Виставки, кіно і музика: куди піти в п'ятницю після роботи

  1. Футуристична опера «Перемога над Сонцем»
  2. Виставка «Світло на просвіт»
  3. Лекція-концерт «Феномен Бартока»
  4. Показ фільму «Тартюф» Фрідріха Вільгельма Мурнау
  5. Виставка «12 міст майбутнього. Візіонерський архітектура XXI століття »

Робочий тиждень ось-ось закінчиться - саме час подумати, як ви почнете свої вихідні. Не поспішайте додому, краще подумайте про похід в театр, музей або кіно. Подробиці - в нашому огляді.

Футуристична опера «Перемога над Сонцем»

Час: 20:00

Місце: Театр Стаса Наміна (вулиця Кримський Вал, будинок 9, будова 33)

Вхід: від 100 рублів

Вікове обмеження: 12+

У 1913 році в Санкт-Петербурзі відбулася прем'єра опери «Перемога над Сонцем» композитора Михайла Матюшина і поета Олексія Кручених з декораціями Казимира Малевича. Ця подія важлива з двох причин: по-перше, тоді знаменитий «Чорний квадрат» Малевича вперше з'явився на публіці (у вигляді завіси), а по-друге, прем'єра опери ознаменувала народження футуристичного театру - явища короткого, але яскравого. Проривна твір було забуто досить швидко - «Перемогу над Сонцем» згадали тільки в вісімдесяті та почали реконструювати її по всьому світу.

свою версію футуристичної опери Театр Стаса Наміна представив в 2015 році: костюми за ескізами Казимира Малевича, музика Михайла Матюшина і Олександра Скрябіна в перекладенні музичного керівника театру Олександра Слізунова, сучасна хореографія Катерини Горячевою. У червні цього року спектакль був представлений європейській публіці на Міжнародному театральному фестивалі в Равенні (Італія).

У червні цього року спектакль був представлений європейській публіці на Міжнародному театральному фестивалі в Равенні (Італія)

Виставка «Світло на просвіт»

Час: до 20:00

Місце: галерея «Нагірна» (вулиця Ремізова, будинок 10)

Вхід: повний квиток - 100 рублів, 50 рублів - пільговий

Вікове обмеження: 0 +

виставка «Світло на просвіт» в галереї «Нагірна» ось-ось завершить свою роботу - встигніть відвідати ще одна подія для шанувальників вітчизняного художнього авангарду. Експозиція об'єднує натхненні сміливістю футуристів, супрематистів, конструктивістів і абстракціоністів роботи сучасних художників. Серед учасників - Клара Голіцина, Петро Банків, Олена Кисіль, Світлана Литвак, Ярослав Мартинов, Сергій Малютін, Микола Наумов, Олександр Панкін, учні майстерні ГЦСІ «Рухомі картинки», студенти Інституту сучасного мистецтва і МГХПА імені С.Г. Строганова.

На виставці також представлені архівні матеріали з фондів Державного музею В.В. Маяковського, тематичні медіадайджести про теоріях і практиках Вищих художньо-технічних майстернях (ВХУТЕМАС) і школи Баухаус, студії Всеволода Мейєрхольда, лабораторії Льва Термена.

Маяковського, тематичні медіадайджести про теоріях і практиках Вищих художньо-технічних майстернях (ВХУТЕМАС) і школи Баухаус, студії Всеволода Мейєрхольда, лабораторії Льва Термена

Лекція-концерт «Феномен Бартока»

Час: 19:30

Місце: Музей Вадима Сідура (вулиця Новогирєєвськая, будинок 37а)

Вхід: 300 рублів

Вікове обмеження: 12+

Угорський композитор Бела Барток вважається одним з головних новаторів музики ХХ століття, хоча всі модні авангардистські течії його часу на кшталт додекафонії пройшли повз нього. Набагато більше його цікавив фольклор - угорський, болгарський, югославський, румунський.

на лекції в Музеї Вадима Сідура можна буде дізнатися не тільки про життя і творчість Бартока, а й про угорську народну музику і культуру батьківщини композитора в цілому. Після лекції твори Бартока - сонати для скрипки і фортепіано, для скрипки соло, п'єси - прозвучать у виконанні солістки оркестру Московського академічного музичного театру імені К.С. Станіславського Вл.І. Немировича-Данченка Галини Скобелєва і Софії Потиліцину, регулярно виступає з концертами в Московській консерваторії, Музеї музичної культури імені М.І. Глінки та Московському міжнародному будинку музики.

Глінки та Московському міжнародному будинку музики

Показ фільму «Тартюф» Фрідріха Вільгельма Мурнау

Час: 18:30

Місце: кінотеатр «Сатурн» (вулиця Сніжна, будинок 18)

Вхід вільний

Вікове обмеження: 12+

У «Сатурні» продовжується серія показів «Кіновінтаж» . Сьогодні тут покажуть «Тартюфа» Фрідріха Мурнау - німий фільм 1925 року, в якому поєдналися екранізація однойменної комедії Мольєра, оригінальна історія і алюзії на «Гамлета» Шекспіра.

У будинку літнього багатія всю владу захопила підступна домоправительниця. Налаштувавши господаря будинку проти його онука, вона сподівається заволодіти всім його станом. Але не тут-то було: вигнаний онук повертається під виглядом бродячого кінематографіста і, подібно Гамлету, влаштовує сцену мишоловки. Він показує дідусеві фільм про хитрого злодюжку Тартюфа, прикинувшись благородним вченим і оббрехати родичів багатія Оргона. Пелена падає з очей старого, і в його будинку торжествує справедливість - як і в фіналі мольеровской комедії.

Пелена падає з очей старого, і в його будинку торжествує справедливість - як і в фіналі мольеровской комедії

Виставка «12 міст майбутнього. Візіонерський архітектура XXI століття »

Час: з 10:00 до 20:00

Місце: Музей Москви (Зубовський бульвар, 2)

Вхід: повний квиток - 200 рублів, пільговий - 100 рублів

Вікове обмеження: 0 +

10 жовтня в Музеї Москви відкрилася, мабуть, сама мрійлива виставка тижні. Її учасники - архітектори з Венеції, Москви, Гельсінкі та Санкт-Петербурга - представили своє бачення устрою міст в майбутньому. Далеко не всі учасники представляють майбутнє як нагромадження «розумних будинків» зі скла і бетону, напханих суперсучасними комп'ютерними системами. Наприклад, відома московська архітектурна група «Обледеніння архітекторів» пропонує озирнутися назад: їх проект натхненний радянської типовою забудовою. Венеціанець Ренато Рицци пропонує йти в минуле ще далі - за часів давно минулої бель Епок. А санкт-петербурзький архітектор Олександр Берзінг пропонує сховатися від урбаністичного кошмару в антігороде.

А санкт-петербурзький архітектор Олександр Берзінг пропонує сховатися від урбаністичного кошмару в антігороде