Власник воронезької електротехнічної компанії «АВС-електро» Андрій Суховерхов: «У Росії люблять під брендову меблі і дорогу обробку« ховати »дешеві дроти»

Головна   Ексклюзив   23

Головна Головна   Ексклюзив Ексклюзив

23.10.2012, 15:08 23

Воронеж. 23.10.2012. Агентство Бізнес Інформації (ABIREG.RU) - Ексклюзив - Власник «АВС-електро» Андрій Суховерхов, набравшись свого часу в Німеччині прагматичності і прогресивності, повернувся до Воронежа і організував за західним «образом і подобою» свій бізнес. Стверджує, що там добре вчитися, а тут - впроваджувати отримані навички, працювати і просто жити. При всій зовнішній «західному» прагненні до простоти не байдужий до дорогих «іграшок» - автомобілям або гаджетам. Каже, що політика йому поки не цікава і бажання балотуватися в мери немає.

- Ви електрик?

- Я радіоінженер.

- А як так вийшло, що ви відкрили мережу магазинів електрики?

- П'ятнадцять років тому переді мною постало питання, як годувати сім'ю. Тоді я працював у сфері телефонії та комп'ютерних мереж і зрозумів, що в нашому місті немає гідного ринку електроматеріалів. До цього ми з сім'єю три роки прожили в Німеччині. Я працював в автосервісі - «крутив гайки» на фірмі «Опель». Там я отримав уявлення, як має в ідеалі працювати сучасне підприємство, і сформував для себе певну модель ведення бізнесу. З 1997 року я почав створювати компанію «АВС-електро» у Воронежі. Першим нашим партнером став міжнародний концерн «АББ» - світовий лідер в області технологій для електроенергетики та автоматизації. За ці п'ятнадцять років наші відносини значно зміцніли. Але на початку, коли ми стали їх дистриб'юторами, до товару воронежці поставилися насторожено. Продукт був імпортний і високотехнологічний, тому покупці просили допомоги в монтажі. Таким чином, у нас з'явилася електромонтажне підрозділ, послуги якого затребувані і сьогодні. Ми проектуємо, монтуємо, реалізуємо завдання будь-якої складності. З основних великих об'єктів можна назвати «Спартак», торгові точки «Галереї Чижова», ТЦ «Південно-західний» і «Сонячний рай».

- А чому все-таки в Німеччині не залишилися «гайки крутити»? Все-таки Європа, цивілізація ...

- Німеччина - гарне місце для того, щоб отримувати знання і досвід, а застосовувати отримані навички треба тут, в Росії. Ми з нашим світоглядом ще - чи вже - не потрібні там.

- Для бізнесу потрібен стартовий капітал. Як було у вас? Повернулися з Німеччини - і що?

- Чудес не було. З одного рубля робив 1,20, з 1,20 - 1,40 і так далі. Я і машини ганяв, і на натовпі продавав пуховики з Прибалтики. У всіх були такі етапи в ті часи. За винятком тих, хто приватизував народне підприємство.

- Вам тут не пощастило?

- Навпаки. У мене не було загрози, що прийдуть і відберуть. Адже в результаті не всі утримали то, що приватизували.

- А у вас не намагалися забрати ваш бізнес?

- Ні. Такі проблеми виникають зазвичай у людей, які по-іншому ведуть справи. Якщо робити все правильно і по совісті, такого не станеться. До того ж бізнес у нас складний. Їм потрібно вміти управляти.

- Можете охарактеризувати ваш бізнес двома-трьома словами? Який він?

- По-перше, цікавий. Тому що ми займаємося справою, яке нам подобається. По-друге, інноваційний і перспективний. Ми постійно стежимо за появою на ринку новинок. Продукти оновлюються, промисловість розвивається. Вчора була лампочка звичайна, сьогодні - світлодіодна. По-третє, різноспрямований: 50% бізнесу - це робота з кінцевими споживачами, і другі 50% - з монтажними організаціями та промисловими підприємствами.

- А як можна продати лампочку цікаво, по-особливому?

- Ми багато працюємо з німецькими фахівцями - залучаємо їх як консультантів у сфері логістики, мерчандайзингу, проектування, спеціалізованого навчання. Одна з наших спільних робіт - магазини «АВС-електро» формату cash & carry. Вони працюють в Воронежі, Краснодарі і Ростові-на-Дону. Перший відкрився в Воронежі в 2009 році. Без удаваної скромності скажу, що так електроматеріали в Росії не продавав ще ніхто. Німці кажуть, що такі магазини користувалися б успіхом і в Європі.

- Є якісь характерні особливості у російського покупця?

- У нас в країні прийнято вибирати дорогу брендову меблі, використовувати в ремонті дорогі оздоблювальні матеріали, але при цьому використовувати дешеві дроти та електроматеріали - за принципом «їх же не видно». Ми стикалися з такими замовленнями, коли доводилося після горе-будівельників встановлювати електрику заново, тому що в багатоповерховому особняку не можна було одночасно включити пральну машинку і чайник. Цим ми відрізняємося від європейців, у нас пріоритети інші.

- На сьогоднішній день хто ваші основні конкуренти, якщо брати і роздріб, і монтаж?

- Що стосується поставок і торгівлі, це мережеві російські компанії, які приблизно в десять разів більше, ніж ми. У них є представництва по всій країні. Наші вітчизняні конкуренти - компанії «Русский світло» і «ЕТМ». Іноземних конкурентів у нас поки немає, але думаю, що з роками теж з'являться.

Що стосується електромонтажу, багато електромонтажні організації комплектуються у нас. Відповідно, ми не вважаємо їх конкурентами. Вони наші партнери, з якими ми спільно будуємо багато комерційні об'єкти.

- З 90-х років багато що змінилося. Прийшли ті ж «мережевики». Тоді, напевно, було простіше?

- Ні, сьогодні, навпаки, простіше. Тоді конкуренції не було. Але ми не знали, що буде завтра.

- А криза на вас якось позначився?

- Так, будівництво адже встало. Виручила робота з кінцевими споживачами, роздріб. Люди в кризу перестали купувати нові квартири і як більш бюджетний варіант вибирали реконструкцію наявних.

- Ви присутні в Черноземье і південних регіонах? Чим різна робота в регіонах? І чи плануєте далі розширюватися?

- 500-700 км - максимальний радіус дії, який ми можемо обслуговувати з нашого складу. Далі потрібно будувати новий розподільний центр. Це трохи інший бізнес, наступний щабель.

Що стосується відмінностей, вони є. У Черноземье нас вже добре знають. А в регіонах необхідно активне просування бренду і формування свого клієнта. Тут потрібен індивідуальний підхід. У жителів півдня специфічна ментальність.

- Може, тоді розширюватися на північ?

- Ні, на північ не підемо, будемо працювати в нашому регіоні.

- Багато бізнесменів кажуть, що, досягнувши якогось результату, вже нічого далі не хочеться ... Хочеться просто спокою ...

- Вони себе обманюють. Посидять півроку без роботи і скажуть, що пора щось знову робити, повертатися до нормального життя і діяльності.

- У вас не було так?

- Іноді було. Коли сильно втомлювався. Треба було черпати сили звідкись. Головне - навчитися комфортно і цікаво жити з існуючою навантаженням, відповідальністю і завданнями.

- Навчилися?

- Думаю так.

- В чому секрет?

- Команда повинна допомагати працювати. Ну, і треба по максимуму застосовувати на практиці те, чому вчишся.

- Вам доводилося десь доучуватися? Добирати знання?

- Так, щоб чимось керувати, треба в цьому добре розбиратися і постійно вдосконалюватися. Навчання я приділяю особливу увагу. У сфері електротехніки, яка з кожним роком динамічно розвивається, це дуже важливо. Я часто відвідую семінари та тренінги в Росії і за кордоном.

- Тобто лампочку самі зможете поміняти?

- Чи зможу ... Керівнику важливо спускатися вниз. Він повинен розуміти і знати все - від глобального до дрібниць. Люблю ходити по території компанії і підрозділам. Приємно і продати самому ...

- Звільнень або підвищень багато буває після таких рейдів?

- Важливо не звільнити або підвищити, а виправити помилки або стимулювати подальші успіхи.

- Все-таки, порівнюючи життя там і тут, що б ви хотіли змінити в житті Воронежа?

- Мабуть, щоб владні структури робили заходи плановими, а не «до 1 Травня», «до Нового року» і так далі. І більше орієнтувалися в своїх діях на людей. Чи не для того, щоб влаштувати показуху, а зробити так, як це повинно бути в інших країнах. У Європі всі умови по максимуму адаптовані під людини, щоб йому жилося комфортно і безпечно. Але поки у нас так, на жаль, не виходить.

- А немає бажання стати мером? Чому вас немає в списку кандидатів? Ось вашого колегу Геннадія Чернушкіна називають ... Вам взагалі цікава політика?

- Я про це не думав. На даному етапі точно такого бажання немає. Напевно, не доріс. Політика взагалі поки що не цікава. Як мені здається, там більше негативу і бруду, ніж позитиву і користі.

- Ви взагалі не дуже публічна людина, як я розумію ...

- Я цього не казав. Найчастіше у нас як? Зробив на 3 копійки, а розповів на 100 рублів - такий прийнятий формат спілкування з пресою. Подібний прояв публічності мені не подобається.

- Є моменти, про які ви шкодуєте? Може, зараз розумієте, що інший бізнес тоді краще було почати?

- Шкодую іноді, коли розчарувався в людях. Бачиш, що людина не дуже хороший, але віриш, що виправиться, а цього не відбувається. Шкода витраченого часу.

- Як думаєте, чому ті бізнесмени, які створили свій бізнес в 90-х, в більшості своїй змогли вижити і розвинути його? І чому в інших не вийшло?

- Напевно, тут 30% - це удача. Люди опинилися в потрібному місці і в потрібний час. Другі 30% - бажання щось робити. І решту 40% - особисті компетенції.

- У вас все це було?

- Розмірковуючи сьогодні на цю тему, можна сказати, що так. А тоді я виходив просто з того, що потрібно було годувати сім'ю.

- І все-таки, що є в нашому Воронежі, чого немає в тій же Німеччині, в якійсь іншій країні?

- Воронеж для мене - це сім'я, друзі, відмінна природа і клімат, нові ідеї і багато планів. Приємно усвідомлювати, що твоя робота приносить користь і потрібна людям. Мені тут комфортно.

- Як зазвичай голову відключаєте?

- У цьому мені допомагає спорт. Регулярно займаюся великим тенісом, люблю гірські лижі. Емоційно відновлююся, коли їду один на машині. 40 хвилин по трасі влітку на дачу - в задоволення. Взимку цього не вистачає.

Буквально тиждень тому товариш подарував підводну рушницю. З поваги до нього вперше зважився на занурення. Несподівано для себе дуже сподобалося. Чотири години під водою провів. Приємно, коли відкриваєш для себе нові горизонти і можливості.

- З чого починається ваш робочий день?

- Для мене важливо почати робочий день в гарному настрої. Вранці я обов'язково снідаю з дружиною і дітьми. Що стосується роботи - насамперед відкриваю ноутбук і перевіряю пошту. Я фанат компанії Apple. Приємно працювати з технікою, яка відповідає вимогам сучасності і робить наше життя досконалішим.

- Це ж понти, немає? Вони вам властиві?

- Я люблю гарні машини, техніку, смачне вино, подорожі. Але хіба це понти? Мені здається, це стиль життя ...

підготувала

Тетяна Карабут

(473) 212-02-88


Ви електрик?
А як так вийшло, що ви відкрили мережу магазинів електрики?
А чому все-таки в Німеччині не залишилися «гайки крутити»?
Як було у вас?
Повернулися з Німеччини - і що?
Вам тут не пощастило?
А у вас не намагалися забрати ваш бізнес?
Можете охарактеризувати ваш бізнес двома-трьома словами?
Який він?
А як можна продати лампочку цікаво, по-особливому?