Виставка сучасного мистецтва Genii Loci (Геній місця) і симпозіум в ЦВЗ Манеж | Фотозвіт

У Санкт-Петербурзі відкрилася художня виставка "Genii Loci" в ЦВЗ "Манеж"

/ Січень, 2016/30 листопада 2016 року відбувся симпозіум "Сучасне мистецтво: специфіка глобального культурного обміну" в ЦВЗ "Манеж" (м.Санкт-Петербург, Ісаакіївська площа, д. 1). В цей же день відбулося урочисте відкриття виставки "Genii Loci (Геній місця). Грецьке мистецтво з 1930 року по сьогоднішній день", яка триватиме до 9 січня 2017 року.

Масштабна художня виставка "Genii Loci (Геній місця). Грецьке мистецтво з 1930 року по сьогоднішній день", організована в рамках російсько-грецького року Міністерством культури і спорту Греції в творчій співдружності з найбільшими музеями країни - Національної картинної галереї - Музеєм Александроса Сутзоса (Афіни ), Національним музеєм сучасного мистецтва (Афіни), Державним музеєм сучасного мистецтва (Салоніки) і відомими приватними галереями, вперше в Росії представляє мистецтво Греції ХХ-ХХI століть, починаючи з 1930-х рік в по сьогоднішній день.
Головним завданням даного проекту є продемонструвати історико-культурну та естетичну значущість грецького мистецтва, представити різні аспекти його художнього розвитку. Творчі процеси країни, на думку кураторів проекту, нерозривно пов'язані з місцем їх виникнення. Географічне середовище проживання формує інтелектуальні, духовні та емоційні явища в культурі. Кожне з них характеризується певним набором характерних рис - тематикою, ракурсом художнього бачення, образною стилістикою. У кожного місця - свій Геній, свій дух, своя енергетична субстанція, яка і визначає зміст мистецтва, що виріс з краси навколишнього світу і зацікавленого погляду художника на різноманітні ландшафти країни.
Експозицію складають 147 творів живопису, графіки, скульптури, фотографії, об'єктів, інсталяцій та відео-арту, які ознайомлюють з творчістю понад 100 авторів. Грецька культура XX століття в своєму еволюційному русі, безумовно, була включена в загальноєвропейський художній контекст, вона увібрала в себе широкий спектр модерністських стилістичних шукань. Проте грецькі художники завжди зберігали глибоку зв'язок з історією, культурою і традиціями рідної країни. Античне і візантійське спадщина є для них постійним джерелом натхнення, насичуючи твори грецьких майстрів характерним національним колоритом.
Особливий інтерес в експозиції викликають роботи представників так званого "покоління 1930-х", які відіграли вирішальну роль у формуванні сучасного художнього мови. Патріархи грецької живопису XX століття, такі як Константінос Партеніс, Фотіс Контоглу і Спірос Папалукас, а також їх послідовники Янніс Царухіс, Діамантіс Діамантопулос, Нікос Енгонопулос, Янніс Мораліс і Нікос Ніколау залишалися на вершині художнього Олімпу аж до кінця 1970-х років.
Різноманіття напрямків, що набирали силу в мистецтві післявоєнної Греції, демонструють твори Такісу, Василиса Скілакоса, Данила Панагопулоса і Алексіса Акрітакіса. Абстракціонізм, активно розвивається в європейських країнах, яскраво проявився і в Греції. Прихильники цього стилю - Теодорос Стамос, Янніс Спіропулос і Йоргос ксенос представлені на виставці чудовими безпредметними роботами, що свідчать про філософських роздумах авторів. Особливий інтерес викликає творчість живописця Нікоса Кессанліса, в роботах якого вбачається оригінальна спроба поєднати традиції Сходу і Заходу.
У диктаторський період історії Греції (1967-1974) мистецтво країни наповнилося ідеологічним змістом. Похмура ситуація цих років відображена в творчості Дімостеніса Коккінідіса. Експозиція, присвячена новітнього періоду 1980-2000-х років захоплює різноманітністю в баченні світу і життя. Предметно-образотворча живопис сусідить з абстракцією, стриманий мову мінімалізму - з динамічною експресією, елементи традиції - зі сміливими новаторськими пошуками, реалізм - з чарівністю середземноморського наїву, ліризм і романтика - з нестримною енергією. Інтригують концептуальні форми мови в мистецтві Нікоса Алексіу, Нікоса Наврідіса і Міхаліса Катзуракіса, залучають дотепністю та оригінальністю художніх образів фотографії Йоргіса Йеролімбоса і Паноса Цагаріса, звукові інсталяції Зафоса Ксагораріса і Дімітріса Алітіноса, відео-арт Стефаноса Тсівопулоса і Маріанни Страпатсакі.
Вперше велика Еллада розкривається в драматичному світлі сучасності, художніх дискусій, політичних катаклізмів і стрімкого оновлення ХХ століття.

Фотозвіт / фотографії симпозіуму "Сучасне мистецтво: специфіка глобального культурного обміну" і художньої виставки "Genii Loci" в ЦВЗ "Манеж" (м.Санкт-Петербург):


Центральний виставковий зал "Манеж" (ЦВЗ "Манеж") - найбільше експозиційний простір в центрі Санкт-Петербурга. Основний напрямок діяльності Манежу - проведення художніх виставок і супутніх заходів - лекцій і майстер-класів, семінарів з питань мистецтва і культури, кінопоказів та концертів.

Контактна інформація:

СПБ ГБУК "Центральний виставковий зал" Манеж "(ЦВЗ" Манеж ")