших, тому дотик до цієї епохи викликає у мене серцевий трепет.

Моя героїня, Анна Іванівна, в одній зі сцен з'являється верхи на коні. Взагалі, тварини дуже часто з'являються на світових театральних сценах. Але це завжди непросто, з ними потрібно багато працювати, а також дотримуватися техніки безпеки.

Своєю любов'ю до коней я зобов'язана дідусеві та його розповідями про красу і розум коней, яких розводили його батьки. З дев'яти років займаюся виїздки і маю кінь Великого Призу ».

З дев'яти років займаюся виїздки і маю кінь Великого Призу »

Павло клинич,
диригент Большого театру

За диригентським пультом цього вечора буде стояти маестро Павло клинич - відомий диригент Великого театру. В його репертуарі практично всі балети, які йшли на сцені Великого в останні 20 років, в тому числі «Лебедине озеро», «Спляча красуня» і «Лускунчик» П. Чайковського, «Раймонда» О. Глазунова, «Золотий вік», « Болт »і« Світлий струмок »Д. Шостаковича,« Ромео і Джульєтта »С. Прокоф'єва і« Іван Грозний »на музику С. Прокоф'єва і багато інших

Під його керівництвом у Великому театрі відбулися прем'єри дванадцяти балетних вистав, з недавніх - «Весна священна» І. Стравінського (2013), «Варіації на тему Франка Бріджа» на музику Б. Бріттена, «Симфонія псалмів» на музику І. Стравінського , «Ундіна» Х. В. Хенце і «Золотий вік» Д. Шостаковича (всі - в 2016 р).

У 2014 р Павло клинич став лауреатом премії «Золота маска» в номінації «Кращий диригент в балеті» за виставу «Cantus Arcticus / Пісні Арктики» на музику Е. Раутаваара.

У 2015 був удостоєний «Золотої маски» за виставу «Цветоделіка».

У сезоні 2015/2016 відразу три його роботи були номіновані на здобуття премії «Золота маска»: «Ромео і Джульєтта» (Єкатеринбурзький театр опери та балету), «Ундіна» та «Варіації на тему Франка Бріджа» (Великий театр).

У 2017 р Павло клинич став лауреатом премії «Золота маска» в номінації «Кращий диригент в балеті» за виставу «Ундіна» Х.В. Хенце.

Режисер вистави - Катерина Миронова , Заслужений працівник культури Росії, режисер, запрошений балетмейстер Великого театру в Москві. Ми вже розмовляли з нею про постановку «Кришталевого Палацу» в №2 «Мальтійського Вісника», де вона розкрила нам багато таємниць майбутньої події.

Балетмейстером вистави є відомий балетмейстер Олександр Сомов , Колишній соліст Великого театру.

Основою для спектаклю «Кришталевий палац» стала музика сучасного композитора Олексія Шора , Нашого співвітчизника, з чиїм творчістю ми змогли познайомитися під час V Мальтійського міжнародного музичного фестивалю і в повній мірі їм насолодитися.

Хор Stagecoach Malta

У постановці також візьмуть участь танцюристи кордебалету Большого театра і артисти балету московських театрів, Мальтійський філармонічний оркестр, хор Stagecoach Malta і учні мальтійської балетної школи Brigitte Gauci Borda School of Ballet . Ми зустрінемося з ними в наступних випусках «Вісника», а поки ... запрошуємо всіх насолодитися високим мистецтвом 21 липня 2017 року Середземноморському конференц-центрі в Валлетті!

Поліна Енгельгардт